Usporedba automobila

Lynk & Co 01 1.5 T3vsVolvo XC60 II 2.0 T4

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

Lynk & Co 01

1.5 T3

180 KS1477 ccmHibridPrednji pogonDCTTurboSUV2018-2019
VS

Volvo XC60 II

2.0 T4

190 KS1969 ccmBenzinPrednji pogonAutomatskiTurboSUV2018-2020

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

Lynk & Co 01 1.5 T3

  • Najbrži 0-100 km/h
    7,3 s
  • Najveća brzina
    210 km/h
    130 mph
  • Najlakši
    1.769 kg
    3.900 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    102 hp/t
    76 kW/t
    9,8 kg/hp
  • Najniža kombinirana potrošnja
    1,7 L/100 km
    138,4 mpg US
    166,2 mpg UK
  • Najbolja ukupna ocjena
    60/100
  • Najbolja ocjena performansi
    46/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    100/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    89/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelLynk & Co011.5 T3VolvoXC60 II2.0 T4
Snaga
180hp134kW
190hp142kW
Moment
265Nm195lb-ft
300Nm221lb-ft
Masa praznog vozila
1,769kg3,900lb
1,927kg4,248lb
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
205 km/h
127 mph
Do 99% najveće brzine
77.6s99% cilj: 208 km/h / 129 mph
Izračunato
82.6s99% cilj: 203 km/h / 126 mph
Izračunato
0-100 km/h
7.3s
7.9s
0-200 km/h
47.1s
Izračunato
63.6s
Izračunato
0-60 mph
6.9s
Izračunato
7.4s
Izračunato
Potrošnja goriva
1.7L/100 km138.4mpg US166.2mpg UK
7.3L/100 km32.2mpg US38.7mpg UK
Gradska potrošnja-
9.1L/100 km25.8mpg US31.0mpg UK
Otvorena cesta-
6.2L/100 km37.9mpg US45.6mpg UK
Četvrt milje
15.3s
Izračunato
15.8s
Izračunato
Snaga po masi
102hp/t76kW/t46hp/1000 lb
Izračunato
99hp/t74kW/t45hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
150Nm/t100lb-ft/ton
Izračunato
156Nm/t104lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg-
822km511mi
Izračunato
Zapremina
1,477cc90cu in
1,969cc120cu in
Duljina
4,512mm178in
4,688mm185in
Širina
1,857mm73in
1,902mm75in
Visina
1,673mm66in
1,658mm65in
Međuosovinski razmak
2,734mm108in
2,865mm113in
Prednji trag kotača
1,592mm63in
1,668mm66in
Stražnji trag kotača
1,597mm63in
1,673mm66in
Udaljenost od tla
211mm8in
216mm9in
Prtljažnik-
505L
Najveći prtljažnik-
1,432L
Vrata
5
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva-
60L
CO2 emisije-
169g/km

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

Lynk & Co 01 1.5 T3Volvo XC60 II 2.0 T4SnagaMoment
  • Lynk & Co 01 1.5 T3: Snaga / Moment
  • Volvo XC60 II 2.0 T4: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
Lynk & Co011.5 T35.500 rpm1.500-4.000 rpm5.750 rpm
VolvoXC60 II2.0 T45.000 rpm1.620-4.020 rpm6.000 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaLynk & Co011.5 T3VolvoXC60 II2.0 T4
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
6,9 s
7,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
7,3 s
7,9 s
0-200 km/h
0-124 mph
47,1 s
63,6 s
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
205 km/h
127 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,4 s
2,5 s
330 ft
101 m
6,5 s
6,7 s
1/8 milje
201 m
9,9 s
10,2 s
1000 ft
305 m
12,8 s
13,2 s
1/4 milje
402 m
15,3 s
15,8 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
147 km/h
91 mph
142 km/h
88 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T3
180 hp
134 kW
VolvoXC60 II2.0 T4
190 hp
142 kW

Volvo XC60 II 2.0 T4 ima 10 KS više nego Lynk & Co 01 1.5 T3.

Najveća razlika u snazi je između Lynk & Co 01 1.5 T3 i Volvo XC60 II 2.0 T4: 10 KS (7 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T3
265 Nm
195 lb-ft
VolvoXC60 II2.0 T4
300 Nm
221 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T3
1.769 kg
3.900 lb
VolvoXC60 II2.0 T4
1.927 kg
4.248 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T3
210 km/h
130 mph
VolvoXC60 II2.0 T4
205 km/h
127 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T37,3 s
VolvoXC60 II2.0 T47,9 s

Iako Volvo XC60 II 2.0 T4 ima više snage, Lynk & Co 01 1.5 T3 je brži od 0-100 km/h.

