Bil sammenligning

Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWhvsAITO M7 II 100 kWh

Sammenlign spesifikasjoner, akselerasjon, forbruk, dimensjoner, praktisk bruk og estimerte driftskostnader side om side.

Ny sammenligning

Mercedes-Benz EQE SUV (X294)

EQE 500 105 kWh

449 hkElektriskAWDAutomatSUV2025-nå
VS

AITO M7 II

100 kWh

526 hkElektriskAWDAutomatSUV2025-nå

Sammenligningsoversikt

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Beste valg

Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh

  • Raskest 0-100 km/t
    4,7 s
  • Høyeste toppfart
    220 km/h
    137 mph Ubegrenset
    210 km/h
    130 mph Begrenset
  • Høyest dreiemoment
    858 Nm
    633 lb-ft
  • Størst bagasjerom
    520 L
  • Beste totalskår
    78/100
  • Beste ytelsesskår
    75/100
  • Beste økonomiskår
    0/100
  • Beste praktisk bruk-skår
    85/100

AITO M7 II 100 kWh

  • Mest kraftfull
    526 hp
    392 kW
  • Lettest
    2 635 kg
    5 809 lb
  • Beste effekt/vekt
    200 hp/t
    149 kW/t
    5,0 kg/hp

Spesifikasjonssammenligning

Spesifikasjonssammenligning
ModellMercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWhAITOM7 II100 kWh
Effekt
449hp335kW
526hp392kW
Dreiemoment
858Nm633lb-ft
597Nm440lb-ft
Egenvekt
2,787kg6,144lb
2,635kg5,809lb
Totalvekt
3,175kg7,000lb
3,130kg6,900lb
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Beregnet
Ubegrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
200 km/h124 mph
Beregnet
Til 99 % av toppfarten
47.0s99 %-mål: 218 km/h / 135 mph
Beregnet
41.7s99 %-mål: 208 km/h / 129 mph
Beregnet
0-100 km/t
4.7s
4.7s
0-200 km/t
22.4s
Beregnet
26.3s
Beregnet
0-60 mph
4.5s
Beregnet
4.5s
Beregnet
kvartmile
13.0s
Beregnet
13.1s
Beregnet
Effekt/vekt
161hp/t120kW/t73hp/1000 lb
Beregnet
200hp/t149kW/t91hp/1000 lb
Beregnet
Dreiemoment/vekt
308Nm/t206lb-ft/ton
Beregnet
227Nm/t152lb-ft/ton
Beregnet
Lengde
4,863mm191in
5,080mm200in
Bredde
1,940mm76in
1,999mm79in
Høyde
1,685mm66in
1,780mm70in
Akselavstand
3,030mm119in
3,030mm119in
Sporvidde foran
1,650mm65in
1,716mm68in
Sporvidde bak
1,663mm65in
1,727mm68in
Bakkeklaring
181mm7in
-
Bagasjeromsvolum
520L
333L
Maks bagasjeromsvolum
1,675L
2,252L
Dører
5
5
Seter
5
5

Ytelsesgrafer

Bruk estimatene som sammenligningstips og verifiser eksakte tall før du tar beslutninger.

Akselerasjonskurve

Estimert fart over tid for valgte kjøretøy.

Akselerasjons- og dragracetabell
MetrikkMercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWhAITOM7 II100 kWh
Akselerasjonspunkter
0-60 mph
0-97 km/h
4,5 s
4,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
4,7 s
4,7 s
0-200 km/h
0-124 mph
22,4 s
26,3 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Sannsynligvis begrenset
Ubegrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
200 km/h124 mph
Sannsynligvis begrenset
Dragracesimulering
60 ft
18 m
2,1 s
2,1 s
330 ft
101 m
5,5 s
5,6 s
1/8 mile
201 m
8,4 s
8,4 s
1000 ft
305 m
10,9 s
10,9 s
kvartmil
402 m
13,0 s
13,1 s
Passeringsfart
kvartmil
402 m
170 km/h
106 mph
169 km/h
105 mph

Effekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt. Høyere er bedre · hp / kW

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
449 hp
335 kW
AITOM7 II100 kWh
526 hp
392 kW

AITO M7 II 100 kWh har 77 hp mer enn Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh.

Den største effektforskjellen er mellom Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh og AITO M7 II 100 kWh: 77 hp (57 kW).

