Porównanie samochodów

Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWhvsIM L6 75 kWh

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Mercedes-Benz EQS (V297)

EQS 350 100 kWh

292 hpElektrycznyNapęd tylnyAutomatycznaLiftback2021-2022
VS

IM L6

75 kWh

294 hpElektrycznyNapęd tylnyAutomatycznaLiftback2024-2025

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh

  • Najszybsza prędkość maksymalna
    220 km/h
    137 mph Bez ogranicznika
    210 km/h
    130 mph Ograniczona
  • Najwyższy moment obrotowy
    565 Nm
    417 lb-ft
  • Największy bagażnik
    610 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    68/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    60/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    0/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    85/100

IM L6 75 kWh

  • Najszybsze 0-100 km/h
    5,6 s
  • Najmocniejszy
    294 hp
    219 kW
  • Najlżejszy
    2130 kg
    4696 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    138 hp/t
    103 kW/t
    7,2 kg/hp

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelMercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWhIML675 kWh
Moc
292hp218kW
294hp219kW
Moment obrotowy
565Nm417lb-ft
450Nm332lb-ft
Masa własna
2,315kg5,104lb
2,130kg4,696lb
Masa całkowita
2,910kg6,415lb
2,580kg5,688lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Obliczone
Bez ogranicznika
210 km/h130 mph
Ograniczona
200 km/h124 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
92.0sCel 99%: 218 km/h / 135 mph
Obliczone
74.9sCel 99%: 208 km/h / 129 mph
Obliczone
0-100 km/h
6.6s
5.6s
0-200 km/h
39.4s
Obliczone
43.4s
Obliczone
0-60 mph
6.2s
Obliczone
5.3s
Obliczone
Ćwierć mili
14.8s
Obliczone
14.0s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
126hp/t94kW/t57hp/1000 lb
Obliczone
138hp/t103kW/t63hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
244Nm/t163lb-ft/ton
Obliczone
211Nm/t141lb-ft/ton
Obliczone
Długość
5,216mm205in
4,931mm194in
Szerokość
1,926mm76in
1,960mm77in
Wysokość
1,512mm60in
1,474mm58in
Rozstaw osi
3,210mm126in
2,950mm116in
Rozstaw kół z przodu
1,667mm66in
1,665mm66in
Rozstaw kół z tyłu
1,682mm66in
1,672mm66in
Prześwit
134mm5in
-
Pojemność bagażnika
610L
457L
Maks. pojemność bagażnika
1,770L
1,290L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrMercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWhIML675 kWh
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
6,2 s
5,3 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,6 s
5,6 s
0-200 km/h
0-124 mph
39,4 s
43,4 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Ograniczona
Bez ogranicznika
210 km/h130 mph
Ograniczona
200 km/h124 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,2 s
2,0 s
330 ft
101 m
6,1 s
5,7 s
1/8 mili
201 m
9,5 s
8,9 s
1000 ft
305 m
12,3 s
11,7 s
1/4 mili
402 m
14,8 s
14,0 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
149 km/h
92 mph
153 km/h
95 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
292 hp
218 kW
IML675 kWh
294 hp
219 kW

IM L6 75 kWh ma o 2 hp więcej niż Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh.

Największa różnica mocy jest między Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh i IM L6 75 kWh: 2 hp (1 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
565 Nm
417 lb-ft
IML675 kWh
450 Nm
332 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
2315 kg
5104 lb
IML675 kWh
2130 kg
4696 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
IML675 kWh
Bez ogranicznika
210 km/h130 mph
Ograniczona
200 km/h124 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh6,6 s
IML675 kWh5,6 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między IM L6 75 kWh i Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh: 1,0 s.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
126 hp/t
94 kW/t
7,9 kg/hp
IML675 kWh
138 hp/t
103 kW/t
7,2 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
292 hp
218 kW
6,6 s
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
IML675 kWh
294 hp
219 kW
5,6 s
Bez ogranicznika
210 km/h130 mph
Ograniczona
200 km/h124 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
Mercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWh
Moc
292 hp
218 kW
0-100 km/h6,6 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
610 L
21,5 cu ft
Długość
5216 mm
205,4 in
Wysokość
1512 mm
59,5 in
IML675 kWh
Moc
294 hp
219 kW
0-100 km/h5,6 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
210 km/h130 mph
Ograniczona
200 km/h124 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
457 L
16,1 cu ft
Długość
4931 mm
194,1 in
Wysokość
1474 mm
58,0 in

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdMercedes-BenzEQS (V297)EQS 350 100 kWhIML675 kWh
Moc
292 hp
218 kW
294 hp
219 kW
Moment obrotowy
565 Nm
417 lb-ft
450 Nm
332 lb-ft
Przyspieszenie
6,6 s
5,6 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
220 km/h137 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Bez ogranicznika
210 km/h130 mph
Ograniczona
200 km/h124 mph
Lekkość
2315 kg
5104 lb
2130 kg
4696 lb
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
610 L
21,5 cu ft
Długość
5216 mm
205,4 in
Wysokość
1512 mm
59,5 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
457 L
16,1 cu ft
Długość
4931 mm
194,1 in
Wysokość
1474 mm
58,0 in
Wynik bagażnika
610 L
21,5 cu ft
457 L
16,1 cu ft
Wynik mocy do masy
126 hp/t
94 kW/t
7,9 kg/hp
138 hp/t
103 kW/t
7,2 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Bezpośrednie porównania

Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh

  • Ma o 115 Nm więcej
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 10 km/h (6 mph)
  • Ma o 153 L większy bagażnik

Plusy

  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najcięższy

IM L6 75 kWh

  • Ma o 2 hp więcej
  • Jest lżejszy o 185 kg
  • Jest szybszy o 1,0 s w 0-100 km/h
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 12 hp/t

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najmocniejszy
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh
IM L6 75 kWh

Popularne porównania

Mercedes-Benz EQS (V297) EQS 350 100 kWh vs IM L6 75 kWh - porównanie samochodów - FastVsFaster