Porównanie samochodów

Mercedes-Benz S-class (W221) · Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCYvsMercedes-Benz S-class (W222) S 350d

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Mercedes-Benz S-class (W221) · Lifting 2009

S 500 BlueEFFICIENCY

435 hp4663 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTwin-turboSedan2011-2013
VS

Mercedes-Benz S-class (W222)

S 350d

258 hp2987 cm³DieselNapęd tylnyAutomatycznaTurbodoładowanySedan2016-2017

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY

  • Najszybsze 0-100 km/h
    5,0 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    265 km/h
    165 mph Bez ogranicznika
    250 km/h
    155 mph Ograniczona
  • Najmocniejszy
    435 hp
    324 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    700 Nm
    516 lb-ft
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    218 hp/t
    162 kW/t
    4,6 kg/hp
  • Największy bagażnik
    560 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    79/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    79/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    78/100

Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d

  • Najlżejszy
    1880 kg
    4145 lb
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    5,9 L/100 km
    39,9 mpg US
    47,9 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    6,9 L/100 km
    34,1 mpg US
    40,9 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    5,4 L/100 km
    43,6 mpg US
    52,3 mpg UK
  • Najlepszy szacowany zasięg
    1186 km
    737 mi
  • Najlepszy wynik ekonomii
    91/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelMercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCYMercedes-BenzS-class (W222)S 350d
Moc
435hp324kW
258hp192kW
Moment obrotowy
700Nm516lb-ft
620Nm457lb-ft
Masa własna
2,000kg4,409lb
1,880kg4,145lb
Masa całkowita
2,685kg5,919lb
2,655kg5,853lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
48.3sCel 99%: 262 km/h / 163 mph
Obliczone
68.9sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
0-100 km/h
5.0s
6.5s
0-200 km/h
14.8s
Obliczone
20.7s
Obliczone
0-60 mph
4.8s
Obliczone
6.2s
Obliczone
Zużycie paliwa
9.8L/100 km24mpg US28.8mpg UK
5.9L/100 km39.9mpg US47.9mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
13.8L/100 km17mpg US20.5mpg UK
6.9L/100 km34.1mpg US40.9mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
7.6L/100 km30.9mpg US37.2mpg UK
5.4L/100 km43.6mpg US52.3mpg UK
Ćwierć mili
12.9s
Obliczone
14.4s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
218hp/t162kW/t99hp/1000 lb
Obliczone
137hp/t102kW/t62hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
350Nm/t234lb-ft/ton
Obliczone
330Nm/t221lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
847km526mi
Obliczone
1,186km737mi
Obliczone
Pojemność skokowa
4,663cc285cu in
2,987cc182cu in
Długość
5,096mm201in
5,116mm201in
Szerokość
1,871mm74in
1,899mm75in
Wysokość
1,479mm58in
1,496mm59in
Rozstaw osi
3,035mm119in
3,035mm119in
Rozstaw kół z przodu
1,600mm63in
1,624mm64in
Rozstaw kół z tyłu
1,606mm63in
1,637mm64in
Pojemność bagażnika
560L
510L
Drzwi
4
4
Miejsca
5
4
Zbiornik paliwa
83L
70L
Emisje CO2
229g/km
-

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCYMercedes-Benz S-class (W222) S 350dMocMoment obrotowy
  • Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY: Moc / Moment obrotowy
  • Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY5250 rpm1800-3500 rpm5500 rpm
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d3400 rpm1600-2400 rpm3650 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrMercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCYMercedes-BenzS-class (W222)S 350d
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
4,8 s
6,2 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,0 s
6,5 s
0-200 km/h
0-124 mph
14,8 s
20,7 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,4 s
2,6 s
330 ft
101 m
5,9 s
6,5 s
1/8 mili
201 m
8,6 s
9,6 s
1000 ft
305 m
11,0 s
12,3 s
1/4 mili
402 m
12,9 s
14,4 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
187 km/h
116 mph
168 km/h
104 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY ma o 177 hp więcej niż Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d i Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY: 177 hp (132 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
700 Nm
516 lb-ft
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
620 Nm
457 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
2000 kg
4409 lb
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
1880 kg
4145 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Największa różnica 0-100 km/h jest między Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY i Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d: 1,5 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d i Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY: 3,9 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
217 hp/t
162 kW/t
4,6 kg/hp
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
137 hp/t
102 kW/t
7,3 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
435 hp
324 kW
5,0 s
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
258 hp
192 kW
6,5 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
Moc
435 hp
324 kW
0-100 km/h5,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
560 L
19,8 cu ft
Długość
5096 mm
200,6 in
Wysokość
1479 mm
58,2 in
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
Moc
258 hp
192 kW
0-100 km/h6,5 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
510 L
18,0 cu ft
Długość
5116 mm
201,4 in
Wysokość
1496 mm
58,9 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
Moc
435 hp
324 kW
0-100 km/h5,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
Moc
258 hp
192 kW
0-100 km/h6,5 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
5,0 s
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
6,5 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
Mercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCY
218 hp/t
162 kW/t
4,6 kg/hp
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
Mercedes-BenzS-class (W222)S 350d
137 hp/t
102 kW/t
7,3 kg/hp
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdMercedes-BenzS-class (W221)Lifting 2009S 500 BlueEFFICIENCYMercedes-BenzS-class (W222)S 350d
Moc
435 hp
324 kW
258 hp
192 kW
Moment obrotowy
700 Nm
516 lb-ft
620 Nm
457 lb-ft
Przyspieszenie
5,0 s
6,5 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
265 km/h165 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Lekkość
2000 kg
4409 lb
1880 kg
4145 lb
Zużycie paliwa
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
560 L
19,8 cu ft
Długość
5096 mm
200,6 in
Wysokość
1479 mm
58,2 in
Drzwi/miejsca
4 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
510 L
18,0 cu ft
Długość
5116 mm
201,4 in
Wysokość
1496 mm
58,9 in
Wynik zasięgu
847 km
526 mi
1186 km
737 mi
Wynik CO2
229 g/km
-
Wynik bagażnika
560 L
19,8 cu ft
510 L
18,0 cu ft
Wynik mocy do masy
218 hp/t
162 kW/t
4,6 kg/hp
137 hp/t
102 kW/t
7,3 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdMercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCYMercedes-Benz S-class (W222) S 350d
Zużycie9,8 L/100 km24 mpg US28,8 mpg UK5,9 L/100 km39,9 mpg US47,9 mpg UK
Koszt / 100 km17,15 LC100 km10,33 LC100 km
Koszt / 100 mil27,60 LC100 mil16,62 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1470 L388 US gal323 UK gal885 L234 US gal195 UK gal
Roczny koszt paliwa2573 LC/rok1549 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Mercedes-Benz S-class (W221) Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY

  • Ma o 177 hp więcej
  • Ma o 80 Nm więcej
  • Jest szybszy o 1,5 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 5 km/h (3 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 80 hp/t
  • Ma o 50 L większy bagażnik

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy

Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d

  • Jest lżejszy o 120 kg
  • Zużywa o 3,9 L/100 km mniej paliwa
  • Ma szacowany zasięg większy o 340 km (211 mi)

Plusy

  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy szacowany zasięg

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Mercedes-Benz S-class (W221) S 500 BlueEFFICIENCY
Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d

Popularne porównania

Mercedes-Benz S-class (W221) · Lifting 2009 S 500 BlueEFFICIENCY vs Mercedes-Benz S-class (W222) S 350d - porównanie samochodów - FastVsFaster