Bil sammenligning

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8vsAUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

AUDI RS5 Coupe (8T)

4.2 FSI V8

450 hk4163 cm³BensinAWDAutomatSugemotorKupé2010-2011
VS

AUDI S5 Coupe (8T)

4.2 FSI V8

354 hk4163 cm³BensinAWDManuellSugemotorKupé2007-2011

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8

  • Raskest 0-100 km/t
    4,6 s
  • Høyeste toppfart
    265 km/h
    165 mph Ubegrenset
    250 km/h
    155 mph Begrenset
  • Mest kraftfull
    450 hp
    336 kW
  • Beste effekt/vekt
    261 hp/t
    195 kW/t
    3,8 kg/hp
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
    10,8 L/100 km
    21,8 mpg US
    26,2 mpg UK
  • Lavest byforbruk
    14,9 L/100 km
    15,8 mpg US
    19,0 mpg UK
  • Lavest motorveiforbruk
    8,5 L/100 km
    27,7 mpg US
    33,2 mpg UK
  • Lavest CO2-utslipp
    252 g/km
  • Beste estimerte rekkevidde
    593 km
    368 mi
  • Størst bagasjerom
    455 L
  • Beste totalskår
    70/100
  • Beste ytelsesskår
    76/100
  • Beste økonomiskår
    78/100
  • Beste praktisk bruk-skår
    58/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellAUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Effekt
450hp336kW
354hp264kW
Dreiemoment
430Nm317lb-ft
440Nm325lb-ft
Egenvekt
1,725kg3,803lb
1,640kg3,616lb
Totalvekt
2,225kg4,905lb
2,140kg4,718lb
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Beregnet
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Beregnet
Til 99 % av toppfarten
60.6s99 %-mål: 262 km/h / 163 mph
Beregnet
69.7s99 %-mål: 262 km/h / 163 mph
Beregnet
0-100 km/t
4.6s
5.1s
0-200 km/t
15.8s
Beregnet
17.8s
Beregnet
0-60 mph
4.4s
Beregnet
4.9s
Beregnet
Drivstofforbruk
10.8L/100 km21.8mpg US26.2mpg UK
12.1L/100 km19.4mpg US23.3mpg UK
Drivstofforbruk by
14.9L/100 km15.8mpg US19.0mpg UK
18.1L/100 km13mpg US15.6mpg UK
Drivstofforbruk motorvei
8.5L/100 km27.7mpg US33.2mpg UK
8.7L/100 km27mpg US32.5mpg UK
kvartmile
12.7s
Beregnet
13.2s
Beregnet
Effekt/vekt
261hp/t195kW/t118hp/1000 lb
Beregnet
216hp/t161kW/t98hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
249Nm/t167lb-ft/ton
Beregnet
268Nm/t180lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
593km368mi
Beregnet
529km329mi
Beregnet
Slagvolum
4,163cc254cu in
4,163cc254cu in
Lengde
4,649mm183in
4,625mm182in
Bredde
1,860mm73in
1,854mm73in
Høyde
1,366mm54in
1,369mm54in
Akselavstand
2,751mm108in
2,751mm108in
Sporvidde foran
1,586mm62in
1,594mm63in
Sporvidde bak
1,582mm62in
1,581mm62in
Bagasjeromsvolum
455L
455L
Maks bagasjeromsvolum
829L
-
Dører
2
2
Seter
5
4
Drivstofftank
64L
64L
CO2-utslipp
252g/km
288g/km

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8EffektDreiemoment
  • AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8: Effekt / Dreiemoment
  • AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V88 250 rpm4 000-6 000 rpm8 500 rpm
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V87 000 rpm3 500 rpm7 250 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkAUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
4,4 s
4,9 s
0-100 km/h
0-62 mph
4,6 s
5,1 s
0-200 km/h
0-124 mph
15,8 s
17,8 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Sannsynligvis begrenset
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Sannsynligvis begrenset
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,1 s
2,2 s
330 ft
101 m
5,5 s
5,8 s
1/8 mile
201 m
8,3 s
8,7 s
1000 ft
305 m
10,7 s
11,1 s
kvartmil
402 m
12,7 s
13,2 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
182 km/h
113 mph
175 km/h
109 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
450 hp
336 kW
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
354 hp
264 kW

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 har 96 hp mer enn AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8.

Den største effektforskjellen er mellom AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 og AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8: 96 hp (72 kW).

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
430 Nm
317 lb-ft
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
440 Nm
325 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
1 725 kg
3 803 lb
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
1 640 kg
3 616 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V84,6 s
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V85,1 s

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 og AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8: 0,5 s.

