Usporedba automobila

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20VvsRenault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP

Usporedite specifikacije, ubrzanje, potrošnju, dimenzije, praktičnost i procijenjene troškove korištenja.

Nova usporedba

Alfa Romeo 159 Sportwagon

2.4 JTDM 20V

210 KS2387 ccmDizelAWDRučniTurboKaravan2007-2009
VS

Renault Laguna III Grandtour

2.0 dCi FAP

178 KS1995 ccmDizelPrednji pogonAutomatskiTurboKaravan2007-2010

Pregled usporedbe

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Najbolji izbori

Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP

  • Najlakši
    1.613 kg
    3.556 lb
  • Najniža kombinirana potrošnja
    6,7 L/100 km
    35,1 mpg US
    42,2 mpg UK
  • Najniža gradska potrošnja
    8,8 L/100 km
    26,7 mpg US
    32,1 mpg UK
  • Najniža potrošnja na otvorenoj cesti
    5,7 L/100 km
    41,3 mpg US
    49,6 mpg UK
  • Najbolji procijenjeni doseg
    985 km
    612 mi
  • Najveći prtljažnik
    508 L
  • Najbolja ocjena ekonomičnosti
    89/100
  • Najbolja ocjena praktičnosti
    84/100

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V

  • Najbrži 0-100 km/h
    8,5 s
  • Najveća brzina
    235 km/h
    146 mph Bez ograničenja
    225 km/h
    140 mph Ograničeno
  • Najviše snage
    210 hp
    157 kW
  • Najveći moment
    400 Nm
    295 lb-ft
  • Najbolji omjer snage i mase
    124 hp/t
    92 kW/t
    8,1 kg/hp
  • Najbolja ukupna ocjena
    60/100
  • Najbolja ocjena performansi
    50/100

Usporedba specifikacija

Usporedba specifikacija
ModelAlfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20VRenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
Snaga
210hp157kW
178hp133kW
Moment
400Nm295lb-ft
380Nm280lb-ft
Masa praznog vozila
1,695kg3,737lb
1,613kg3,556lb
Najveća dopuštena masa
2,245kg4,949lb
2,055kg4,530lb
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
Izračunato
213 km/h
132 mph
Do 99% najveće brzine
86.0s99% cilj: 233 km/h / 145 mph
Izračunato
77.3s99% cilj: 211 km/h / 131 mph
Izračunato
0-100 km/h
8.5s
8.7s
0-200 km/h
32.8s
Izračunato
44.6s
Izračunato
0-60 mph
8.1s
Izračunato
8.3s
Izračunato
Potrošnja goriva
7.4L/100 km31.8mpg US38.2mpg UK
6.7L/100 km35.1mpg US42.2mpg UK
Gradska potrošnja
9.9L/100 km23.8mpg US28.5mpg UK
8.8L/100 km26.7mpg US32.1mpg UK
Otvorena cesta
5.9L/100 km39.9mpg US47.9mpg UK
5.7L/100 km41.3mpg US49.6mpg UK
Četvrt milje
16.1s
Izračunato
16.3s
Izračunato
Snaga po masi
124hp/t92kW/t56hp/1000 lb
Izračunato
110hp/t82kW/t50hp/1000 lb
Izračunato
Moment po masi
236Nm/t158lb-ft/ton
Izračunato
236Nm/t158lb-ft/ton
Izračunato
Procijenjeni doseg
946km588mi
Izračunato
985km612mi
Izračunato
Zapremina
2,387cc146cu in
1,995cc122cu in
Duljina
4,660mm183in
4,803mm189in
Širina
1,828mm72in
1,811mm71in
Visina
1,422mm56in
1,445mm57in
Međuosovinski razmak
2,700mm106in
2,756mm109in
Prednji trag kotača
1,578mm62in
-
Stražnji trag kotača
1,555mm61in
-
Prtljažnik
445L
508L
Najveći prtljažnik
1,235L
-
Vrata
5
5
Sjedala
5
5
Spremnik goriva
70L
66L
CO2 emisije
194g/km
-

Grafovi performansi

Procjene koristite kao orijentir za usporedbu i provjerite točne podatke prije odluke.

Dyno simulacija

Procijenjene krivulje snage i momenta prema okretajima motora.

