Porównanie samochodów

BMW 4 Series Coupe (F32) 430ivsBMW X4 (F26) 30d

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

BMW 4 Series Coupe (F32)

430i

252 hp1998 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowanyCoupe2016-2016
VS

BMW X4 (F26)

30d

258 hp2993 cm³DieselNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowany2014-2018

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

BMW X4 (F26) 30d

  • Najmocniejszy
    258 hp
    192 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    560 Nm
    413 lb-ft
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    5,9 L/100 km
    39,9 mpg US
    47,9 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    6,5 L/100 km
    36,2 mpg US
    43,5 mpg UK
  • Najlepszy szacowany zasięg
    1136 km
    706 mi
  • Największy bagażnik
    500 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    66/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    62/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    91/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    75/100

BMW 4 Series Coupe (F32) 430i

  • Najszybsze 0-100 km/h
    5,8 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    260 km/h
    162 mph Bez ogranicznika
    250 km/h
    155 mph Ograniczona
  • Najlżejszy
    1575 kg
    3472 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    160 hp/t
    119 kW/t
    6,3 kg/hp
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    5,2 L/100 km
    45,2 mpg US
    54,3 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    144 g/km

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelBMW4 Series Coupe (F32)430iBMWX4 (F26)30d
Moc
252hp188kW
258hp192kW
Moment obrotowy
350Nm258lb-ft
560Nm413lb-ft
Masa własna
1,575kg3,472lb
1,820kg4,012lb
Masa całkowita
2,095kg4,619lb
2,410kg5,313lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
234 km/h
145 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
82.4sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
82.9sCel 99%: 232 km/h / 144 mph
Obliczone
0-100 km/h
5.8s
5.8s
0-200 km/h
21.4s
Obliczone
27.7s
Obliczone
0-60 mph
5.5s
Obliczone
5.5s
Obliczone
Zużycie paliwa
6.2L/100 km37.9mpg US45.6mpg UK
5.9L/100 km39.9mpg US47.9mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
7.8L/100 km30.2mpg US36.2mpg UK
6.5L/100 km36.2mpg US43.5mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
5.2L/100 km45.2mpg US54.3mpg UK
5.6L/100 km42mpg US50.4mpg UK
Ćwierć mili
13.9s
Obliczone
14.1s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
160hp/t119kW/t73hp/1000 lb
Obliczone
142hp/t106kW/t64hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
222Nm/t149lb-ft/ton
Obliczone
308Nm/t206lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
968km601mi
Obliczone
1,136km706mi
Obliczone
Pojemność skokowa
1,998cc122cu in
2,993cc183cu in
Długość
4,638mm183in
4,671mm184in
Szerokość
1,825mm72in
1,881mm74in
Wysokość
1,392mm55in
1,624mm64in
Rozstaw osi
2,810mm111in
2,810mm111in
Rozstaw kół z przodu
1,544mm61in
1,616mm64in
Rozstaw kół z tyłu
1,590mm63in
1,632mm64in
Prześwit
145mm6in
204mm8in
Pojemność bagażnika
445L
500L
Maks. pojemność bagażnika-
1,400L
Drzwi
2
5
Miejsca
4
5
Zbiornik paliwa
60L
67L
Emisje CO2
144g/km
156g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

BMW 4 Series Coupe (F32) 430iBMW X4 (F26) 30dMocMoment obrotowy
  • BMW 4 Series Coupe (F32) 430i: Moc / Moment obrotowy
  • BMW X4 (F26) 30d: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
BMW4 Series Coupe (F32)430i5200 rpm1450-4800 rpm5450 rpm
BMWX4 (F26)30d4000 rpm1500-3000 rpm4250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrBMW4 Series Coupe (F32)430iBMWX4 (F26)30d
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
5,5 s
5,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,8 s
5,8 s
0-200 km/h
0-124 mph
21,4 s
27,7 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Prawdopodobnie ograniczona
234 km/h
145 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,3 s
2,2 s
330 ft
101 m
6,0 s
5,9 s
1/8 mili
201 m
9,1 s
9,0 s
1000 ft
305 m
11,7 s
11,8 s
1/4 mili
402 m
13,9 s
14,1 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
166 km/h
103 mph
158 km/h
98 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
252 hp
188 kW
BMWX4 (F26)30d
258 hp
192 kW

BMW X4 (F26) 30d ma o 6 hp więcej niż BMW 4 Series Coupe (F32) 430i.

