Porównanie samochodów

Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8vsPolestar 3 111 kWh

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Mercedes-Benz GLS (X167)

GLS 580 V8

489 hp3982 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTwin-turboSUV2020-2021
VS

Polestar 3

111 kWh

490 hpElektrycznyNapęd na cztery kołaAutomatycznaSUV2022-2025

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8

  • Najszybsza prędkość maksymalna
    260 km/h
    162 mph Bez ogranicznika
    250 km/h
    155 mph Ograniczona
  • Najlżejszy
    2470 kg
    5445 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    198 hp/t
    148 kW/t
    5,1 kg/hp
  • Najlepszy wynik całkowity
    78/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    77/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    77/100

Polestar 3 111 kWh

  • Najszybsze 0-100 km/h
    5,0 s
  • Najmocniejszy
    490 hp
    365 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    840 Nm
    620 lb-ft
  • Największy bagażnik
    484 L
  • Najlepszy wynik praktyczności
    84/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelMercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8Polestar3111 kWh
Moc
489hp365kW
490hp365kW
Moment obrotowy
700Nm516lb-ft
840Nm620lb-ft
Masa własna
2,470kg5,445lb
2,670kg5,886lb
Masa całkowita
3,250kg7,165lb
-
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
77.2sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
51.9sCel 99%: 218 km/h / 135 mph
Obliczone
0-100 km/h
5.3s
5.0s
0-200 km/h
19.8s
Obliczone
24.5s
Obliczone
0-60 mph
5.0s
Obliczone
4.7s
Obliczone
Zużycie paliwa
11L/100 km21.4mpg US25.7mpg UK
-
Zużycie paliwa w mieście
15L/100 km15.7mpg US18.8mpg UK
-
Zużycie paliwa na autostradzie
8.9L/100 km26.4mpg US31.7mpg UK
-
Ćwierć mili
13.5s
Obliczone
13.3s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
198hp/t148kW/t90hp/1000 lb
Obliczone
184hp/t137kW/t83hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
283Nm/t190lb-ft/ton
Obliczone
315Nm/t211lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
818km508mi
Obliczone
-
Pojemność skokowa
3,982cc243cu in
-
Długość
5,207mm205in
4,900mm193in
Szerokość
2,030mm80in
2,120mm83in
Wysokość
1,838mm72in
1,627mm64in
Rozstaw osi
3,135mm123in
2,985mm118in
Rozstaw kół z przodu
1,669mm66in
-
Rozstaw kół z tyłu
1,692mm67in
-
Prześwit
215mm8in
211mm8in
Pojemność bagażnika
355L
484L
Maks. pojemność bagażnika
2,400L
1,411L
Drzwi
5
5
Miejsca
7
5
Zbiornik paliwa
90L
-

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrMercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8Polestar3111 kWh
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
5,0 s
4,7 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,3 s
5,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
19,8 s
24,5 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Ograniczona
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,2 s
2,1 s
330 ft
101 m
5,8 s
5,7 s
1/8 mili
201 m
8,8 s
8,6 s
1000 ft
305 m
11,3 s
11,2 s
1/4 mili
402 m
13,5 s
13,3 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
170 km/h
106 mph
167 km/h
104 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
489 hp
365 kW
Polestar3111 kWh
490 hp
365 kW

Polestar 3 111 kWh ma o 1 hp więcej niż Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8 i Polestar 3 111 kWh: 1 hp (1 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
700 Nm
516 lb-ft
Polestar3111 kWh
840 Nm
620 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
2470 kg
5445 lb
Polestar3111 kWh
2670 kg
5886 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Polestar3111 kWh
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V85,3 s
Polestar3111 kWh5,0 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między Polestar 3 111 kWh i Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8: 0,3 s.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
198 hp/t
148 kW/t
5,1 kg/hp
Polestar3111 kWh
184 hp/t
137 kW/t
5,4 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
489 hp
365 kW
5,3 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Polestar3111 kWh
490 hp
365 kW
5,0 s
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Mercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8
Moc
489 hp
365 kW
0-100 km/h5,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
7 miejsca
Bagażnik
355 L
12,5 cu ft
Długość
5207 mm
205,0 in
Wysokość
1838 mm
72,4 in
Polestar3111 kWh
Moc
490 hp
365 kW
0-100 km/h5,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
484 L
17,1 cu ft
Długość
4900 mm
192,9 in
Wysokość
1627 mm
64,1 in

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdMercedes-BenzGLS (X167)GLS 580 V8Polestar3111 kWh
Moc
489 hp
365 kW
490 hp
365 kW
Moment obrotowy
700 Nm
516 lb-ft
840 Nm
620 lb-ft
Przyspieszenie
5,3 s
5,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Lekkość
2470 kg
5445 lb
2670 kg
5886 lb
Zużycie paliwa
11,0 L/100 km
21,4 mpg US
25,7 mpg UK
-
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
7 miejsca
Bagażnik
355 L
12,5 cu ft
Długość
5207 mm
205,0 in
Wysokość
1838 mm
72,4 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
484 L
17,1 cu ft
Długość
4900 mm
192,9 in
Wysokość
1627 mm
64,1 in
Wynik zasięgu
818 km
508 mi
-
Wynik bagażnika
355 L
12,5 cu ft
484 L
17,1 cu ft
Wynik mocy do masy
198 hp/t
148 kW/t
5,1 kg/hp
184 hp/t
137 kW/t
5,4 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdMercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8
Zużycie11 L/100 km21,4 mpg US25,7 mpg UK
Koszt / 100 km19,25 LC100 km
Koszt / 100 mil30,98 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1650 L436 US gal363 UK gal
Roczny koszt paliwa2888 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8

  • Jest lżejszy o 200 kg
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 40 km/h (25 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 14 hp/t

Plusy

  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najmniejszy bagażnik

Polestar 3 111 kWh

  • Ma o 1 hp więcej
  • Ma o 140 Nm więcej
  • Jest szybszy o 0,3 s w 0-100 km/h
  • Ma o 129 L większy bagażnik

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8
Polestar 3 111 kWh

Popularne porównania

Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8 vs Polestar 3 111 kWh - porównanie samochodów - FastVsFaster