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20VRenault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAPSnagaMoment
  • Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V: Snaga / Moment
  • Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP: Snaga / Moment
Tablica podataka za Dyno simulacija
AutomobilRPM najveće snageRPM najvećeg momentaMaks. okretaji motora
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V4.000 rpm1.500 rpm4.250 rpm
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP3.750 rpm2.000 rpm4.000 rpm

Krivulja ubrzanja

Procijenjena brzina kroz vrijeme za odabrane automobile.

Tablica ubrzanja i drag simulacije
MetrikaAlfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20VRenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
Kontrolne točke ubrzanja
0-60 mph
0-97 km/h
8,1 s
8,3 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,5 s
8,7 s
0-200 km/h
0-124 mph
32,8 s
44,6 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
Vjerojatno ograničeno
213 km/h
132 mph
Drag simulacija
60 ft
18 m
2,8 s
2,8 s
330 ft
101 m
7,2 s
7,2 s
1/8 milje
201 m
10,7 s
10,8 s
1000 ft
305 m
13,7 s
13,8 s
1/4 milje
402 m
16,1 s
16,3 s
Izlazna brzina
1/4 milje
402 m
148 km/h
92 mph
144 km/h
89 mph

Usporedba: Snaga

Stupčasti graf za Snaga. Više je bolje · hp / kW

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
210 hp
157 kW
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
178 hp
133 kW

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V ima 32 KS više nego Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP.

Najveća razlika u snazi je između Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP i Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V: 32 KS (24 kW).

Usporedba: Moment

Stupčasti graf za Moment. Više je bolje · Nm / lb-ft

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
400 Nm
295 lb-ft
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
380 Nm
280 lb-ft

Usporedba: Masa praznog vozila

Stupčasti graf za Masa praznog vozila. Niže je bolje · kg / lb

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
1.695 kg
3.737 lb
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
1.613 kg
3.556 lb

Usporedba: Najveća brzina bez blokade

Stupčasti graf za Najveća brzina bez blokade. Više je bolje · km/h / mph

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
213 km/h
132 mph

Usporedba: 0-100 km/h

Stupčasti graf za 0-100 km/h. Niže je bolje · seconds

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V8,5 s
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP8,7 s

Najveća razlika 0-100 km/h je između Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V i Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP: 0,2 s.

Usporedba: Potrošnja goriva

Stupčasti graf za Potrošnja goriva. Niže je bolje · L/100 km / mpg US / mpg UK

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
7,4 L/100 km
31,8 mpg US
38,2 mpg UK
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK

Najveća razlika u potrošnji je između Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP i Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V: 0,7 L/100 km.

Usporedba: Snaga po masi

Stupčasti graf za Snaga po masi. Više je bolje · hp/t / kW/t

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
110 hp/t
82 kW/t
9,1 kg/hp

Usporedba: Procijenjeni doseg

Stupčasti graf za Procijenjeni doseg. Više je bolje · km / mi

Tablica podataka grafa
AutomobilVrijednost
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
946 km
588 mi
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
985 km
612 mi

Graf performansi

Usporedba normaliziranih ocjena performansi i potrošnje goriva.

Tablica podataka grafa
AutomobilSnagaUbrzanjeNajveća brzina
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
210 hp
157 kW
8,5 s
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
178 hp
133 kW
8,7 s
213 km/h
132 mph

Najbolji omjer

Graf s ocjenom performansi na X osi i praktičnosti na Y osi.

Tablica podataka grafa
AutomobilOcjena performansiOcjena praktičnosti
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
Snaga
210 hp
157 kW
0-100 km/h8,5 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
445 L
15,7 cu ft
Duljina
4.660 mm
183,5 in
Visina
1.422 mm
56,0 in
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
Snaga
178 hp
133 kW
0-100 km/h8,7 s
Najveća brzina
213 km/h
132 mph
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
508 L
17,9 cu ft
Duljina
4.803 mm
189,1 in
Visina
1.445 mm
56,9 in

Performanse i ekonomičnost

Automobili bliže gornjem desnom kutu spajaju jače performanse i bolju ekonomičnost.

Tablica podataka za Performanse i ekonomičnost
AutomobilOcjena performansiOcjena ekonomičnosti
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
Snaga
210 hp
157 kW
0-100 km/h8,5 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
7,4 L/100 km
31,8 mpg US
38,2 mpg UK
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
Snaga
178 hp
133 kW
0-100 km/h8,7 s
Najveća brzina
213 km/h
132 mph
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V je najbliži najboljem balansu performansi i ekonomičnosti.

