Porównanie samochodów

AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultravsAUDI A3 Cabriolet (8V) · Lifting 2016 35 TFSI

Porównuj specyfikacje, przyspieszenie, spalanie, wymiary, praktyczność i szacowane koszty użytkowania obok siebie.

Nowe porównanie

AUDI A3 Sedan (8V)

1.4 TFSI COD ultra

150 hp1395 cm³BenzynaNapęd przedniAutomatycznaTurbodoładowanySedan2014-2016
VS

AUDI A3 Cabriolet (8V) · Lifting 2016

35 TFSI

150 hp1498 cm³BenzynaNapęd przedniAutomatycznaTurbodoładowanyKabriolet / convertible2018-2020

Przegląd porównania

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Najlepsze wybory

AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra

  • Najszybsze 0-100 km/h
    8,2 s
  • Najszybsza prędkość maksymalna
    224 km/h
    139 mph
  • Najmocniejszy
    150 hp
    112 kW
  • Najwyższy moment obrotowy
    250 Nm
    184 lb-ft
  • Najlżejszy
    1250 kg
    2756 lb
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
    120 hp/t
    89 kW/t
    8,3 kg/hp
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
    4,7 L/100 km
    50,0 mpg US
    60,1 mpg UK
  • Najniższe zużycie w mieście
    5,8 L/100 km
    40,6 mpg US
    48,7 mpg UK
  • Najniższe zużycie na autostradzie
    4,1 L/100 km
    57,4 mpg US
    68,9 mpg UK
  • Najniższe emisje CO2
    109 g/km
  • Największy bagażnik
    425 L
  • Najlepszy wynik całkowity
    54/100
  • Najlepszy wynik osiągów
    46/100
  • Najlepszy wynik ekonomii
    94/100
  • Najlepszy wynik praktyczności
    72/100

Porównanie specyfikacji

Porównanie specyfikacji
ModelAUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultraAUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
Moc
150hp112kW
150hp112kW
Moment obrotowy
250Nm184lb-ft
250Nm184lb-ft
Masa własna
1,250kg2,756lb
1,425kg3,142lb
Masa całkowita
1,800kg3,968lb
1,895kg4,178lb
Prędkość maksymalna
224 km/h
139 mph
222 km/h
138 mph
Do 99% prędkości maksymalnej
69.8sCel 99%: 222 km/h / 138 mph
Obliczone
107.1sCel 99%: 220 km/h / 137 mph
Obliczone
0-100 km/h
8.2s
8.9s
0-200 km/h
32.8s
Obliczone
46.2s
Obliczone
0-60 mph
7.8s
Obliczone
8.4s
Obliczone
Zużycie paliwa
4.7L/100 km50mpg US60.1mpg UK
5.3L/100 km44.4mpg US53.3mpg UK
Zużycie paliwa w mieście
5.8L/100 km40.6mpg US48.7mpg UK
6.6L/100 km35.6mpg US42.8mpg UK
Zużycie paliwa na autostradzie
4.1L/100 km57.4mpg US68.9mpg UK
4.6L/100 km51.1mpg US61.4mpg UK
Ćwierć mili
15.9s
Obliczone
16.4s
Obliczone
Stosunek mocy do masy
120hp/t89kW/t54hp/1000 lb
Obliczone
105hp/t78kW/t48hp/1000 lb
Obliczone
Stosunek momentu do masy
200Nm/t134lb-ft/ton
Obliczone
175Nm/t117lb-ft/ton
Obliczone
Szacowany zasięg
1,064km661mi
Obliczone
-
Pojemność skokowa
1,395cc85cu in
1,498cc91cu in
Długość
4,456mm175in
4,423mm174in
Szerokość
1,796mm71in
1,793mm71in
Wysokość
1,416mm56in
1,409mm55in
Rozstaw osi
2,637mm104in
2,595mm102in
Rozstaw kół z przodu
1,555mm61in
1,555mm61in
Rozstaw kół z tyłu
1,526mm60in
1,526mm60in
Pojemność bagażnika
425L
320L
Maks. pojemność bagażnika
880L
-
Drzwi
4
2
Miejsca
5
4
Zbiornik paliwa
50L
-
Emisje CO2
109g/km
121g/km

Wykresy osiągów

Traktuj szacunki jako wskazówki porównawcze i sprawdź dokładne wartości przed podjęciem decyzji.

Symulacja hamowni

Szacowane krzywe mocy i momentu w stylu seryjnym według prędkości obrotowej.

AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultraAUDI A3 Cabriolet (8V) Lifting 2016 35 TFSIMocMoment obrotowy
  • AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra: Moc / Moment obrotowy
  • AUDI A3 Cabriolet (8V) Lifting 2016 35 TFSI: Moc / Moment obrotowy
Tabela danych: Symulacja hamowni
PojazdMaks. moc przy rpmMaks. moment przy rpmMaks. obroty silnika
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra5000-6000 rpm1500-3500 rpm6250 rpm
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI5000-6000 rpm1500-3500 rpm6250 rpm

Krzywa przyspieszenia

Szacowana prędkość w czasie dla wybranych pojazdów.

