Usporedba automobila

AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6vsMercedes-Benz R-class (W251) · Facelift 2010 R 350 V6

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

AUDI A6 allroad (4F/C6)

3.2 FSI V6

256 KS3123 ccmBenzinAWDAutomatskiAtmosferskiKaravan2006-2008
VS

Mercedes-Benz R-class (W251) · Facelift 2010

R 350 V6

272 KS3498 ccmBenzinAWDAutomatskiAtmosferskiKaravan2010-2012

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6

  • Najbrži 0-100 km/h
    7,7 s
  • Najveća brzina
    240 km/h
    149 mph
  • Najlakši
    1.800 kg
    3.968 lb
  • Najbolji omjer snage i mase
    142 hp/t
    106 kW/t
    7,0 kg/hp
  • Najniža kombinirana potrošnja
    11,0 L/100 km
    21,4 mpg US
    25,7 mpg UK
  • Najniža gradska potrošnja
    15,6 L/100 km
    15,1 mpg US
    18,1 mpg UK
  • Najniža potrošnja na otvorenoj cesti
    8,4 L/100 km
    28,0 mpg US
    33,6 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    727 km
    452 mi
  • Najveći prtljažnik
    565 L
  • Najbolja ukupna ocjena
    64/100
  • Najbolja ocjena performansi
    53/100
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    77/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    87/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelAUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
Snaga
256hp191kW
272hp203kW
Moment
330Nm243lb-ft
350Nm258lb-ft
Masa praznog vozila
1,800kg3,968lb
2,105kg4,641lb
Najveća dopuštena masa
2,430kg5,357lb
2,840kg6,261lb
Najveća brzina
240 km/h
149 mph
230 km/h
143 mph
Do 99% najveće brzine
82.8s99% cilj: 238 km/h / 148 mph
Izračunato
90.8s99% cilj: 228 km/h / 141 mph
Izračunato
0-100 km/h
7.7s
8.3s
0-200 km/h
29.1s
Izračunato
35.7s
Izračunato
0-60 mph
7.3s
Izračunato
7.9s
Izračunato
Potrošnja goriva
11L/100 km21.4mpg US25.7mpg UK
11.9L/100 km19.8mpg US23.7mpg UK
Gradska potrošnja
15.6L/100 km15.1mpg US18.1mpg UK
16.1L/100 km14.6mpg US17.5mpg UK
Otvorena cesta
8.4L/100 km28mpg US33.6mpg UK
9.5L/100 km24.8mpg US29.7mpg UK
Četvrt milje
15.5s
Izračunato
16.0s
Izračunato
Snaga po masi
142hp/t106kW/t65hp/1000 lb
Izračunato
129hp/t96kW/t59hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
183Nm/t123lb-ft/ton
Izračunato
166Nm/t111lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
727km452mi
Izračunato
672km418mi
Izračunato
Zapremina
3,123cc191cu in
3,498cc213cu in
Duljina
4,934mm194in
4,922mm194in
Širina
1,862mm73in
1,922mm76in
Visina
1,519mm60in
1,674mm66in
Međuosovinski razmak
2,833mm112in
2,980mm117in
Prednji trag kotača
1,596mm63in
1,661mm65in
Stražnji trag kotača
1,587mm62in
1,651mm65in
Prtljažnik
565L
550L
Najveći prtljažnik
1,660L
1,950L
Vrata
5
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva
80L
80L
CO2 emisije-
279g/km

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6SnagaMoment
  • AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6: Snaga / Moment
  • Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V66.500 rpm3.250 rpm6.750 rpm
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V66.000 rpm2.400-5.000 rpm6.250 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaAUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
7,3 s
7,9 s
0-100 km/h
0-62 mph
7,7 s
8,3 s
0-200 km/h
0-124 mph
29,1 s
35,7 s
Najveća brzina
240 km/h
149 mph
230 km/h
143 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,7 s
2,7 s
330 ft
101 m
6,9 s
7,0 s
1/8 milje
201 m
10,3 s
10,5 s
1000 ft
305 m
13,1 s
13,5 s
1/4 milje
402 m
15,5 s
16,0 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
153 km/h
95 mph
146 km/h
91 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
256 hp
191 kW
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
272 hp
203 kW

Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6 ima 16 KS više nego AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6.

Najveća razlika u snazi je između AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6 i Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6: 16 KS (12 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
330 Nm
243 lb-ft
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
350 Nm
258 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
1.800 kg
3.968 lb
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
2.105 kg
4.641 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
240 km/h
149 mph
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
230 km/h
143 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Iako Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6 ima više snage, AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6 je brži od 0-100 km/h.

