Porównanie samochodów

Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbovsVolvo V40 · Lifting 2016 2.0 D4

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Opel Insignia Grand Sport (B)

GSi 2.0 CDTI BiTurbo

210 hp1956 cm³DieselNapęd na cztery kołaAutomatycznaTwin-turboHatchback2017-2019
VS

Volvo V40 · Lifting 2016

2.0 D4

190 hp1969 cm³DieselNapęd przedniManualnaTwin-turboHatchback2016-2018

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4

  • Najszybsze 0-100 km/h
    7,4 s
  • Najlżejszy
    1503 kg
    3314 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    126 hp/t
    94 kW/t
    7,9 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    3,8 L/100 km
    61,9 mpg US
    74,3 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    4,2 L/100 km
    56,0 mpg US
    67,3 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    3,6 L/100 km
    65,3 mpg US
    78,5 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    99 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    1632 km
    1014 mi
  • Najlepszy wynik ekonomii
    97/100

Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo

  • Najszybsza prędkość maksymalna
    233 km/h
    145 mph
  • Najmocniejszy
    210 hp
    157 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    480 Nm
    354 lb-ft
  • Największy bagażnik
    490 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    61/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    53/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    79/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelOpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurboVolvoV40Lifting 20162.0 D4
Moc
210hp157kW
190hp142kW
Moment obrotowy
480Nm354lb-ft
400Nm295lb-ft
Masa własna
1,697kg3,741lb
1,503kg3,314lb
Masa całkowita
2,315kg5,104lb
2,005kg4,420lb
Prędkość maksymalna
233 km/h
145 mph
230 km/h
143 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
95.5sCel 99%: 231 km/h / 143 mph
Obliczone
85.9sCel 99%: 228 km/h / 141 mph
Obliczone
0-100 km/h
7.8s
7.4s
0-200 km/h
34.5s
Obliczone
33.0s
Obliczone
0-60 mph
7.4s
Obliczone
7.0s
Obliczone
Zużycie paliwa
7.3L/100 km32.2mpg US38.7mpg UK
3.8L/100 km61.9mpg US74.3mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
8.9L/100 km26.4mpg US31.7mpg UK
4.2L/100 km56mpg US67.3mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
6.1L/100 km38.6mpg US46.3mpg UK
3.6L/100 km65.3mpg US78.5mpg UK
Ćwierć mili
15.6s
Obliczone
15.3s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
124hp/t92kW/t56hp/1000 lb
Obliczone
126hp/t94kW/t57hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
283Nm/t189lb-ft/ton
Obliczone
266Nm/t178lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
849km528mi
Obliczone
1,632km1,014mi
Obliczone
Pojemność skokowa
1,956cc119cu in
1,969cc120cu in
Długość
4,910mm193in
4,369mm172in
Szerokość
1,863mm73in
1,783mm70in
Wysokość
1,445mm57in
1,439mm57in
Rozstaw osi
2,829mm111in
2,647mm104in
Rozstaw kół z przodu
1,607mm63in
1,559mm61in
Rozstaw kół z tyłu
1,610mm63in
1,546mm61in
Prześwit-
144mm6in
Pojemność bagażnika
490L
335L
Maks. pojemność bagażnika
1,450L
1,500L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
62L
62L
Emisje CO2
192g/km
99g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurboVolvo V40 Lifting 2016 2.0 D4MocMoment obrotowy
  • Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo: Moc / Moment obrotowy
  • Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo4000 rpm1500 rpm4250 rpm
VolvoV40Lifting 20162.0 D44250 rpm1750-2500 rpm4500 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrOpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurboVolvoV40Lifting 20162.0 D4
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
7,4 s
7,0 s
0-100 km/h
0-62 mph
7,8 s
7,4 s
0-200 km/h
0-124 mph
34,5 s
33,0 s
Prędkość maksymalna
233 km/h
145 mph
230 km/h
143 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,5 s
2,5 s
330 ft
101 m
6,8 s
6,6 s
1/8 mili
201 m
10,2 s
10,0 s
1000 ft
305 m
13,2 s
12,9 s
1/4 mili
402 m
15,6 s
15,3 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
148 km/h
92 mph
150 km/h
93 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
210 hp
157 kW
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
190 hp
142 kW

Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo ma o 20 hp więcej niż Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4.

