Porównanie samochodów

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6vsSkoda Superb III 1.8 TSI

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

AUDI S5 Sportback (F5)

3.0 TFSI V6

354 hp2995 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaTurbodoładowanyLiftback2016-2018
VS

Skoda Superb III

1.8 TSI

180 hp1798 cm³BenzynaNapęd przedniManualnaTurbodoładowanyLiftback2015-2018

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

Skoda Superb III 1.8 TSI

  • Najlżejszy
    1390 kg
    3064 lb
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    6,1 L/100 km
    38,6 mpg US
    46,3 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    7,7 L/100 km
    30,5 mpg US
    36,7 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    5,1 L/100 km
    46,1 mpg US
    55,4 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    137 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    1082 km
    672 mi
  • Największy bagażnik
    625 L
  • Najlepszy wynik ekonomii
    90/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    85/100

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6

  • Najszybsze 0-100 km/h
    4,7 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    260 km/h
    162 mph Bez ogranicznika
    250 km/h
    155 mph Ograniczona
  • Najmocniejszy
    354 hp
    264 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    500 Nm
    369 lb-ft
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    213 hp/t
    159 kW/t
    4,7 kg/hp
  • Najlepszy wynik całkowity
    75/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    73/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelAUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6SkodaSuperb III1.8 TSI
Moc
354hp264kW
180hp134kW
Moment obrotowy
500Nm369lb-ft
320Nm236lb-ft
Masa własna
1,660kg3,660lb
1,390kg3,064lb
Masa całkowita
2,230kg4,916lb
2,017kg4,447lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
232 km/h
144 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
73.7sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
125.8sCel 99%: 230 km/h / 143 mph
Obliczone
0-100 km/h
4.7s
8.0s
0-200 km/h
18.2s
Obliczone
41.6s
Obliczone
0-60 mph
4.5s
Obliczone
7.5s
Obliczone
Zużycie paliwa
7.5L/100 km31.4mpg US37.7mpg UK
6.1L/100 km38.6mpg US46.3mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
9.9L/100 km23.8mpg US28.5mpg UK
7.7L/100 km30.5mpg US36.7mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
6.1L/100 km38.6mpg US46.3mpg UK
5.1L/100 km46.1mpg US55.4mpg UK
Ćwierć mili
12.9s
Obliczone
15.8s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
213hp/t159kW/t97hp/1000 lb
Obliczone
129hp/t97kW/t59hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
301Nm/t202lb-ft/ton
Obliczone
230Nm/t154lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
773km481mi
Obliczone
1,082km672mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,995cc183cu in
1,798cc110cu in
Długość
4,752mm187in
4,861mm191in
Szerokość
1,843mm73in
1,864mm73in
Wysokość
1,395mm55in
1,468mm58in
Rozstaw osi
2,825mm111in
2,841mm112in
Rozstaw kół z przodu
1,587mm62in
1,584mm62in
Rozstaw kół z tyłu
1,568mm62in
1,572mm62in
Prześwit-
149mm6in
Pojemność bagażnika
465L
625L
Maks. pojemność bagażnika-
1,760L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
58L
66L
Emisje CO2
170g/km
137g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6Skoda Superb III 1.8 TSIMocMoment obrotowy
  • AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6: Moc / Moment obrotowy
  • Skoda Superb III 1.8 TSI: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V65400-6400 rpm1370-4500 rpm6650 rpm
SkodaSuperb III1.8 TSI4000-6200 rpm1450-3900 rpm6450 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrAUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6SkodaSuperb III1.8 TSI
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
4,5 s
7,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
4,7 s
8,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
18,2 s
41,6 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Prawdopodobnie ograniczona
232 km/h
144 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,0 s
2,4 s
330 ft
101 m
5,5 s
6,6 s
1/8 mili
201 m
8,4 s
10,2 s
1000 ft
305 m
10,8 s
13,2 s
1/4 mili
402 m
12,9 s
15,8 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
174 km/h
108 mph
142 km/h
88 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
354 hp
264 kW
SkodaSuperb III1.8 TSI
180 hp
134 kW

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6 ma o 174 hp więcej niż Skoda Superb III 1.8 TSI.