Największa różnica mocy jest między BMW 4 Series Coupe (F32) 430i i BMW X4 (F26) 30d: 6 hp (4 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
350 Nm
258 lb-ft
BMWX4 (F26)30d
560 Nm
413 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
1575 kg
3472 lb
BMWX4 (F26)30d
1820 kg
4012 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
BMWX4 (F26)30d
234 km/h
145 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i5,8 s
BMWX4 (F26)30d5,8 s

Choć BMW X4 (F26) 30d ma większą moc, BMW 4 Series Coupe (F32) 430i przyspiesza szybciej od 0 do 100 km/h.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
BMWX4 (F26)30d
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
160 hp/t
119 kW/t
6,3 kg/hp
BMWX4 (F26)30d
142 hp/t
106 kW/t
7,1 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
BMW4 Series Coupe (F32)430i
968 km
601 mi
BMWX4 (F26)30d
1136 km
706 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
BMW4 Series Coupe (F32)430i
252 hp
188 kW
5,8 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
BMWX4 (F26)30d
258 hp
192 kW
5,8 s
234 km/h
145 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
BMW4 Series Coupe (F32)430i
Moc
252 hp
188 kW
0-100 km/h5,8 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
445 L
15,7 cu ft
Długość
4638 mm
182,6 in
Wysokość
1392 mm
54,8 in
BMWX4 (F26)30d
Moc
258 hp
192 kW
0-100 km/h5,8 s
Prędkość maksymalna
234 km/h
145 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
500 L
17,7 cu ft
Długość
4671 mm
183,9 in
Wysokość
1624 mm
63,9 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
BMW4 Series Coupe (F32)430i
Moc
252 hp
188 kW
0-100 km/h5,8 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
BMWX4 (F26)30d
Moc
258 hp
192 kW
0-100 km/h5,8 s
Prędkość maksymalna
234 km/h
145 mph
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

BMW X4 (F26) 30d jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
BMW4 Series Coupe (F32)430i
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
5,8 s
BMWX4 (F26)30d
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
5,8 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
BMW4 Series Coupe (F32)430i
160 hp/t
119 kW/t
6,3 kg/hp
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
BMWX4 (F26)30d
142 hp/t
106 kW/t
7,1 kg/hp
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdBMW4 Series Coupe (F32)430iBMWX4 (F26)30d
Moc
252 hp
188 kW
258 hp
192 kW
Moment obrotowy
350 Nm
258 lb-ft
560 Nm
413 lb-ft
Przyspieszenie
5,8 s
5,8 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
234 km/h
145 mph
Lekkość
1575 kg
3472 lb
1820 kg
4012 lb
Zużycie paliwa
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
445 L
15,7 cu ft
Długość
4638 mm
182,6 in
Wysokość
1392 mm
54,8 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
500 L
17,7 cu ft
Długość
4671 mm
183,9 in
Wysokość
1624 mm
63,9 in
Wynik zasięgu
968 km
601 mi
1136 km
706 mi
Wynik CO2
144 g/km
156 g/km
Wynik bagażnika
445 L
15,7 cu ft
500 L
17,7 cu ft
Wynik mocy do masy
160 hp/t
119 kW/t
6,3 kg/hp
142 hp/t
106 kW/t
7,1 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdBMW 4 Series Coupe (F32) 430iBMW X4 (F26) 30d
Zużycie6,2 L/100 km37,9 mpg US45,6 mpg UK5,9 L/100 km39,9 mpg US47,9 mpg UK
Koszt / 100 km10,85 LC100 km10,33 LC100 km
Koszt / 100 mil17,46 LC100 mil16,62 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa930 L246 US gal205 UK gal885 L234 US gal195 UK gal
Roczny koszt paliwa1628 LC/rok1549 LC/rok

Bezpośrednie porównania

BMW 4 Series Coupe (F32) 430i

  • Jest lżejszy o 245 kg
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 26 km/h (16 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 18 hp/t
  • Emituje o 12 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najniższa moc
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najmniejszy bagażnik

BMW X4 (F26) 30d

  • Ma o 6 hp więcej
  • Ma o 210 Nm więcej
  • Zużywa o 0,3 L/100 km mniej paliwa
  • Ma szacowany zasięg większy o 168 km (104 mi)
  • Ma o 55 L większy bagażnik

Plusy

  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najwyższe emisje CO2

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
BMW 4 Series Coupe (F32) 430i
BMW X4 (F26) 30d

Popularne porównania

BMW 4 Series Coupe (F32) 430i vs BMW X4 (F26) 30d - porównanie samochodów - FastVsFaster