Usporedba automobila

BMW i7 (G70) M70 105.7 kWhvsMercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

BMW i7 (G70)

M70 105.7 kWh

660 KSElektričniAWDAutomatskiLimuzina2023-2026
VS

Mercedes-Benz EQE (V295)

AMG EQE 53 100 kWh

625 KSElektričniAWDAutomatskiLimuzina2022-danas

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh

  • Najveća brzina
    265 km/h
    165 mph Bez ograničenja
    250 km/h
    155 mph Ograničeno
  • Najviše snage
    660 hp
    492 kW
  • Najveći moment
    1.100 Nm
    811 lb-ft
  • Najveći prtljažnik
    500 L
  • Najbolja ukupna ocjena
    82/100
  • Najbolja ocjena performansi
    84/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    0/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    77/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelBMWi7 (G70)M70 105.7 kWhMercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
Snaga
660hp492kW
625hp466kW
Moment
1,100Nm811lb-ft
950Nm701lb-ft
Masa praznog vozila
2,695kg5,941lb
2,465kg5,434lb
Najveća dopuštena masa
3,250kg7,165lb
3,095kg6,823lb
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Izračunato
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
220 km/h137 mph
Izračunato
Do 99% najveće brzine
37.2s99% cilj: 262 km/h / 163 mph
Izračunato
27.0s99% cilj: 233 km/h / 145 mph
Izračunato
0-100 km/h
3.7s
3.5s
0-200 km/h
11.2s
Izračunato
11.5s
Izračunato
0-60 mph
3.5s
Izračunato
3.4s
Izračunato
Četvrt milje
11.5s
Izračunato
11.4s
Izračunato
Snaga po masi
245hp/t183kW/t111hp/1000 lb
Izračunato
254hp/t189kW/t115hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
408Nm/t273lb-ft/ton
Izračunato
385Nm/t258lb-ft/ton
Izračunato
Duljina
5,391mm212in
4,964mm195in
Širina
1,950mm77in
1,906mm75in
Visina
1,544mm61in
1,492mm59in
Međuosovinski razmak
3,215mm127in
3,120mm123in
Prednji trag kotača
1,662mm65in
1,633mm64in
Stražnji trag kotača
1,684mm66in
1,648mm65in
Udaljenost od tla
136mm5in
125mm5in
Prtljažnik
500L
430L
Vrata
4
4
Sjedala
5
5

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaBMWi7 (G70)M70 105.7 kWhMercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
3,5 s
3,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
3,7 s
3,5 s
0-200 km/h
0-124 mph
11,2 s
11,5 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vjerojatno ograničeno
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
220 km/h137 mph
Vjerojatno ograničeno
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,0 s
2,0 s
330 ft
101 m
5,1 s
5,0 s
1/8 milje
201 m
7,6 s
7,4 s
1000 ft
305 m
9,7 s
9,6 s
1/4 milje
402 m
11,5 s
11,4 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
203 km/h
126 mph
199 km/h
124 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
660 hp
492 kW
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
625 hp
466 kW

BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh ima 35 KS više nego Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh.

Najveća razlika u snazi je između Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh i BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh: 35 KS (26 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
1.100 Nm
811 lb-ft
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
950 Nm
701 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
2.695 kg
5.941 lb
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
2.465 kg
5.434 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
220 km/h137 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh3,7 s
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh3,5 s

Iako BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh ima više snage, Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh je brži od 0-100 km/h.

Najveća razlika 0-100 km/h je između Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh i BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh: 0,2 s.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
245 hp/t
183 kW/t
4,1 kg/hp
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
254 hp/t
189 kW/t
3,9 kg/hp

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
660 hp
492 kW
3,7 s
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
625 hp
466 kW
3,5 s
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
220 km/h137 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
BMWi7 (G70)M70 105.7 kWh
Snaga
660 hp
492 kW
0-100 km/h3,7 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
500 L
17,7 cu ft
Duljina
5.391 mm
212,2 in
Visina
1.544 mm
60,8 in
Mercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
Snaga
625 hp
466 kW
0-100 km/h3,5 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
220 km/h137 mph
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
430 L
15,2 cu ft
Duljina
4.964 mm
195,4 in
Visina
1.492 mm
58,7 in

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilBMWi7 (G70)M70 105.7 kWhMercedes-BenzEQE (V295)AMG EQE 53 100 kWh
Snaga
660 hp
492 kW
625 hp
466 kW
Moment
1.100 Nm
811 lb-ft
950 Nm
701 lb-ft
Ubrzanje
3,7 s
3,5 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
220 km/h137 mph
Lakoća
2.695 kg
5.941 lb
2.465 kg
5.434 lb
Praktičnost
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
500 L
17,7 cu ft
Duljina
5.391 mm
212,2 in
Visina
1.544 mm
60,8 in
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
430 L
15,2 cu ft
Duljina
4.964 mm
195,4 in
Visina
1.492 mm
58,7 in
Prtljažnik
500 L
17,7 cu ft
430 L
15,2 cu ft
Snaga po masi
245 hp/t
183 kW/t
4,1 kg/hp
254 hp/t
189 kW/t
3,9 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Izravne usporedbe

BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh

  • Ima 35 KS više
  • Ima 150 Nm više
  • Ima 30 km/h (19 mph) veću najveću brzinu
  • Ima 70 L veći prtljažnik

Prednosti

  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najveći moment
  • Najveći prtljažnik

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najteži

Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh

  • Lakši je za 230 kg
  • Brži je za 0,2 s od 0-100 km/h
  • Ima 9 KS/t bolji omjer snage i mase

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najlakši
  • Najbolji omjer snage i mase

Nedostaci

  • Najmanje snage
  • Najniža najveća brzina
  • Najmanji prtljažnik

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh
Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

BMW i7 (G70) M70 105.7 kWh vs Mercedes-Benz EQE (V295) AMG EQE 53 100 kWh - usporedba automobila - FastVsFaster