Bil sammenligning

AUDI A6 allroad (C8) 40 TDIvsSkoda Octavia IV Scout 2.0 TDI

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

AUDI A6 allroad (C8)

40 TDI

204 hk1968 cm³DieselAWDAutomatTurboladetStasjonsvogn2020-2025
VS

Skoda Octavia IV Scout

2.0 TDI

200 hk1968 cm³DieselAWDDobbeltclutchTurboladetStasjonsvogn2019-2023

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI

  • Raskest 0-100 km/t
    7,0 s
  • Lettest
    1 567 kg
    3 455 lb
  • Beste effekt/vekt
    128 hp/t
    95 kW/t
    7,8 kg/hp
  • Størst bagasjerom
    640 L
  • Beste totalskår
    65/100
  • Beste ytelsesskår
    54/100
  • Beste praktisk bruk-skår
    89/100

AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI

  • Høyeste toppfart
    237 km/h
    147 mph
  • Mest kraftfull
    204 hp
    152 kW
  • Høyest dreiemoment
    400 Nm
    295 lb-ft
  • Beste økonomiskår
    89/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellAUDIA6 allroad (C8)40 TDISkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
Effekt
204hp152kW
200hp149kW
Dreiemoment
400Nm295lb-ft
400Nm295lb-ft
Egenvekt
1,825kg4,023lb
1,567kg3,455lb
Totalvekt
2,500kg5,512lb
-
Toppfart
237 km/h
147 mph
227 km/h
141 mph
Til 99 % av toppfarten
83.9s99 %-mål: 235 km/h / 146 mph
Beregnet
64.9s99 %-mål: 225 km/h / 140 mph
Beregnet
0-100 km/t
7.8s
7.0s
0-200 km/t
30.5s
Beregnet
28.3s
Beregnet
0-60 mph
7.4s
Beregnet
6.7s
Beregnet
Drivstofforbruk
6.5L/100 km36.2mpg US43.5mpg UK
-
kvartmile
15.6s
Beregnet
15.0s
Beregnet
Effekt/vekt
112hp/t83kW/t51hp/1000 lb
Beregnet
128hp/t95kW/t58hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
219Nm/t147lb-ft/ton
Beregnet
255Nm/t171lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
969km602mi
Beregnet
-
Slagvolum
1,968cc120cu in
1,968cc120cu in
Lengde
4,951mm195in
4,703mm185in
Bredde
1,902mm75in
1,829mm72in
Høyde
1,542mm61in
1,481mm58in
Akselavstand
2,925mm115in
2,686mm106in
Sporvidde foran
1,645mm65in
-
Sporvidde bak
1,611mm63in
-
Bakkeklaring
184mm7in
-
Bagasjeromsvolum
565L
640L
Maks bagasjeromsvolum
1,680L
-
Dører
5
5
Seter
5
5
Drivstofftank
63L
-

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

AUDI A6 allroad (C8) 40 TDISkoda Octavia IV Scout 2.0 TDIEffektDreiemoment
  • AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI: Effekt / Dreiemoment
  • Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI3 800-4 200 rpm1 750-3 250 rpm4 450 rpm
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI3 600-4 200 rpm1 750-3 500 rpm4 450 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkAUDIA6 allroad (C8)40 TDISkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
7,4 s
6,7 s
0-100 km/h
0-62 mph
7,8 s
7,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
30,5 s
28,3 s
Toppfart
237 km/h
147 mph
227 km/h
141 mph
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,7 s
2,6 s
330 ft
101 m
6,9 s
6,7 s
1/8 mile
201 m
10,3 s
9,9 s
1000 ft
305 m
13,2 s
12,7 s
kvartmil
402 m
15,6 s
15,0 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
152 km/h
94 mph
157 km/h
98 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
204 hp
152 kW
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
200 hp
149 kW

AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI har 4 hp mer enn Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI.

Den største effektforskjellen er mellom Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI og AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI: 4 hp (3 kW).

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
400 Nm
295 lb-ft
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
400 Nm
295 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
1 825 kg
4 023 lb
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
1 567 kg
3 455 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
237 km/h
147 mph
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
227 km/h
141 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI7,8 s
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI7,0 s

Selv om AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI har mer effekt, er Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI raskere fra 0-100 km/t.

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI og AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI: 0,8 s.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
112 hp/t
83 kW/t
8,9 kg/hp
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
204 hp
152 kW
7,8 s
237 km/h
147 mph
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
200 hp
149 kW
7,0 s
227 km/h
141 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
AUDIA6 allroad (C8)40 TDI
Effekt
204 hp
152 kW
0-100 km/h7,8 s
Toppfart
237 km/h
147 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
565 L
20,0 cu ft
Lengde
4 951 mm
194,9 in
Høyde
1 542 mm
60,7 in
SkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
Effekt
200 hp
149 kW
0-100 km/h7,0 s
Toppfart
227 km/h
141 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
640 L
22,6 cu ft
Lengde
4 703 mm
185,2 in
Høyde
1 481 mm
58,3 in

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyAUDIA6 allroad (C8)40 TDISkodaOctavia IV Scout2.0 TDI
Effekt
204 hp
152 kW
200 hp
149 kW
Dreiemoment
400 Nm
295 lb-ft
400 Nm
295 lb-ft
Akselerasjon
7,8 s
7,0 s
Toppfart
237 km/h
147 mph
227 km/h
141 mph
Letthet
1 825 kg
4 023 lb
1 567 kg
3 455 lb
Drivstofforbruk
6,5 L/100 km
36,2 mpg US
43,5 mpg UK
-
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
565 L
20,0 cu ft
Lengde
4 951 mm
194,9 in
Høyde
1 542 mm
60,7 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
640 L
22,6 cu ft
Lengde
4 703 mm
185,2 in
Høyde
1 481 mm
58,3 in
Rekkeviddeskår
969 km
602 mi
-
Bagasjeromsskår
565 L
20,0 cu ft
640 L
22,6 cu ft
Effekt/vekt-skår
112 hp/t
83 kW/t
8,9 kg/hp
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøyAUDI A6 allroad (C8) 40 TDI
Forbruk6,5 L/100 km36,2 mpg US43,5 mpg UK
Kostnad / 100 km11,38 LC100 km
Kostnad / 100 mi18,31 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk975 L258 US gal214 UK gal
Årlige drivstoffkostnader1 706 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI

  • Har 4 hp mer
  • Har 10 km/t (6 mph) høyere toppfart

Fordeler

  • Høyeste toppfart
  • Mest kraftfull
  • Høyest dreiemoment

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Tyngst
  • Minst bagasjerom

Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI

  • Er 258 kg lettere
  • Er 0,8 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 16 hp/t bedre effekt/vekt
  • Har 75 L større bagasjerom

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Lettest
  • Beste effekt/vekt-forhold
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Lavest effekt
  • Lavest toppfart

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI
Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

AUDI A6 allroad (C8) 40 TDI vs Skoda Octavia IV Scout 2.0 TDI - bilsammenligning - FastVsFaster