Najveća razlika 0-100 km/h je između Lynk & Co 01 1.5 T3 i Volvo XC60 II 2.0 T4: 0,6 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T3
1,7 L/100 km
138,4 mpg US
166,2 mpg UK
VolvoXC60 II2.0 T4
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između Lynk & Co 01 1.5 T3 i Volvo XC60 II 2.0 T4: 5,6 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Lynk & Co011.5 T3
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
VolvoXC60 II2.0 T4
99 hp/t
74 kW/t
10,1 kg/hp

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
Lynk & Co011.5 T3
180 hp
134 kW
7,3 s
210 km/h
130 mph
VolvoXC60 II2.0 T4
190 hp
142 kW
7,9 s
205 km/h
127 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
Lynk & Co011.5 T3
Snaga
180 hp
134 kW
0-100 km/h7,3 s
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik-
Duljina
4.512 mm
177,6 in
Visina
1.673 mm
65,9 in
VolvoXC60 II2.0 T4
Snaga
190 hp
142 kW
0-100 km/h7,9 s
Najveća brzina
205 km/h
127 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
505 L
17,8 cu ft
Duljina
4.688 mm
184,6 in
Visina
1.658 mm
65,3 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
Lynk & Co011.5 T3
Snaga
180 hp
134 kW
0-100 km/h7,3 s
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
1,7 L/100 km
138,4 mpg US
166,2 mpg UK
VolvoXC60 II2.0 T4
Snaga
190 hp
142 kW
0-100 km/h7,9 s
Najveća brzina
205 km/h
127 mph
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK

Lynk & Co 01 1.5 T3 je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
Lynk & Co011.5 T3
1,7 L/100 km
138,4 mpg US
166,2 mpg UK
7,3 s
VolvoXC60 II2.0 T4
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
7,9 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
Lynk & Co011.5 T3
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
1,7 L/100 km
138,4 mpg US
166,2 mpg UK
VolvoXC60 II2.0 T4
99 hp/t
74 kW/t
10,1 kg/hp
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilLynk & Co011.5 T3VolvoXC60 II2.0 T4
Snaga
180 hp
134 kW
190 hp
142 kW
Moment
265 Nm
195 lb-ft
300 Nm
221 lb-ft
Ubrzanje
7,3 s
7,9 s
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
205 km/h
127 mph
Lakoća
1.769 kg
3.900 lb
1.927 kg
4.248 lb
Potrošnja
1,7 L/100 km
138,4 mpg US
166,2 mpg UK
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik-
Duljina
4.512 mm
177,6 in
Visina
1.673 mm
65,9 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
505 L
17,8 cu ft
Duljina
4.688 mm
184,6 in
Visina
1.658 mm
65,3 in
Doseg
-
822 km
511 mi
CO2
-
169 g/km
Prtljažnik
-
505 L
17,8 cu ft
Snaga po masi
102 hp/t
76 kW/t
9,8 kg/hp
99 hp/t
74 kW/t
10,1 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilLynk & Co 01 1.5 T3Volvo XC60 II 2.0 T4
Potrošnja1,7 L/100 km138,4 mpg US166,2 mpg UK7,3 L/100 km32,2 mpg US38,7 mpg UK
Trošak / 100 km2,98 LC100 km12,78 LC100 km
Trošak / 100 mi4,79 LC100 mi20,56 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva255 L67 US gal56 UK gal1.095 L289 US gal241 UK gal
Godišnji trošak goriva446,25 LC/godina1.916 LC/godina

Izravne usporedbe

Lynk & Co 01 1.5 T3

  • Lakši je za 158 kg
  • Brži je za 0,6 s od 0-100 km/h
  • Ima 5 km/h (3 mph) veću najveću brzinu
  • Troši 5,6 L/100 km manje
  • Ima 3 KS/t bolji omjer snage i mase

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji omjer snage i mase

Nedostaci

  • Najmanje snage

Volvo XC60 II 2.0 T4

  • Ima 10 KS više
  • Ima 35 Nm više

Prednosti

  • Najviše snage
  • Najveći moment

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najveća kombinirana potrošnja
  • Najteži
  • Najniža najveća brzina

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
Lynk & Co 01 1.5 T3
Volvo XC60 II 2.0 T4
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

Lynk & Co 01 1.5 T3 vs Volvo XC60 II 2.0 T4 - usporedba automobila - FastVsFaster