Bil sammenligning

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVOvsCupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

Skoda Octavia IV Combi

1.5 TSI EVO

150 hk1498 cm³BensinFWDManuellTurboladetStasjonsvogn2020-2024
VS

Cupra Leon Sportstourer

1.5 eTSI

150 hk1498 cm³BensinFWDDobbeltclutchTurboladetStasjonsvogn2022-2024

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO

  • Raskest 0-100 km/t
    8,3 s
  • Høyeste toppfart
    224 km/h
    139 mph
  • Mest kraftfull
    150 hp
    112 kW
  • Høyest dreiemoment
    250 Nm
    184 lb-ft
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
    4,9 L/100 km
    48,0 mpg US
    57,6 mpg UK
  • Beste estimerte rekkevidde
    918 km
    571 mi
  • Størst bagasjerom
    640 L
  • Beste totalskår
    59/100
  • Beste ytelsesskår
    45/100
  • Beste økonomiskår
    94/100
  • Beste praktisk bruk-skår
    89/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellSkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVOCupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
Effekt
150hp112kW
150hp112kW
Dreiemoment
250Nm184lb-ft
250Nm184lb-ft
Egenvekt
1,475kg3,252lb
1,341kg2,956lb
Totalvekt
1,880kg4,145lb
1,980kg4,365lb
Toppfart
224 km/h
139 mph
216 km/h
134 mph
Til 99 % av toppfarten
76.8s99 %-mål: 222 km/h / 138 mph
Beregnet
76.4s99 %-mål: 214 km/h / 133 mph
Beregnet
0-100 km/t
8.3s
8.9s
0-200 km/t
35.1s
Beregnet
41.4s
Beregnet
0-60 mph
7.9s
Beregnet
8.5s
Beregnet
Drivstofforbruk
4.9L/100 km48mpg US57.6mpg UK
6.2L/100 km37.9mpg US45.6mpg UK
Drivstofforbruk by
6.4L/100 km36.8mpg US44.1mpg UK
-
Drivstofforbruk motorvei
4.1L/100 km57.4mpg US68.9mpg UK
-
kvartmile
16.0s
Beregnet
16.5s
Beregnet
Effekt/vekt
102hp/t76kW/t46hp/1000 lb
Beregnet
112hp/t83kW/t51hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
169Nm/t113lb-ft/ton
Beregnet
186Nm/t125lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
918km571mi
Beregnet
726km451mi
Beregnet
Slagvolum
1,498cc91cu in
1,498cc91cu in
Lengde
4,689mm185in
4,657mm183in
Bredde
1,829mm72in
1,799mm71in
Høyde
1,468mm58in
1,437mm57in
Akselavstand
2,686mm106in
2,683mm106in
Sporvidde foran
1,543mm61in
1,554mm61in
Sporvidde bak
1,535mm60in
1,520mm60in
Bagasjeromsvolum
640L
620L
Maks bagasjeromsvolum
1,700L
-
Dører
5
5
Seter
5
5
Drivstofftank
45L
45L

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVOCupra Leon Sportstourer 1.5 eTSIEffektDreiemoment
  • Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO: Effekt / Dreiemoment
  • Cupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO5 000-6 000 rpm1 500-3 500 rpm6 250 rpm
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI5 000-6 000 rpm1 500-3 500 rpm6 250 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkSkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVOCupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
7,9 s
8,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,3 s
8,9 s
0-200 km/h
0-124 mph
35,1 s
41,4 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
216 km/h
134 mph
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,8 s
2,9 s
330 ft
101 m
7,1 s
7,4 s
1/8 mile
201 m
10,6 s
10,9 s
1000 ft
305 m
13,6 s
14,0 s
kvartmil
402 m
16,0 s
16,5 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
148 km/h
92 mph
144 km/h
90 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
150 hp
112 kW
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
150 hp
112 kW

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
250 Nm
184 lb-ft
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
250 Nm
184 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
1 475 kg
3 252 lb
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
1 341 kg
2 956 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
224 km/h
139 mph
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
216 km/h
134 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO8,3 s
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI8,9 s

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO og Cupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI: 0,6 s.

