Porównanie samochodów

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSIvsVolkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Volkswagen Passat (B6)

3.2 V6 FSI

250 hp3168 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaWolnossącySedan2006-2010
VS

Volkswagen Passat (B5)

2.8 V6 30V

193 hp2771 cm³BenzynaNapęd przedniManualnaWolnossącySedan1996-1998

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI

  • Najszybsze 0-100 km/h
    6,9 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    246 km/h
    153 mph
  • Najmocniejszy
    250 hp
    186 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    330 Nm
    243 lb-ft
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    158 hp/t
    118 kW/t
    6,3 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    9,8 L/100 km
    24,0 mpg US
    28,8 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    13,9 L/100 km
    16,9 mpg US
    20,3 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    7,5 L/100 km
    31,4 mpg US
    37,7 mpg UK
  • Najlepszy szacowany zasięg
    694 km
    431 mi
  • Największy bagażnik
    541 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    63/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    57/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    81/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    77/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelVolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSIVolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
Moc
250hp186kW
193hp144kW
Moment obrotowy
330Nm243lb-ft
280Nm207lb-ft
Masa własna
1,585kg3,494lb
1,450kg3,197lb
Masa całkowita
2,270kg5,004lb
2,000kg4,409lb
Prędkość maksymalna
246 km/h
153 mph
238 km/h
148 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
65.3sCel 99%: 244 km/h / 151 mph
Obliczone
69.4sCel 99%: 236 km/h / 146 mph
Obliczone
0-100 km/h
6.9s
7.6s
0-200 km/h
23.0s
Obliczone
26.7s
Obliczone
0-60 mph
6.6s
Obliczone
7.2s
Obliczone
Zużycie paliwa
9.8L/100 km24mpg US28.8mpg UK
10.5L/100 km22.4mpg US26.9mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
13.9L/100 km16.9mpg US20.3mpg UK
14.9L/100 km15.8mpg US19.0mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
7.5L/100 km31.4mpg US37.7mpg UK
7.9L/100 km29.8mpg US35.8mpg UK
Ćwierć mili
14.8s
Obliczone
15.4s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
158hp/t118kW/t72hp/1000 lb
Obliczone
133hp/t99kW/t60hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
208Nm/t139lb-ft/ton
Obliczone
193Nm/t129lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
694km431mi
Obliczone
590km367mi
Obliczone
Pojemność skokowa
3,168cc193cu in
2,771cc169cu in
Długość
4,765mm188in
4,670mm184in
Szerokość
1,820mm72in
1,740mm69in
Wysokość
1,472mm58in
1,460mm57in
Rozstaw osi
2,709mm107in
2,700mm106in
Rozstaw kół z przodu
1,552mm61in
1,498mm59in
Rozstaw kół z tyłu
1,551mm61in
1,500mm59in
Prześwit
114mm4in
-
Pojemność bagażnika
541L
475L
Maks. pojemność bagażnika
1,067L
745L
Drzwi
4
4
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
68L
62L

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSIVolkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30VMocMoment obrotowy
  • Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI: Moc / Moment obrotowy
  • Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI6250 rpm3000 rpm6500 rpm
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V6000 rpm3200 rpm6250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrVolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSIVolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
6,6 s
7,2 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,9 s
7,6 s
0-200 km/h
0-124 mph
23,0 s
26,7 s
Prędkość maksymalna
246 km/h
153 mph
238 km/h
148 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,7 s
2,8 s
330 ft
101 m
6,7 s
7,0 s
1/8 mili
201 m
9,9 s
10,3 s
1000 ft
305 m
12,6 s
13,1 s
1/4 mili
402 m
14,8 s
15,4 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
164 km/h
102 mph
157 km/h
98 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
250 hp
186 kW
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
193 hp
144 kW

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI ma o 57 hp więcej niż Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V.

Największa różnica mocy jest między Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V i Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI: 57 hp (43 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
330 Nm
243 lb-ft
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
280 Nm
207 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
1585 kg
3494 lb
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
1450 kg
3197 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
246 km/h
153 mph
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
238 km/h
148 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI6,9 s
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V7,6 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI i Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V: 0,7 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
10,5 L/100 km
22,4 mpg US
26,9 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI i Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V: 0,7 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
158 hp/t
118 kW/t
6,3 kg/hp
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
694 km
431 mi
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
590 km
367 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
250 hp
186 kW
6,9 s
246 km/h
153 mph
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
193 hp
144 kW
7,6 s
238 km/h
148 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
Moc
250 hp
186 kW
0-100 km/h6,9 s
Prędkość maksymalna
246 km/h
153 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
541 L
19,1 cu ft
Długość
4765 mm
187,6 in
Wysokość
1472 mm
58,0 in
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
Moc
193 hp
144 kW
0-100 km/h7,6 s
Prędkość maksymalna
238 km/h
148 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
475 L
16,8 cu ft
Długość
4670 mm
183,9 in
Wysokość
1460 mm
57,5 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
Moc
250 hp
186 kW
0-100 km/h6,9 s
Prędkość maksymalna
246 km/h
153 mph
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
Moc
193 hp
144 kW
0-100 km/h7,6 s
Prędkość maksymalna
238 km/h
148 mph
10,5 L/100 km
22,4 mpg US
26,9 mpg UK

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
6,9 s
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
10,5 L/100 km
22,4 mpg US
26,9 mpg UK
7,6 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
VolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSI
158 hp/t
118 kW/t
6,3 kg/hp
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
VolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
10,5 L/100 km
22,4 mpg US
26,9 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdVolkswagenPassat (B6)3.2 V6 FSIVolkswagenPassat (B5)2.8 V6 30V
Moc
250 hp
186 kW
193 hp
144 kW
Moment obrotowy
330 Nm
243 lb-ft
280 Nm
207 lb-ft
Przyspieszenie
6,9 s
7,6 s
Prędkość maksymalna
246 km/h
153 mph
238 km/h
148 mph
Lekkość
1585 kg
3494 lb
1450 kg
3197 lb
Zużycie paliwa
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
10,5 L/100 km
22,4 mpg US
26,9 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
541 L
19,1 cu ft
Długość
4765 mm
187,6 in
Wysokość
1472 mm
58,0 in
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
475 L
16,8 cu ft
Długość
4670 mm
183,9 in
Wysokość
1460 mm
57,5 in
Wynik zasięgu
694 km
431 mi
590 km
367 mi
Wynik bagażnika
541 L
19,1 cu ft
475 L
16,8 cu ft
Wynik mocy do masy
158 hp/t
118 kW/t
6,3 kg/hp
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdVolkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSIVolkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V
Zużycie9,8 L/100 km24 mpg US28,8 mpg UK10,5 L/100 km22,4 mpg US26,9 mpg UK
Koszt / 100 km17,15 LC100 km18,38 LC100 km
Koszt / 100 mil27,60 LC100 mil29,57 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1470 L388 US gal323 UK gal1575 L416 US gal346 UK gal
Roczny koszt paliwa2573 LC/rok2756 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI

  • Ma o 57 hp więcej
  • Ma o 50 Nm więcej
  • Jest szybszy o 0,7 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 8 km/h (5 mph)
  • Zużywa o 0,7 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 25 hp/t
  • Ma szacowany zasięg większy o 103 km (64 mi)
  • Ma o 66 L większy bagażnik

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najcięższy

Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V

  • Jest lżejszy o 135 kg

Plusy

  • Najlżejszy

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI
Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V

Popularne porównania

Volkswagen Passat (B6) 3.2 V6 FSI vs Volkswagen Passat (B5) 2.8 V6 30V - porównanie samochodów - FastVsFaster