Porównanie samochodów

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDIvsMercedes-Benz B-class (W246) · Lifting 2014 B 200

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Mercedes-Benz B-class (W246)

B 220 CDI

170 hp2143 cm³DieselNapęd przedniDual-clutchTurbodoładowanyHatchback2012-2014
VS

Mercedes-Benz B-class (W246) · Lifting 2014

B 200

156 hp1595 cm³BenzynaNapęd przedniDual-clutchTurbodoładowanyHatchback2014-2018

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI

  • Najszybsze 0-100 km/h
    8,3 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    230 km/h
    143 mph Bez ogranicznika
    220 km/h
    137 mph Ograniczona
  • Najmocniejszy
    170 hp
    127 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    350 Nm
    258 lb-ft
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    113 hp/t
    84 kW/t
    8,9 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    4,6 L/100 km
    51,1 mpg US
    61,4 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    5,6 L/100 km
    42,0 mpg US
    50,4 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    4,0 L/100 km
    58,8 mpg US
    70,6 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    120 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    1087 km
    675 mi
  • Największy bagażnik
    488 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    59/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    49/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    94/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    79/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelMercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDIMercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
Moc
170hp127kW
156hp116kW
Moment obrotowy
350Nm258lb-ft
250Nm184lb-ft
Masa własna
1,505kg3,318lb
1,425kg3,142lb
Masa całkowita
2,025kg4,464lb
1,960kg4,321lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Obliczone
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
92.8sCel 99%: 228 km/h / 141 mph
Obliczone
93.8sCel 99%: 228 km/h / 141 mph
Obliczone
0-100 km/h
8.3s
8.4s
0-200 km/h
36.1s
Obliczone
36.6s
Obliczone
0-60 mph
7.9s
Obliczone
8.0s
Obliczone
Zużycie paliwa
4.6L/100 km51.1mpg US61.4mpg UK
5.5L/100 km42.8mpg US51.4mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
5.6L/100 km42mpg US50.4mpg UK
6.9L/100 km34.1mpg US40.9mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
4L/100 km58.8mpg US70.6mpg UK
4.7L/100 km50mpg US60.1mpg UK
Ćwierć mili
16.0s
Obliczone
16.1s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
113hp/t84kW/t51hp/1000 lb
Obliczone
109hp/t82kW/t50hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
233Nm/t156lb-ft/ton
Obliczone
175Nm/t117lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
1,087km675mi
Obliczone
909km565mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,143cc131cu in
1,595cc97cu in
Długość
4,359mm172in
4,393mm173in
Szerokość
1,786mm70in
1,786mm70in
Wysokość
1,557mm61in
1,557mm61in
Rozstaw osi
2,699mm106in
2,699mm106in
Rozstaw kół z przodu
1,552mm61in
1,552mm61in
Rozstaw kół z tyłu
1,549mm61in
1,549mm61in
Prześwit-
98mm4in
Pojemność bagażnika
488L
488L
Maks. pojemność bagażnika
1,547L
1,547L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
50L
50L
Emisje CO2
120g/km
129g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDIMercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200MocMoment obrotowy
  • Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI: Moc / Moment obrotowy
  • Mercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI3400-4000 rpm1400-3400 rpm4250 rpm
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 2005300 rpm1250-4000 rpm5550 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrMercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDIMercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
7,9 s
8,0 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,3 s
8,4 s
0-200 km/h
0-124 mph
36,1 s
36,6 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,7 s
2,7 s
330 ft
101 m
7,0 s
7,0 s
1/8 mili
201 m
10,5 s
10,6 s
1000 ft
305 m
13,5 s
13,6 s
1/4 mili
402 m
16,0 s
16,1 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
146 km/h
91 mph
145 km/h
90 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
170 hp
127 kW
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
156 hp
116 kW

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI ma o 14 hp więcej niż Mercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200 i Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI: 14 hp (10 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
350 Nm
258 lb-ft
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
250 Nm
184 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
1505 kg
3318 lb
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
1425 kg
3142 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Największa różnica 0-100 km/h jest między Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI i Mercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200: 0,1 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
4,6 L/100 km
51,1 mpg US
61,4 mpg UK
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI i Mercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200: 0,9 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
113 hp/t
84 kW/t
8,9 kg/hp
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
109 hp/t
82 kW/t
9,1 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
1087 km
675 mi
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
909 km
565 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
170 hp
127 kW
8,3 s
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
156 hp
116 kW
8,4 s
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
Moc
170 hp
127 kW
0-100 km/h8,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
488 L
17,2 cu ft
Długość
4359 mm
171,6 in
Wysokość
1557 mm
61,3 in
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
Moc
156 hp
116 kW
0-100 km/h8,4 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
488 L
17,2 cu ft
Długość
4393 mm
173,0 in
Wysokość
1557 mm
61,3 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
Moc
170 hp
127 kW
0-100 km/h8,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
4,6 L/100 km
51,1 mpg US
61,4 mpg UK
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
Moc
156 hp
116 kW
0-100 km/h8,4 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
4,6 L/100 km
51,1 mpg US
61,4 mpg UK
8,3 s
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK
8,4 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
Mercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDI
113 hp/t
84 kW/t
8,9 kg/hp
4,6 L/100 km
51,1 mpg US
61,4 mpg UK
Mercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
109 hp/t
82 kW/t
9,1 kg/hp
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdMercedes-BenzB-class (W246)B 220 CDIMercedes-BenzB-class (W246)Lifting 2014B 200
Moc
170 hp
127 kW
156 hp
116 kW
Moment obrotowy
350 Nm
258 lb-ft
250 Nm
184 lb-ft
Przyspieszenie
8,3 s
8,4 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Lekkość
1505 kg
3318 lb
1425 kg
3142 lb
Zużycie paliwa
4,6 L/100 km
51,1 mpg US
61,4 mpg UK
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
488 L
17,2 cu ft
Długość
4359 mm
171,6 in
Wysokość
1557 mm
61,3 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
488 L
17,2 cu ft
Długość
4393 mm
173,0 in
Wysokość
1557 mm
61,3 in
Wynik zasięgu
1087 km
675 mi
909 km
565 mi
Wynik CO2
120 g/km
129 g/km
Wynik bagażnika
488 L
17,2 cu ft
488 L
17,2 cu ft
Wynik mocy do masy
113 hp/t
84 kW/t
8,9 kg/hp
109 hp/t
82 kW/t
9,1 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdMercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDIMercedes-Benz B-class (W246) Lifting 2014 B 200
Zużycie4,6 L/100 km51,1 mpg US61,4 mpg UK5,5 L/100 km42,8 mpg US51,4 mpg UK
Koszt / 100 km8,05 LC100 km9,63 LC100 km
Koszt / 100 mil12,96 LC100 mil15,49 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa690 L182 US gal152 UK gal825 L218 US gal181 UK gal
Roczny koszt paliwa1208 LC/rok1444 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI

  • Ma o 14 hp więcej
  • Ma o 100 Nm więcej
  • Jest szybszy o 0,1 s w 0-100 km/h
  • Zużywa o 0,9 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 3 hp/t
  • Ma szacowany zasięg większy o 178 km (111 mi)
  • Emituje o 9 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najcięższy

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI
Mercedes-Benz B-class (W246) B 200

Popularne porównania

Mercedes-Benz B-class (W246) B 220 CDI vs Mercedes-Benz B-class (W246) · Lifting 2014 B 200 - porównanie samochodów - FastVsFaster