Usporedba automobila

Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8vsAUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

Mercedes-Benz R-class (W251)

AMG R 63 V8

510 KS6208 ccmBenzinAWDAutomatskiAtmosferskiKaravan2006-2007
VS

AUDI A6 Avant (4F/C6)

4.2 FSI V8

350 KS4163 ccmBenzinAWDAutomatskiAtmosferskiKaravan2006-2008

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8

  • Najlakši
    1.830 kg
    4.034 lb
  • Najniža kombinirana potrošnja
    10,9 L/100 km
    21,6 mpg US
    25,9 mpg UK
  • Najniža gradska potrošnja
    15,7 L/100 km
    15,0 mpg US
    18,0 mpg UK
  • Najniža potrošnja na otvorenoj cesti
    8,2 L/100 km
    28,7 mpg US
    34,4 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    734 km
    456 mi
  • Najveći prtljažnik
    565 L
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    78/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    87/100

Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8

  • Najbrži 0-100 km/h
    5,0 s
  • Najveća brzina
    260 km/h
    162 mph Bez ograničenja
    250 km/h
    155 mph Ograničeno
  • Najviše snage
    510 hp
    380 kW
  • Najveći moment
    630 Nm
    465 lb-ft
  • Najbolji omjer snage i mase
    219 hp/t
    163 kW/t
    4,6 kg/hp
  • Najbolja ukupna ocjena
    80/100
  • Najbolja ocjena performansi
    78/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelMercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
Snaga
510hp380kW
350hp261kW
Moment
630Nm465lb-ft
440Nm325lb-ft
Masa praznog vozila
2,330kg5,137lb
1,830kg4,034lb
Najveća dopuštena masa
2,900kg6,393lb
2,460kg5,423lb
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Izračunato
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Izračunato
Do 99% najveće brzine
55.6s99% cilj: 257 km/h / 160 mph
Izračunato
65.3s99% cilj: 257 km/h / 160 mph
Izračunato
0-100 km/h
5.0s
6.1s
0-200 km/h
16.3s
Izračunato
19.6s
Izračunato
0-60 mph
4.8s
Izračunato
5.8s
Izračunato
Potrošnja goriva
16.3L/100 km14.4mpg US17.3mpg UK
10.9L/100 km21.6mpg US25.9mpg UK
Gradska potrošnja
24.1L/100 km9.8mpg US11.7mpg UK
15.7L/100 km15mpg US18.0mpg UK
Otvorena cesta
11.8L/100 km19.9mpg US23.9mpg UK
8.2L/100 km28.7mpg US34.4mpg UK
Četvrt milje
13.0s
Izračunato
14.1s
Izračunato
Snaga po masi
219hp/t163kW/t99hp/1000 lb
Izračunato
191hp/t143kW/t87hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
270Nm/t181lb-ft/ton
Izračunato
240Nm/t161lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
491km305mi
Izračunato
734km456mi
Izračunato
Zapremina
6,208cc379cu in
4,163cc254cu in
Duljina
4,930mm194in
4,933mm194in
Širina
1,922mm76in
1,855mm73in
Visina
1,634mm64in
1,463mm58in
Međuosovinski razmak
2,980mm117in
2,843mm112in
Prednji trag kotača
1,665mm66in
1,612mm63in
Stražnji trag kotača
1,652mm65in
1,618mm64in
Prtljažnik
433L
565L
Najveći prtljažnik
2,407L
1,660L
Vrata
5
5
Sjedala
6
5
Spremnik goriva
80L
80L
CO2 emisije-
259g/km

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8SnagaMoment
  • Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8: Snaga / Moment
  • AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V86.800 rpm5.200 rpm7.050 rpm
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V86.800 rpm3.500 rpm7.050 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaMercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
4,8 s
5,8 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,0 s
6,1 s
0-200 km/h
0-124 mph
16,3 s
19,6 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Ograničeno
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vjerojatno ograničeno
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,3 s
2,5 s
330 ft
101 m
5,8 s
6,3 s
1/8 milje
201 m
8,6 s
9,4 s
1000 ft
305 m
11,0 s
11,9 s
1/4 milje
402 m
13,0 s
14,1 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
181 km/h
112 mph
171 km/h
106 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
510 hp
380 kW
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
350 hp
261 kW

Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8 ima 160 KS više nego AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8.

