Porównanie samochodów

AUDI Q5 II (FY) 45 TDIvsLand Rover Range Rover Velar D 240 2.0

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

AUDI Q5 II (FY)

45 TDI

231 hp2967 cm³DieselNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowanySUV2019-2020
VS

Land Rover Range Rover Velar

D 240 2.0

240 hp1999 cm³DieselNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowanySUV2017-2020

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0

  • Najmocniejszy
    240 hp
    179 kW
  • Najlżejszy
    1841 kg
    4059 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    130 hp/t
    97 kW/t
    7,7 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    5,8 L/100 km
    40,6 mpg US
    48,7 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    5,1 L/100 km
    46,1 mpg US
    55,4 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    154 g/km
  • Największy bagażnik
    673 L
  • Najlepszy wynik ekonomii
    91/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    91/100

AUDI Q5 II (FY) 45 TDI

  • Najszybsze 0-100 km/h
    6,7 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    228 km/h
    142 mph
  • Najwyższy moment obrotowy
    500 Nm
    369 lb-ft
  • Najniższe zużycie w mieście
    6,8 L/100 km
    34,6 mpg US
    41,5 mpg UK
  • Najlepszy szacowany zasięg
    1048 km
    651 mi
  • Najlepszy wynik całkowity
    66/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    57/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelAUDIQ5 II (FY)45 TDILand RoverRange Rover VelarD 240 2.0
Moc
231hp172kW
240hp179kW
Moment obrotowy
500Nm369lb-ft
500Nm369lb-ft
Masa własna
1,870kg4,123lb
1,841kg4,059lb
Masa całkowita
2,565kg5,655lb
-
Prędkość maksymalna
228 km/h
142 mph
217 km/h
135 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
76.2sCel 99%: 226 km/h / 140 mph
Obliczone
84.1sCel 99%: 215 km/h / 133 mph
Obliczone
0-100 km/h
6.7s
7.3s
0-200 km/h
30.4s
Obliczone
40.9s
Obliczone
0-60 mph
6.3s
Obliczone
6.9s
Obliczone
Zużycie paliwa
6.2L/100 km37.9mpg US45.6mpg UK
5.8L/100 km40.6mpg US48.7mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
6.8L/100 km34.6mpg US41.5mpg UK
7.2L/100 km32.7mpg US39.2mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
5.8L/100 km40.6mpg US48.7mpg UK
5.1L/100 km46.1mpg US55.4mpg UK
Ćwierć mili
14.8s
Obliczone
15.3s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
124hp/t92kW/t56hp/1000 lb
Obliczone
130hp/t97kW/t59hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
267Nm/t179lb-ft/ton
Obliczone
272Nm/t182lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
1,048km651mi
Obliczone
1,034km643mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,967cc181cu in
1,999cc122cu in
Długość
4,663mm184in
4,803mm189in
Szerokość
1,893mm75in
-
Wysokość
1,659mm65in
1,665mm66in
Rozstaw osi
2,819mm111in
2,874mm113in
Rozstaw kół z przodu
1,616mm64in
1,644mm65in
Rozstaw kół z tyłu
1,609mm63in
1,663mm65in
Prześwit-
251mm10in
Pojemność bagażnika
550L
673L
Maks. pojemność bagażnika-
1,731L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
65L
60L
Emisje CO2
163g/km
154g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

AUDI Q5 II (FY) 45 TDILand Rover Range Rover Velar D 240 2.0MocMoment obrotowy
  • AUDI Q5 II (FY) 45 TDI: Moc / Moment obrotowy
  • Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
AUDIQ5 II (FY)45 TDI3250-4750 rpm1750-3250 rpm5000 rpm
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.04000 rpm1500 rpm4250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrAUDIQ5 II (FY)45 TDILand RoverRange Rover VelarD 240 2.0
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
6,3 s
6,9 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,7 s
7,3 s
0-200 km/h
0-124 mph
30,4 s
40,9 s
Prędkość maksymalna
228 km/h
142 mph
217 km/h
135 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,4 s
2,4 s
330 ft
101 m
6,4 s
6,5 s
1/8 mili
201 m
9,6 s
9,9 s
1000 ft
305 m
12,4 s
12,8 s
1/4 mili
402 m
14,8 s
15,3 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
155 km/h
96 mph
147 km/h
91 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
231 hp
172 kW
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
240 hp
179 kW

Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0 ma o 9 hp więcej niż AUDI Q5 II (FY) 45 TDI.