Tabela przyspieszenia i wyścigów na 1/4 mili
ParametrAUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultraAUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
Punkty kontrolne przyspieszenia
0-60 mph
0-97 km/h
7,8 s
8,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,2 s
8,9 s
0-200 km/h
0-124 mph
32,8 s
46,2 s
Prędkość maksymalna
224 km/h
139 mph
222 km/h
138 mph
Symulacja wyścigu na ćwierć mili
60 ft
18 m
2,9 s
2,6 s
330 ft
101 m
7,2 s
7,1 s
1/8 mili
201 m
10,6 s
10,7 s
1000 ft
305 m
13,5 s
13,8 s
1/4 mili
402 m
15,9 s
16,4 s
Prędkość na mecie
1/4 mili
402 m
151 km/h
94 mph
139 km/h
87 mph

Porównanie Moc

Wykres słupkowy porównujący parametr Moc. Wyżej oznacza lepiej · hp / kW

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
150 hp
112 kW
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
150 hp
112 kW

Porównanie Moment obrotowy

Wykres słupkowy porównujący parametr Moment obrotowy. Wyżej oznacza lepiej · Nm / lb-ft

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
250 Nm
184 lb-ft
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
250 Nm
184 lb-ft

Porównanie Masa własna

Wykres słupkowy porównujący parametr Masa własna. Niżej oznacza lepiej · kg / lb

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
1250 kg
2756 lb
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
1425 kg
3142 lb

Porównanie Prędkość maksymalna bez ogranicznika

Wykres słupkowy porównujący parametr Prędkość maksymalna bez ogranicznika. Wyżej oznacza lepiej · km/h / mph

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
224 km/h
139 mph
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
222 km/h
138 mph

Porównanie 0-100 km/h

Wykres słupkowy porównujący parametr 0-100 km/h. Niżej oznacza lepiej · seconds

Największa różnica 0-100 km/h jest między AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra i AUDI A3 Cabriolet (8V) Lifting 2016 35 TFSI: 0,7 s.

Porównanie Zużycie paliwa

Wykres słupkowy porównujący parametr Zużycie paliwa. Niżej oznacza lepiej · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
5,3 L/100 km
44,4 mpg US
53,3 mpg UK

Największa różnica zużycia paliwa jest między AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra i AUDI A3 Cabriolet (8V) Lifting 2016 35 TFSI: 0,6 L/100 km.

Porównanie Stosunek mocy do masy

Wykres słupkowy porównujący parametr Stosunek mocy do masy. Wyżej oznacza lepiej · hp/t / kW/t

Tabela danych wykresu
PojazdWartość
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
120 hp/t
89 kW/t
8,3 kg/hp
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
105 hp/t
78 kW/t
9,5 kg/hp

Wykres pajęczy osiągów

Wykres radarowy porównujący znormalizowane wyniki osiągów i zużycia paliwa.

Tabela danych wykresu
PojazdMocPrzyspieszeniePrędkość maksymalna
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
150 hp
112 kW
8,2 s
224 km/h
139 mph
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
150 hp
112 kW
8,9 s
222 km/h
138 mph

Najbardziej atrakcyjny kwadrant

Wykres punktowy z wynikiem osiągów na osi X i wynikiem praktyczności na osi Y.

Tabela danych wykresu
PojazdWynik osiągówWynik praktyczności
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,2 s
Prędkość maksymalna
224 km/h
139 mph
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
425 L
15,0 cu ft
Długość
4456 mm
175,4 in
Wysokość
1416 mm
55,7 in
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Prędkość maksymalna
222 km/h
138 mph
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
320 L
11,3 cu ft
Długość
4423 mm
174,1 in
Wysokość
1409 mm
55,5 in

Osiągi vs ekonomia paliwowa

Samochody bliżej prawego górnego rogu łączą mocniejsze osiągi z lepszym wynikiem ekonomii paliwowej.

Tabela danych: Osiągi vs ekonomia paliwowa
PojazdWynik osiągówWynik ekonomii paliwowej
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,2 s
Prędkość maksymalna
224 km/h
139 mph
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
Moc
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Prędkość maksymalna
222 km/h
138 mph
5,3 L/100 km
44,4 mpg US
53,3 mpg UK

AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra jest najbliżej celu równowagi w prawym górnym rogu dla osiągów i ekonomii paliwowej.

Przyspieszenie vs zużycie paliwa

Samochody bliżej lewego dolnego rogu oferują lepsze połączenie szybkiego przyspieszenia i niskiego zużycia paliwa.

