Porównanie samochodów

Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0vsPorsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Porsche 911 (991 II)

Carrera 4S 3.0

420 hp2981 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaDual-clutchTwin-turboCoupe2015-2018
VS

Porsche 911 Targa (991)

4 GTS 3.8

430 hp3800 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaDual-clutchWolnossący2015-2015

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0

  • Najszybsze 0-100 km/h
    4,0 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    303 km/h
    188 mph
  • Najwyższy moment obrotowy
    500 Nm
    369 lb-ft
  • Najlżejszy
    1510 kg
    3329 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    278 hp/t
    207 kW/t
    3,6 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    7,9 L/100 km
    29,8 mpg US
    35,8 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    10,3 L/100 km
    22,8 mpg US
    27,4 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    6,6 L/100 km
    35,6 mpg US
    42,8 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    180 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    848 km
    527 mi
  • Najlepszy wynik osiągów
    82/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    86/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelPorsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
Moc
420hp313kW
430hp321kW
Moment obrotowy
500Nm369lb-ft
440Nm325lb-ft
Masa własna
1,510kg3,329lb
1,580kg3,483lb
Masa całkowita
1,965kg4,332lb
1,980kg4,365lb
Prędkość maksymalna
303 km/h
188 mph
301 km/h
187 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
57.8sCel 99%: 300 km/h / 186 mph
Obliczone
58.2sCel 99%: 298 km/h / 185 mph
Obliczone
0-100 km/h
4.0s
4.3s
0-200 km/h
11.8s
Obliczone
12.5s
Obliczone
0-60 mph
3.8s
Obliczone
4.1s
Obliczone
Zużycie paliwa
7.9L/100 km29.8mpg US35.8mpg UK
9.2L/100 km25.6mpg US30.7mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
10.3L/100 km22.8mpg US27.4mpg UK
12.5L/100 km18.8mpg US22.6mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
6.6L/100 km35.6mpg US42.8mpg UK
7.1L/100 km33.1mpg US39.8mpg UK
Ćwierć mili
11.8s
Obliczone
12.1s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
278hp/t207kW/t126hp/1000 lb
Obliczone
272hp/t203kW/t123hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
331Nm/t222lb-ft/ton
Obliczone
278Nm/t186lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
848km527mi
Obliczone
739km459mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,981cc182cu in
3,800cc232cu in
Długość
4,499mm177in
4,509mm178in
Szerokość
1,852mm73in
1,852mm73in
Wysokość
1,298mm51in
1,291mm51in
Rozstaw osi
2,450mm96in
2,450mm96in
Rozstaw kół z przodu
1,543mm61in
1,538mm61in
Rozstaw kół z tyłu
1,558mm61in
1,560mm61in
Pojemność bagażnika
125L
285L
Maks. pojemność bagażnika
260L
-
Drzwi
2
2
Miejsca
4
4
Zbiornik paliwa
67L
68L
Emisje CO2
180g/km
214g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8MocMoment obrotowy
  • Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0: Moc / Moment obrotowy
  • Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.06500 rpm1700-5000 rpm6750 rpm
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.87500 rpm5750 rpm7750 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrPorsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
3,8 s
4,1 s
0-100 km/h
0-62 mph
4,0 s
4,3 s
0-200 km/h
0-124 mph
11,8 s
12,5 s
Prędkość maksymalna
303 km/h
188 mph
301 km/h
187 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,0 s
2,1 s
330 ft
101 m
5,3 s
5,4 s
1/8 mili
201 m
7,8 s
8,1 s
1000 ft
305 m
10,0 s
10,3 s
1/4 mili
402 m
11,8 s
12,1 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
200 km/h
124 mph
197 km/h
123 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
420 hp
313 kW
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
430 hp
321 kW

Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8 ma o 10 hp więcej niż Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0.