Najveća razlika 0-100 km/h je između AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6 i Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6: 0,6 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
11,0 L/100 km
21,4 mpg US
25,7 mpg UK
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
11,9 L/100 km
19,8 mpg US
23,7 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6 i Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6: 0,9 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
142 hp/t
106 kW/t
7,0 kg/hp
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
129 hp/t
96 kW/t
7,7 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
727 km
452 mi
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
672 km
418 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
256 hp
191 kW
7,7 s
240 km/h
149 mph
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
272 hp
203 kW
8,3 s
230 km/h
143 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
Snaga
256 hp
191 kW
0-100 km/h7,7 s
Najveća brzina
240 km/h
149 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
565 L
20,0 cu ft
Duljina
4.934 mm
194,3 in
Visina
1.519 mm
59,8 in
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
Snaga
272 hp
203 kW
0-100 km/h8,3 s
Najveća brzina
230 km/h
143 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
550 L
19,4 cu ft
Duljina
4.922 mm
193,8 in
Visina
1.674 mm
65,9 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
Snaga
256 hp
191 kW
0-100 km/h7,7 s
Najveća brzina
240 km/h
149 mph
11,0 L/100 km
21,4 mpg US
25,7 mpg UK
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
Snaga
272 hp
203 kW
0-100 km/h8,3 s
Najveća brzina
230 km/h
143 mph
11,9 L/100 km
19,8 mpg US
23,7 mpg UK

AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6 je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
11,0 L/100 km
21,4 mpg US
25,7 mpg UK
7,7 s
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
11,9 L/100 km
19,8 mpg US
23,7 mpg UK
8,3 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
AUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6
142 hp/t
106 kW/t
7,0 kg/hp
11,0 L/100 km
21,4 mpg US
25,7 mpg UK
Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
129 hp/t
96 kW/t
7,7 kg/hp
11,9 L/100 km
19,8 mpg US
23,7 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilAUDIA6 allroad (4F/C6)3.2 FSI V6Mercedes-BenzR-class (W251)Facelift 2010R 350 V6
Snaga
256 hp
191 kW
272 hp
203 kW
Moment
330 Nm
243 lb-ft
350 Nm
258 lb-ft
Ubrzanje
7,7 s
8,3 s
Najveća brzina
240 km/h
149 mph
230 km/h
143 mph
Lakoća
1.800 kg
3.968 lb
2.105 kg
4.641 lb
Potrošnja
11,0 L/100 km
21,4 mpg US
25,7 mpg UK
11,9 L/100 km
19,8 mpg US
23,7 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
565 L
20,0 cu ft
Duljina
4.934 mm
194,3 in
Visina
1.519 mm
59,8 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
550 L
19,4 cu ft
Duljina
4.922 mm
193,8 in
Visina
1.674 mm
65,9 in
Doseg
727 km
452 mi
672 km
418 mi
CO2
-
279 g/km
Prtljažnik
565 L
20,0 cu ft
550 L
19,4 cu ft
Snaga po masi
142 hp/t
106 kW/t
7,0 kg/hp
129 hp/t
96 kW/t
7,7 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilAUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6Mercedes-Benz R-class (W251) Facelift 2010 R 350 V6
Potrošnja11 L/100 km21,4 mpg US25,7 mpg UK11,9 L/100 km19,8 mpg US23,7 mpg UK
Trošak / 100 km19,25 LC100 km20,83 LC100 km
Trošak / 100 mi30,98 LC100 mi33,51 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva1.650 L436 US gal363 UK gal1.785 L472 US gal393 UK gal
Godišnji trošak goriva2.888 LC/godina3.124 LC/godina

Izravne usporedbe

AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6

  • Lakši je za 305 kg
  • Brži je za 0,6 s od 0-100 km/h
  • Ima 10 km/h (6 mph) veću najveću brzinu
  • Troši 0,9 L/100 km manje
  • Ima 13 KS/t bolji omjer snage i mase
  • Ima 55 km (34 mi) veći procijenjeni doseg
  • Ima 15 L veći prtljažnik

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji omjer snage i mase
  • Najbolji procijenjeni doseg
  • Najveći prtljažnik

Nedostaci

  • Najmanje snage

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6
Mercedes-Benz R-class (W251) R 350 V6
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

AUDI A6 allroad (4F/C6) 3.2 FSI V6 vs Mercedes-Benz R-class (W251) · Facelift 2010 R 350 V6 - usporedba automobila - FastVsFaster