Porównanie samochodów

Lotus Emeya R 102 kWhvsMercedes-Benz EQS (V297) AMG EQS 53 120 kWh

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Lotus Emeya

R 102 kWh

918 hpElektrycznyNapęd na cztery kołaAutomatycznaLiftback2024-obecnie
VS

Mercedes-Benz EQS (V297)

AMG EQS 53 120 kWh

658 hpElektrycznyNapęd na cztery kołaAutomatycznaLiftback2021-2024

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Lotus Emeya R 102 kWh

  • Najszybsze 0-100 km/h
    2,8 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    256 km/h
    159 mph
  • Najmocniejszy
    918 hp
    685 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    985 Nm
    726 lb-ft
  • Najlżejszy
    2590 kg
    5710 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    354 hp/t
    264 kW/t
    2,8 kg/hp
  • Najlepszy wynik całkowity
    84/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    86/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    0/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelLotusEmeyaR 102 kWhMercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
Moc
918hp685kW
658hp491kW
Moment obrotowy
985Nm726lb-ft
950Nm701lb-ft
Masa własna
2,590kg5,710lb
2,605kg5,743lb
Masa całkowita-
3,225kg7,110lb
Prędkość maksymalna
256 km/h
159 mph
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
32.1sCel 99%: 253 km/h / 157 mph
Obliczone
47.1sCel 99%: 228 km/h / 141 mph
Obliczone
0-100 km/h
2.8s
3.8s
0-200 km/h
9.5s
Obliczone
17.6s
Obliczone
0-60 mph
2.7s
Obliczone
3.6s
Obliczone
Ćwierć mili
10.6s
Obliczone
12.1s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
354hp/t264kW/t161hp/1000 lb
Obliczone
253hp/t188kW/t115hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
380Nm/t254lb-ft/ton
Obliczone
365Nm/t244lb-ft/ton
Obliczone
Długość
5,139mm202in
5,223mm206in
Szerokość-
1,926mm76in
Wysokość
1,459mm57in
1,518mm60in
Rozstaw osi
3,069mm121in
3,210mm126in
Rozstaw kół z przodu-
1,660mm65in
Rozstaw kół z tyłu-
1,653mm65in
Prześwit
141mm6in
139mm5in
Pojemność bagażnika
509L
610L
Maks. pojemność bagażnika
1,388L
1,770L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrLotusEmeyaR 102 kWhMercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
2,7 s
3,6 s
0-100 km/h
0-62 mph
2,8 s
3,8 s
0-200 km/h
0-124 mph
9,5 s
17,6 s
Prędkość maksymalna
256 km/h
159 mph
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
1,7 s
1,8 s
330 ft
101 m
4,5 s
5,0 s
1/8 mili
201 m
6,8 s
7,7 s
1000 ft
305 m
8,9 s
10,1 s
1/4 mili
402 m
10,6 s
12,1 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
208 km/h
129 mph
178 km/h
111 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
LotusEmeyaR 102 kWh
918 hp
685 kW
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
658 hp
491 kW

Lotus Emeya R 102 kWh ma o 260 hp więcej niż Mercedes-Benz EQS (V297) AMG EQS 53 120 kWh.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz EQS (V297) AMG EQS 53 120 kWh i Lotus Emeya R 102 kWh: 260 hp (194 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
LotusEmeyaR 102 kWh
985 Nm
726 lb-ft
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
950 Nm
701 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
LotusEmeyaR 102 kWh
2590 kg
5710 lb
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
2605 kg
5743 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
LotusEmeyaR 102 kWh
256 km/h
159 mph
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
LotusEmeyaR 102 kWh2,8 s
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh3,8 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między Lotus Emeya R 102 kWh i Mercedes-Benz EQS (V297) AMG EQS 53 120 kWh: 1,0 s.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
LotusEmeyaR 102 kWh
354 hp/t
264 kW/t
2,8 kg/hp
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
253 hp/t
188 kW/t
4,0 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
LotusEmeyaR 102 kWh
918 hp
685 kW
2,8 s
256 km/h
159 mph
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
658 hp
491 kW
3,8 s
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
LotusEmeyaR 102 kWh
Moc
918 hp
685 kW
0-100 km/h2,8 s
Prędkość maksymalna
256 km/h
159 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
509 L
18,0 cu ft
Długość
5139 mm
202,3 in
Wysokość
1459 mm
57,4 in
Mercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
Moc
658 hp
491 kW
0-100 km/h3,8 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
610 L
21,5 cu ft
Długość
5223 mm
205,6 in
Wysokość
1518 mm
59,8 in

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdLotusEmeyaR 102 kWhMercedes-BenzEQS (V297)AMG EQS 53 120 kWh
Moc
918 hp
685 kW
658 hp
491 kW
Moment obrotowy
985 Nm
726 lb-ft
950 Nm
701 lb-ft
Przyspieszenie
2,8 s
3,8 s
Prędkość maksymalna
256 km/h
159 mph
Bez ogranicznika
230 km/h143 mph
Ograniczona
220 km/h137 mph
Lekkość
2590 kg
5710 lb
2605 kg
5743 lb
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
509 L
18,0 cu ft
Długość
5139 mm
202,3 in
Wysokość
1459 mm
57,4 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
610 L
21,5 cu ft
Długość
5223 mm
205,6 in
Wysokość
1518 mm
59,8 in
Wynik bagażnika
509 L
18,0 cu ft
610 L
21,5 cu ft
Wynik mocy do masy
354 hp/t
264 kW/t
2,8 kg/hp
253 hp/t
188 kW/t
4,0 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Bezpośrednie porównania

Lotus Emeya R 102 kWh

  • Ma o 260 hp więcej
  • Ma o 35 Nm więcej
  • Jest lżejszy o 15 kg
  • Jest szybszy o 1,0 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 26 km/h (16 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 102 hp/t

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najmniejszy bagażnik

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Lotus Emeya R 102 kWh
Mercedes-Benz EQS (V297) AMG EQS 53 120 kWh

Popularne porównania

Lotus Emeya R 102 kWh vs Mercedes-Benz EQS (V297) AMG EQS 53 120 kWh - porównanie samochodów - FastVsFaster