Usporedba automobila

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6vsAUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

AUDI A6 Sedan (C8)

55 TFSI V6

340 KS2995 ccmBenzinAWDAutomatskiTurboLimuzina2018-2023
VS

AUDI A6 allroad (C9)

3.0 TDI V6

299 KS2967 ccmDizelAWDAutomatskiTurboKaravan2026-danas

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6

  • Najbrži 0-100 km/h
    5,1 s
  • Najveća brzina
    265 km/h
    165 mph Bez ograničenja
    250 km/h
    155 mph Ograničeno
  • Najviše snage
    340 hp
    254 kW
  • Najlakši
    1.760 kg
    3.880 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    193 hp/t
    144 kW/t
    5,2 kg/hp
  • Najveći prtljažnik
    530 L
  • Najbolja ukupna ocjena
    73/100
  • Najbolja ocjena performansi
    71/100

AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6

  • Najveći moment
    580 Nm
    428 lb-ft
  • Najniža kombinirana potrošnja
    6,4 L/100 km
    36,8 mpg US
    44,1 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    938 km
    583 mi
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    90/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    83/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelAUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
Snaga
340hp254kW
299hp223kW
Moment
500Nm369lb-ft
580Nm428lb-ft
Masa praznog vozila
1,760kg3,880lb
2,120kg4,674lb
Najveća dopuštena masa
2,400kg5,291lb
2,730kg6,019lb
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Izračunato
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Izračunato
Do 99% najveće brzine
50.9s99% cilj: 262 km/h / 163 mph
Izračunato
66.1s99% cilj: 257 km/h / 160 mph
Izračunato
0-100 km/h
5.1s
5.4s
0-200 km/h
15.3s
Izračunato
18.5s
Izračunato
0-60 mph
4.9s
Izračunato
5.1s
Izračunato
Potrošnja goriva
7.1L/100 km33.1mpg US39.8mpg UK
6.4L/100 km36.8mpg US44.1mpg UK
Gradska potrošnja
9.2L/100 km25.6mpg US30.7mpg UK
-
Otvorena cesta
5.8L/100 km40.6mpg US48.7mpg UK
-
Četvrt milje
13.0s
Izračunato
13.5s
Izračunato
Snaga po masi
193hp/t144kW/t88hp/1000 lb
Izračunato
141hp/t105kW/t64hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
284Nm/t190lb-ft/ton
Izračunato
274Nm/t183lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
887km551mi
Izračunato
938km583mi
Izračunato
Zapremina
2,995cc183cu in
2,967cc181cu in
Duljina
4,939mm194in
5,016mm197in
Širina
1,886mm74in
1,986mm78in
Visina
1,457mm57in
1,508mm59in
Međuosovinski razmak
2,924mm115in
2,932mm115in
Prednji trag kotača
1,630mm64in
1,700mm67in
Stražnji trag kotača
1,617mm64in
1,680mm66in
Prtljažnik
530L
466L
Najveći prtljažnik-
1,497L
Vrata
4
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva
63L
60L
CO2 emisije
161g/km
-

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6SnagaMoment
  • AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6: Snaga / Moment
  • AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V65.000-6.400 rpm1.370-4.500 rpm6.650 rpm
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V63.620-3.750 rpm1.500-3.620 rpm4.000 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaAUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
4,9 s
5,1 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,1 s
5,4 s
0-200 km/h
0-124 mph
15,3 s
18,5 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vjerojatno ograničeno
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Ograničeno
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,4 s
2,3 s
330 ft
101 m
5,9 s
5,9 s
1/8 milje
201 m
8,7 s
8,9 s
1000 ft
305 m
11,1 s
11,4 s
1/4 milje
402 m
13,0 s
13,5 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
185 km/h
115 mph
174 km/h
108 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
340 hp
254 kW
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
299 hp
223 kW

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6 ima 41 KS više nego AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6.