Drivstofforbruk-sammenligning

Stolpediagram for Drivstofforbruk. Lavere er bedre · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
10,8 L/100 km
21,8 mpg US
26,2 mpg UK
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
12,1 L/100 km
19,4 mpg US
23,3 mpg UK

Den største drivstofforskjellen er mellom AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 og AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8: 1,3 L/100 km.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
261 hp/t
195 kW/t
3,8 kg/hp
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
216 hp/t
161 kW/t
4,6 kg/hp

Estimert rekkevidde-sammenligning

Stolpediagram for Estimert rekkevidde. Høyere er bedre · km / mi

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
593 km
368 mi
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
529 km
329 mi

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
450 hp
336 kW
4,6 s
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
354 hp
264 kW
5,1 s
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Effekt
450 hp
336 kW
0-100 km/h4,6 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Dører/seter
2 dører
5 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 649 mm
183,0 in
Høyde
1 366 mm
53,8 in
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Effekt
354 hp
264 kW
0-100 km/h5,1 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Dører/seter
2 dører
4 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 625 mm
182,1 in
Høyde
1 369 mm
53,9 in

Ytelse vs drivstoffeffektivitet

Biler nærmere øvre høyre hjørne kombinerer sterkere ytelse med bedre drivstoffeffektivitets-poeng.

Datatabell Ytelse vs drivstoffeffektivitet
KjøretøyYtelsesskårDrivstoffeffektivitets-skår
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Effekt
450 hp
336 kW
0-100 km/h4,6 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
10,8 L/100 km
21,8 mpg US
26,2 mpg UK
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Effekt
354 hp
264 kW
0-100 km/h5,1 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
12,1 L/100 km
19,4 mpg US
23,3 mpg UK

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 ligger nærmest målpunktet øverst til høyre for balanse mellom ytelse og drivstoffeffektivitet.

Akselerasjon vs drivstofforbruk

Biler nærmere nedre venstre hjørne gir en bedre blanding av rask akselerasjon og lavt forbruk.

Datatabell Akselerasjon vs drivstofforbruk
KjøretøyDrivstofforbruk, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
10,8 L/100 km
21,8 mpg US
26,2 mpg UK
4,6 s
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
12,1 L/100 km
19,4 mpg US
23,3 mpg UK
5,1 s

Effekt/vekt vs drivstofforbruk

Det skyggelagte området favoriserer høyere effekt/vekt med lavere kombinert drivstofforbruk.

Datatabell Effekt/vekt vs drivstofforbruk
KjøretøyEffekt/vekt, hp/tDrivstofforbruk, L/100 km
AUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
261 hp/t
195 kW/t
3,8 kg/hp
10,8 L/100 km
21,8 mpg US
26,2 mpg UK
AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
216 hp/t
161 kW/t
4,6 kg/hp
12,1 L/100 km
19,4 mpg US
23,3 mpg UK

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyAUDIRS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8AUDIS5 Coupe (8T)4.2 FSI V8
Effekt
450 hp
336 kW
354 hp
264 kW
Dreiemoment
430 Nm
317 lb-ft
440 Nm
325 lb-ft
Akselerasjon
4,6 s
5,1 s
Toppfart
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Ubegrenset
265 km/h165 mph
Begrenset
250 km/h155 mph
Letthet
1 725 kg
3 803 lb
1 640 kg
3 616 lb
Drivstofforbruk
10,8 L/100 km
21,8 mpg US
26,2 mpg UK
12,1 L/100 km
19,4 mpg US
23,3 mpg UK
Praktisk bruk
Dører/seter
2 dører
5 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 649 mm
183,0 in
Høyde
1 366 mm
53,8 in
Dører/seter
2 dører
4 seter
Bagasjerom
455 L
16,1 cu ft
Lengde
4 625 mm
182,1 in
Høyde
1 369 mm
53,9 in
Rekkeviddeskår
593 km
368 mi
529 km
329 mi
CO2-skår
252 g/km
288 g/km
Bagasjeromsskår
455 L
16,1 cu ft
455 L
16,1 cu ft
Effekt/vekt-skår
261 hp/t
195 kW/t
3,8 kg/hp
216 hp/t
161 kW/t
4,6 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøyAUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8
Forbruk10,8 L/100 km21,8 mpg US26,2 mpg UK12,1 L/100 km19,4 mpg US23,3 mpg UK
Kostnad / 100 km18,90 LC100 km21,18 LC100 km
Kostnad / 100 mi30,42 LC100 mi34,08 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk1 620 L428 US gal356 UK gal1 815 L479 US gal399 UK gal
Årlige drivstoffkostnader2 835 LC/year3 176 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8

  • Har 96 hp mer
  • Er 0,5 s raskere fra 0-100 km/t
  • Bruker 1,3 L/100 km mindre drivstoff
  • Har 45 hp/t bedre effekt/vekt
  • Har 64 km (40 mi) lengre estimert rekkevidde
  • Slipper ut 36 g/km mindre CO2

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Mest kraftfull
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
  • Beste effekt/vekt-forhold
  • Beste estimerte rekkevidde
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Tyngst

AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8

  • Har 10 Nm mer
  • Er 85 kg lettere

Fordeler

  • Høyest dreiemoment
  • Lettest

Ulemper

  • Sakterst 0-100 km/t
  • Lavest effekt
  • Høyest kombinert drivstofforbruk
  • Høyest CO2-utslipp

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8
AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

AUDI RS5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 vs AUDI S5 Coupe (8T) 4.2 FSI V8 - bilsammenligning - FastVsFaster