Bil sammenligning

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6vsHSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

Mercedes-Benz C-class (W203)

AMG C 32 V6

354 hk3199 cm³BensinRWDAutomatKompressormatetSedan2001-2004
VS

HSV Clubsport (VY)

R8 5.7 V8

354 hk5665 cm³BensinRWDAutomatSugemotorSedan2002-2003

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6

  • Raskest 0-100 km/t
    5,2 s
  • Høyeste toppfart
    265 km/h
    165 mph Ubegrenset
    250 km/h
    155 mph Begrenset
  • Mest kraftfull
    354 hp
    264 kW
  • Lettest
    1 560 kg
    3 439 lb
  • Beste effekt/vekt
    227 hp/t
    169 kW/t
    4,4 kg/hp
  • Beste totalskår
    72/100
  • Beste ytelsesskår
    71/100
  • Beste økonomiskår
    76/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellMercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
Effekt
354hp264kW
354hp264kW
Dreiemoment
450Nm332lb-ft
475Nm350lb-ft
Egenvekt
1,560kg3,439lb
1,702kg3,752lb
Totalvekt
2,115kg4,663lb
-
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Beregnet
259 km/h
161 mph
Til 99 % av toppfarten
47.3s99 %-mål: 262 km/h / 163 mph
Beregnet
60.5s99 %-mål: 256 km/h / 159 mph
Beregnet
0-100 km/t
5.2s
6.1s
0-200 km/t
14.9s
Beregnet
19.0s
Beregnet
0-60 mph
5.0s
Beregnet
5.8s
Beregnet
Drivstofforbruk
11.5L/100 km20.5mpg US24.6mpg UK
-
Drivstofforbruk by
16.7L/100 km14.1mpg US16.9mpg UK
-
Drivstofforbruk motorvei
8.6L/100 km27.4mpg US32.8mpg UK
-
kvartmile
13.1s
Beregnet
14.0s
Beregnet
Effekt/vekt
227hp/t169kW/t103hp/1000 lb
Beregnet
208hp/t155kW/t94hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
288Nm/t193lb-ft/ton
Beregnet
279Nm/t187lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
539km335mi
Beregnet
-
Slagvolum
3,199cc195cu in
5,665cc346cu in
Lengde
4,528mm178in
4,980mm196in
Bredde
1,728mm68in
1,842mm73in
Høyde
1,415mm56in
1,450mm57in
Akselavstand
2,715mm107in
2,788mm110in
Sporvidde foran
1,493mm59in
1,558mm61in
Sporvidde bak
1,478mm58in
1,574mm62in
Bagasjeromsvolum
455L
475L
Dører
4
4
Seter
5
5
Drivstofftank
62L
75L

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6HSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8EffektDreiemoment
  • Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6: Effekt / Dreiemoment
  • HSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V66 100 rpm4 400 rpm6 350 rpm
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V85 600 rpm4 000 rpm6 000 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkMercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
5,0 s
5,8 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,2 s
6,1 s
0-200 km/h
0-124 mph
14,9 s
19,0 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Begrenset
259 km/h
161 mph
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,5 s
2,6 s
330 ft
101 m
6,0 s
6,4 s
1/8 mile
201 m
8,8 s
9,4 s
1000 ft
305 m
11,1 s
11,9 s
kvartmil
402 m
13,1 s
14,0 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
187 km/h
116 mph
173 km/h
108 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
354 hp
264 kW
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
354 hp
264 kW

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
450 Nm
332 lb-ft
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
475 Nm
350 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
1 560 kg
3 439 lb
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
1 702 kg
3 752 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
259 km/h
161 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V65,2 s
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V86,1 s

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 og HSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8: 0,9 s.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
227 hp/t
169 kW/t
4,4 kg/hp
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
208 hp/t
155 kW/t
4,8 kg/hp

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
354 hp
264 kW
5,2 s
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
354 hp
264 kW
6,1 s
259 km/h
161 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
Mercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6
Effekt
354 hp
264 kW
0-100 km/h5,2 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 528 mm
178,3 in
Høyde
1 415 mm
55,7 in
HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
Effekt
354 hp
264 kW
0-100 km/h6,1 s
Toppfart
259 km/h
161 mph
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
475 L
16,8 cu ft
Lengde
4 980 mm
196,1 in
Høyde
1 450 mm
57,1 in

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyMercedes-BenzC-class (W203)AMG C 32 V6HSVClubsport (VY)R8 5.7 V8
Effekt
354 hp
264 kW
354 hp
264 kW
Dreiemoment
450 Nm
332 lb-ft
475 Nm
350 lb-ft
Akselerasjon
5,2 s
6,1 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
259 km/h
161 mph
Letthet
1 560 kg
3 439 lb
1 702 kg
3 752 lb
Drivstofforbruk
11,5 L/100 km
20,5 mpg US
24,6 mpg UK
-
Praktisk bruk
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 528 mm
178,3 in
Høyde
1 415 mm
55,7 in
Dører/seter
4 dører
5 seter
Bagasjerom
475 L
16,8 cu ft
Lengde
4 980 mm
196,1 in
Høyde
1 450 mm
57,1 in
Rekkeviddeskår
539 km
335 mi
-
Bagasjeromsskår
455 L
16,1 cu ft
475 L
16,8 cu ft
Effekt/vekt-skår
227 hp/t
169 kW/t
4,4 kg/hp
208 hp/t
155 kW/t
4,8 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøyMercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6
Forbruk11,5 L/100 km20,5 mpg US24,6 mpg UK
Kostnad / 100 km20,13 LC100 km
Kostnad / 100 mi32,39 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk1 725 L456 US gal379 UK gal
Årlige drivstoffkostnader3 019 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6

  • Er 142 kg lettere
  • Er 0,9 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 6 km/t (4 mph) høyere toppfart
  • Har 19 hp/t bedre effekt/vekt

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Mest kraftfull
  • Lettest
  • Beste effekt/vekt-forhold

Ulemper

  • Minst bagasjerom

HSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8

  • Har 25 Nm mer
  • Har 20 L større bagasjerom

Fordeler

  • Høyest dreiemoment
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Tyngst
  • Lavest toppfart

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6
HSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

Mercedes-Benz C-class (W203) AMG C 32 V6 vs HSV Clubsport (VY) R8 5.7 V8 - bilsammenligning - FastVsFaster