Największa różnica mocy jest między AUDI Q5 II (FY) 45 TDI i Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0: 9 hp (7 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
500 Nm
369 lb-ft
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
500 Nm
369 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
1870 kg
4123 lb
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
1841 kg
4059 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
228 km/h
142 mph
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
217 km/h
135 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI6,7 s
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.07,3 s

Choć Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0 ma większą moc, AUDI Q5 II (FY) 45 TDI przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Największa różnica 0-100 km/h jest między AUDI Q5 II (FY) 45 TDI i Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0: 0,6 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
5,8 L/100 km
40,6 mpg US
48,7 mpg UK

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
130 hp/t
97 kW/t
7,7 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
1048 km
651 mi
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
1034 km
643 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
231 hp
172 kW
6,7 s
228 km/h
142 mph
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
240 hp
179 kW
7,3 s
217 km/h
135 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
Moc
231 hp
172 kW
0-100 km/h6,7 s
Prędkość maksymalna
228 km/h
142 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
550 L
19,4 cu ft
Długość
4663 mm
183,6 in
Wysokość
1659 mm
65,3 in
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
Moc
240 hp
179 kW
0-100 km/h7,3 s
Prędkość maksymalna
217 km/h
135 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
673 L
23,8 cu ft
Długość
4803 mm
189,1 in
Wysokość
1665 mm
65,6 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
Moc
231 hp
172 kW
0-100 km/h6,7 s
Prędkość maksymalna
228 km/h
142 mph
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
Moc
240 hp
179 kW
0-100 km/h7,3 s
Prędkość maksymalna
217 km/h
135 mph
5,8 L/100 km
40,6 mpg US
48,7 mpg UK

AUDI Q5 II (FY) 45 TDI jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
6,7 s
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
5,8 L/100 km
40,6 mpg US
48,7 mpg UK
7,3 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
AUDIQ5 II (FY)45 TDI
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Land RoverRange Rover VelarD 240 2.0
130 hp/t
97 kW/t
7,7 kg/hp
5,8 L/100 km
40,6 mpg US
48,7 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdAUDIQ5 II (FY)45 TDILand RoverRange Rover VelarD 240 2.0
Moc
231 hp
172 kW
240 hp
179 kW
Moment obrotowy
500 Nm
369 lb-ft
500 Nm
369 lb-ft
Przyspieszenie
6,7 s
7,3 s
Prędkość maksymalna
228 km/h
142 mph
217 km/h
135 mph
Lekkość
1870 kg
4123 lb
1841 kg
4059 lb
Zużycie paliwa
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
5,8 L/100 km
40,6 mpg US
48,7 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
550 L
19,4 cu ft
Długość
4663 mm
183,6 in
Wysokość
1659 mm
65,3 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
673 L
23,8 cu ft
Długość
4803 mm
189,1 in
Wysokość
1665 mm
65,6 in
Wynik zasięgu
1048 km
651 mi
1034 km
643 mi
Wynik CO2
163 g/km
154 g/km
Wynik bagażnika
550 L
19,4 cu ft
673 L
23,8 cu ft
Wynik mocy do masy
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
130 hp/t
97 kW/t
7,7 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdAUDI Q5 II (FY) 45 TDILand Rover Range Rover Velar D 240 2.0
Zużycie6,2 L/100 km37,9 mpg US45,6 mpg UK5,8 L/100 km40,6 mpg US48,7 mpg UK
Koszt / 100 km10,85 LC100 km10,15 LC100 km
Koszt / 100 mil17,46 LC100 mil16,33 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa930 L246 US gal205 UK gal870 L230 US gal191 UK gal
Roczny koszt paliwa1628 LC/rok1523 LC/rok

Bezpośrednie porównania

AUDI Q5 II (FY) 45 TDI

  • Jest szybszy o 0,6 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 11 km/h (7 mph)
  • Ma szacowany zasięg większy o 14 km (9 mi)

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlepszy szacowany zasięg

Minusy

  • Najniższa moc
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najmniejszy bagażnik
  • Najwyższe emisje CO2

Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0

  • Ma o 9 hp więcej
  • Jest lżejszy o 29 kg
  • Zużywa o 0,4 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 7 hp/t
  • Ma o 123 L większy bagażnik
  • Emituje o 9 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najmocniejszy
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa prędkość maksymalna

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
AUDI Q5 II (FY) 45 TDI
Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0

Popularne porównania

AUDI Q5 II (FY) 45 TDI vs Land Rover Range Rover Velar D 240 2.0 - porównanie samochodów - FastVsFaster