Największa różnica mocy jest między Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0 i Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8: 10 hp (7 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
500 Nm
369 lb-ft
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
440 Nm
325 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
1510 kg
3329 lb
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
1580 kg
3483 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
303 km/h
188 mph
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
301 km/h
187 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.04,0 s
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.84,3 s

Choć Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8 ma większą moc, Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0 przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Największa różnica 0-100 km/h jest między Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0 i Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8: 0,3 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
7,9 L/100 km
29,8 mpg US
35,8 mpg UK
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
9,2 L/100 km
25,6 mpg US
30,7 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0 i Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8: 1,3 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
278 hp/t
207 kW/t
3,6 kg/hp
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
272 hp/t
203 kW/t
3,7 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
848 km
527 mi
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
739 km
459 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
420 hp
313 kW
4,0 s
303 km/h
188 mph
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
430 hp
321 kW
4,3 s
301 km/h
187 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
Moc
420 hp
313 kW
0-100 km/h4,0 s
Prędkość maksymalna
303 km/h
188 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
125 L
4,4 cu ft
Długość
4499 mm
177,1 in
Wysokość
1298 mm
51,1 in
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
Moc
430 hp
321 kW
0-100 km/h4,3 s
Prędkość maksymalna
301 km/h
187 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
285 L
10,1 cu ft
Długość
4509 mm
177,5 in
Wysokość
1291 mm
50,8 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
Moc
420 hp
313 kW
0-100 km/h4,0 s
Prędkość maksymalna
303 km/h
188 mph
7,9 L/100 km
29,8 mpg US
35,8 mpg UK
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
Moc
430 hp
321 kW
0-100 km/h4,3 s
Prędkość maksymalna
301 km/h
187 mph
9,2 L/100 km
25,6 mpg US
30,7 mpg UK

Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
7,9 L/100 km
29,8 mpg US
35,8 mpg UK
4,0 s
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
9,2 L/100 km
25,6 mpg US
30,7 mpg UK
4,3 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
Porsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0
278 hp/t
207 kW/t
3,6 kg/hp
7,9 L/100 km
29,8 mpg US
35,8 mpg UK
Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
272 hp/t
203 kW/t
3,7 kg/hp
9,2 L/100 km
25,6 mpg US
30,7 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdPorsche911 (991 II)Carrera 4S 3.0Porsche911 Targa (991)4 GTS 3.8
Moc
420 hp
313 kW
430 hp
321 kW
Moment obrotowy
500 Nm
369 lb-ft
440 Nm
325 lb-ft
Przyspieszenie
4,0 s
4,3 s
Prędkość maksymalna
303 km/h
188 mph
301 km/h
187 mph
Lekkość
1510 kg
3329 lb
1580 kg
3483 lb
Zużycie paliwa
7,9 L/100 km
29,8 mpg US
35,8 mpg UK
9,2 L/100 km
25,6 mpg US
30,7 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
125 L
4,4 cu ft
Długość
4499 mm
177,1 in
Wysokość
1298 mm
51,1 in
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
285 L
10,1 cu ft
Długość
4509 mm
177,5 in
Wysokość
1291 mm
50,8 in
Wynik zasięgu
848 km
527 mi
739 km
459 mi
Wynik CO2
180 g/km
214 g/km
Wynik bagażnika
125 L
4,4 cu ft
285 L
10,1 cu ft
Wynik mocy do masy
278 hp/t
207 kW/t
3,6 kg/hp
272 hp/t
203 kW/t
3,7 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdPorsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8
Zużycie7,9 L/100 km29,8 mpg US35,8 mpg UK9,2 L/100 km25,6 mpg US30,7 mpg UK
Koszt / 100 km13,83 LC100 km16,10 LC100 km
Koszt / 100 mil22,25 LC100 mil25,91 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1185 L313 US gal261 UK gal1380 L365 US gal304 UK gal
Roczny koszt paliwa2074 LC/rok2415 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0

  • Ma o 60 Nm więcej
  • Jest lżejszy o 70 kg
  • Jest szybszy o 0,3 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 2 km/h (1 mph)
  • Zużywa o 1,3 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 6 hp/t
  • Ma szacowany zasięg większy o 109 km (68 mi)
  • Emituje o 34 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Najlepszy szacowany zasięg

Minusy

  • Najniższa moc
  • Najmniejszy bagażnik

Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8

  • Ma o 10 hp więcej
  • Ma o 160 L większy bagażnik

Plusy

  • Najmocniejszy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najwyższe emisje CO2

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0
Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8

Popularne porównania

Porsche 911 (991 II) Carrera 4S 3.0 vs Porsche 911 Targa (991) 4 GTS 3.8 - porównanie samochodów - FastVsFaster