Porównanie samochodów

Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 TurbovsHyundai Genesis 3.3i V6 24V

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

Opel Insignia Sedan (A)

2.8 V6 Turbo

260 hp2792 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowanySedan2008-2013
VS

Hyundai Genesis

3.3i V6 24V

262 hp3342 cm³BenzynaNapęd tylnyAutomatycznaWolnossącySedan2008-2013

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo

  • Najszybsze 0-100 km/h
    7,1 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    260 km/h
    162 mph Bez ogranicznika
    250 km/h
    155 mph Ograniczona
  • Najwyższy moment obrotowy
    350 Nm
    258 lb-ft
  • Największy bagażnik
    500 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    63/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    57/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    76/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    76/100

Hyundai Genesis 3.3i V6 24V

  • Najmocniejszy
    262 hp
    195 kW
  • Najlżejszy
    1805 kg
    3979 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    145 hp/t
    108 kW/t
    6,9 kg/hp
  • Najniższe zużycie w mieście
    10,0 L/100 km
    23,5 mpg US
    28,2 mpg UK

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelOpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 TurboHyundaiGenesis3.3i V6 24V
Moc
260hp194kW
262hp195kW
Moment obrotowy
350Nm258lb-ft
322Nm237lb-ft
Masa własna
1,843kg4,063lb
1,805kg3,979lb
Masa całkowita
2,365kg5,214lb
2,280kg5,027lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
Bez ogranicznika
225 km/h140 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Obliczone
Do 99% prędkości maksymalnej
75.5sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
68.3sCel 99%: 223 km/h / 138 mph
Obliczone
0-100 km/h
7.1s
8.0s
0-200 km/h
22.7s
Obliczone
31.6s
Obliczone
0-60 mph
6.8s
Obliczone
7.6s
Obliczone
Zużycie paliwa
11.6L/100 km20.3mpg US24.4mpg UK
-
Zużycie paliwa w mieście
17.9L/100 km13.1mpg US15.8mpg UK
10L/100 km23.5mpg US28.2mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
7.9L/100 km29.8mpg US35.8mpg UK
-
Ćwierć mili
15.0s
Obliczone
15.8s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
141hp/t105kW/t64hp/1000 lb
Obliczone
145hp/t108kW/t66hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
190Nm/t127lb-ft/ton
Obliczone
178Nm/t119lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
603km375mi
Obliczone
-
Pojemność skokowa
2,792cc170cu in
3,342cc204cu in
Długość
4,830mm190in
4,975mm196in
Szerokość
1,858mm73in
1,890mm74in
Wysokość
1,498mm59in
1,480mm58in
Rozstaw osi
2,737mm108in
2,935mm116in
Rozstaw kół z przodu
1,585mm62in
1,619mm64in
Rozstaw kół z tyłu
1,587mm62in
1,635mm64in
Prześwit
160mm6in
-
Pojemność bagażnika
500L
450L
Maks. pojemność bagażnika
1,010L
1,700L
Drzwi
4
4
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
70L
73L
Emisje CO2
258g/km
-

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 TurboHyundai Genesis 3.3i V6 24VMocMoment obrotowy
  • Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo: Moc / Moment obrotowy
  • Hyundai Genesis 3.3i V6 24V: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo5500 rpm1900-4500 rpm5750 rpm
HyundaiGenesis3.3i V6 24V6200 rpm4500 rpm6450 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrOpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 TurboHyundaiGenesis3.3i V6 24V
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
6,8 s
7,6 s
0-100 km/h
0-62 mph
7,1 s
8,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
22,7 s
31,6 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Bez ogranicznika
225 km/h140 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Prawdopodobnie ograniczona
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,7 s
2,8 s
330 ft
101 m
6,8 s
7,1 s
1/8 mili
201 m
10,0 s
10,5 s
1000 ft
305 m
12,7 s
13,4 s
1/4 mili
402 m
15,0 s
15,8 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
163 km/h
101 mph
152 km/h
95 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
260 hp
194 kW
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
262 hp
195 kW

Hyundai Genesis 3.3i V6 24V ma o 2 hp więcej niż Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo.

Największa różnica mocy jest między Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo i Hyundai Genesis 3.3i V6 24V: 2 hp (1 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
350 Nm
258 lb-ft
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
322 Nm
237 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
1843 kg
4063 lb
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
1805 kg
3979 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
Bez ogranicznika
225 km/h140 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo7,1 s
HyundaiGenesis3.3i V6 24V8,0 s

Choć Hyundai Genesis 3.3i V6 24V ma większą moc, Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Największa różnica 0-100 km/h jest między Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo i Hyundai Genesis 3.3i V6 24V: 0,9 s.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
141 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
145 hp/t
108 kW/t
6,9 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
260 hp
194 kW
7,1 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
262 hp
195 kW
8,0 s
Bez ogranicznika
225 km/h140 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
OpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 Turbo
Moc
260 hp
194 kW
0-100 km/h7,1 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
500 L
17,7 cu ft
Długość
4830 mm
190,2 in
Wysokość
1498 mm
59,0 in
HyundaiGenesis3.3i V6 24V
Moc
262 hp
195 kW
0-100 km/h8,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
225 km/h140 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
450 L
15,9 cu ft
Długość
4975 mm
195,9 in
Wysokość
1480 mm
58,3 in

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdOpelInsignia Sedan (A)2.8 V6 TurboHyundaiGenesis3.3i V6 24V
Moc
260 hp
194 kW
262 hp
195 kW
Moment obrotowy
350 Nm
258 lb-ft
322 Nm
237 lb-ft
Przyspieszenie
7,1 s
8,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Bez ogranicznika
225 km/h140 mph
Ograniczona
210 km/h130 mph
Lekkość
1843 kg
4063 lb
1805 kg
3979 lb
Zużycie paliwa
11,6 L/100 km
20,3 mpg US
24,4 mpg UK
-
Praktyczność
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
500 L
17,7 cu ft
Długość
4830 mm
190,2 in
Wysokość
1498 mm
59,0 in
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
450 L
15,9 cu ft
Długość
4975 mm
195,9 in
Wysokość
1480 mm
58,3 in
Wynik zasięgu
603 km
375 mi
-
Wynik CO2
258 g/km
-
Wynik bagażnika
500 L
17,7 cu ft
450 L
15,9 cu ft
Wynik mocy do masy
141 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
145 hp/t
108 kW/t
6,9 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdOpel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo
Zużycie11,6 L/100 km20,3 mpg US24,4 mpg UK
Koszt / 100 km20,30 LC100 km
Koszt / 100 mil32,67 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1740 L460 US gal383 UK gal
Roczny koszt paliwa3045 LC/rok

Bezpośrednie porównania

Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo

  • Ma o 28 Nm więcej
  • Jest szybszy o 0,9 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 35 km/h (22 mph)
  • Ma o 50 L większy bagażnik

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najniższa moc
  • Najcięższy

Hyundai Genesis 3.3i V6 24V

  • Ma o 2 hp więcej
  • Jest lżejszy o 38 kg
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 4 hp/t

Plusy

  • Najmocniejszy
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo
Hyundai Genesis 3.3i V6 24V

Popularne porównania

Opel Insignia Sedan (A) 2.8 V6 Turbo vs Hyundai Genesis 3.3i V6 24V - porównanie samochodów - FastVsFaster