Bil sammenligning

Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWhvsFisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

Mercedes-Benz EQS SUV (X296)

EQS 580 125 kWh

544 hkElektriskAWDAutomatSUV2023-nå
VS

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh

  • Høyeste toppfart
    220 km/h
    137 mph Ubegrenset
    210 km/h
    130 mph Begrenset
  • Høyest dreiemoment
    858 Nm
    633 lb-ft
  • Størst bagasjerom
    565 L
  • Beste totalskår
    80/100
  • Beste økonomiskår
    0/100
  • Beste praktisk bruk-skår
    88/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellMercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWhFiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
Effekt
544hp406kW
564hp421kW
Dreiemoment
858Nm633lb-ft
737Nm544lb-ft
Egenvekt
2,770kg6,107lb
2,436kg5,370lb
Totalvekt
3,410kg7,518lb
2,974kg6,557lb
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Beregnet
206 km/h
128 mph
Til 99 % av toppfarten
49.2s99 %-mål: 218 km/h / 135 mph
Beregnet
35.8s99 %-mål: 204 km/h / 127 mph
Beregnet
0-100 km/t
4.7s
4.2s
0-200 km/t
23.1s
Beregnet
26.7s
Beregnet
0-60 mph
4.5s
Beregnet
4.0s
Beregnet
kvartmile
13.1s
Beregnet
12.6s
Beregnet
Effekt/vekt
196hp/t146kW/t89hp/1000 lb
Beregnet
232hp/t173kW/t105hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
310Nm/t207lb-ft/ton
Beregnet
303Nm/t202lb-ft/ton
Beregnet
Lengde
5,125mm202in
4,775mm188in
Bredde
1,959mm77in
-
Høyde
1,718mm68in
1,629mm64in
Akselavstand
3,210mm126in
2,921mm115in
Sporvidde foran
1,668mm66in
1,696mm67in
Sporvidde bak
1,681mm66in
1,732mm68in
Bakkeklaring
222mm9in
180mm7in
Bagasjeromsvolum
565L
476L
Maks bagasjeromsvolum
2,100L
918L
Dører
5
5
Seter
5
5

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkMercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWhFiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
4,5 s
4,0 s
0-100 km/h
0-62 mph
4,7 s
4,2 s
0-200 km/h
0-124 mph
23,1 s
26,7 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
206 km/h
128 mph
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,1 s
2,0 s
330 ft
101 m
5,5 s
5,3 s
1/8 mile
201 m
8,4 s
8,1 s
1000 ft
305 m
10,9 s
10,5 s
kvartmil
402 m
13,1 s
12,6 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
169 km/h
105 mph
172 km/h
107 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
544 hp
406 kW
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
564 hp
421 kW

Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range har 20 hp mer enn Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh.

Den største effektforskjellen er mellom Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh og Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range: 20 hp (15 kW).

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
858 Nm
633 lb-ft
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
737 Nm
544 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
2 770 kg
6 107 lb
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
2 436 kg
5 370 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
206 km/h
128 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range og Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh: 0,5 s.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
196 hp/t
146 kW/t
5,1 kg/hp
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
232 hp/t
173 kW/t
4,3 kg/hp

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
544 hp
406 kW
4,7 s
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
564 hp
421 kW
4,2 s
206 km/h
128 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
Mercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWh
Effekt
544 hp
406 kW
0-100 km/h4,7 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
565 L
20,0 cu ft
Lengde
5 125 mm
201,8 in
Høyde
1 718 mm
67,6 in
FiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
Effekt
564 hp
421 kW
0-100 km/h4,2 s
Toppfart
206 km/h
128 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
476 L
16,8 cu ft
Lengde
4 775 mm
188,0 in
Høyde
1 629 mm
64,1 in

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyMercedes-BenzEQS SUV (X296)EQS 580 125 kWhFiskerOceanExtreme/One 113 kWh Hyper Range
Effekt
544 hp
406 kW
564 hp
421 kW
Dreiemoment
858 Nm
633 lb-ft
737 Nm
544 lb-ft
Akselerasjon
4,7 s
4,2 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
206 km/h
128 mph
Letthet
2 770 kg
6 107 lb
2 436 kg
5 370 lb
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
565 L
20,0 cu ft
Lengde
5 125 mm
201,8 in
Høyde
1 718 mm
67,6 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
476 L
16,8 cu ft
Lengde
4 775 mm
188,0 in
Høyde
1 629 mm
64,1 in
Bagasjeromsskår
565 L
20,0 cu ft
476 L
16,8 cu ft
Effekt/vekt-skår
196 hp/t
146 kW/t
5,1 kg/hp
232 hp/t
173 kW/t
4,3 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Hode mot hode-sammenligninger

Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh

  • Har 121 Nm mer
  • Har 14 km/t (9 mph) høyere toppfart
  • Har 89 L større bagasjerom

Fordeler

  • Høyeste toppfart
  • Høyest dreiemoment
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Lavest effekt
  • Tyngst

Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range

  • Har 20 hp mer
  • Er 334 kg lettere
  • Er 0,5 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 35 hp/t bedre effekt/vekt

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Mest kraftfull
  • Lettest
  • Beste effekt/vekt-forhold

Ulemper

  • Lavest toppfart
  • Minst bagasjerom

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh
Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

Mercedes-Benz EQS SUV (X296) EQS 580 125 kWh vs Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range - bilsammenligning - FastVsFaster