Usporedba automobila

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSIvsTenet T8 2.0 TGDI

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

AUDI Q5 III (GU)

2.0 TFSI

204 KS1984 ccmBenzinPrednji pogonAutomatskiTurboSUV2024-danas
VS

Tenet T8

2.0 TGDI

197 KS1998 ccmBenzinAWDDCTTurboSUV2025-danas

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI

  • Najveća brzina
    235 km/h
    146 mph Bez ograničenja
    226 km/h
    140 mph Ograničeno
  • Najviše snage
    204 hp
    152 kW
  • Najlakši
    1.835 kg
    4.045 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    111 hp/t
    83 kW/t
    9,0 kg/hp
  • Najniža kombinirana potrošnja
    7,3 L/100 km
    32,2 mpg US
    38,7 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    890 km
    553 mi
  • Najveći prtljažnik
    520 L
  • Najbolja ukupna ocjena
    59/100
  • Najbolja ocjena performansi
    47/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    87/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    85/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelAUDIQ5 III (GU)2.0 TFSITenetT82.0 TGDI
Snaga
204hp152kW
197hp147kW
Moment
340Nm251lb-ft
375Nm277lb-ft
Masa praznog vozila
1,835kg4,045lb
1,864kg4,109lb
Najveća dopuštena masa
2,460kg5,423lb
2,467kg5,439lb
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
Izračunato
210 km/h
130 mph
Do 99% najveće brzine
107.3s99% cilj: 233 km/h / 145 mph
Izračunato
88.0s99% cilj: 208 km/h / 129 mph
Izračunato
0-100 km/h
8.6s
8.4s
0-200 km/h
37.5s
Izračunato
53.6s
Izračunato
0-60 mph
8.1s
Izračunato
7.9s
Izračunato
Potrošnja goriva
7.3L/100 km32.2mpg US38.7mpg UK
8.8L/100 km26.7mpg US32.1mpg UK
Gradska potrošnja-
10.3L/100 km22.8mpg US27.4mpg UK
Otvorena cesta-
7.2L/100 km32.7mpg US39.2mpg UK
Četvrt milje
16.2s
Izračunato
16.1s
Izračunato
Snaga po masi
111hp/t83kW/t50hp/1000 lb
Izračunato
106hp/t79kW/t48hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
185Nm/t124lb-ft/ton
Izračunato
201Nm/t135lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
890km553mi
Izračunato
648km402mi
Izračunato
Zapremina
1,984cc121cu in
1,998cc122cu in
Duljina
4,717mm186in
4,725mm186in
Širina
1,900mm75in
1,860mm73in
Visina
1,662mm65in
1,705mm67in
Međuosovinski razmak
2,820mm111in
2,710mm107in
Prednji trag kotača
1,645mm65in
1,582mm62in
Stražnji trag kotača
1,637mm64in
1,604mm63in
Udaljenost od tla-
196mm8in
Prtljažnik
520L
193L
Najveći prtljažnik
1,473L
1,930L
Vrata
5
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva
65L
57L
CO2 emisije-
200g/km

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSITenet T8 2.0 TGDISnagaMoment
  • AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI: Snaga / Moment
  • Tenet T8 2.0 TGDI: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI4.300-6.000 rpm2.000-4.000 rpm6.250 rpm
TenetT82.0 TGDI5.500 rpm1.750-3.500 rpm5.750 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaAUDIQ5 III (GU)2.0 TFSITenetT82.0 TGDI
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
8,1 s
7,9 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,6 s
8,4 s
0-200 km/h
0-124 mph
37,5 s
53,6 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
Vjerojatno ograničeno
210 km/h
130 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,7 s
2,6 s
330 ft
101 m
7,1 s
6,9 s
1/8 milje
201 m
10,6 s
10,5 s
1000 ft
305 m
13,7 s
13,5 s
1/4 milje
402 m
16,2 s
16,1 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
144 km/h
89 mph
141 km/h
88 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
204 hp
152 kW
TenetT82.0 TGDI
197 hp
147 kW

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI ima 7 KS više nego Tenet T8 2.0 TGDI.

Najveća razlika u snazi je između Tenet T8 2.0 TGDI i AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI: 7 KS (5 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
340 Nm
251 lb-ft
TenetT82.0 TGDI
375 Nm
277 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
1.835 kg
4.045 lb
TenetT82.0 TGDI
1.864 kg
4.109 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
TenetT82.0 TGDI
210 km/h
130 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI8,6 s
TenetT82.0 TGDI8,4 s

Iako AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI ima više snage, Tenet T8 2.0 TGDI je brži od 0-100 km/h.

