Porównanie samochodów

Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0vsJaguar F-type Convertible · Lifting 2020 5.0 V8

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Porsche 911 Cabriolet (992)

Carrera 4S 3.0

450 hp2981 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaDual-clutchTwin-turboKabriolet / convertible2019-2024
VS

Jaguar F-type Convertible · Lifting 2020

5.0 V8

450 hp5000 cm³BenzynaNapęd tylnyAutomatycznaKompresorKabriolet / convertible2019-obecnie

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0

  • Najszybsze 0-100 km/h
    3,6 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    304 km/h
    189 mph
  • Najmocniejszy
    450 hp
    336 kW
  • Najlżejszy
    1635 kg
    3605 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    275 hp/t
    205 kW/t
    3,6 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    9,0 L/100 km
    26,1 mpg US
    31,4 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    207 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    744 km
    463 mi
  • Najlepszy wynik całkowity
    70/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    85/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    83/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    38/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelPorsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
Moc
450hp336kW
450hp336kW
Moment obrotowy
530Nm391lb-ft
580Nm428lb-ft
Masa własna
1,635kg3,605lb
1,660kg3,660lb
Masa całkowita
2,065kg4,553lb
-
Prędkość maksymalna
304 km/h
189 mph
285 km/h
177 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
52.7sCel 99%: 301 km/h / 187 mph
Obliczone
63.7sCel 99%: 282 km/h / 175 mph
Obliczone
0-100 km/h
3.6s
4.6s
0-200 km/h
10.7s
Obliczone
14.4s
Obliczone
0-60 mph
3.4s
Obliczone
4.4s
Obliczone
Zużycie paliwa
9L/100 km26.1mpg US31.4mpg UK
10.6L/100 km22.2mpg US26.6mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
11.1L/100 km21.2mpg US25.4mpg UK
-
Zużycie paliwa na autostradzie
7.8L/100 km30.2mpg US36.2mpg UK
-
Ćwierć mili
11.4s
Obliczone
12.6s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
275hp/t205kW/t125hp/1000 lb
Obliczone
271hp/t202kW/t123hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
324Nm/t217lb-ft/ton
Obliczone
349Nm/t234lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
744km463mi
Obliczone
660km410mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,981cc182cu in
5,000cc305cu in
Długość
4,519mm178in
4,470mm176in
Szerokość
1,852mm73in
1,923mm76in
Wysokość
1,299mm51in
1,307mm51in
Rozstaw osi
2,450mm96in
2,622mm103in
Rozstaw kół z przodu
1,589mm63in
1,584mm62in
Rozstaw kół z tyłu
1,557mm61in
1,628mm64in
Pojemność bagażnika
132L
233L
Maks. pojemność bagażnika
163L
-
Drzwi
2
2
Miejsca
4
2
Zbiornik paliwa
67L
70L
Emisje CO2
207g/km
244g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0Jaguar F-type Convertible Lifting 2020 5.0 V8MocMoment obrotowy
  • Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0: Moc / Moment obrotowy
  • Jaguar F-type Convertible Lifting 2020 5.0 V8: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.06500 rpm2300-5000 rpm7500 rpm
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V86000 rpm2500-5000 rpm6250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrPorsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
3,4 s
4,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
3,6 s
4,6 s
0-200 km/h
0-124 mph
10,7 s
14,4 s
Prędkość maksymalna
304 km/h
189 mph
285 km/h
177 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
1,9 s
2,2 s
330 ft
101 m
5,0 s
5,6 s
1/8 mili
201 m
7,5 s
8,3 s
1000 ft
305 m
9,6 s
10,6 s
1/4 mili
402 m
11,4 s
12,6 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
207 km/h
128 mph
187 km/h
116 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
450 hp
336 kW
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
450 hp
336 kW

