Porównanie samochodów

AUDI A6 Avant (4G/C7) · Lifting 2014 3.0 TFSI V6vsAUDI A6 Avant (4F/C6) · Lifting 2008 3.0 TFSI V6

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

AUDI A6 Avant (4G/C7) · Lifting 2014

3.0 TFSI V6

333 hp2995 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaKompresorKombi / estate2014-2016
VS

AUDI A6 Avant (4F/C6) · Lifting 2008

3.0 TFSI V6

290 hp2995 cm³BenzynaNapęd na cztery kołaAutomatycznaKompresorKombi / estate2008-2011

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6

  • Najszybsze 0-100 km/h
    5,3 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    260 km/h
    162 mph Bez ogranicznika
    250 km/h
    155 mph Ograniczona
  • Najmocniejszy
    333 hp
    248 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    440 Nm
    325 lb-ft
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    183 hp/t
    137 kW/t
    5,5 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    7,8 L/100 km
    30,2 mpg US
    36,2 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    10,1 L/100 km
    23,3 mpg US
    28,0 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    6,5 L/100 km
    36,2 mpg US
    43,5 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    182 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    962 km
    597 mi
  • Największy bagażnik
    565 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    74/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    68/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    86/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    87/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelAUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
Moc
333hp248kW
290hp216kW
Moment obrotowy
440Nm325lb-ft
420Nm310lb-ft
Masa własna
1,815kg4,001lb
1,790kg3,946lb
Masa całkowita
2,445kg5,390lb
2,420kg5,335lb
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Obliczone
250 km/h
155 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
56.2sCel 99%: 257 km/h / 160 mph
Obliczone
65.0sCel 99%: 248 km/h / 154 mph
Obliczone
0-100 km/h
5.3s
6.1s
0-200 km/h
16.9s
Obliczone
21.0s
Obliczone
0-60 mph
5.1s
Obliczone
5.8s
Obliczone
Zużycie paliwa
7.8L/100 km30.2mpg US36.2mpg UK
9.5L/100 km24.8mpg US29.7mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
10.1L/100 km23.3mpg US28.0mpg UK
13.3L/100 km17.7mpg US21.2mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
6.5L/100 km36.2mpg US43.5mpg UK
7.2L/100 km32.7mpg US39.2mpg UK
Ćwierć mili
13.3s
Obliczone
14.1s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
183hp/t137kW/t83hp/1000 lb
Obliczone
162hp/t121kW/t73hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
242Nm/t162lb-ft/ton
Obliczone
235Nm/t157lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
962km597mi
Obliczone
737km458mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,995cc183cu in
2,995cc183cu in
Długość
4,943mm195in
4,927mm194in
Szerokość
1,874mm74in
1,855mm73in
Wysokość
1,461mm58in
1,463mm58in
Rozstaw osi
2,912mm115in
2,843mm112in
Rozstaw kół z przodu
1,627mm64in
1,612mm63in
Rozstaw kół z tyłu
1,618mm64in
1,618mm64in
Pojemność bagażnika
565L
565L
Maks. pojemność bagażnika
1,680L
1,660L
Drzwi
5
5
Miejsca
5
5
Zbiornik paliwa
75L
70L
Emisje CO2
182g/km
223g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6MocMoment obrotowy
  • AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6: Moc / Moment obrotowy
  • AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V65500-6500 rpm2900-5300 rpm6750 rpm
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V64850-6800 rpm2500-4850 rpm7050 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrAUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
5,1 s
5,8 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,3 s
6,1 s
0-200 km/h
0-124 mph
16,9 s
21,0 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Ograniczona
250 km/h
155 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,4 s
2,5 s
330 ft
101 m
6,0 s
6,3 s
1/8 mili
201 m
8,8 s
9,4 s
1000 ft
305 m
11,3 s
12,0 s
1/4 mili
402 m
13,3 s
14,1 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
179 km/h
111 mph
168 km/h
104 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
333 hp
248 kW
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
290 hp
216 kW

AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6 ma o 43 hp więcej niż AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6.

