Bil sammenligning

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVOvsVolkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

Skoda Octavia IV Combi

1.5 TSI EVO

150 hk1498 cm³BensinFWDManuellTurboladetStasjonsvogn2020-2024
VS

Volkswagen Golf VIII Variant

1.5 eTSI

150 hk1498 cm³BensinFWDDobbeltclutchTurboladetStasjonsvogn2020-2024

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO

  • Raskest 0-100 km/t
    8,3 s
  • Høyeste toppfart
    224 km/h
    139 mph
  • Mest kraftfull
    150 hp
    112 kW
  • Høyest dreiemoment
    250 Nm
    184 lb-ft
  • Lavest motorveiforbruk
    4,1 L/100 km
    57,4 mpg US
    68,9 mpg UK
  • Størst bagasjerom
    640 L
  • Beste totalskår
    59/100
  • Beste ytelsesskår
    45/100
  • Beste økonomiskår
    94/100
  • Beste praktisk bruk-skår
    89/100

Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI

  • Lettest
    1 350 kg
    2 976 lb
  • Beste effekt/vekt
    111 hp/t
    83 kW/t
    9,0 kg/hp
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
    4,8 L/100 km
    49,0 mpg US
    58,9 mpg UK
  • Lavest byforbruk
    6,0 L/100 km
    39,2 mpg US
    47,1 mpg UK
  • Beste estimerte rekkevidde
    1 042 km
    647 mi

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellSkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVOVolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
Effekt
150hp112kW
150hp112kW
Dreiemoment
250Nm184lb-ft
250Nm184lb-ft
Egenvekt
1,475kg3,252lb
1,350kg2,976lb
Totalvekt
1,880kg4,145lb
1,970kg4,343lb
Toppfart
224 km/h
139 mph
224 km/h
139 mph
Til 99 % av toppfarten
76.8s99 %-mål: 222 km/h / 138 mph
Beregnet
80.4s99 %-mål: 222 km/h / 138 mph
Beregnet
0-100 km/t
8.3s
8.7s
0-200 km/t
35.1s
Beregnet
36.7s
Beregnet
0-60 mph
7.9s
Beregnet
8.3s
Beregnet
Drivstofforbruk
4.9L/100 km48mpg US57.6mpg UK
4.8L/100 km49mpg US58.9mpg UK
Drivstofforbruk by
6.4L/100 km36.8mpg US44.1mpg UK
6L/100 km39.2mpg US47.1mpg UK
Drivstofforbruk motorvei
4.1L/100 km57.4mpg US68.9mpg UK
4.1L/100 km57.4mpg US68.9mpg UK
kvartmile
16.0s
Beregnet
16.3s
Beregnet
Effekt/vekt
102hp/t76kW/t46hp/1000 lb
Beregnet
111hp/t83kW/t50hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
169Nm/t113lb-ft/ton
Beregnet
185Nm/t124lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
918km571mi
Beregnet
1,042km647mi
Beregnet
Slagvolum
1,498cc91cu in
1,498cc91cu in
Lengde
4,689mm185in
4,633mm182in
Bredde
1,829mm72in
1,789mm70in
Høyde
1,468mm58in
1,498mm59in
Akselavstand
2,686mm106in
2,669mm105in
Sporvidde foran
1,543mm61in
1,549mm61in
Sporvidde bak
1,535mm60in
1,519mm60in
Bagasjeromsvolum
640L
611L
Maks bagasjeromsvolum
1,700L
1,642L
Dører
5
5
Seter
5
5
Drivstofftank
45L
50L

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVOVolkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSIEffektDreiemoment
  • Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO: Effekt / Dreiemoment
  • Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO5 000-6 000 rpm1 500-3 500 rpm6 250 rpm
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI5 000 rpm1 500-3 500 rpm5 250 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkSkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVOVolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
7,9 s
8,3 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,3 s
8,7 s
0-200 km/h
0-124 mph
35,1 s
36,7 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
224 km/h
139 mph
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,8 s
2,9 s
330 ft
101 m
7,1 s
7,3 s
1/8 mile
201 m
10,6 s
10,8 s
1000 ft
305 m
13,6 s
13,8 s
kvartmil
402 m
16,0 s
16,3 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
148 km/h
92 mph
146 km/h
91 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
150 hp
112 kW
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
150 hp
112 kW

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
250 Nm
184 lb-ft
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
250 Nm
184 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
1 475 kg
3 252 lb
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
1 350 kg
2 976 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
224 km/h
139 mph
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
224 km/h
139 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO og Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI: 0,4 s.