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
530 Nm
391 lb-ft
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
580 Nm
428 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
1635 kg
3605 lb
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
1660 kg
3660 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
304 km/h
189 mph
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
285 km/h
177 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Największa różnica 0-100 km/h jest między Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0 i Jaguar F-type Convertible Lifting 2020 5.0 V8: 1,0 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0 i Jaguar F-type Convertible Lifting 2020 5.0 V8: 1,6 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
275 hp/t
205 kW/t
3,6 kg/hp
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
271 hp/t
202 kW/t
3,7 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
744 km
463 mi
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
660 km
410 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
450 hp
336 kW
3,6 s
304 km/h
189 mph
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
450 hp
336 kW
4,6 s
285 km/h
177 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
Moc
450 hp
336 kW
0-100 km/h3,6 s
Prędkość maksymalna
304 km/h
189 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
132 L
4,7 cu ft
Długość
4519 mm
177,9 in
Wysokość
1299 mm
51,1 in
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
Moc
450 hp
336 kW
0-100 km/h4,6 s
Prędkość maksymalna
285 km/h
177 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik
233 L
8,2 cu ft
Długość
4470 mm
176,0 in
Wysokość
1307 mm
51,5 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
Moc
450 hp
336 kW
0-100 km/h3,6 s
Prędkość maksymalna
304 km/h
189 mph
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
Moc
450 hp
336 kW
0-100 km/h4,6 s
Prędkość maksymalna
285 km/h
177 mph
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK

Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
3,6 s
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK
4,6 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
Porsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0
275 hp/t
205 kW/t
3,6 kg/hp
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
271 hp/t
202 kW/t
3,7 kg/hp
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdPorsche911 Cabriolet (992)Carrera 4S 3.0JaguarF-type ConvertibleLifting 20205.0 V8
Moc
450 hp
336 kW
450 hp
336 kW
Moment obrotowy
530 Nm
391 lb-ft
580 Nm
428 lb-ft
Przyspieszenie
3,6 s
4,6 s
Prędkość maksymalna
304 km/h
189 mph
285 km/h
177 mph
Lekkość
1635 kg
3605 lb
1660 kg
3660 lb
Zużycie paliwa
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
132 L
4,7 cu ft
Długość
4519 mm
177,9 in
Wysokość
1299 mm
51,1 in
Drzwi/miejsca
2 drzwi
2 miejsca
Bagażnik
233 L
8,2 cu ft
Długość
4470 mm
176,0 in
Wysokość
1307 mm
51,5 in
Wynik zasięgu
744 km
463 mi
660 km
410 mi
Wynik CO2
207 g/km
244 g/km
Wynik bagażnika
132 L
4,7 cu ft
233 L
8,2 cu ft
Wynik mocy do masy
275 hp/t
205 kW/t
3,6 kg/hp
271 hp/t
202 kW/t
3,7 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdPorsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0Jaguar F-type Convertible Lifting 2020 5.0 V8
Zużycie9 L/100 km26,1 mpg US31,4 mpg UK10,6 L/100 km22,2 mpg US26,6 mpg UK
Koszt / 100 km15,75 LC100 km18,55 LC100 km
Koszt / 100 mil25,35 LC100 mil29,85 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1350 L357 US gal297 UK gal1590 L420 US gal350 UK gal
Roczny koszt paliwa2363 LC/rok2783 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0

  • Jest lżejszy o 25 kg
  • Jest szybszy o 1,0 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 19 km/h (12 mph)
  • Zużywa o 1,6 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 4 hp/t
  • Ma szacowany zasięg większy o 84 km (52 mi)
  • Emituje o 37 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Najlepszy szacowany zasięg

Minusy

  • Najmniejszy bagażnik

Jaguar F-type Convertible Lifting 2020 5.0 V8

  • Ma o 50 Nm więcej
  • Ma o 101 L większy bagażnik

Plusy

  • Najwyższy moment obrotowy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najwyższe emisje CO2

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0
Jaguar F-type Convertible 5.0 V8

Popularne porównania

Porsche 911 Cabriolet (992) Carrera 4S 3.0 vs Jaguar F-type Convertible · Lifting 2020 5.0 V8 - porównanie samochodów - FastVsFaster