Drivstofforbruk-sammenligning

Stolpediagram for Drivstofforbruk. Lavere er bedre · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK

Den største drivstofforskjellen er mellom Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO og Cupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI: 1,3 L/100 km.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
112 hp/t
83 kW/t
8,9 kg/hp

Estimert rekkevidde-sammenligning

Stolpediagram for Estimert rekkevidde. Høyere er bedre · km / mi

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
918 km
571 mi
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
726 km
451 mi

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
150 hp
112 kW
8,3 s
224 km/h
139 mph
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
150 hp
112 kW
8,9 s
216 km/h
134 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,3 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
640 L
22,6 cu ft
Lengde
4 689 mm
184,6 in
Høyde
1 468 mm
57,8 in
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Toppfart
216 km/h
134 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
620 L
21,9 cu ft
Lengde
4 657 mm
183,3 in
Høyde
1 437 mm
56,6 in

Ytelse vs drivstoffeffektivitet

Biler nærmere øvre høyre hjørne kombinerer sterkere ytelse med bedre drivstoffeffektivitets-poeng.

Datatabell Ytelse vs drivstoffeffektivitet
KjøretøyYtelsesskårDrivstoffeffektivitets-skår
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,3 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Toppfart
216 km/h
134 mph
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO ligger nærmest målpunktet øverst til høyre for balanse mellom ytelse og drivstoffeffektivitet.

Akselerasjon vs drivstofforbruk

Biler nærmere nedre venstre hjørne gir en bedre blanding av rask akselerasjon og lavt forbruk.

Datatabell Akselerasjon vs drivstofforbruk
KjøretøyDrivstofforbruk, L/100 km0-100 km/h, s
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
8,3 s
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
8,9 s

Effekt/vekt vs drivstofforbruk

Det skyggelagte området favoriserer høyere effekt/vekt med lavere kombinert drivstofforbruk.

Datatabell Effekt/vekt vs drivstofforbruk
KjøretøyEffekt/vekt, hp/tDrivstofforbruk, L/100 km
SkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVO
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
CupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
112 hp/t
83 kW/t
8,9 kg/hp
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøySkodaOctavia IV Combi1.5 TSI EVOCupraLeon Sportstourer1.5 eTSI
Effekt
150 hp
112 kW
150 hp
112 kW
Dreiemoment
250 Nm
184 lb-ft
250 Nm
184 lb-ft
Akselerasjon
8,3 s
8,9 s
Toppfart
224 km/h
139 mph
216 km/h
134 mph
Letthet
1 475 kg
3 252 lb
1 341 kg
2 956 lb
Drivstofforbruk
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
640 L
22,6 cu ft
Lengde
4 689 mm
184,6 in
Høyde
1 468 mm
57,8 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
620 L
21,9 cu ft
Lengde
4 657 mm
183,3 in
Høyde
1 437 mm
56,6 in
Rekkeviddeskår
918 km
571 mi
726 km
451 mi
Bagasjeromsskår
640 L
22,6 cu ft
620 L
21,9 cu ft
Effekt/vekt-skår
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
112 hp/t
83 kW/t
8,9 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøySkoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVOCupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI
Forbruk4,9 L/100 km48 mpg US57,6 mpg UK6,2 L/100 km37,9 mpg US45,6 mpg UK
Kostnad / 100 km8,58 LC100 km10,85 LC100 km
Kostnad / 100 mi13,80 LC100 mi17,46 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk735 L194 US gal162 UK gal930 L246 US gal205 UK gal
Årlige drivstoffkostnader1 286 LC/year1 628 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO

  • Er 0,6 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 8 km/t (5 mph) høyere toppfart
  • Bruker 1,3 L/100 km mindre drivstoff
  • Har 193 km (120 mi) lengre estimert rekkevidde
  • Har 20 L større bagasjerom

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Mest kraftfull
  • Høyest dreiemoment
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
  • Beste estimerte rekkevidde
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Tyngst

Cupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI

  • Er 134 kg lettere
  • Har 10 hp/t bedre effekt/vekt

Fordeler

  • Lettest
  • Beste effekt/vekt-forhold

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Høyest kombinert drivstofforbruk
  • Lavest toppfart
  • Minst bagasjerom

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO
Cupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

Skoda Octavia IV Combi 1.5 TSI EVO vs Cupra Leon Sportstourer 1.5 eTSI - bilsammenligning - FastVsFaster