Porównanie samochodów

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8vsMercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Mercedes-Benz SL (R232)

AMG SL 63 V8

585 hp3982 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowanyRoadster2021-obecnie
VS

Mercedes-Benz SL (R230)

SL 600 V12

500 hp5513 cm³BenzynaNapęd tylnyAutomatycznaTwin-turboRoadster2003-2006

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8

  • Najszybsze 0-100 km/h
    3,6 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    315 km/h
    196 mph
  • Najmocniejszy
    585 hp
    436 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    800 Nm
    590 lb-ft
  • Najlżejszy
    1895 kg
    4178 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    309 hp/t
    230 kW/t
    3,2 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    12,7 L/100 km
    18,5 mpg US
    22,2 mpg UK
  • Najlepszy wynik całkowity
    74/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    91/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    73/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    39/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelMercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
Moc
585hp436kW
500hp373kW
Moment obrotowy
800Nm590lb-ft
800Nm590lb-ft
Masa własna
1,895kg4,178lb
1,950kg4,299lb
Masa całkowita-
2,300kg5,071lb
Prędkość maksymalna
315 km/h
196 mph
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
55.9sCel 99%: 312 km/h / 194 mph
Obliczone
59.5sCel 99%: 267 km/h / 166 mph
Obliczone
0-100 km/h
3.6s
4.7s
0-200 km/h
10.5s
Obliczone
15.4s
Obliczone
0-60 mph
3.4s
Obliczone
4.5s
Obliczone
Zużycie paliwa
12.7L/100 km18.5mpg US22.2mpg UK
14.4L/100 km16.3mpg US19.6mpg UK
Zużycie paliwa w mieście-
22.3L/100 km10.5mpg US12.7mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie-
9.9L/100 km23.8mpg US28.5mpg UK
Ćwierć mili
11.3s
Obliczone
12.7s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
309hp/t230kW/t140hp/1000 lb
Obliczone
256hp/t191kW/t116hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
422Nm/t282lb-ft/ton
Obliczone
410Nm/t275lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
551km342mi
Obliczone
556km345mi
Obliczone
Pojemność skokowa
3,982cc243cu in
5,513cc336cu in
Długość
4,705mm185in
4,535mm179in
Szerokość
1,915mm75in
1,827mm72in
Wysokość
1,353mm53in
1,298mm51in
Rozstaw osi
2,700mm106in
2,560mm101in
Rozstaw kół z przodu
1,660mm65in
1,559mm61in
Rozstaw kół z tyłu
1,625mm64in
1,537mm61in
Pojemność bagażnika
213L
235L
Maks. pojemność bagażnika
240L
317L
Drzwi
2
2
Miejsca
4
2
Zbiornik paliwa
70L
80L

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12MocMoment obrotowy
  • Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8: Moc / Moment obrotowy
  • Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V85500-6500 rpm2500-5000 rpm6750 rpm
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V125000 rpm1800-3600 rpm5250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrMercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
3,4 s
4,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
3,6 s
4,7 s
0-200 km/h
0-124 mph
10,5 s
15,4 s
Prędkość maksymalna
315 km/h
196 mph
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
1,9 s
2,2 s
330 ft
101 m
5,0 s
5,6 s
1/8 mili
201 m
7,5 s
8,4 s
1000 ft
305 m
9,6 s
10,8 s
1/4 mili
402 m
11,3 s
12,7 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
208 km/h
129 mph
184 km/h
114 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
585 hp
436 kW
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
500 hp
373 kW

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8 ma o 85 hp więcej niż Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12 i Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8: 85 hp (63 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
800 Nm
590 lb-ft
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
800 Nm
590 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
1895 kg
4178 lb
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
1950 kg
4299 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
315 km/h
196 mph
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V83,6 s
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V124,7 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8 i Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12: 1,1 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
12,7 L/100 km
18,5 mpg US
22,2 mpg UK
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
14,4 L/100 km
16,3 mpg US
19,6 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8 i Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12: 1,7 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
309 hp/t
230 kW/t
3,2 kg/hp
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
256 hp/t
191 kW/t
3,9 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
551 km
342 mi
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
556 km
345 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
585 hp
436 kW
3,6 s
315 km/h
196 mph
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
500 hp
373 kW
4,7 s
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
Moc
585 hp
436 kW
0-100 km/h3,6 s
Prędkość maksymalna
315 km/h
196 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
213 L
7,5 cu ft
Długość
4705 mm
185,2 in
Wysokość
1353 mm
53,3 in
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
Moc
500 hp
373 kW
0-100 km/h4,7 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik
235 L
8,3 cu ft
Długość
4535 mm
178,5 in
Wysokość
1298 mm
51,1 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
Moc
585 hp
436 kW
0-100 km/h3,6 s
Prędkość maksymalna
315 km/h
196 mph
12,7 L/100 km
18,5 mpg US
22,2 mpg UK
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
Moc
500 hp
373 kW
0-100 km/h4,7 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
14,4 L/100 km
16,3 mpg US
19,6 mpg UK

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
12,7 L/100 km
18,5 mpg US
22,2 mpg UK
3,6 s
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
14,4 L/100 km
16,3 mpg US
19,6 mpg UK
4,7 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
Mercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8
309 hp/t
230 kW/t
3,2 kg/hp
12,7 L/100 km
18,5 mpg US
22,2 mpg UK
Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
256 hp/t
191 kW/t
3,9 kg/hp
14,4 L/100 km
16,3 mpg US
19,6 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdMercedes-BenzSL (R232)AMG SL 63 V8Mercedes-BenzSL (R230)SL 600 V12
Moc
585 hp
436 kW
500 hp
373 kW
Moment obrotowy
800 Nm
590 lb-ft
800 Nm
590 lb-ft
Przyspieszenie
3,6 s
4,7 s
Prędkość maksymalna
315 km/h
196 mph
Bez ogranicznika
270 km/h168 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Lekkość
1895 kg
4178 lb
1950 kg
4299 lb
Zużycie paliwa
12,7 L/100 km
18,5 mpg US
22,2 mpg UK
14,4 L/100 km
16,3 mpg US
19,6 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
213 L
7,5 cu ft
Długość
4705 mm
185,2 in
Wysokość
1353 mm
53,3 in
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik
235 L
8,3 cu ft
Długość
4535 mm
178,5 in
Wysokość
1298 mm
51,1 in
Wynik zasięgu
551 km
342 mi
556 km
345 mi
Wynik bagażnika
213 L
7,5 cu ft
235 L
8,3 cu ft
Wynik mocy do masy
309 hp/t
230 kW/t
3,2 kg/hp
256 hp/t
191 kW/t
3,9 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdMercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12
Zużycie12,7 L/100 km18,5 mpg US22,2 mpg UK14,4 L/100 km16,3 mpg US19,6 mpg UK
Koszt / 100 km22,22 LC100 km25,20 LC100 km
Koszt / 100 mil35,77 LC100 mil40,56 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1905 L503 US gal419 UK gal2160 L571 US gal475 UK gal
Roczny koszt paliwa3334 LC/rok3780 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8

  • Ma o 85 hp więcej
  • Jest lżejszy o 55 kg
  • Jest szybszy o 1,1 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 45 km/h (28 mph)
  • Zużywa o 1,7 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 52 hp/t

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najmniejszy bagażnik

Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12

  • Ma szacowany zasięg większy o 4 km (3 mi)
  • Ma o 22 L większy bagażnik

Plusy

  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8
Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12

Popularne porównania

Mercedes-Benz SL (R232) AMG SL 63 V8 vs Mercedes-Benz SL (R230) SL 600 V12 - porównanie samochodów - FastVsFaster