Porównanie samochodów

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6vsVolvo C30 2.5 i 20V T5

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

AUDI A5 Coupe (8T3)

3.0 TDI V6

240 hp2967 cm³DieselNapęd na cztery kołaManualnaTurbodoładowanyCoupe2007-2011
VS

Volvo C30

2.5 i 20V T5

230 hp2521 cm³BenzynaNapęd przedniAutomatycznaTurbodoładowanyCoupe2008-2010

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6

  • Najszybsze 0-100 km/h
    5,9 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    250 km/h
    155 mph
  • Najmocniejszy
    240 hp
    179 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    500 Nm
    369 lb-ft
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    6,6 L/100 km
    35,6 mpg US
    42,8 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    8,8 L/100 km
    26,7 mpg US
    32,1 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    5,3 L/100 km
    44,4 mpg US
    53,3 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    173 g/km
  • Najlepszy szacowany zasięg
    970 km
    603 mi
  • Największy bagażnik
    455 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    60/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    63/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    89/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    53/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelAUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6VolvoC302.5 i 20V T5
Moc
240hp179kW
230hp172kW
Moment obrotowy
500Nm369lb-ft
320Nm236lb-ft
Masa własna
1,620kg3,571lb
1,437kg3,168lb
Masa całkowita
2,120kg4,674lb
1,860kg4,101lb
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
235 km/h
146 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
80.8sCel 99%: 248 km/h / 154 mph
Obliczone
87.4sCel 99%: 233 km/h / 145 mph
Obliczone
0-100 km/h
5.9s
7.1s
0-200 km/h
23.1s
Obliczone
30.7s
Obliczone
0-60 mph
5.6s
Obliczone
6.7s
Obliczone
Zużycie paliwa
6.6L/100 km35.6mpg US42.8mpg UK
9L/100 km26.1mpg US31.4mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
8.8L/100 km26.7mpg US32.1mpg UK
13.5L/100 km17.4mpg US20.9mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
5.3L/100 km44.4mpg US53.3mpg UK
6.5L/100 km36.2mpg US43.5mpg UK
Ćwierć mili
14.0s
Obliczone
15.1s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
148hp/t110kW/t67hp/1000 lb
Obliczone
160hp/t119kW/t73hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
309Nm/t207lb-ft/ton
Obliczone
223Nm/t149lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
970km603mi
Obliczone
689km428mi
Obliczone
Pojemność skokowa
2,967cc181cu in
2,521cc154cu in
Długość
4,625mm182in
4,252mm167in
Szerokość
1,854mm73in
1,782mm70in
Wysokość
1,372mm54in
1,447mm57in
Rozstaw osi
2,751mm108in
2,640mm104in
Rozstaw kół z przodu
1,590mm63in
1,535mm60in
Rozstaw kół z tyłu
1,577mm62in
1,531mm60in
Pojemność bagażnika
455L
233L
Maks. pojemność bagażnika
829L
-
Drzwi
2
3
Miejsca
4
4
Zbiornik paliwa
64L
62L
Emisje CO2
173g/km
211g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6Volvo C30 2.5 i 20V T5MocMoment obrotowy
  • AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6: Moc / Moment obrotowy
  • Volvo C30 2.5 i 20V T5: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V64000-4400 rpm1500-3000 rpm4650 rpm
VolvoC302.5 i 20V T55000 rpm1500-5000 rpm5250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrAUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6VolvoC302.5 i 20V T5
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
5,6 s
6,7 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,9 s
7,1 s
0-200 km/h
0-124 mph
23,1 s
30,7 s
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
235 km/h
146 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,3 s
2,5 s
330 ft
101 m
6,1 s
6,5 s
1/8 mili
201 m
9,2 s
9,8 s
1000 ft
305 m
11,8 s
12,7 s
1/4 mili
402 m
14,0 s
15,1 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
163 km/h
101 mph
152 km/h
95 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
240 hp
179 kW
VolvoC302.5 i 20V T5
230 hp
172 kW

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6 ma o 10 hp więcej niż Volvo C30 2.5 i 20V T5.

Największa różnica mocy jest między Volvo C30 2.5 i 20V T5 i AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6: 10 hp (7 kW).