Najveća razlika u snazi je između AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6 i AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6: 41 KS (31 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
500 Nm
369 lb-ft
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
580 Nm
428 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
1.760 kg
3.880 lb
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
2.120 kg
4.674 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V65,1 s
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V65,4 s

Najveća razlika 0-100 km/h je između AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6 i AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6: 0,3 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
6,4 L/100 km
36,8 mpg US
44,1 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6 i AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6: 0,7 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
193 hp/t
144 kW/t
5,2 kg/hp
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
141 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
887 km
551 mi
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
938 km
583 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
340 hp
254 kW
5,1 s
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
299 hp
223 kW
5,4 s
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
Snaga
340 hp
254 kW
0-100 km/h5,1 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
530 L
18,7 cu ft
Duljina
4.939 mm
194,4 in
Visina
1.457 mm
57,4 in
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
Snaga
299 hp
223 kW
0-100 km/h5,4 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
466 L
16,5 cu ft
Duljina
5.016 mm
197,5 in
Visina
1.508 mm
59,4 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
Snaga
340 hp
254 kW
0-100 km/h5,1 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
Snaga
299 hp
223 kW
0-100 km/h5,4 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
6,4 L/100 km
36,8 mpg US
44,1 mpg UK

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6 je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
5,1 s
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
6,4 L/100 km
36,8 mpg US
44,1 mpg UK
5,4 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
AUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6
193 hp/t
144 kW/t
5,2 kg/hp
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
141 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
6,4 L/100 km
36,8 mpg US
44,1 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilAUDIA6 Sedan (C8)55 TFSI V6AUDIA6 allroad (C9)3.0 TDI V6
Snaga
340 hp
254 kW
299 hp
223 kW
Moment
500 Nm
369 lb-ft
580 Nm
428 lb-ft
Ubrzanje
5,1 s
5,4 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
265 km/h165 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Bez ograničenja
260 km/h162 mph
Ograničeno
250 km/h155 mph
Lakoća
1.760 kg
3.880 lb
2.120 kg
4.674 lb
Potrošnja
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
6,4 L/100 km
36,8 mpg US
44,1 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
4 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
530 L
18,7 cu ft
Duljina
4.939 mm
194,4 in
Visina
1.457 mm
57,4 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
466 L
16,5 cu ft
Duljina
5.016 mm
197,5 in
Visina
1.508 mm
59,4 in
Doseg
887 km
551 mi
938 km
583 mi
CO2
161 g/km
-
Prtljažnik
530 L
18,7 cu ft
466 L
16,5 cu ft
Snaga po masi
193 hp/t
144 kW/t
5,2 kg/hp
141 hp/t
105 kW/t
7,1 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilAUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6
Potrošnja7,1 L/100 km33,1 mpg US39,8 mpg UK6,4 L/100 km36,8 mpg US44,1 mpg UK
Trošak / 100 km12,42 LC100 km11,20 LC100 km
Trošak / 100 mi20,00 LC100 mi18,02 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva1.065 L281 US gal234 UK gal960 L254 US gal211 UK gal
Godišnji trošak goriva1.864 LC/godina1.680 LC/godina

Izravne usporedbe

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6

  • Ima 41 KS više
  • Lakši je za 360 kg
  • Brži je za 0,3 s od 0-100 km/h
  • Ima 5 km/h (3 mph) veću najveću brzinu
  • Ima 52 KS/t bolji omjer snage i mase
  • Ima 64 L veći prtljažnik

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najlakši
  • Najbolji omjer snage i mase
  • Najveći prtljažnik

Nedostaci

  • Najveća kombinirana potrošnja

AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6

  • Ima 80 Nm više
  • Troši 0,7 L/100 km manje
  • Ima 50 km (31 mi) veći procijenjeni doseg

Prednosti

  • Najveći moment
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji procijenjeni doseg

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najmanje snage
  • Najteži
  • Najniža najveća brzina
  • Najmanji prtljažnik

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6
AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

AUDI A6 Sedan (C8) 55 TFSI V6 vs AUDI A6 allroad (C9) 3.0 TDI V6 - usporedba automobila - FastVsFaster