Bil sammenligning

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6vsMercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

Mercedes-Benz C-class (W203)

AMG C 32 V6

354 hk3199 cm³BensinRWDAutomatKompressormatetSedan2001-2004
VS

Mercedes-Benz S-class (W220)

AMG S 55

360 hk5439 cm³BensinRWDAutomatSugemotorSedan1999-2002

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6

  • Raskest 0-100 km/t
    5,2 s
  • Høyeste toppfart
    265 km/h
    165 mph Ubegrenset
    250 km/h
    155 mph Begrenset
  • Lettest
    1 560 kg
    3 439 lb
  • Beste effekt/vekt
    227 hp/t
    169 kW/t
    4,4 kg/hp
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
    11,5 L/100 km
    20,5 mpg US
    24,6 mpg UK
  • Beste totalskår
    72/100
  • Beste ytelsesskår
    71/100
  • Beste økonomiskår
    76/100

Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55

  • Mest kraftfull
    360 hp
    268 kW
  • Høyest dreiemoment
    530 Nm
    391 lb-ft
  • Beste estimerte rekkevidde
    662 km
    411 mi
  • Størst bagasjerom
    500 L
  • Beste praktisk bruk-skår
    76/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellMercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
Effekt
354hp264kW
360hp268kW
Dreiemoment
450Nm332lb-ft
530Nm391lb-ft
Egenvekt
1,560kg3,439lb
1,810kg3,990lb
Totalvekt
2,115kg4,663lb
2,380kg5,247lb
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Beregnet
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Beregnet
Til 99 % av toppfarten
47.3s99 %-mål: 262 km/h / 163 mph
Beregnet
59.1s99 %-mål: 262 km/h / 163 mph
Beregnet
0-100 km/t
5.2s
6.0s
0-200 km/t
14.9s
Beregnet
17.9s
Beregnet
0-60 mph
5.0s
Beregnet
5.7s
Beregnet
Drivstofforbruk
11.5L/100 km20.5mpg US24.6mpg UK
13.3L/100 km17.7mpg US21.2mpg UK
Drivstofforbruk by
16.7L/100 km14.1mpg US16.9mpg UK
-
Drivstofforbruk motorvei
8.6L/100 km27.4mpg US32.8mpg UK
-
kvartmile
13.1s
Beregnet
13.9s
Beregnet
Effekt/vekt
227hp/t169kW/t103hp/1000 lb
Beregnet
199hp/t148kW/t90hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
288Nm/t193lb-ft/ton
Beregnet
293Nm/t196lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
539km335mi
Beregnet
662km411mi
Beregnet
Slagvolum
3,199cc195cu in
5,439cc332cu in
Lengde
4,528mm178in
5,038mm198in
Bredde
1,728mm68in
1,855mm73in
Høyde
1,415mm56in
1,444mm57in
Akselavstand
2,715mm107in
2,965mm117in
Sporvidde foran
1,493mm59in
1,574mm62in
Sporvidde bak
1,478mm58in
1,570mm62in
Bagasjeromsvolum
455L
500L
Dører
4
4
Seter
5
5
Drivstofftank
62L
88L

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55EffektDreiemoment
  • Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6: Effekt / Dreiemoment
  • Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V66 100 rpm4 400 rpm6 350 rpm
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 555 500 rpm3 150 rpm5 750 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkMercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
5,0 s
5,7 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,2 s
6,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
14,9 s
17,9 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Begrenset
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Sannsynligvis begrenset
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,5 s
2,6 s
330 ft
101 m
6,0 s
6,4 s
1/8 mile
201 m
8,8 s
9,3 s
1000 ft
305 m
11,1 s
11,8 s
kvartmil
402 m
13,1 s
13,9 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
187 km/h
116 mph
176 km/h
109 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
354 hp
264 kW
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
360 hp
268 kW

Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55 har 6 hp mer enn Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6.

Den største effektforskjellen er mellom Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 og Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55: 6 hp (4 kW).

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
450 Nm
332 lb-ft
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
530 Nm
391 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
1 560 kg
3 439 lb
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
1 810 kg
3 990 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Selv om Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55 har mer effekt, er Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 raskere fra 0-100 km/t.

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 og Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55: 0,8 s.