Dreiemoment-sammenligning

Stolpediagram for Dreiemoment. Høyere er bedre · Nm / lb-ft

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
858 Nm
633 lb-ft
AITOM7 II100 kWh
597 Nm
440 lb-ft

Egenvekt-sammenligning

Stolpediagram for Egenvekt. Lavere er bedre · kg / lb

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
2 787 kg
6 144 lb
AITOM7 II100 kWh
2 635 kg
5 809 lb

Toppfart uten begrenser-sammenligning

Stolpediagram for Toppfart uten begrenser. Høyere er bedre · km/h / mph

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
AITOM7 II100 kWh
Ubegrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
200 km/h124 mph

0-100 km/t-sammenligning

Stolpediagram for 0-100 km/t. Lavere er bedre · seconds

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh4,7 s
AITOM7 II100 kWh4,7 s

Selv om AITO M7 II 100 kWh har mer effekt, er Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh raskere fra 0-100 km/t.

Effekt/vekt-sammenligning

Stolpediagram for Effekt/vekt. Høyere er bedre · hp/t / kW/t

Datatabell for graf
KjøretøyVerdi
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
161 hp/t
120 kW/t
6,2 kg/hp
AITOM7 II100 kWh
200 hp/t
149 kW/t
5,0 kg/hp

Ytelsesradardiagram

Radardiagram som sammenligner normaliserte poeng for ytelse og forbruk.

Datatabell for graf
KjøretøyEffektAkselerasjonToppfart
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
449 hp
335 kW
4,7 s
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
AITOM7 II100 kWh
526 hp
392 kW
4,7 s
Ubegrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
200 km/h124 mph

Mest attraktive kvadrant

Punktdiagram med ytelsesskår på X-aksen og praktisk bruksskår på Y-aksen.

Datatabell for graf
KjøretøyYtelsesskårPraktisk bruksskår
Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWh
Effekt
449 hp
335 kW
0-100 km/h4,7 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
520 L
18,4 cu ft
Lengde
4 863 mm
191,5 in
Høyde
1 685 mm
66,3 in
AITOM7 II100 kWh
Effekt
526 hp
392 kW
0-100 km/h4,7 s
Toppfart
Ubegrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
200 km/h124 mph
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
333 L
11,8 cu ft
Lengde
5 080 mm
200,0 in
Høyde
1 780 mm
70,1 in

Detaljert poengfordeling

Detaljert poengfordeling
KjøretøyMercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 500 105 kWhAITOM7 II100 kWh
Effekt
449 hp
335 kW
526 hp
392 kW
Dreiemoment
858 Nm
633 lb-ft
597 Nm
440 lb-ft
Akselerasjon
4,7 s
4,7 s
Toppfart
Ubegrenset
220 km/h137 mph
Begrenset
210 km/h130 mph
Ubegrenset
210 km/h130 mph
Begrenset
200 km/h124 mph
Letthet
2 787 kg
6 144 lb
2 635 kg
5 809 lb
Praktisk bruk
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
520 L
18,4 cu ft
Lengde
4 863 mm
191,5 in
Høyde
1 685 mm
66,3 in
Dører/seter
5 dører
5 seter
Bagasjerom
333 L
11,8 cu ft
Lengde
5 080 mm
200,0 in
Høyde
1 780 mm
70,1 in
Bagasjeromsskår
520 L
18,4 cu ft
333 L
11,8 cu ft
Effekt/vekt-skår
161 hp/t
120 kW/t
6,2 kg/hp
200 hp/t
149 kW/t
5,0 kg/hp
Total
Fast poeng
Fast poeng

Hode mot hode-sammenligninger

Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh

  • Har 261 Nm mer
  • Har 10 km/t (6 mph) høyere toppfart
  • Har 187 L større bagasjerom

Fordeler

  • Raskest 0-100 km/t i denne sammenligningen
  • Høyeste toppfart
  • Høyest dreiemoment
  • Størst bagasjerom

Ulemper

  • Lavest effekt
  • Tyngst

AITO M7 II 100 kWh

  • Har 77 hp mer
  • Er 152 kg lettere
  • Har 39 hp/t bedre effekt/vekt

Fordeler

  • Mest kraftfull
  • Lettest
  • Beste effekt/vekt-forhold

Ulemper

  • Lavest toppfart
  • Minst bagasjerom

Velg biler å sammenligne

Merke
Modell
Generasjon
Motor eller variant
Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh
AITO M7 II 100 kWh
Sammenlign valgte biler
2 kjøretøy valgt

Populære sammenligninger

Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 500 105 kWh vs AITO M7 II 100 kWh - bilsammenligning - FastVsFaster