Drivstofforbruk-sammenligning

Stolpediagram for Drivstofforbruk. Lavere er bedre · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
4,8 L/100 km
49,0 mpg US
58,9 mpg UK

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
111 hp/t
83 kW/t
9,0 kg/hp

Estimert rekkevidde-sammenligning

Stolpediagram for Estimert rekkevidde. Høyere er bedre · km / mi

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
918 km
571 mi
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
1 042 km
647 mi

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
150 hp
112 kW
8,3 s
224 km/h
139 mph
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
150 hp
112 kW
8,7 s
224 km/h
139 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,3 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
640 L
22,6 cu ft
Lengde
4 689 mm
184,6 in
Høyde
1 468 mm
57,8 in
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,7 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
611 L
21,6 cu ft
Lengde
4 633 mm
182,4 in
Høyde
1 498 mm
59,0 in

Ytelse vs drivstoffeffektivitet

Biler nærmere øvre høyre hjørne kombinerer sterkere ytelse med bedre drivstoffeffektivitets-poeng.

Datatabell Ytelse vs drivstoffeffektivitet
KjøretøyYtelsesskårDrivstoffeffektivitets-skår
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,3 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,7 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
4,8 L/100 km
49,0 mpg US
58,9 mpg UK

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO ligger nærmest målpunktet øverst til høyre for balanse mellom ytelse og drivstoffeffektivitet.

Akselerasjon vs drivstofforbruk

Biler nærmere nedre venstre hjørne gir en bedre blanding av rask akselerasjon og lavt forbruk.

Datatabell Akselerasjon vs drivstofforbruk
KjøretøyDrivstofforbruk, L/100 km0-100 km/h, s
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
8,3 s
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
4,8 L/100 km
49,0 mpg US
58,9 mpg UK
8,7 s

Effekt/vekt vs drivstofforbruk

Det skyggelagte området favoriserer høyere effekt/vekt med lavere kombinert drivstofforbruk.

Datatabell Effekt/vekt vs drivstofforbruk
KjøretøyEffekt/vekt, hp/tDrivstofforbruk, L/100 km
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
VolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
111 hp/t
83 kW/t
9,0 kg/hp
4,8 L/100 km
49,0 mpg US
58,9 mpg UK

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøySkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVOVolkswagenGolf VIII Variant1.5 eTSI
Effekt
150 hp
112 kW
150 hp
112 kW
Dreiemoment
250 Nm
184 lb-ft
250 Nm
184 lb-ft
Akselerasjon
8,3 s
8,7 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
224 km/h
139 mph
Letthet
1 475 kg
3 252 lb
1 350 kg
2 976 lb
Drivstofforbruk
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
4,8 L/100 km
49,0 mpg US
58,9 mpg UK
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
640 L
22,6 cu ft
Lengde
4 689 mm
184,6 in
Høyde
1 468 mm
57,8 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
611 L
21,6 cu ft
Lengde
4 633 mm
182,4 in
Høyde
1 498 mm
59,0 in
Rekkeviddeskår
918 km
571 mi
1 042 km
647 mi
Bagasjeromsskår
640 L
22,6 cu ft
611 L
21,6 cu ft
Effekt/vekt-skår
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
111 hp/t
83 kW/t
9,0 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøySkoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVOVolkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI
Forbruk4,9 L/100 km48 mpg US57,6 mpg UK4,8 L/100 km49 mpg US58,9 mpg UK
Kostnad / 100 km8,58 LC100 km8,40 LC100 km
Kostnad / 100 mi13,80 LC100 mi13,52 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk735 L194 US gal162 UK gal720 L190 US gal158 UK gal
Årlige drivstoffkostnader1 286 LC/year1 260 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO

  • Er 0,4 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 29 L større bagasjerom

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Mest kraftfull
  • Høyest dreiemoment
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Høyest kombinert drivstofforbruk
  • Tyngst

Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI

  • Er 125 kg lettere
  • Bruker 0,1 L/100 km mindre drivstoff
  • Har 9 hp/t bedre effekt/vekt
  • Har 123 km (77 mi) lengre estimert rekkevidde

Fordeler

  • Lettest
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
  • Beste effekt/vekt-forhold
  • Beste estimerte rekkevidde

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Minst bagasjerom

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO
Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO vs Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 eTSI - bilsammenligning - FastVsFaster