Najveća razlika u snazi je između AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8 i Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8: 160 KS (119 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
630 Nm
465 lb-ft
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
440 Nm
325 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
2.330 kg
5.137 lb
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
1.830 kg
4.034 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V85,0 s
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V86,1 s

Najveća razlika 0-100 km/h je između Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8 i AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8: 1,1 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
16,3 L/100 km
14,4 mpg US
17,3 mpg UK
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
10,9 L/100 km
21,6 mpg US
25,9 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8 i Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8: 5,4 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
219 hp/t
163 kW/t
4,6 kg/hp
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
191 hp/t
143 kW/t
5,2 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
491 km
305 mi
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
734 km
456 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
510 hp
380 kW
5,0 s
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
350 hp
261 kW
6,1 s
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
Snaga
510 hp
380 kW
0-100 km/h5,0 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
6 sjedala
Prtljažnik
433 L
15,3 cu ft
Duljina
4.930 mm
194,1 in
Visina
1.634 mm
64,3 in
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
Snaga
350 hp
261 kW
0-100 km/h6,1 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
565 L
20,0 cu ft
Duljina
4.933 mm
194,2 in
Visina
1.463 mm
57,6 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
Snaga
510 hp
380 kW
0-100 km/h5,0 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
16,3 L/100 km
14,4 mpg US
17,3 mpg UK
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
Snaga
350 hp
261 kW
0-100 km/h6,1 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
10,9 L/100 km
21,6 mpg US
25,9 mpg UK

AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8 je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
16,3 L/100 km
14,4 mpg US
17,3 mpg UK
5,0 s
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
10,9 L/100 km
21,6 mpg US
25,9 mpg UK
6,1 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
Mercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8
219 hp/t
163 kW/t
4,6 kg/hp
16,3 L/100 km
14,4 mpg US
17,3 mpg UK
AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
191 hp/t
143 kW/t
5,2 kg/hp
10,9 L/100 km
21,6 mpg US
25,9 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilMercedes-BenzR-class (W251)AMG R 63 V8AUDIA6 Avant (4F/C6)4.2 FSI V8
Snaga
510 hp
380 kW
350 hp
261 kW
Moment
630 Nm
465 lb-ft
440 Nm
325 lb-ft
Ubrzanje
5,0 s
6,1 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Lakoća
2.330 kg
5.137 lb
1.830 kg
4.034 lb
Potrošnja
16,3 L/100 km
14,4 mpg US
17,3 mpg UK
10,9 L/100 km
21,6 mpg US
25,9 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
6 sjedala
Prtljažnik
433 L
15,3 cu ft
Duljina
4.930 mm
194,1 in
Visina
1.634 mm
64,3 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
565 L
20,0 cu ft
Duljina
4.933 mm
194,2 in
Visina
1.463 mm
57,6 in
Doseg
491 km
305 mi
734 km
456 mi
CO2
-
259 g/km
Prtljažnik
433 L
15,3 cu ft
565 L
20,0 cu ft
Snaga po masi
219 hp/t
163 kW/t
4,6 kg/hp
191 hp/t
143 kW/t
5,2 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilMercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8
Potrošnja16,3 L/100 km14,4 mpg US17,3 mpg UK10,9 L/100 km21,6 mpg US25,9 mpg UK
Trošak / 100 km28,53 LC100 km19,08 LC100 km
Trošak / 100 mi45,91 LC100 mi30,70 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva2.445 L646 US gal538 UK gal1.635 L432 US gal360 UK gal
Godišnji trošak goriva4.279 LC/godina2.861 LC/godina

Izravne usporedbe

Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8

  • Ima 160 KS više
  • Ima 190 Nm više
  • Brži je za 1,1 s od 0-100 km/h
  • Ima 28 KS/t bolji omjer snage i mase

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najveći moment
  • Najbolji omjer snage i mase

Nedostaci

  • Najveća kombinirana potrošnja
  • Najteži
  • Najmanji prtljažnik

AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8

  • Lakši je za 500 kg
  • Troši 5,4 L/100 km manje
  • Ima 243 km (151 mi) veći procijenjeni doseg
  • Ima 132 L veći prtljažnik

Prednosti

  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji procijenjeni doseg
  • Najveći prtljažnik

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najmanje snage

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8
AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

Mercedes-Benz R-class (W251) AMG R 63 V8 vs AUDI A6 Avant (4F/C6) 4.2 FSI V8 - usporedba automobila - FastVsFaster