Największa różnica mocy jest między Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4 i Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo: 20 hp (15 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
480 Nm
354 lb-ft
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
400 Nm
295 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
1697 kg
3741 lb
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
1503 kg
3314 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
233 km/h
145 mph
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
230 km/h
143 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Choć Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo ma większą moc, Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4 przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Największa różnica 0-100 km/h jest między Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4 i Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo: 0,4 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
3,8 L/100 km
61,9 mpg US
74,3 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4 i Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo: 3,5 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
126 hp/t
94 kW/t
7,9 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
849 km
528 mi
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
1632 km
1014 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
210 hp
157 kW
7,8 s
233 km/h
145 mph
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
190 hp
142 kW
7,4 s
230 km/h
143 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
Moc
210 hp
157 kW
0-100 km/h7,8 s
Prędkość maksymalna
233 km/h
145 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
490 L
17,3 cu ft
Długość
4910 mm
193,3 in
Wysokość
1445 mm
56,9 in
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
Moc
190 hp
142 kW
0-100 km/h7,4 s
Prędkość maksymalna
230 km/h
143 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
335 L
11,8 cu ft
Długość
4369 mm
172,0 in
Wysokość
1439 mm
56,7 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
Moc
210 hp
157 kW
0-100 km/h7,8 s
Prędkość maksymalna
233 km/h
145 mph
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
Moc
190 hp
142 kW
0-100 km/h7,4 s
Prędkość maksymalna
230 km/h
143 mph
3,8 L/100 km
61,9 mpg US
74,3 mpg UK

Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
7,8 s
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
3,8 L/100 km
61,9 mpg US
74,3 mpg UK
7,4 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
OpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurbo
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
VolvoV40Lifting 20162.0 D4
126 hp/t
94 kW/t
7,9 kg/hp
3,8 L/100 km
61,9 mpg US
74,3 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdOpelInsignia Grand Sport (B)GSi 2.0 CDTI BiTurboVolvoV40Lifting 20162.0 D4
Moc
210 hp
157 kW
190 hp
142 kW
Moment obrotowy
480 Nm
354 lb-ft
400 Nm
295 lb-ft
Przyspieszenie
7,8 s
7,4 s
Prędkość maksymalna
233 km/h
145 mph
230 km/h
143 mph
Lekkość
1697 kg
3741 lb
1503 kg
3314 lb
Zużycie paliwa
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
3,8 L/100 km
61,9 mpg US
74,3 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
490 L
17,3 cu ft
Długość
4910 mm
193,3 in
Wysokość
1445 mm
56,9 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
335 L
11,8 cu ft
Długość
4369 mm
172,0 in
Wysokość
1439 mm
56,7 in
Wynik zasięgu
849 km
528 mi
1632 km
1014 mi
Wynik CO2
192 g/km
99 g/km
Wynik bagażnika
490 L
17,3 cu ft
335 L
11,8 cu ft
Wynik mocy do masy
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
126 hp/t
94 kW/t
7,9 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdOpel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurboVolvo V40 Lifting 2016 2.0 D4
Zużycie7,3 L/100 km32,2 mpg US38,7 mpg UK3,8 L/100 km61,9 mpg US74,3 mpg UK
Koszt / 100 km12,78 LC100 km6,65 LC100 km
Koszt / 100 mil20,56 LC100 mil10,70 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1095 L289 US gal241 UK gal570 L151 US gal125 UK gal
Roczny koszt paliwa1916 LC/rok997,50 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo

  • Ma o 20 hp więcej
  • Ma o 80 Nm więcej
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 3 km/h (2 mph)
  • Ma o 155 L większy bagażnik

Plusy

  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najwyższe emisje CO2

Volvo V40 Lifting 2016 2.0 D4

  • Jest lżejszy o 194 kg
  • Jest szybszy o 0,4 s w 0-100 km/h
  • Zużywa o 3,5 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 3 hp/t
  • Ma szacowany zasięg większy o 782 km (486 mi)
  • Emituje o 93 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Najlepszy szacowany zasięg

Minusy

  • Najniższa moc
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo
Volvo V40 2.0 D4

Popularne porównania

Opel Insignia Grand Sport (B) GSi 2.0 CDTI BiTurbo vs Volvo V40 · Lifting 2016 2.0 D4 - porównanie samochodów - FastVsFaster