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
500 Nm
369 lb-ft
VolvoC302.5 i 20V T5
320 Nm
236 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
1620 kg
3571 lb
VolvoC302.5 i 20V T5
1437 kg
3168 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
250 km/h
155 mph
VolvoC302.5 i 20V T5
235 km/h
146 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V65,9 s
VolvoC302.5 i 20V T57,1 s

Największa różnica 0-100 km/h jest między AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6 i Volvo C30 2.5 i 20V T5: 1,2 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
6,6 L/100 km
35,6 mpg US
42,8 mpg UK
VolvoC302.5 i 20V T5
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6 i Volvo C30 2.5 i 20V T5: 2,4 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
148 hp/t
110 kW/t
6,7 kg/hp
VolvoC302.5 i 20V T5
160 hp/t
119 kW/t
6,2 kg/hp

Porównanie Szacowany zasięg

Wykres słupkowy porównujący parametr Szacowany zasięg. Wyżej oznacza lepiej · km / mi

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
970 km
603 mi
VolvoC302.5 i 20V T5
689 km
428 mi

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
240 hp
179 kW
5,9 s
250 km/h
155 mph
VolvoC302.5 i 20V T5
230 hp
172 kW
7,1 s
235 km/h
146 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
Moc
240 hp
179 kW
0-100 km/h5,9 s
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
455 L
16,1 cu ft
Długość
4625 mm
182,1 in
Wysokość
1372 mm
54,0 in
VolvoC302.5 i 20V T5
Moc
230 hp
172 kW
0-100 km/h7,1 s
Prędkość maksymalna
235 km/h
146 mph
Drzwi/miejsca
3 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
233 L
8,2 cu ft
Długość
4252 mm
167,4 in
Wysokość
1447 mm
57,0 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
Moc
240 hp
179 kW
0-100 km/h5,9 s
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
6,6 L/100 km
35,6 mpg US
42,8 mpg UK
VolvoC302.5 i 20V T5
Moc
230 hp
172 kW
0-100 km/h7,1 s
Prędkość maksymalna
235 km/h
146 mph
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6 jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
6,6 L/100 km
35,6 mpg US
42,8 mpg UK
5,9 s
VolvoC302.5 i 20V T5
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
7,1 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
AUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6
148 hp/t
110 kW/t
6,8 kg/hp
6,6 L/100 km
35,6 mpg US
42,8 mpg UK
VolvoC302.5 i 20V T5
160 hp/t
119 kW/t
6,2 kg/hp
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdAUDIA5 Coupe (8T3)3.0 TDI V6VolvoC302.5 i 20V T5
Moc
240 hp
179 kW
230 hp
172 kW
Moment obrotowy
500 Nm
369 lb-ft
320 Nm
236 lb-ft
Przyspieszenie
5,9 s
7,1 s
Prędkość maksymalna
250 km/h
155 mph
235 km/h
146 mph
Lekkość
1620 kg
3571 lb
1437 kg
3168 lb
Zużycie paliwa
6,6 L/100 km
35,6 mpg US
42,8 mpg UK
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
455 L
16,1 cu ft
Długość
4625 mm
182,1 in
Wysokość
1372 mm
54,0 in
Drzwi/miejsca
3 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
233 L
8,2 cu ft
Długość
4252 mm
167,4 in
Wysokość
1447 mm
57,0 in
Wynik zasięgu
970 km
603 mi
689 km
428 mi
Wynik CO2
173 g/km
211 g/km
Wynik bagażnika
455 L
16,1 cu ft
233 L
8,2 cu ft
Wynik mocy do masy
148 hp/t
110 kW/t
6,8 kg/hp
160 hp/t
119 kW/t
6,2 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdAUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6Volvo C30 2.5 i 20V T5
Zużycie6,6 L/100 km35,6 mpg US42,8 mpg UK9 L/100 km26,1 mpg US31,4 mpg UK
Koszt / 100 km11,55 LC100 km15,75 LC100 km
Koszt / 100 mil18,59 LC100 mil25,35 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa990 L262 US gal218 UK gal1350 L357 US gal297 UK gal
Roczny koszt paliwa1733 LC/rok2363 LC/rok

Bezpośrednie porównania

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6

  • Ma o 10 hp więcej
  • Ma o 180 Nm więcej
  • Jest szybszy o 1,2 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 15 km/h (9 mph)
  • Zużywa o 2,4 L/100 km mniej paliwa
  • Ma szacowany zasięg większy o 281 km (174 mi)
  • Ma o 222 L większy bagażnik
  • Emituje o 38 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy szacowany zasięg
  • Największy bagażnik

Minusy

  • Najcięższy

Volvo C30 2.5 i 20V T5

  • Jest lżejszy o 183 kg
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 12 hp/t

Plusy

  • Najlżejszy
  • Najlepszy stosunek mocy do masy

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najniższa moc
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik
  • Najwyższe emisje CO2

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6
Volvo C30 2.5 i 20V T5

Popularne porównania

AUDI A5 Coupe (8T3) 3.0 TDI V6 vs Volvo C30 2.5 i 20V T5 - porównanie samochodów - FastVsFaster