Usporedba automobila

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200dvsMercedes-Benz GLB (X247) · Facelift 2023 GLB 200d

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

Mercedes-Benz GLB (X247)

GLB 200d

150 KS1951 ccmDizelPrednji pogonDCTTurboSUV2019-2023
VS

Mercedes-Benz GLB (X247) · Facelift 2023

GLB 200d

150 KS1950 ccmDizelPrednji pogonDCTTurboSUV2023-2025

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 cc

  • Najbrži 0-100 km/h
    9,0 s
  • Najveća brzina
    204 km/h
    127 mph
  • Najviše snage
    150 hp
    112 kW
  • Najveći moment
    320 Nm
    236 lb-ft
  • Najlakši
    1.605 kg
    3.538 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    93 hp/t
    70 kW/t
    10,7 kg/hp
  • Najniža kombinirana potrošnja
    5,0 L/100 km
    47,0 mpg US
    56,5 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    1.040 km
    646 mi
  • Najveći prtljažnik
    570 L
  • Najbolja ukupna ocjena
    56/100
  • Najbolja ocjena performansi
    42/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    93/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    87/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelMercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 ccMercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
Snaga
150hp112kW
150hp112kW
Moment
320Nm236lb-ft
320Nm236lb-ft
Masa praznog vozila
1,605kg3,538lb
1,655kg3,649lb
Najveća dopuštena masa
2,195kg4,839lb
2,230kg4,916lb
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
204 km/h
127 mph
Do 99% najveće brzine
85.2s99% cilj: 202 km/h / 125 mph
Izračunato
88.6s99% cilj: 202 km/h / 125 mph
Izračunato
0-100 km/h
9.0s
9.2s
0-200 km/h
70.8s
Izračunato
73.6s
Izračunato
0-60 mph
8.5s
Izračunato
8.7s
Izračunato
Potrošnja goriva
5L/100 km47mpg US56.5mpg UK
6.1L/100 km38.6mpg US46.3mpg UK
Gradska potrošnja
6L/100 km39.2mpg US47.1mpg UK
-
Otvorena cesta
4.5L/100 km52.3mpg US62.8mpg UK
-
Četvrt milje
16.5s
Izračunato
16.7s
Izračunato
Snaga po masi
93hp/t70kW/t42hp/1000 lb
Izračunato
91hp/t68kW/t41hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
199Nm/t133lb-ft/ton
Izračunato
193Nm/t129lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
1,040km646mi
Izračunato
852km530mi
Izračunato
Zapremina
1,951cc119cu in
1,950cc119cu in
Duljina
4,634mm182in
4,634mm182in
Širina
1,834mm72in
1,834mm72in
Visina
1,662mm65in
1,697mm67in
Međuosovinski razmak
2,829mm111in
2,829mm111in
Prednji trag kotača
1,605mm63in
1,604mm63in
Stražnji trag kotača
1,606mm63in
1,604mm63in
Udaljenost od tla
135mm5in
135mm5in
Prtljažnik
570L
570L
Najveći prtljažnik
1,805L
1,805L
Vrata
5
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva
52L
52L
CO2 emisije
133g/km
-

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 ccMercedes-Benz GLB (X247) Facelift 2023 GLB 200d 1950 ccSnagaMoment
  • Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 cc: Snaga / Moment
  • Mercedes-Benz GLB (X247) Facelift 2023 GLB 200d 1950 cc: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc3.400-4.440 rpm1.400-2.600 rpm4.690 rpm
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc3.400-4.400 rpm1.400-3.200 rpm4.650 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaMercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 ccMercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
8,5 s
8,7 s
0-100 km/h
0-62 mph
9,0 s
9,2 s
0-200 km/h
0-124 mph
70,8 s
73,6 s
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
204 km/h
127 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,7 s
2,7 s
330 ft
101 m
7,1 s
7,2 s
1/8 milje
201 m
10,8 s
10,9 s
1000 ft
305 m
13,9 s
14,0 s
1/4 milje
402 m
16,5 s
16,7 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
138 km/h
86 mph
137 km/h
85 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
150 hp
112 kW
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
150 hp
112 kW

