Usporedba automobila

AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6vsJaguar F-Pace 30t

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

AUDI Q8 (4M)

50 TDI V6

286 KS2967 ccmDizelAWDAutomatskiTurboSUV2018-2020
VS

Jaguar F-Pace

30t

300 KS1997 ccmBenzinAWDAutomatskiTurboSUV2019-2020

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6

  • Najveća brzina
    245 km/h
    152 mph
  • Najveći moment
    600 Nm
    443 lb-ft
  • Najniža kombinirana potrošnja
    6,8 L/100 km
    34,6 mpg US
    41,5 mpg UK
  • Najniža gradska potrošnja
    7,3 L/100 km
    32,2 mpg US
    38,7 mpg UK
  • Najniža potrošnja na otvorenoj cesti
    6,5 L/100 km
    36,2 mpg US
    43,5 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    1.103 km
    685 mi
  • Najbolja ukupna ocjena
    71/100
  • Najbolja ocjena performansi
    62/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    89/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    89/100

Jaguar F-Pace 30t

  • Najbrži 0-100 km/h
    6,1 s
  • Najviše snage
    300 hp
    224 kW
  • Najlakši
    1.831 kg
    4.037 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    164 hp/t
    122 kW/t
    6,1 kg/hp
  • Najniže CO2 emisije
    175 g/km

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelAUDIQ8 (4M)50 TDI V6JaguarF-Pace30t
Snaga
286hp213kW
300hp224kW
Moment
600Nm443lb-ft
400Nm295lb-ft
Masa praznog vozila
2,145kg4,729lb
1,831kg4,037lb
Najveća dopuštena masa
2,890kg6,371lb
2,460kg5,423lb
Najveća brzina
245 km/h
152 mph
233 km/h
145 mph
Do 99% najveće brzine
90.8s99% cilj: 243 km/h / 151 mph
Izračunato
73.1s99% cilj: 231 km/h / 143 mph
Izračunato
0-100 km/h
6.3s
6.1s
0-200 km/h
26.6s
Izračunato
26.6s
Izračunato
0-60 mph
6.0s
Izračunato
5.8s
Izračunato
Potrošnja goriva
6.8L/100 km34.6mpg US41.5mpg UK
7.7L/100 km30.5mpg US36.7mpg UK
Gradska potrošnja
7.3L/100 km32.2mpg US38.7mpg UK
9.4L/100 km25mpg US30.1mpg UK
Otvorena cesta
6.5L/100 km36.2mpg US43.5mpg UK
6.7L/100 km35.1mpg US42.2mpg UK
Četvrt milje
14.4s
Izračunato
14.3s
Izračunato
Snaga po masi
133hp/t99kW/t60hp/1000 lb
Izračunato
164hp/t122kW/t74hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
280Nm/t187lb-ft/ton
Izračunato
218Nm/t146lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
1,103km685mi
Izračunato
1,065km662mi
Izračunato
Zapremina
2,967cc181cu in
1,997cc122cu in
Duljina
4,986mm196in
4,731mm186in
Širina
1,995mm79in
2,071mm82in
Visina
1,705mm67in
1,666mm66in
Međuosovinski razmak
2,995mm118in
2,874mm113in
Prednji trag kotača
1,679mm66in
1,641mm65in
Stražnji trag kotača
1,691mm67in
1,654mm65in
Udaljenost od tla
254mm10in
215mm8in
Prtljažnik
605L
-
Najveći prtljažnik
1,755L
-
Vrata
5
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva
75L
82L
CO2 emisije
178g/km
175g/km

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6Jaguar F-Pace 30tSnagaMoment
  • AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6: Snaga / Moment
  • Jaguar F-Pace 30t: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
AUDIQ8 (4M)50 TDI V63.500-4.000 rpm2.250-3.250 rpm4.250 rpm
JaguarF-Pace30t5.500 rpm1.500-4.500 rpm5.750 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaAUDIQ8 (4M)50 TDI V6JaguarF-Pace30t
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
6,0 s
5,8 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,3 s
6,1 s
0-200 km/h
0-124 mph
26,6 s
26,6 s
Najveća brzina
245 km/h
152 mph
233 km/h
145 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,3 s
2,3 s
330 ft
101 m
6,2 s
6,1 s
1/8 milje
201 m
9,4 s
9,3 s
1000 ft
305 m
12,1 s
12,0 s
1/4 milje
402 m
14,4 s
14,3 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
158 km/h
98 mph
159 km/h
99 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
286 hp
213 kW
JaguarF-Pace30t
300 hp
224 kW

Jaguar F-Pace 30t ima 14 KS više nego AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6.