Największa różnica mocy jest między Skoda Superb III 1.8 TSI i AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6: 174 hp (130 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
500 Nm
369 lb-ft
SkodaSuperb III1.8 TSI
320 Nm
236 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
1660 kg
3660 lb
SkodaSuperb III1.8 TSI
1390 kg
3064 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
SkodaSuperb III1.8 TSI
232 km/h
144 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V64,7 s
SkodaSuperb III1.8 TSI8,0 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6 i Skoda Superb III 1.8 TSI: 3,3 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
7,5 L/100 km
31,4 mpg US
37,7 mpg UK
SkodaSuperb III1.8 TSI
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między Skoda Superb III 1.8 TSI i AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6: 1,4 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
SkodaSuperb III1.8 TSI
129 hp/t
97 kW/t
7,7 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
773 km
481 mi
SkodaSuperb III1.8 TSI
1082 km
672 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
354 hp
264 kW
4,7 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
SkodaSuperb III1.8 TSI
180 hp
134 kW
8,0 s
232 km/h
144 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
Moc
354 hp
264 kW
0-100 km/h4,7 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
465 L
16,4 cu ft
Długość
4752 mm
187,1 in
Wysokość
1395 mm
54,9 in
SkodaSuperb III1.8 TSI
Moc
180 hp
134 kW
0-100 km/h8,0 s
Prędkość maksymalna
232 km/h
144 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
625 L
22,1 cu ft
Długość
4861 mm
191,4 in
Wysokość
1468 mm
57,8 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
Moc
354 hp
264 kW
0-100 km/h4,7 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
7,5 L/100 km
31,4 mpg US
37,7 mpg UK
SkodaSuperb III1.8 TSI
Moc
180 hp
134 kW
0-100 km/h8,0 s
Prędkość maksymalna
232 km/h
144 mph
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
7,5 L/100 km
31,4 mpg US
37,7 mpg UK
4,7 s
SkodaSuperb III1.8 TSI
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK
8,0 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
AUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
7,5 L/100 km
31,4 mpg US
37,7 mpg UK
SkodaSuperb III1.8 TSI
129 hp/t
97 kW/t
7,7 kg/hp
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdAUDIS5 Sportback (F5)3.0 TFSI V6SkodaSuperb III1.8 TSI
Moc
354 hp
264 kW
180 hp
134 kW
Moment obrotowy
500 Nm
369 lb-ft
320 Nm
236 lb-ft
Przyspieszenie
4,7 s
8,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
232 km/h
144 mph
Lekkość
1660 kg
3660 lb
1390 kg
3064 lb
Zużycie paliwa
7,5 L/100 km
31,4 mpg US
37,7 mpg UK
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
465 L
16,4 cu ft
Długość
4752 mm
187,1 in
Wysokość
1395 mm
54,9 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
625 L
22,1 cu ft
Długość
4861 mm
191,4 in
Wysokość
1468 mm
57,8 in
Wynik zasięgu
773 km
481 mi
1082 km
672 mi
Wynik CO2
170 g/km
137 g/km
Wynik bagażnika
465 L
16,4 cu ft
625 L
22,1 cu ft
Wynik mocy do masy
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
129 hp/t
97 kW/t
7,7 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdAUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6Skoda Superb III 1.8 TSI
Zużycie7,5 L/100 km31,4 mpg US37,7 mpg UK6,1 L/100 km38,6 mpg US46,3 mpg UK
Koszt / 100 km13,13 LC100 km10,67 LC100 km
Koszt / 100 mil21,12 LC100 mil17,18 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1125 L297 US gal247 UK gal915 L242 US gal201 UK gal
Roczny koszt paliwa1969 LC/rok1601 LC/rok

Bezpośrednie porównania

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6

  • Ma o 174 hp więcej
  • Ma o 180 Nm więcej
  • Jest szybszy o 3,3 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 28 km/h (17 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 84 hp/t

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najmniejszy bagażnik
  • Najwyższe emisje CO2

Skoda Superb III 1.8 TSI

  • Jest lżejszy o 270 kg
  • Zużywa o 1,4 L/100 km mniej paliwa
  • Ma szacowany zasięg większy o 309 km (192 mi)
  • Ma o 160 L większy bagażnik
  • Emituje o 33 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najniższa prędkość maksymalna

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6
Skoda Superb III 1.8 TSI

Popularne porównania

AUDI S5 Sportback (F5) 3.0 TFSI V6 vs Skoda Superb III 1.8 TSI - porównanie samochodów - FastVsFaster