Porównanie samochodów

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250vsMercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Mercedes-Benz GLB (X247)

GLB 250

224 hp1991 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaDual-clutchTurbodoładowanySUV2019-2023
VS

Mercedes-Benz GLB (X244)

GLB 250+ 85 kWh

272 hpElektrycznyNapęd tylnyAutomatycznaSUV2025-obecnie

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250

  • Najszybsze 0-100 km/h
    6,9 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    236 km/h
    147 mph
  • Najwyższy moment obrotowy
    350 Nm
    258 lb-ft
  • Najlżejszy
    1670 kg
    3682 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    134 hp/t
    100 kW/t
    7,5 kg/hp
  • Największy bagażnik
    570 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    65/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    55/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    87/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    87/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelMercedes-BenzGLB (X247)GLB 250Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
Moc
224hp167kW
272hp203kW
Moment obrotowy
350Nm258lb-ft
335Nm247lb-ft
Masa własna
1,670kg3,682lb
2,125kg4,685lb
Masa całkowita
2,205kg4,861lb
2,700kg5,952lb
Prędkość maksymalna
236 km/h
147 mph
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
76.3sCel 99%: 234 km/h / 145 mph
Obliczone
77.7sCel 99%: 218 km/h / 135 mph
Obliczone
0-100 km/h
6.9s
7.4s
0-200 km/h
27.7s
Obliczone
36.5s
Obliczone
0-60 mph
6.6s
Obliczone
7.0s
Obliczone
Zużycie paliwa
7.4L/100 km31.8mpg US38.2mpg UK
-
Zużycie paliwa w mieście
9.2L/100 km25.6mpg US30.7mpg UK
-
Zużycie paliwa na autostradzie
6.3L/100 km37.3mpg US44.8mpg UK
-
Ćwierć mili
14.9s
Obliczone
15.4s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
134hp/t100kW/t61hp/1000 lb
Obliczone
128hp/t95kW/t58hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
210Nm/t140lb-ft/ton
Obliczone
158Nm/t105lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
811km504mi
Obliczone
-
Pojemność skokowa
1,991cc121cu in
-
Długość
4,634mm182in
4,732mm186in
Szerokość
1,834mm72in
1,861mm73in
Wysokość
1,662mm65in
1,687mm66in
Rozstaw osi
2,829mm111in
2,889mm114in
Rozstaw kół z przodu
1,605mm63in
-
Rozstaw kół z tyłu
1,606mm63in
-
Prześwit
135mm5in
-
Pojemność bagażnika
570L
480L
Maks. pojemność bagażnika
1,805L
1,605L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
7
Zbiornik paliwa
60L
-
Emisje CO2
169g/km
-

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrMercedes-BenzGLB (X247)GLB 250Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
6,6 s
7,0 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,9 s
7,4 s
0-200 km/h
0-124 mph
27,7 s
36,5 s
Prędkość maksymalna
236 km/h
147 mph
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,5 s
2,5 s
330 ft
101 m
6,5 s
6,6 s
1/8 mili
201 m
9,8 s
10,0 s
1000 ft
305 m
12,6 s
12,9 s
1/4 mili
402 m
14,9 s
15,4 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
156 km/h
97 mph
149 km/h
93 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
224 hp
167 kW
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
272 hp
203 kW

Mercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh ma o 48 hp więcej niż Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250 i Mercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh: 48 hp (36 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
350 Nm
258 lb-ft
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
335 Nm
247 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
1670 kg
3682 lb
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
2125 kg
4685 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
236 km/h
147 mph
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 2506,9 s
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh7,4 s

Choć Mercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh ma większą moc, Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250 przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Największa różnica 0-100 km/h jest między Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250 i Mercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh: 0,5 s.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
134 hp/t
100 kW/t
7,5 kg/hp
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
224 hp
167 kW
6,9 s
236 km/h
147 mph
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
272 hp
203 kW
7,4 s
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 250
Moc
224 hp
167 kW
0-100 km/h6,9 s
Prędkość maksymalna
236 km/h
147 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
570 L
20,1 cu ft
Długość
4634 mm
182,4 in
Wysokość
1662 mm
65,4 in
Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
Moc
272 hp
203 kW
0-100 km/h7,4 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
7 miejsca
Bagażnik
480 L
17,0 cu ft
Długość
4732 mm
186,3 in
Wysokość
1687 mm
66,4 in

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdMercedes-BenzGLB (X247)GLB 250Mercedes-BenzGLB (X244)GLB 250+ 85 kWh
Moc
224 hp
167 kW
272 hp
203 kW
Moment obrotowy
350 Nm
258 lb-ft
335 Nm
247 lb-ft
Przyspieszenie
6,9 s
7,4 s
Prędkość maksymalna
236 km/h
147 mph
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Lekkość
1670 kg
3682 lb
2125 kg
4685 lb
Zużycie paliwa
7,4 L/100 km
31,8 mpg US
38,2 mpg UK
-
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
570 L
20,1 cu ft
Długość
4634 mm
182,4 in
Wysokość
1662 mm
65,4 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
7 miejsca
Bagażnik
480 L
17,0 cu ft
Długość
4732 mm
186,3 in
Wysokość
1687 mm
66,4 in
Wynik zasięgu
811 km
504 mi
-
Wynik CO2
169 g/km
-
Wynik bagażnika
570 L
20,1 cu ft
480 L
17,0 cu ft
Wynik mocy do masy
134 hp/t
100 kW/t
7,5 kg/hp
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdMercedes-Benz GLB (X247) GLB 250
Zużycie7,4 L/100 km31,8 mpg US38,2 mpg UK
Koszt / 100 km12,95 LC100 km
Koszt / 100 mil20,84 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1110 L293 US gal244 UK gal
Roczny koszt paliwa1943 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250

  • Ma o 15 Nm więcej
  • Jest lżejszy o 455 kg
  • Jest szybszy o 0,5 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 16 km/h (10 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 6 hp/t
  • Ma o 90 L większy bagażnik

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najniższa moc

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250
Mercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh

Popularne porównania

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 250 vs Mercedes-Benz GLB (X244) GLB 250+ 85 kWh - porównanie samochodów - FastVsFaster