Bil sammenligning

AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDIvsMercedes-Benz B-class (W247) B 200d

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

AUDI A3 Sportback (8Y)

35 TDI

150 hk1968 cm³DieselFWDManuellTurboladetKombi2020-2024
VS

Mercedes-Benz B-class (W247)

B 200d

150 hk1950 cm³DieselFWDManuellTurboladetKombi2020-2022

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI

  • Raskest 0-100 km/t
    8,5 s
  • Høyeste toppfart
    222 km/h
    138 mph
  • Mest kraftfull
    150 hp
    112 kW
  • Høyest dreiemoment
    340 Nm
    251 lb-ft
  • Lettest
    1 395 kg
    3 075 lb
  • Beste effekt/vekt
    108 hp/t
    80 kW/t
    9,3 kg/hp
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
    4,7 L/100 km
    50,0 mpg US
    60,1 mpg UK
  • Beste estimerte rekkevidde
    1 064 km
    661 mi
  • Beste totalskår
    55/100
  • Beste ytelsesskår
    46/100
  • Beste økonomiskår
    94/100

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellAUDIA3 Sportback (8Y)35 TDIMercedes-BenzB-class (W247)B 200d
Effekt
150hp112kW
150hp112kW
Dreiemoment
340Nm251lb-ft
320Nm236lb-ft
Egenvekt
1,395kg3,075lb
1,436kg3,166lb
Totalvekt
1,950kg4,299lb
2,051kg4,522lb
Toppfart
222 km/h
138 mph
219 km/h
136 mph
Til 99 % av toppfarten
92.8s99 %-mål: 220 km/h / 137 mph
Beregnet
92.3s99 %-mål: 217 km/h / 135 mph
Beregnet
0-100 km/t
8.5s
8.9s
0-200 km/t
41.4s
Beregnet
44.4s
Beregnet
0-60 mph
8.0s
Beregnet
8.4s
Beregnet
Drivstofforbruk
4.7L/100 km50mpg US60.1mpg UK
5L/100 km47mpg US56.5mpg UK
Drivstofforbruk by-
6.2L/100 km37.9mpg US45.6mpg UK
Drivstofforbruk motorvei-
4.2L/100 km56mpg US67.3mpg UK
kvartmile
16.2s
Beregnet
16.5s
Beregnet
Effekt/vekt
108hp/t80kW/t49hp/1000 lb
Beregnet
104hp/t78kW/t47hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
244Nm/t163lb-ft/ton
Beregnet
223Nm/t149lb-ft/ton
Beregnet
Estimert rekkevidde
1,064km661mi
Beregnet
860km534mi
Beregnet
Slagvolum
1,968cc120cu in
1,950cc119cu in
Lengde
4,343mm171in
4,419mm174in
Bredde
1,816mm71in
1,796mm71in
Høyde
1,449mm57in
1,562mm61in
Akselavstand
2,636mm104in
2,729mm107in
Sporvidde foran
1,554mm61in
1,567mm62in
Sporvidde bak
1,525mm60in
1,547mm61in
Bagasjeromsvolum
380L
445L
Maks bagasjeromsvolum
1,200L
1,530L
Dører
5
5
Seter
5
5
Drivstofftank
50L
43L

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Dyno-simulering

Estimerte originalkurver for effekt og dreiemoment etter turtall.

AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDIMercedes-Benz B-class (W247) B 200dEffektDreiemoment
  • AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI: Effekt / Dreiemoment
  • Mercedes-Benz B-class (W247) B 200d: Effekt / Dreiemoment
Datatabell Dyno-simulering
KjøretøyTurtall ved topp effektTurtall ved topp dreiemomentMaks motorturtall
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI3 250-4 200 rpm1 600-3 000 rpm4 450 rpm
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d-1 400-3 200 rpm3 450 rpm

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkAUDIA3 Sportback (8Y)35 TDIMercedes-BenzB-class (W247)B 200d
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
8,0 s
8,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,5 s
8,9 s
0-200 km/h
0-124 mph
41,4 s
44,4 s
Toppfart
222 km/h
138 mph
219 km/h
136 mph
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,7 s
2,7 s
330 ft
101 m
7,0 s
7,2 s
1/8 mile
201 m
10,6 s
10,8 s
1000 ft
305 m
13,6 s
13,9 s
kvartmil
402 m
16,2 s
16,5 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
143 km/h
89 mph
141 km/h
88 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
150 hp
112 kW
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
150 hp
112 kW

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
340 Nm
251 lb-ft
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
320 Nm
236 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
1 395 kg
3 075 lb
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
1 436 kg
3 166 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
222 km/h
138 mph
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
219 km/h
136 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI8,5 s
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d8,9 s

Den største 0-100 km/t-forskjellen er mellom AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI og Mercedes-Benz B-class (W247) B 200d: 0,4 s.

