Porównanie samochodów

AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSIvsAUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

AUDI A5 Coupe (F5)

35 TFSI

150 hp1984 cm³BenzynaNapęd przedniAutomatycznaTurbodoładowanyCoupe2018-2019
VS

AUDI A5 Sportback (F5)

2.0 TDI

150 hp1968 cm³DieselNapęd przedniManualnaTurbodoładowanyLiftback2017-2018

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI

  • Najwyższy moment obrotowy
    320 Nm
    236 lb-ft
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    4,3 L/100 km
    54,7 mpg US
    65,7 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    5,0 L/100 km
    47,0 mpg US
    56,5 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    3,9 L/100 km
    60,3 mpg US
    72,4 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    112 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    930 km
    578 mi
  • Największy bagażnik
    480 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    55/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    95/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    79/100

AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI

  • Najszybsze 0-100 km/h
    8,9 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    225 km/h
    140 mph
  • Najmocniejszy
    150 hp
    112 kW
  • Najlżejszy
    1450 kg
    3197 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    103 hp/t
    77 kW/t
    9,7 kg/hp
  • Najlepszy wynik osiągów
    44/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelAUDIA5 Coupe (F5)35 TFSIAUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
Moc
150hp112kW
150hp112kW
Moment obrotowy
270Nm199lb-ft
320Nm236lb-ft
Masa własna
1,450kg3,197lb
1,470kg3,241lb
Masa całkowita
1,965kg4,332lb
2,075kg4,575lb
Prędkość maksymalna
225 km/h
140 mph
219 km/h
136 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
103.0sCel 99%: 223 km/h / 138 mph
Obliczone
127.8sCel 99%: 217 km/h / 135 mph
Obliczone
0-100 km/h
8.9s
9.0s
0-200 km/h
42.7s
Obliczone
55.7s
Obliczone
0-60 mph
8.4s
Obliczone
8.5s
Obliczone
Zużycie paliwa
5.9L/100 km39.9mpg US47.9mpg UK
4.3L/100 km54.7mpg US65.7mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
7.5L/100 km31.4mpg US37.7mpg UK
5L/100 km47mpg US56.5mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
5L/100 km47mpg US56.5mpg UK
3.9L/100 km60.3mpg US72.4mpg UK
Ćwierć mili
16.4s
Obliczone
16.5s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
103hp/t77kW/t47hp/1000 lb
Obliczone
102hp/t76kW/t46hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
186Nm/t125lb-ft/ton
Obliczone
218Nm/t146lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
915km569mi
Obliczone
930km578mi
Obliczone
Pojemność skokowa
1,984cc121cu in
1,968cc120cu in
Długość
4,673mm184in
4,733mm186in
Szerokość
1,846mm73in
1,843mm73in
Wysokość
1,371mm54in
1,386mm55in
Rozstaw osi
2,764mm109in
2,824mm111in
Rozstaw kół z przodu
1,587mm62in
1,587mm62in
Rozstaw kół z tyłu
1,568mm62in
1,568mm62in
Pojemność bagażnika
450L
480L
Drzwi
2
5
Miejsca
4
5
Zbiornik paliwa
54L
40L
Emisje CO2
135g/km
112g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSIAUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDIMocMoment obrotowy
  • AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI: Moc / Moment obrotowy
  • AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI3900-6000 rpm1350-3900 rpm6250 rpm
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI3250-4200 rpm1500-3250 rpm4450 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrAUDIA5 Coupe (F5)35 TFSIAUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
8,4 s
8,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,9 s
9,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
42,7 s
55,7 s
Prędkość maksymalna
225 km/h
140 mph
219 km/h
136 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,7 s
2,5 s
330 ft
101 m
7,1 s
6,9 s
1/8 mili
201 m
10,7 s
10,6 s
1000 ft
305 m
13,8 s
13,8 s
1/4 mili
402 m
16,4 s
16,5 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
141 km/h
88 mph
136 km/h
84 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
150 hp
112 kW
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
150 hp
112 kW

