Porównanie samochodów

Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performancevsMercedes-Benz GLS (X166) GLS 500

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Porsche Macan I (95B)

Turbo 3.6 V6 performance

440 hp3604 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaDual-clutchTwin-turboSUV2016-2018
VS

Mercedes-Benz GLS (X166)

GLS 500

456 hp4663 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTwin-turboSUV2015-2019

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance

  • Najszybsze 0-100 km/h
    4,4 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    272 km/h
    169 mph
  • Najlżejszy
    1925 kg
    4244 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    229 hp/t
    170 kW/t
    4,4 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    9,7 L/100 km
    24,2 mpg US
    29,1 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    12,6 L/100 km
    18,7 mpg US
    22,4 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    8,0 L/100 km
    29,4 mpg US
    35,3 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    224 g/km
  • Najlepszy wynik osiągów
    78/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    81/100

Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500

  • Najmocniejszy
    456 hp
    340 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    700 Nm
    516 lb-ft
  • Najlepszy szacowany zasięg
    885 km
    550 mi
  • Największy bagażnik
    680 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    81/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    93/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelPorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performanceMercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
Moc
440hp328kW
456hp340kW
Moment obrotowy
600Nm443lb-ft
700Nm516lb-ft
Masa własna
1,925kg4,244lb
2,370kg5,225lb
Masa całkowita
2,550kg5,622lb
3,250kg7,165lb
Prędkość maksymalna
272 km/h
169 mph
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
58.6sCel 99%: 269 km/h / 167 mph
Obliczone
75.5sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
0-100 km/h
4.4s
5.3s
0-200 km/h
14.5s
Obliczone
19.6s
Obliczone
0-60 mph
4.2s
Obliczone
5.0s
Obliczone
Zużycie paliwa
9.7L/100 km24.2mpg US29.1mpg UK
11.3L/100 km20.8mpg US25.0mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
12.6L/100 km18.7mpg US22.4mpg UK
14.9L/100 km15.8mpg US19.0mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
8L/100 km29.4mpg US35.3mpg UK
9.2L/100 km25.6mpg US30.7mpg UK
Ćwierć mili
12.4s
Obliczone
13.5s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
229hp/t170kW/t104hp/1000 lb
Obliczone
192hp/t143kW/t87hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
312Nm/t209lb-ft/ton
Obliczone
295Nm/t198lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
773km480mi
Obliczone
885km550mi
Obliczone
Pojemność skokowa
3,604cc220cu in
4,663cc285cu in
Długość
4,699mm185in
5,130mm202in
Szerokość
1,923mm76in
1,934mm76in
Wysokość
1,609mm63in
1,850mm73in
Rozstaw osi
2,807mm111in
3,075mm121in
Rozstaw kół z przodu
1,655mm65in
1,655mm65in
Rozstaw kół z tyłu
1,651mm65in
1,675mm66in
Pojemność bagażnika
500L
680L
Maks. pojemność bagażnika
1,500L
2,300L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
75L
100L
Emisje CO2
224g/km
264g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performanceMercedes-Benz GLS (X166) GLS 500MocMoment obrotowy
  • Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance: Moc / Moment obrotowy
  • Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance6000 rpm1500-4500 rpm6250 rpm
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 5005250-5500 rpm1800-4000 rpm5750 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrPorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performanceMercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
4,2 s
5,0 s
0-100 km/h
0-62 mph
4,4 s
5,3 s
0-200 km/h
0-124 mph
14,5 s
19,6 s
Prędkość maksymalna
272 km/h
169 mph
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,1 s
2,2 s
330 ft
101 m
5,4 s
5,8 s
1/8 mili
201 m
8,2 s
8,8 s
1000 ft
305 m
10,5 s
11,3 s
1/4 mili
402 m
12,4 s
13,5 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
187 km/h
116 mph
171 km/h
106 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
440 hp
328 kW
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
456 hp
340 kW

Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500 ma o 16 hp więcej niż Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance.