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
320 Nm
236 lb-ft
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
320 Nm
236 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
1.605 kg
3.538 lb
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
1.655 kg
3.649 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
204 km/h
127 mph
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
204 km/h
127 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Najveća razlika 0-100 km/h je između Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 cc i Mercedes-Benz GLB (X247) Facelift 2023 GLB 200d 1950 cc: 0,2 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 cc i Mercedes-Benz GLB (X247) Facelift 2023 GLB 200d 1950 cc: 1,1 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
93 hp/t
70 kW/t
10,7 kg/hp
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
91 hp/t
68 kW/t
11,0 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
1.040 km
646 mi
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
852 km
530 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
150 hp
112 kW
9,0 s
204 km/h
127 mph
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
150 hp
112 kW
9,2 s
204 km/h
127 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
Snaga
150 hp
112 kW
0-100 km/h9,0 s
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
570 L
20,1 cu ft
Duljina
4.634 mm
182,4 in
Visina
1.662 mm
65,4 in
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
Snaga
150 hp
112 kW
0-100 km/h9,2 s
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
570 L
20,1 cu ft
Duljina
4.634 mm
182,4 in
Visina
1.697 mm
66,8 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
Snaga
150 hp
112 kW
0-100 km/h9,0 s
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
Snaga
150 hp
112 kW
0-100 km/h9,2 s
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 cc je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
9,0 s
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK
9,2 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
Mercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 cc
93 hp/t
70 kW/t
10,7 kg/hp
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
Mercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
91 hp/t
68 kW/t
11,0 kg/hp
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilMercedes-BenzGLB (X247)GLB 200d1951 ccMercedes-BenzGLB (X247)Facelift 2023GLB 200d1950 cc
Snaga
150 hp
112 kW
150 hp
112 kW
Moment
320 Nm
236 lb-ft
320 Nm
236 lb-ft
Ubrzanje
9,0 s
9,2 s
Najveća brzina
204 km/h
127 mph
204 km/h
127 mph
Lakoća
1.605 kg
3.538 lb
1.655 kg
3.649 lb
Potrošnja
5,0 L/100 km
47,0 mpg US
56,5 mpg UK
6,1 L/100 km
38,6 mpg US
46,3 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
570 L
20,1 cu ft
Duljina
4.634 mm
182,4 in
Visina
1.662 mm
65,4 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
570 L
20,1 cu ft
Duljina
4.634 mm
182,4 in
Visina
1.697 mm
66,8 in
Doseg
1.040 km
646 mi
852 km
530 mi
CO2
133 g/km
-
Prtljažnik
570 L
20,1 cu ft
570 L
20,1 cu ft
Snaga po masi
93 hp/t
70 kW/t
10,7 kg/hp
91 hp/t
68 kW/t
11,0 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilMercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 ccMercedes-Benz GLB (X247) Facelift 2023 GLB 200d 1950 cc
Potrošnja5 L/100 km47 mpg US56,5 mpg UK6,1 L/100 km38,6 mpg US46,3 mpg UK
Trošak / 100 km8,75 LC100 km10,67 LC100 km
Trošak / 100 mi14,08 LC100 mi17,18 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva750 L198 US gal165 UK gal915 L242 US gal201 UK gal
Godišnji trošak goriva1.313 LC/godina1.601 LC/godina

Izravne usporedbe

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d 1951 cc

  • Lakši je za 50 kg
  • Brži je za 0,2 s od 0-100 km/h
  • Troši 1,1 L/100 km manje
  • Ima 3 KS/t bolji omjer snage i mase
  • Ima 188 km (117 mi) veći procijenjeni doseg

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najveći moment
  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji omjer snage i mase
  • Najbolji procijenjeni doseg
  • Najveći prtljažnik

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d
Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

Mercedes-Benz GLB (X247) GLB 200d vs Mercedes-Benz GLB (X247) · Facelift 2023 GLB 200d - usporedba automobila - FastVsFaster