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
270 Nm
199 lb-ft
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
320 Nm
236 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
1450 kg
3197 lb
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
1470 kg
3241 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
225 km/h
140 mph
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
219 km/h
136 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI8,9 s
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI9,0 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI i AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI: 0,1 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
4,3 L/100 km
54,7 mpg US
65,7 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI i AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI: 1,6 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
103 hp/t
77 kW/t
9,7 kg/hp
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
915 km
569 mi
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
930 km
578 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
150 hp
112 kW
8,9 s
225 km/h
140 mph
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
150 hp
112 kW
9,0 s
219 km/h
136 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Prędkość maksymalna
225 km/h
140 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
450 L
15,9 cu ft
Długość
4673 mm
184,0 in
Wysokość
1371 mm
54,0 in
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h9,0 s
Prędkość maksymalna
219 km/h
136 mph
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
480 L
17,0 cu ft
Długość
4733 mm
186,3 in
Wysokość
1386 mm
54,6 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Prędkość maksymalna
225 km/h
140 mph
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h9,0 s
Prędkość maksymalna
219 km/h
136 mph
4,3 L/100 km
54,7 mpg US
65,7 mpg UK

AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
8,9 s
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
4,3 L/100 km
54,7 mpg US
65,7 mpg UK
9,0 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
AUDIA5 Coupe (F5)35 TFSI
103 hp/t
77 kW/t
9,7 kg/hp
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
AUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
4,3 L/100 km
54,7 mpg US
65,7 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdAUDIA5 Coupe (F5)35 TFSIAUDIA5 Sportback (F5)2.0 TDI
Moc
150 hp
112 kW
150 hp
112 kW
Moment obrotowy
270 Nm
199 lb-ft
320 Nm
236 lb-ft
Przyspieszenie
8,9 s
9,0 s
Prędkość maksymalna
225 km/h
140 mph
219 km/h
136 mph
Lekkość
1450 kg
3197 lb
1470 kg
3241 lb
Zużycie paliwa
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
4,3 L/100 km
54,7 mpg US
65,7 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
450 L
15,9 cu ft
Długość
4673 mm
184,0 in
Wysokość
1371 mm
54,0 in
Drzwi/miejsca
5 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
480 L
17,0 cu ft
Długość
4733 mm
186,3 in
Wysokość
1386 mm
54,6 in
Wynik zasięgu
915 km
569 mi
930 km
578 mi
Wynik CO2
135 g/km
112 g/km
Wynik bagażnika
450 L
15,9 cu ft
480 L
17,0 cu ft
Wynik mocy do masy
103 hp/t
77 kW/t
9,7 kg/hp
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdAUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSIAUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI
Zużycie5,9 L/100 km39,9 mpg US47,9 mpg UK4,3 L/100 km54,7 mpg US65,7 mpg UK
Koszt / 100 km10,33 LC100 km7,52 LC100 km
Koszt / 100 mil16,62 LC100 mil12,11 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa885 L234 US gal195 UK gal645 L170 US gal142 UK gal
Roczny koszt paliwa1549 LC/rok1129 LC/rok

Bezpośrednie porównania

AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI

  • Jest lżejszy o 20 kg
  • Jest szybszy o 0,1 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 6 km/h (4 mph)
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 1 hp/t

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najmniejszy bagażnik
  • Najwyższe emisje CO2

AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI

  • Ma o 50 Nm więcej
  • Zużywa o 1,6 L/100 km mniej paliwa
  • Ma szacowany zasięg większy o 15 km (9 mi)
  • Ma o 30 L większy bagażnik
  • Emituje o 23 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI
AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI

Popularne porównania

AUDI A5 Coupe (F5) 35 TFSI vs AUDI A5 Sportback (F5) 2.0 TDI - porównanie samochodów - FastVsFaster