Drivstofforbruk-sammenligning

Stolpediagram for Drivstofforbruk. Lavere er bedre · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
108 hp/t
80 kW/t
9,3 kg/hp
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
104 hp/t
78 kW/t
9,6 kg/hp

Estimert rekkevidde-sammenligning

Stolpediagram for Estimert rekkevidde. Høyere er bedre · km / mi

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
1 064 km
661 mi
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
860 km
534 mi

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
150 hp
112 kW
8,5 s
222 km/h
138 mph
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
150 hp
112 kW
8,9 s
219 km/h
136 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,5 s
Toppfart
222 km/h
138 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
380 L
13,4 cu ft
Lengde
4 343 mm
171,0 in
Høyde
1 449 mm
57,0 in
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Toppfart
219 km/h
136 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
445 L
15,7 cu ft
Lengde
4 419 mm
174,0 in
Høyde
1 562 mm
61,5 in

Ytelse vs drivstoffeffektivitet

Biler nærmere øvre høyre hjørne kombinerer sterkere ytelse med bedre drivstoffeffektivitets-poeng.

Datatabell Ytelse vs drivstoffeffektivitet
KjøretøyYtelsesskårDrivstoffeffektivitets-skår
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,5 s
Toppfart
222 km/h
138 mph
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
Effekt
150 hp
112 kW
0-100 km/h8,9 s
Toppfart
219 km/h
136 mph
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK

AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI ligger nærmest målpunktet øverst til høyre for balanse mellom ytelse og drivstoffeffektivitet.

Akselerasjon vs drivstofforbruk

Biler nærmere nedre venstre hjørne gir en bedre blanding av rask akselerasjon og lavt forbruk.

Datatabell Akselerasjon vs drivstofforbruk
KjøretøyDrivstofforbruk, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
8,5 s
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
8,9 s

Effekt/vekt vs drivstofforbruk

Det skyggelagte området favoriserer høyere effekt/vekt med lavere kombinert drivstofforbruk.

Datatabell Effekt/vekt vs drivstofforbruk
KjøretøyEffekt/vekt, hp/tDrivstofforbruk, L/100 km
AUDIA3 Sportback (8Y)35 TDI
108 hp/t
80 kW/t
9,3 kg/hp
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
Mercedes-BenzB-class (W247)B 200d
104 hp/t
78 kW/t
9,6 kg/hp
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyAUDIA3 Sportback (8Y)35 TDIMercedes-BenzB-class (W247)B 200d
Effekt
150 hp
112 kW
150 hp
112 kW
Dreiemoment
340 Nm
251 lb-ft
320 Nm
236 lb-ft
Akselerasjon
8,5 s
8,9 s
Toppfart
222 km/h
138 mph
219 km/h
136 mph
Letthet
1 395 kg
3 075 lb
1 436 kg
3 166 lb
Drivstofforbruk
4,7 L/100 km
50,0 mpg US
60,1 mpg UK
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
380 L
13,4 cu ft
Lengde
4 343 mm
171,0 in
Høyde
1 449 mm
57,0 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
445 L
15,7 cu ft
Lengde
4 419 mm
174,0 in
Høyde
1 562 mm
61,5 in
Rekkeviddeskår
1 064 km
661 mi
860 km
534 mi
Bagasjeromsskår
380 L
13,4 cu ft
445 L
15,7 cu ft
Effekt/vekt-skår
108 hp/t
80 kW/t
9,3 kg/hp
104 hp/t
78 kW/t
9,6 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Drivstoffkostnad og årlig bruk

Estimer driftskostnader basert på kombinert forbruk, årlig kjørelengde og drivstoffprisen i din lokale valuta.

Skriv inn drivstoffprisen i din lokale valuta, for eksempel €/L, $/gal, £/L eller annen lokal valuta.

LC = lokal valuta

Drivstoffkostnad og årlig bruk
KjøretøyAUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDIMercedes-Benz B-class (W247) B 200d
Forbruk4,7 L/100 km50 mpg US60,1 mpg UK5 L/100 km47 mpg US56,5 mpg UK
Kostnad / 100 km8,23 LC100 km8,75 LC100 km
Kostnad / 100 mi13,24 LC100 mi14,08 LC100 mi
Årlig drivstofforbruk705 L186 US gal155 UK gal750 L198 US gal165 UK gal
Årlige drivstoffkostnader1 234 LC/year1 313 LC/year

Hode mot hode-sammenligninger

AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI

  • Har 20 Nm mer
  • Er 41 kg lettere
  • Er 0,4 s raskere fra 0-100 km/t
  • Har 3 km/t (2 mph) høyere toppfart
  • Bruker 0,3 L/100 km mindre drivstoff
  • Har 3 hp/t bedre effekt/vekt
  • Har 204 km (127 mi) lengre estimert rekkevidde

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Mest kraftfull
  • Høyest dreiemoment
  • Lettest
  • Lavest kombinert drivstofforbruk
  • Beste effekt/vekt-forhold
  • Beste estimerte rekkevidde

Ulemper

  • Minst bagasjerom

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI
Mercedes-Benz B-class (W247) B 200d
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

AUDI A3 Sportback (8Y) 35 TDI vs Mercedes-Benz B-class (W247) B 200d - bilsammenligning - FastVsFaster