Najveća razlika 0-100 km/h je između Tenet T8 2.0 TGDI i AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI: 0,2 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
TenetT82.0 TGDI
8,8 L/100 km
26,7 mpg US
32,1 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI i Tenet T8 2.0 TGDI: 1,5 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
111 hp/t
83 kW/t
9,0 kg/hp
TenetT82.0 TGDI
106 hp/t
79 kW/t
9,5 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
890 km
553 mi
TenetT82.0 TGDI
648 km
402 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
204 hp
152 kW
8,6 s
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
TenetT82.0 TGDI
197 hp
147 kW
8,4 s
210 km/h
130 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
Snaga
204 hp
152 kW
0-100 km/h8,6 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
520 L
18,4 cu ft
Duljina
4.717 mm
185,7 in
Visina
1.662 mm
65,4 in
TenetT82.0 TGDI
Snaga
197 hp
147 kW
0-100 km/h8,4 s
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
193 L
6,8 cu ft
Duljina
4.725 mm
186,0 in
Visina
1.705 mm
67,1 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
Snaga
204 hp
152 kW
0-100 km/h8,6 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
TenetT82.0 TGDI
Snaga
197 hp
147 kW
0-100 km/h8,4 s
Najveća brzina
210 km/h
130 mph
8,8 L/100 km
26,7 mpg US
32,1 mpg UK

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
8,6 s
TenetT82.0 TGDI
8,8 L/100 km
26,7 mpg US
32,1 mpg UK
8,4 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
AUDIQ5 III (GU)2.0 TFSI
111 hp/t
83 kW/t
9,0 kg/hp
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
TenetT82.0 TGDI
106 hp/t
79 kW/t
9,5 kg/hp
8,8 L/100 km
26,7 mpg US
32,1 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilAUDIQ5 III (GU)2.0 TFSITenetT82.0 TGDI
Snaga
204 hp
152 kW
197 hp
147 kW
Moment
340 Nm
251 lb-ft
375 Nm
277 lb-ft
Ubrzanje
8,6 s
8,4 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
226 km/h140 mph
210 km/h
130 mph
Lakoća
1.835 kg
4.045 lb
1.864 kg
4.109 lb
Potrošnja
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
8,8 L/100 km
26,7 mpg US
32,1 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
520 L
18,4 cu ft
Duljina
4.717 mm
185,7 in
Visina
1.662 mm
65,4 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
193 L
6,8 cu ft
Duljina
4.725 mm
186,0 in
Visina
1.705 mm
67,1 in
Doseg
890 km
553 mi
648 km
402 mi
CO2
-
200 g/km
Prtljažnik
520 L
18,4 cu ft
193 L
6,8 cu ft
Snaga po masi
111 hp/t
83 kW/t
9,0 kg/hp
106 hp/t
79 kW/t
9,5 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilAUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSITenet T8 2.0 TGDI
Potrošnja7,3 L/100 km32,2 mpg US38,7 mpg UK8,8 L/100 km26,7 mpg US32,1 mpg UK
Trošak / 100 km12,78 LC100 km15,40 LC100 km
Trošak / 100 mi20,56 LC100 mi24,78 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva1.095 L289 US gal241 UK gal1.320 L349 US gal290 UK gal
Godišnji trošak goriva1.916 LC/godina2.310 LC/godina

Izravne usporedbe

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI

  • Ima 7 KS više
  • Lakši je za 29 kg
  • Ima 25 km/h (16 mph) veću najveću brzinu
  • Troši 1,5 L/100 km manje
  • Ima 5 KS/t bolji omjer snage i mase
  • Ima 243 km (151 mi) veći procijenjeni doseg
  • Ima 327 L veći prtljažnik

Prednosti

  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji omjer snage i mase
  • Najbolji procijenjeni doseg
  • Najveći prtljažnik

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h

Tenet T8 2.0 TGDI

  • Ima 35 Nm više
  • Brži je za 0,2 s od 0-100 km/h

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveći moment

Nedostaci

  • Najmanje snage
  • Najveća kombinirana potrošnja
  • Najteži
  • Najniža najveća brzina
  • Najmanji prtljažnik

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI
Tenet T8 2.0 TGDI
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

AUDI Q5 III (GU) 2.0 TFSI vs Tenet T8 2.0 TGDI - usporedba automobila - FastVsFaster