Porównanie samochodów

Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6vsLamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Jaguar XJ220

3.5 BiTurbo V6

542 hp3498 cm³BenzynaNapęd tylnyManualnaTwin-turboCoupe1992-1994
VS

Lamborghini Diablo

6.0 i V12 48V GT

575 hp5992 cm³BenzynaNapęd tylnyManualnaWolnossącyCoupe1998-1999

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6

  • Najszybsza prędkość maksymalna
    342 km/h
    213 mph
  • Najwyższy moment obrotowy
    640 Nm
    472 lb-ft
  • Najlżejszy
    1350 kg
    2976 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    401 hp/t
    299 kW/t
    2,5 kg/hp
  • Najlepszy wynik całkowity
    74/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    91/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    0/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    39/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelJaguarXJ2203.5 BiTurbo V6LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
Moc
542hp404kW
575hp429kW
Moment obrotowy
640Nm472lb-ft
630Nm465lb-ft
Masa własna
1,350kg2,976lb
1,490kg3,285lb
Masa całkowita-
1,895kg4,178lb
Prędkość maksymalna
342 km/h
213 mph
338 km/h
210 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
54.3sCel 99%: 339 km/h / 210 mph
Obliczone
52.6sCel 99%: 335 km/h / 208 mph
Obliczone
0-100 km/h
3.8s
3.7s
0-200 km/h
9.9s
Obliczone
9.7s
Obliczone
0-60 mph
3.6s
Obliczone
3.5s
Obliczone
Zużycie paliwa w mieście-
38.2L/100 km6.2mpg US7.4mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie-
17.5L/100 km13.4mpg US16.1mpg UK
Ćwierć mili
11.3s
Obliczone
11.2s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
401hp/t299kW/t182hp/1000 lb
Obliczone
386hp/t288kW/t175hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
474Nm/t317lb-ft/ton
Obliczone
423Nm/t283lb-ft/ton
Obliczone
Pojemność skokowa
3,498cc213cu in
5,992cc366cu in
Długość
4,930mm194in
4,430mm174in
Szerokość
2,000mm79in
2,040mm80in
Wysokość
1,150mm45in
1,115mm44in
Rozstaw osi
2,640mm104in
2,650mm104in
Rozstaw kół z przodu-
1,650mm65in
Rozstaw kół z tyłu-
1,670mm66in
Pojemność bagażnika-
140L
Drzwi
2
2
Miejsca
2
2
Zbiornik paliwa-
100L

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GTMocMoment obrotowy
  • Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6: Moc / Moment obrotowy
  • Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V67200 rpm4500 rpm7450 rpm
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT7300 rpm5500 rpm7550 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrJaguarXJ2203.5 BiTurbo V6LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
3,6 s
3,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
3,8 s
3,7 s
0-200 km/h
0-124 mph
9,9 s
9,7 s
0-200 mph
0-322 km/h
32,9 s
34,3 s
Prędkość maksymalna
342 km/h
213 mph
338 km/h
210 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,1 s
2,1 s
330 ft
101 m
5,2 s
5,1 s
1/8 mili
201 m
7,6 s
7,5 s
1000 ft
305 m
9,7 s
9,6 s
1/4 mili
402 m
11,3 s
11,2 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
217 km/h
135 mph
217 km/h
135 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
542 hp
404 kW
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
575 hp
429 kW

Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT ma o 33 hp więcej niż Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6.

Największa różnica mocy jest między Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6 i Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT: 33 hp (25 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
640 Nm
472 lb-ft
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
630 Nm
465 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
1350 kg
2976 lb
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
1490 kg
3285 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
342 km/h
213 mph
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
338 km/h
210 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V63,8 s
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT3,7 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT i Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6: 0,1 s.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
401 hp/t
299 kW/t
2,5 kg/hp
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
386 hp/t
288 kW/t
2,6 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
542 hp
404 kW
3,8 s
342 km/h
213 mph
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
575 hp
429 kW
3,7 s
338 km/h
210 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
JaguarXJ2203.5 BiTurbo V6
Moc
542 hp
404 kW
0-100 km/h3,8 s
Prędkość maksymalna
342 km/h
213 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik-
Długość
4930 mm
194,1 in
Wysokość
1150 mm
45,3 in
LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
Moc
575 hp
429 kW
0-100 km/h3,7 s
Prędkość maksymalna
338 km/h
210 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik
140 L
4,9 cu ft
Długość
4430 mm
174,4 in
Wysokość
1115 mm
43,9 in

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdJaguarXJ2203.5 BiTurbo V6LamborghiniDiablo6.0 i V12 48V GT
Moc
542 hp
404 kW
575 hp
429 kW
Moment obrotowy
640 Nm
472 lb-ft
630 Nm
465 lb-ft
Przyspieszenie
3,8 s
3,7 s
Prędkość maksymalna
342 km/h
213 mph
338 km/h
210 mph
Lekkość
1350 kg
2976 lb
1490 kg
3285 lb
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik-
Długość
4930 mm
194,1 in
Wysokość
1150 mm
45,3 in
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik
140 L
4,9 cu ft
Długość
4430 mm
174,4 in
Wysokość
1115 mm
43,9 in
Wynik bagażnika
-
140 L
4,9 cu ft
Wynik mocy do masy
401 hp/t
299 kW/t
2,5 kg/hp
386 hp/t
288 kW/t
2,6 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Bezpośrednie porównania

Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6

  • Ma o 10 Nm więcej
  • Jest lżejszy o 140 kg
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 4 km/h (2 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 16 hp/t

Plusy

  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc

Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT

  • Ma o 33 hp więcej
  • Jest szybszy o 0,1 s w 0-100 km/h

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najmocniejszy

Minusy

  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6
Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT

Popularne porównania

Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6 vs Lamborghini Diablo 6.0 i V12 48V GT - porównanie samochodów - FastVsFaster