Usporedba automobila

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350dvsMercedes-Benz X-class X 350d V6

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253)

GLC 350d

258 KS2987 ccmDizelAWDAutomatskiTurboCoupe2016-2018
VS

Mercedes-Benz X-class

X 350d V6

258 KS2987 ccmDizelAWDAutomatskiTurboPickup2018-2020

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d

  • Najbrži 0-100 km/h
    6,2 s
  • Najveća brzina
    238 km/h
    148 mph
  • Najviše snage
    258 hp
    192 kW
  • Najveći moment
    620 Nm
    457 lb-ft
  • Najlakši
    1.840 kg
    4.057 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    140 hp/t
    105 kW/t
    7,1 kg/hp
  • Najniža kombinirana potrošnja
    6,2 L/100 km
    37,9 mpg US
    45,6 mpg UK
  • Najniža gradska potrošnja
    7,2 L/100 km
    32,7 mpg US
    39,2 mpg UK
  • Najniža potrošnja na otvorenoj cesti
    5,7 L/100 km
    41,3 mpg US
    49,6 mpg UK
  • Najniže CO2 emisije
    169 g/km
  • Najbolji procijenjeni doseg
    1.065 km
    661 mi
  • Najbolja ukupna ocjena
    63/100
  • Najbolja ocjena performansi
    63/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    90/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelMercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350dMercedes-BenzX-classX 350d V6
Snaga
258hp192kW
258hp192kW
Moment
620Nm457lb-ft
550Nm406lb-ft
Masa praznog vozila
1,840kg4,057lb
2,259kg4,980lb
Najveća dopuštena masa
2,530kg5,578lb
3,250kg7,165lb
Najveća brzina
238 km/h
148 mph
205 km/h
127 mph
Do 99% najveće brzine
90.2s99% cilj: 236 km/h / 146 mph
Izračunato
111.9s99% cilj: 203 km/h / 126 mph
Izračunato
0-100 km/h
6.2s
7.9s
0-200 km/h
28.4s
Izračunato
83.3s
Izračunato
0-60 mph
5.9s
Izračunato
7.4s
Izračunato
Potrošnja goriva
6.2L/100 km37.9mpg US45.6mpg UK
9L/100 km26.1mpg US31.4mpg UK
Gradska potrošnja
7.2L/100 km32.7mpg US39.2mpg UK
10.2L/100 km23.1mpg US27.7mpg UK
Otvorena cesta
5.7L/100 km41.3mpg US49.6mpg UK
8.3L/100 km28.3mpg US34.0mpg UK
Četvrt milje
14.4s
Izračunato
15.8s
Izračunato
Snaga po masi
140hp/t105kW/t64hp/1000 lb
Izračunato
114hp/t85kW/t52hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
337Nm/t225lb-ft/ton
Izračunato
243Nm/t163lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
1,065km661mi
Izračunato
811km504mi
Izračunato
Zapremina
2,987cc182cu in
2,987cc182cu in
Duljina
4,732mm186in
5,340mm210in
Širina
1,890mm74in
1,920mm76in
Visina
1,602mm63in
1,819mm72in
Međuosovinski razmak
2,873mm113in
3,150mm124in
Prednji trag kotača
1,620mm64in
1,632mm64in
Stražnji trag kotača
1,619mm64in
1,625mm64in
Udaljenost od tla-
202mm8in
Prtljažnik
500L
-
Najveći prtljažnik
1,400L
-
Vrata
4
4
Sjedala
4
5
Spremnik goriva
66L
73L
CO2 emisije
169g/km
237g/km

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350dMercedes-Benz X-class X 350d V6SnagaMoment
  • Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d: Snaga / Moment
  • Mercedes-Benz X-class X 350d V6: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d3.400 rpm1.600-2.400 rpm3.650 rpm
Mercedes-BenzX-classX 350d V63.400 rpm1.400-3.200 rpm3.650 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaMercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350dMercedes-BenzX-classX 350d V6
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
5,9 s
7,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,2 s
7,9 s
0-200 km/h
0-124 mph
28,4 s
83,3 s
Najveća brzina
238 km/h
148 mph
205 km/h
127 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,2 s
2,3 s
330 ft
101 m
6,1 s
6,4 s
1/8 milje
201 m
9,3 s
10,0 s
1000 ft
305 m
12,1 s
13,1 s
1/4 milje
402 m
14,4 s
15,8 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
156 km/h
97 mph
137 km/h
85 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
258 hp
192 kW
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
258 hp
192 kW