Tabela danych: Przyspieszenie vs zużycie paliwa
PojazdZużycie paliwa, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
8,2 s
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
5,3 L/100 km
44,4 mpg US
53,3 mpg UK
8,9 s

Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa

Zacieniowany obszar premiuje wyższy stosunek mocy do masy przy niższym łącznym zużyciu paliwa.

Tabela danych: Stosunek mocy do masy vs zużycie paliwa
PojazdStosunek mocy do masy, hp/tZużycie paliwa, L/100 km
AUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultra
120 hp/t
89 kW/t
8,3 kg/hp
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
AUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
105 hp/t
78 kW/t
9,5 kg/hp
5,3 L/100 km
44,4 mpg US
53,3 mpg UK

Szczegółowy rozkład punktów

Szczegółowy rozkład punktów
PojazdAUDIA3 Sedan (8V)1.4 TFSI COD ultraAUDIA3 Cabriolet (8V)Lifting 201635 TFSI
Moc
150 hp
112 kW
150 hp
112 kW
Moment obrotowy
250 Nm
184 lb-ft
250 Nm
184 lb-ft
Przyspieszenie
8,2 s
8,9 s
Prędkość maksymalna
224 km/h
139 mph
222 km/h
138 mph
Lekkość
1250 kg
2756 lb
1425 kg
3142 lb
Zużycie paliwa
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
5,3 L/100 km
44,4 mpg US
53,3 mpg UK
Praktyczność
Drzwi/miejsca
4 drzwi
5 miejsca
Bagażnik
425 L
15,0 cu ft
Długość
4456 mm
175,4 in
Wysokość
1416 mm
55,7 in
Drzwi/miejsca
2 drzwi
4 miejsca
Bagażnik
320 L
11,3 cu ft
Długość
4423 mm
174,1 in
Wysokość
1409 mm
55,5 in
Wynik zasięgu
1064 km
661 mi
-
Wynik CO2
109 g/km
121 g/km
Wynik bagażnika
425 L
15,0 cu ft
320 L
11,3 cu ft
Wynik mocy do masy
120 hp/t
89 kW/t
8,3 kg/hp
105 hp/t
78 kW/t
9,5 kg/hp
Łącznie
Stały wynik
Stały wynik

Koszt paliwa i roczne użytkowanie

Oszacuj koszty eksploatacji na podstawie łącznego zużycia, rocznego przebiegu i ceny paliwa w lokalnej walucie.

Wprowadź cenę paliwa w lokalnej walucie, na przykład €/L, $/gal, £/L albo inną lokalną walutę.

LC = waluta lokalna

Koszt paliwa i roczne użytkowanie
PojazdAUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultraAUDI A3 Cabriolet (8V) Lifting 2016 35 TFSI
Zużycie4,7 L/100 km50 mpg US60,1 mpg UK5,3 L/100 km44,4 mpg US53,3 mpg UK
Koszt / 100 km8,23 LC100 km9,28 LC100 km
Koszt / 100 mil13,24 LC100 mil14,93 LC100 mil
Roczne zużycie paliwa705 L186 US gal155 UK gal795 L210 US gal175 UK gal
Roczny koszt paliwa1234 LC/rok1391 LC/rok

Bezpośrednie porównania

AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra

  • Jest lżejszy o 175 kg
  • Jest szybszy o 0,7 s w 0-100 km/h
  • Ma wyższą prędkość maksymalną o 2 km/h (1 mph)
  • Zużywa o 0,6 L/100 km mniej paliwa
  • Ma lepszy stosunek mocy do masy o 15 hp/t
  • Ma o 105 L większy bagażnik
  • Emituje o 12 g/km mniej CO2

Plusy

  • Najszybszy 0-100 km/h w tym porównaniu
  • Najwyższa prędkość maksymalna
  • Najmocniejszy
  • Najwyższy moment obrotowy
  • Najlżejszy
  • Najniższe łączne zużycie paliwa
  • Najlepszy stosunek mocy do masy
  • Największy bagażnik

AUDI A3 Cabriolet (8V) Lifting 2016 35 TFSI

W dostępnych danych brak mierzalnych przewag.

Minusy

  • Najwolniejszy 0-100 km/h
  • Najwyższe łączne zużycie paliwa
  • Najcięższy
  • Najniższa prędkość maksymalna
  • Najmniejszy bagażnik
  • Najwyższe emisje CO2

Wybierz samochody do porównania

Marka
Model
Generacja
Silnik lub wersja
AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra
AUDI A3 Cabriolet (8V) 35 TFSI

Popularne porównania

AUDI A3 Sedan (8V) 1.4 TFSI COD ultra vs AUDI A3 Cabriolet (8V) · Lifting 2016 35 TFSI - porównanie samochodów - FastVsFaster