Największa różnica mocy jest między Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance i Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500: 16 hp (12 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
600 Nm
443 lb-ft
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
700 Nm
516 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
1925 kg
4244 lb
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
2370 kg
5225 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
272 km/h
169 mph
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Choć Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500 ma większą moc, Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Największa różnica 0-100 km/h jest między Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance i Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500: 0,9 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
11,3 L/100 km
20,8 mpg US
25,0 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance i Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500: 1,6 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
229 hp/t
170 kW/t
4,4 kg/hp
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
192 hp/t
143 kW/t
5,2 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
773 km
480 mi
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
885 km
550 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
440 hp
328 kW
4,4 s
272 km/h
169 mph
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
456 hp
340 kW
5,3 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
Moc
440 hp
328 kW
0-100 km/h4,4 s
Prędkość maksymalna
272 km/h
169 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
500 L
17,7 cu ft
Długość
4699 mm
185,0 in
Wysokość
1609 mm
63,3 in
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
Moc
456 hp
340 kW
0-100 km/h5,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
680 L
24,0 cu ft
Długość
5130 mm
202,0 in
Wysokość
1850 mm
72,8 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
Moc
440 hp
328 kW
0-100 km/h4,4 s
Prędkość maksymalna
272 km/h
169 mph
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
Moc
456 hp
340 kW
0-100 km/h5,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
11,3 L/100 km
20,8 mpg US
25,0 mpg UK

Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
4,4 s
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
11,3 L/100 km
20,8 mpg US
25,0 mpg UK
5,3 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
PorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performance
229 hp/t
170 kW/t
4,4 kg/hp
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
Mercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
192 hp/t
143 kW/t
5,2 kg/hp
11,3 L/100 km
20,8 mpg US
25,0 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdPorscheMacan I (95B)Turbo 3.6 V6 performanceMercedes-BenzGLS (X166)GLS 500
Moc
440 hp
328 kW
456 hp
340 kW
Moment obrotowy
600 Nm
443 lb-ft
700 Nm
516 lb-ft
Przyspieszenie
4,4 s
5,3 s
Prędkość maksymalna
272 km/h
169 mph
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Lekkość
1925 kg
4244 lb
2370 kg
5225 lb
Zużycie paliwa
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
11,3 L/100 km
20,8 mpg US
25,0 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
500 L
17,7 cu ft
Długość
4699 mm
185,0 in
Wysokość
1609 mm
63,3 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
680 L
24,0 cu ft
Długość
5130 mm
202,0 in
Wysokość
1850 mm
72,8 in
Wynik zasięgu
773 km
480 mi
885 km
550 mi
Wynik CO2
224 g/km
264 g/km
Wynik bagażnika
500 L
17,7 cu ft
680 L
24,0 cu ft
Wynik mocy do masy
229 hp/t
170 kW/t
4,4 kg/hp
192 hp/t
143 kW/t
5,2 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdPorsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performanceMercedes-Benz GLS (X166) GLS 500
Zużycie9,7 L/100 km24,2 mpg US29,1 mpg UK11,3 L/100 km20,8 mpg US25 mpg UK
Koszt / 100 km16,97 LC100 km19,78 LC100 km
Koszt / 100 mil27,32 LC100 mil31,82 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1455 L384 US gal320 UK gal1695 L448 US gal373 UK gal
Roczny koszt paliwa2546 LC/rok2966 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance

  • Jest lżejszy o 445 kg
  • Jest szybszy o 0,9 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 12 km/h (7 mph)
  • Zużywa o 1,6 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 36 hp/t
  • Emituje o 40 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najniższa moc
  • Najmniejszy bagażnik

Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500

  • Ma o 16 hp więcej
  • Ma o 100 Nm więcej
  • Ma szacowany zasięg większy o 112 km (69 mi)
  • Ma o 180 L większy bagażnik

Plusy

  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najwyższe emisje CO2

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance
Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500

Popularne porównania

Porsche Macan I (95B) Turbo 3.6 V6 performance vs Mercedes-Benz GLS (X166) GLS 500 - porównanie samochodów - FastVsFaster