Największa różnica mocy jest między AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6 i AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6: 43 hp (32 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
440 Nm
325 lb-ft
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
420 Nm
310 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
1815 kg
4001 lb
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
1790 kg
3946 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
250 km/h
155 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Największa różnica 0-100 km/h jest między AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6 i AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6: 0,8 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
7,8 L/100 km
30,2 mpg US
36,2 mpg UK
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
9,5 L/100 km
24,8 mpg US
29,7 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6 i AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6: 1,7 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
183 hp/t
137 kW/t
5,5 kg/hp
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
162 hp/t
121 kW/t
6,2 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
962 km
597 mi
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
737 km
458 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
333 hp
248 kW
5,3 s
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
290 hp
216 kW
6,1 s
250 km/h
155 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
Moc
333 hp
248 kW
0-100 km/h5,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
565 L
20,0 cu ft
Długość
4943 mm
194,6 in
Wysokość
1461 mm
57,5 in
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
Moc
290 hp
216 kW
0-100 km/h6,1 s
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
565 L
20,0 cu ft
Długość
4927 mm
194,0 in
Wysokość
1463 mm
57,6 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
Moc
333 hp
248 kW
0-100 km/h5,3 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
7,8 L/100 km
30,2 mpg US
36,2 mpg UK
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
Moc
290 hp
216 kW
0-100 km/h6,1 s
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
9,5 L/100 km
24,8 mpg US
29,7 mpg UK

AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
7,8 L/100 km
30,2 mpg US
36,2 mpg UK
5,3 s
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
9,5 L/100 km
24,8 mpg US
29,7 mpg UK
6,1 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
AUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6
183 hp/t
137 kW/t
5,5 kg/hp
7,8 L/100 km
30,2 mpg US
36,2 mpg UK
AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
162 hp/t
121 kW/t
6,2 kg/hp
9,5 L/100 km
24,8 mpg US
29,7 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdAUDIA6 Avant (4G/C7)Lifting 20143.0 TFSI V6AUDIA6 Avant (4F/C6)Lifting 20083.0 TFSI V6
Moc
333 hp
248 kW
290 hp
216 kW
Moment obrotowy
440 Nm
325 lb-ft
420 Nm
310 lb-ft
Przyspieszenie
5,3 s
6,1 s
Prędkość maksymalna
Bez ogranicznika
260 km/h162 mph
Ograniczona
250 km/h155 mph
250 km/h
155 mph
Lekkość
1815 kg
4001 lb
1790 kg
3946 lb
Zużycie paliwa
7,8 L/100 km
30,2 mpg US
36,2 mpg UK
9,5 L/100 km
24,8 mpg US
29,7 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
565 L
20,0 cu ft
Długość
4943 mm
194,6 in
Wysokość
1461 mm
57,5 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
565 L
20,0 cu ft
Długość
4927 mm
194,0 in
Wysokość
1463 mm
57,6 in
Wynik zasięgu
962 km
597 mi
737 km
458 mi
Wynik CO2
182 g/km
223 g/km
Wynik bagażnika
565 L
20,0 cu ft
565 L
20,0 cu ft
Wynik mocy do masy
183 hp/t
137 kW/t
5,5 kg/hp
162 hp/t
121 kW/t
6,2 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdAUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6AUDI A6 Avant (4F/C6) Lifting 2008 3.0 TFSI V6
Zużycie7,8 L/100 km30,2 mpg US36,2 mpg UK9,5 L/100 km24,8 mpg US29,7 mpg UK
Koszt / 100 km13,65 LC100 km16,63 LC100 km
Koszt / 100 mil21,97 LC100 mil26,76 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa1170 L309 US gal257 UK gal1425 L376 US gal313 UK gal
Roczny koszt paliwa2048 LC/rok2494 LC/rok

Bezpośrednie porównania

AUDI A6 Avant (4G/C7) Lifting 2014 3.0 TFSI V6

  • Ma o 43 hp więcej
  • Ma o 20 Nm więcej
  • Jest szybszy o 0,8 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 10 km/h (6 mph)
  • Zużywa o 1,7 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 21 hp/t
  • Ma szacowany zasięg większy o 225 km (140 mi)
  • Emituje o 41 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najcięższy

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
AUDI A6 Avant (4G/C7) 3.0 TFSI V6
AUDI A6 Avant (4F/C6) 3.0 TFSI V6

Popularne porównania

AUDI A6 Avant (4G/C7) · Lifting 2014 3.0 TFSI V6 vs AUDI A6 Avant (4F/C6) · Lifting 2008 3.0 TFSI V6 - porównanie samochodów - FastVsFaster