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
620 Nm
457 lb-ft
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
550 Nm
406 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
1.840 kg
4.057 lb
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
2.259 kg
4.980 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
238 km/h
148 mph
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
205 km/h
127 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d6,2 s
Mercedes-BenzX-classX 350d V67,9 s

Najveća razlika 0-100 km/h je između Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d i Mercedes-Benz X-class X 350d V6: 1,7 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d i Mercedes-Benz X-class X 350d V6: 2,8 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
140 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
114 hp/t
85 kW/t
8,8 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
1.065 km
661 mi
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
811 km
504 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
258 hp
192 kW
6,2 s
238 km/h
148 mph
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
258 hp
192 kW
7,9 s
205 km/h
127 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
Snaga
258 hp
192 kW
0-100 km/h6,2 s
Najveća brzina
238 km/h
148 mph
Vrata/sjedala
4 vrata
4 sjedala
Prtljažnik
500 L
17,7 cu ft
Duljina
4.732 mm
186,3 in
Visina
1.602 mm
63,1 in
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
Snaga
258 hp
192 kW
0-100 km/h7,9 s
Najveća brzina
205 km/h
127 mph
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik-
Duljina
5.340 mm
210,2 in
Visina
1.819 mm
71,6 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
Snaga
258 hp
192 kW
0-100 km/h6,2 s
Najveća brzina
238 km/h
148 mph
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
Snaga
258 hp
192 kW
0-100 km/h7,9 s
Najveća brzina
205 km/h
127 mph
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
6,2 s
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
7,9 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
Mercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350d
140 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
Mercedes-BenzX-classX 350d V6
114 hp/t
85 kW/t
8,8 kg/hp
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilMercedes-BenzGLC Coupe (C253)GLC 350dMercedes-BenzX-classX 350d V6
Snaga
258 hp
192 kW
258 hp
192 kW
Moment
620 Nm
457 lb-ft
550 Nm
406 lb-ft
Ubrzanje
6,2 s
7,9 s
Najveća brzina
238 km/h
148 mph
205 km/h
127 mph
Lakoća
1.840 kg
4.057 lb
2.259 kg
4.980 lb
Potrošnja
6,2 L/100 km
37,9 mpg US
45,6 mpg UK
9,0 L/100 km
26,1 mpg US
31,4 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
4 vrata
4 sjedala
Prtljažnik
500 L
17,7 cu ft
Duljina
4.732 mm
186,3 in
Visina
1.602 mm
63,1 in
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik-
Duljina
5.340 mm
210,2 in
Visina
1.819 mm
71,6 in
Doseg
1.065 km
661 mi
811 km
504 mi
CO2
169 g/km
237 g/km
Prtljažnik
500 L
17,7 cu ft
-
Snaga po masi
140 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
114 hp/t
85 kW/t
8,8 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilMercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350dMercedes-Benz X-class X 350d V6
Potrošnja6,2 L/100 km37,9 mpg US45,6 mpg UK9 L/100 km26,1 mpg US31,4 mpg UK
Trošak / 100 km10,85 LC100 km15,75 LC100 km
Trošak / 100 mi17,46 LC100 mi25,35 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva930 L246 US gal205 UK gal1.350 L357 US gal297 UK gal
Godišnji trošak goriva1.628 LC/godina2.363 LC/godina

Izravne usporedbe

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d

  • Ima 70 Nm više
  • Lakši je za 419 kg
  • Brži je za 1,7 s od 0-100 km/h
  • Ima 33 km/h (21 mph) veću najveću brzinu
  • Troši 2,8 L/100 km manje
  • Ima 26 KS/t bolji omjer snage i mase
  • Ima 253 km (157 mi) veći procijenjeni doseg
  • Emitira 68 g/km manje CO2

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najveći moment
  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji omjer snage i mase
  • Najbolji procijenjeni doseg

Mercedes-Benz X-class X 350d V6

Nema mjerljivih prednosti u dostupnim podacima.

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najveća kombinirana potrošnja
  • Najteži
  • Najniža najveća brzina
  • Najveće CO2 emisije

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d
Mercedes-Benz X-class X 350d V6
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

Mercedes-Benz GLC Coupe (C253) GLC 350d vs Mercedes-Benz X-class X 350d V6 - usporedba automobila - FastVsFaster