Najveća razlika u snazi je između AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6 i Jaguar F-Pace 30t: 14 KS (10 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
600 Nm
443 lb-ft
JaguarF-Pace30t
400 Nm
295 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
2.145 kg
4.729 lb
JaguarF-Pace30t
1.831 kg
4.037 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
245 km/h
152 mph
JaguarF-Pace30t
233 km/h
145 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V66,3 s
JaguarF-Pace30t6,1 s

Najveća razlika 0-100 km/h je između Jaguar F-Pace 30t i AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6: 0,2 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
JaguarF-Pace30t
7,7 L/100 km
30,5 mpg US
36,7 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6 i Jaguar F-Pace 30t: 0,9 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
JaguarF-Pace30t
164 hp/t
122 kW/t
6,1 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
1.103 km
685 mi
JaguarF-Pace30t
1.065 km
662 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
286 hp
213 kW
6,3 s
245 km/h
152 mph
JaguarF-Pace30t
300 hp
224 kW
6,1 s
233 km/h
145 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
Snaga
286 hp
213 kW
0-100 km/h6,3 s
Najveća brzina
245 km/h
152 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
605 L
21,4 cu ft
Duljina
4.986 mm
196,3 in
Visina
1.705 mm
67,1 in
JaguarF-Pace30t
Snaga
300 hp
224 kW
0-100 km/h6,1 s
Najveća brzina
233 km/h
145 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik-
Duljina
4.731 mm
186,3 in
Visina
1.666 mm
65,6 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
Snaga
286 hp
213 kW
0-100 km/h6,3 s
Najveća brzina
245 km/h
152 mph
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
JaguarF-Pace30t
Snaga
300 hp
224 kW
0-100 km/h6,1 s
Najveća brzina
233 km/h
145 mph
7,7 L/100 km
30,5 mpg US
36,7 mpg UK

AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6 je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
6,3 s
JaguarF-Pace30t
7,7 L/100 km
30,5 mpg US
36,7 mpg UK
6,1 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
AUDIQ8 (4M)50 TDI V6
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
JaguarF-Pace30t
164 hp/t
122 kW/t
6,1 kg/hp
7,7 L/100 km
30,5 mpg US
36,7 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilAUDIQ8 (4M)50 TDI V6JaguarF-Pace30t
Snaga
286 hp
213 kW
300 hp
224 kW
Moment
600 Nm
443 lb-ft
400 Nm
295 lb-ft
Ubrzanje
6,3 s
6,1 s
Najveća brzina
245 km/h
152 mph
233 km/h
145 mph
Lakoća
2.145 kg
4.729 lb
1.831 kg
4.037 lb
Potrošnja
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
7,7 L/100 km
30,5 mpg US
36,7 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
605 L
21,4 cu ft
Duljina
4.986 mm
196,3 in
Visina
1.705 mm
67,1 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik-
Duljina
4.731 mm
186,3 in
Visina
1.666 mm
65,6 in
Doseg
1.103 km
685 mi
1.065 km
662 mi
CO2
178 g/km
175 g/km
Prtljažnik
605 L
21,4 cu ft
-
Snaga po masi
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
164 hp/t
122 kW/t
6,1 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilAUDI Q8 (4M) 50 TDI V6Jaguar F-Pace 30t
Potrošnja6,8 L/100 km34,6 mpg US41,5 mpg UK7,7 L/100 km30,5 mpg US36,7 mpg UK
Trošak / 100 km11,90 LC100 km13,48 LC100 km
Trošak / 100 mi19,15 LC100 mi21,69 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva1.020 L269 US gal224 UK gal1.155 L305 US gal254 UK gal
Godišnji trošak goriva1.785 LC/godina2.021 LC/godina

Izravne usporedbe

AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6

  • Ima 200 Nm više
  • Ima 12 km/h (7 mph) veću najveću brzinu
  • Troši 0,9 L/100 km manje
  • Ima 38 km (24 mi) veći procijenjeni doseg

Prednosti

  • Najveća brzina
  • Najveći moment
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji procijenjeni doseg

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najmanje snage
  • Najteži
  • Najveće CO2 emisije

Jaguar F-Pace 30t

  • Ima 14 KS više
  • Lakši je za 314 kg
  • Brži je za 0,2 s od 0-100 km/h
  • Ima 31 KS/t bolji omjer snage i mase
  • Emitira 3 g/km manje CO2

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najviše snage
  • Najlakši
  • Najbolji omjer snage i mase

Nedostaci

  • Najveća kombinirana potrošnja
  • Najniža najveća brzina

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6
Jaguar F-Pace 30t
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

AUDI Q8 (4M) 50 TDI V6 vs Jaguar F-Pace 30t - usporedba automobila - FastVsFaster