Bil sammenligning

BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430ivsBMW X3 (G45) 30

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

BMW 4 Series Gran Coupe (G26)

430i

245 hk1998 cm³BensinAWDAutomatTurboladetKupé2022-2024
VS

BMW X3 (G45)

30

255 hk1998 cm³BensinAWDAutomatTurboladet2024-nå

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i

  • Raskest 0-100 km/t
    6,1 s
  • Høyeste toppfart
    260 km/h
    162 mph Ubegrenset
    250 km/h
    155 mph Begrenset
  • Høyest dreiemoment
    400 Nm
    295 lb-ft
  • Lettest
    1 700 kg
    3 748 lb
  • Beste effekt/vekt
    144 hp/t
    107 kW/t
    6,9 kg/hp
  • Beste totalskår
    64/100
  • Beste ytelsesskår
    61/100
  • Beste økonomiskår
    86/100

BMW X3 (G45) 30

  • Mest kraftfull
    255 hp
    190 kW
  • Størst bagasjerom
    570 L
  • Beste praktisk bruk-skår
    78/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellBMW4 Series Gran Coupe (G26)430iBMWX3 (G45)30
Effekt
245hp183kW
255hp190kW
Dreiemoment
400Nm295lb-ft
400Nm295lb-ft
Egenvekt
1,700kg3,748lb
1,894kg4,176lb
Totalvekt
2,255kg4,971lb
2,500kg5,512lb
Toppfart
Ubegrenset
260 km/h162 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Beregnet
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Beregnet
Til 99 % av toppfarten
86.4s99 %-mål: 257 km/h / 160 mph
Beregnet
75.4s99 %-mål: 218 km/h / 135 mph
Beregnet
0-100 km/t
6.1s
6.3s
0-200 km/t
22.4s
Beregnet
33.9s
Beregnet
0-60 mph
5.8s
Beregnet
5.9s
Beregnet
Drivstofforbruk
7.9L/100 km29.8mpg US35.8mpg UK
-
kvartmile
14.2s
Beregnet
14.5s
Beregnet
Effekt/vekt
144hp/t107kW/t65hp/1000 lb
Beregnet
135hp/t100kW/t61hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
235Nm/t157lb-ft/ton
Beregnet
211Nm/t141lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
747km464mi
Beregnet
-
Slagvolum
1,998cc122cu in
1,998cc122cu in
Lengde
4,783mm188in
4,755mm187in
Bredde
1,852mm73in
1,920mm76in
Høyde
1,442mm57in
1,660mm65in
Akselavstand
2,856mm112in
2,865mm113in
Sporvidde foran
1,597mm63in
1,614mm64in
Sporvidde bak
1,624mm64in
1,659mm65in
Bakkeklaring
140mm6in
216mm9in
Bagasjeromsvolum
470L
570L
Maks bagasjeromsvolum
1,290L
1,700L
Dører
5
5
Seter
5
5
Drivstofftank
59L
65L

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430iBMW X3 (G45) 30EffektDreiemoment
  • BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i: Effekt / Dreiemoment
  • BMW X3 (G45) 30: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i4 500-6 500 rpm1 600-4 000 rpm6 750 rpm
BMWX3 (G45)304 700-6 500 rpm1 600-4 500 rpm6 750 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkBMW4 Series Gran Coupe (G26)430iBMWX3 (G45)30
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
5,8 s
5,9 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,1 s
6,3 s
0-200 km/h
0-124 mph
22,4 s
33,9 s
Toppfart
Ubegrenset
260 km/h162 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Sannsynligvis begrenset
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,3 s
2,3 s
330 ft
101 m
6,2 s
6,1 s
1/8 mile
201 m
9,3 s
9,3 s
1000 ft
305 m
11,9 s
12,2 s
kvartmil
402 m
14,2 s
14,5 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
164 km/h
102 mph
154 km/h
95 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
245 hp
183 kW
BMWX3 (G45)30
255 hp
190 kW

BMW X3 (G45) 30 har 10 hp mer enn BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i.

Den største effektforskjellen er mellom BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i og BMW X3 (G45) 30: 10 hp (7 kW).

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
400 Nm
295 lb-ft
BMWX3 (G45)30
400 Nm
295 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
1 700 kg
3 748 lb
BMWX3 (G45)30
1 894 kg
4 176 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
Ubegrenset
260 km/h162 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
BMWX3 (G45)30
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i6,1 s
BMWX3 (G45)306,3 s

Selv om BMW X3 (G45) 30 har mer effekt, er BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i raskere fra 0-100 km/t.

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i og BMW X3 (G45) 30: 0,2 s.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
144 hp/t
107 kW/t
6,9 kg/hp
BMWX3 (G45)30
135 hp/t
100 kW/t
7,4 kg/hp

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
245 hp
183 kW
6,1 s
Ubegrenset
260 km/h162 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
BMWX3 (G45)30
255 hp
190 kW
6,3 s
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
BMW4 Series Gran Coupe (G26)430i
Effekt
245 hp
183 kW
0-100 km/h6,1 s
Toppfart
Ubegrenset
260 km/h162 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
470 L
16,6 cu ft
Lengde
4 783 mm
188,3 in
Høyde
1 442 mm
56,8 in
BMWX3 (G45)30
Effekt
255 hp
190 kW
0-100 km/h6,3 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
570 L
20,1 cu ft
Lengde
4 755 mm
187,2 in
Høyde
1 660 mm
65,4 in

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyBMW4 Series Gran Coupe (G26)430iBMWX3 (G45)30
Effekt
245 hp
183 kW
255 hp
190 kW
Dreiemoment
400 Nm
295 lb-ft
400 Nm
295 lb-ft
Akselerasjon
6,1 s
6,3 s
Toppfart
Ubegrenset
260 km/h162 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Letthet
1 700 kg
3 748 lb
1 894 kg
4 176 lb
Drivstofforbruk
7,9 L/100 km
29,8 mpg US
35,8 mpg UK
-
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
470 L
16,6 cu ft
Lengde
4 783 mm
188,3 in
Høyde
1 442 mm
56,8 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
570 L
20,1 cu ft
Lengde
4 755 mm
187,2 in
Høyde
1 660 mm
65,4 in
Rekkeviddeskår
747 km
464 mi
-
Bagasjeromsskår
470 L
16,6 cu ft
570 L
20,1 cu ft
Effekt/vekt-skår
144 hp/t
107 kW/t
6,9 kg/hp
135 hp/t
100 kW/t
7,4 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøyBMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i
Forbruk7,9 L/100 km29,8 mpg US35,8 mpg UK
Kostnad / 100 km13,83 LC100 km
Kostnad / 100 mi22,25 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk1 185 L313 US gal261 UK gal
Årlige drivstoffkostnader2 074 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i

  • Er 194 kg lettere
  • Er 0,2 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 40 km/t (25 mph) høyere toppfart
  • Har 9 hp/t bedre effekt/vekt

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Høyest dreiemoment
  • Lettest
  • Beste effekt/vekt-forhold

Ulemper

  • Lavest effekt
  • Minst bagasjerom

BMW X3 (G45) 30

  • Har 10 hp mer
  • Har 100 L større bagasjerom

Fordeler

  • Mest kraftfull
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Tyngst
  • Lavest toppfart

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i
BMW X3 (G45) 30
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

BMW 4 Series Gran Coupe (G26) 430i vs BMW X3 (G45) 30 - bilsammenligning - FastVsFaster