Drivstofforbruk-sammenligning

Stolpediagram for Drivstofforbruk. Lavere er bedre · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
11,5 L/100 km
20,5 mpg US
24,6 mpg UK
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
13,3 L/100 km
17,7 mpg US
21,2 mpg UK

Den største drivstofforskjellen er mellom Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 og Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55: 1,8 L/100 km.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
227 hp/t
169 kW/t
4,4 kg/hp
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
199 hp/t
148 kW/t
5,0 kg/hp

Estimert rekkevidde-sammenligning

Stolpediagram for Estimert rekkevidde. Høyere er bedre · km / mi

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
539 km
335 mi
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
662 km
411 mi

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
354 hp
264 kW
5,2 s
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
360 hp
268 kW
6,0 s
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
Effekt
354 hp
264 kW
0-100 km/h5,2 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 528 mm
178,3 in
Høyde
1 415 mm
55,7 in
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
Effekt
360 hp
268 kW
0-100 km/h6,0 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
500 L
17,7 cu ft
Lengde
5 038 mm
198,3 in
Høyde
1 444 mm
56,9 in

Ytelse vs drivstoffeffektivitet

Biler nærmere øvre høyre hjørne kombinerer sterkere ytelse med bedre drivstoffeffektivitets-poeng.

Datatabell Ytelse vs drivstoffeffektivitet
KjøretøyYtelsesskårDrivstoffeffektivitets-skår
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
Effekt
354 hp
264 kW
0-100 km/h5,2 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
11,5 L/100 km
20,5 mpg US
24,6 mpg UK
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
Effekt
360 hp
268 kW
0-100 km/h6,0 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
13,3 L/100 km
17,7 mpg US
21,2 mpg UK

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 ligger nærmest målpunktet øverst til høyre for balanse mellom ytelse og drivstoffeffektivitet.

Akselerasjon vs drivstofforbruk

Biler nærmere nedre venstre hjørne gir en bedre blanding av rask akselerasjon og lavt forbruk.

Datatabell Akselerasjon vs drivstofforbruk
KjøretøyDrivstofforbruk, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
11,5 L/100 km
20,5 mpg US
24,6 mpg UK
5,2 s
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
13,3 L/100 km
17,7 mpg US
21,2 mpg UK
6,0 s

Effekt/vekt vs drivstofforbruk

Det skyggelagte området favoriserer høyere effekt/vekt med lavere kombinert drivstofforbruk.

Datatabell Effekt/vekt vs drivstofforbruk
KjøretøyEffekt/vekt, hp/tDrivstofforbruk, L/100 km
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
227 hp/t
169 kW/t
4,4 kg/hp
11,5 L/100 km
20,5 mpg US
24,6 mpg UK
Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
199 hp/t
148 kW/t
5,0 kg/hp
13,3 L/100 km
17,7 mpg US
21,2 mpg UK

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyMercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6Mercedes-BenzS-class (W220)AMG S 55
Effekt
354 hp
264 kW
360 hp
268 kW
Dreiemoment
450 Nm
332 lb-ft
530 Nm
391 lb-ft
Akselerasjon
5,2 s
6,0 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Letthet
1 560 kg
3 439 lb
1 810 kg
3 990 lb
Drivstofforbruk
11,5 L/100 km
20,5 mpg US
24,6 mpg UK
13,3 L/100 km
17,7 mpg US
21,2 mpg UK
Praktisk bruk
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 528 mm
178,3 in
Høyde
1 415 mm
55,7 in
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
500 L
17,7 cu ft
Lengde
5 038 mm
198,3 in
Høyde
1 444 mm
56,9 in
Rekkeviddeskår
539 km
335 mi
662 km
411 mi
Bagasjeromsskår
455 L
16,1 cu ft
500 L
17,7 cu ft
Effekt/vekt-skår
227 hp/t
169 kW/t
4,4 kg/hp
199 hp/t
148 kW/t
5,0 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøyMercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55
Forbruk11,5 L/100 km20,5 mpg US24,6 mpg UK13,3 L/100 km17,7 mpg US21,2 mpg UK
Kostnad / 100 km20,13 LC100 km23,28 LC100 km
Kostnad / 100 mi32,39 LC100 mi37,46 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk1 725 L456 US gal379 UK gal1 995 L527 US gal439 UK gal
Årlige drivstoffkostnader3 019 LC/year3 491 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6

  • Er 250 kg lettere
  • Er 0,8 s raskere fra 0-100 km/t
  • Bruker 1,8 L/100 km mindre drivstoff
  • Har 28 hp/t bedre effekt/vekt

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Lettest
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
  • Beste effekt/vekt-forhold

Ulemper

  • Lavest effekt
  • Minst bagasjerom

Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55

  • Har 6 hp mer
  • Har 80 Nm mer
  • Har 123 km (76 mi) lengre estimert rekkevidde
  • Har 45 L større bagasjerom

Fordeler

  • Mest kraftfull
  • Høyest dreiemoment
  • Beste estimerte rekkevidde
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Høyest kombinert drivstofforbruk
  • Tyngst

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6
Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 vs Mercedes-Benz S-class (W220) AMG S 55 - bilsammenligning - FastVsFaster