Ubrzanje i potrošnja

Automobili bliže donjem lijevom kutu nude bolji spoj brzog ubrzanja i niske potrošnje.

Tablica podataka za Ubrzanje i potrošnja
AutomobilPotrošnja, L/100 km0-100 km/h, s
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
7,4 L/100 km
31,8 mpg US
38,2 mpg UK
8,5 s
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
8,7 s

Snaga po masi i potrošnja

Označeno područje daje prednost većoj snazi po masi i nižoj potrošnji.

Tablica podataka za Snaga po masi i potrošnja
AutomobilSnaga po masi, KS/tPotrošnja, L/100 km
Alfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20V
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
7,4 L/100 km
31,8 mpg US
38,2 mpg UK
RenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
110 hp/t
82 kW/t
9,1 kg/hp
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK

Detaljna razrada ocjena

Detaljna razrada ocjena
AutomobilAlfa Romeo159 Sportwagon2.4 JTDM 20VRenaultLaguna III Grandtour2.0 dCi FAP
Snaga
210 hp
157 kW
178 hp
133 kW
Moment
400 Nm
295 lb-ft
380 Nm
280 lb-ft
Ubrzanje
8,5 s
8,7 s
Najveća brzina
Bez ograničenja
235 km/h146 mph
Ograničeno
225 km/h140 mph
213 km/h
132 mph
Lakoća
1.695 kg
3.737 lb
1.613 kg
3.556 lb
Potrošnja
7,4 L/100 km
31,8 mpg US
38,2 mpg UK
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
Praktičnost
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
445 L
15,7 cu ft
Duljina
4.660 mm
183,5 in
Visina
1.422 mm
56,0 in
Vrata/sjedala
5 vrata
5 sjedala
Prtljažnik
508 L
17,9 cu ft
Duljina
4.803 mm
189,1 in
Visina
1.445 mm
56,9 in
Doseg
946 km
588 mi
985 km
612 mi
CO2
194 g/km
-
Prtljažnik
445 L
15,7 cu ft
508 L
17,9 cu ft
Snaga po masi
124 hp/t
92 kW/t
8,1 kg/hp
110 hp/t
82 kW/t
9,1 kg/hp
Ukupno
Fiksna ocjena
Fiksna ocjena

Trošak goriva i godišnja vožnja

Procijenite troškove iz kombinirane potrošnje, godišnje kilometraže i cijene goriva u lokalnoj valuti.

Unesite cijenu goriva u lokalnoj valuti, npr. €/L, $/gal, £/L ili drugu lokalnu valutu.

LV = lokalna valuta

Trošak goriva i godišnja vožnja
AutomobilAlfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20VRenault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP
Potrošnja7,4 L/100 km31,8 mpg US38,2 mpg UK6,7 L/100 km35,1 mpg US42,2 mpg UK
Trošak / 100 km12,95 LC100 km11,73 LC100 km
Trošak / 100 mi20,84 LC100 mi18,87 LC100 mi
Godišnja potrošnja goriva1.110 L293 US gal244 UK gal1.005 L265 US gal221 UK gal
Godišnji trošak goriva1.943 LC/godina1.759 LC/godina

Izravne usporedbe

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V

  • Ima 32 KS više
  • Ima 20 Nm više
  • Brži je za 0,2 s od 0-100 km/h
  • Ima 22 km/h (14 mph) veću najveću brzinu
  • Ima 14 KS/t bolji omjer snage i mase

Prednosti

  • Najbrži 0-100 km/h u ovoj usporedbi
  • Najveća brzina
  • Najviše snage
  • Najveći moment
  • Najbolji omjer snage i mase

Nedostaci

  • Najveća kombinirana potrošnja
  • Najteži
  • Najmanji prtljažnik

Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP

  • Lakši je za 82 kg
  • Troši 0,7 L/100 km manje
  • Ima 39 km (24 mi) veći procijenjeni doseg
  • Ima 63 L veći prtljažnik

Prednosti

  • Najlakši
  • Najniža kombinirana potrošnja
  • Najbolji procijenjeni doseg
  • Najveći prtljažnik

Nedostaci

  • Najsporiji 0-100 km/h
  • Najmanje snage
  • Najniža najveća brzina

Odabir automobila

Marka
Model
Generacija
Motor ili izvedba
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP
Usporedi odabrane automobile
2 automobila odabrana

Popularne usporedbe

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20V vs Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP - usporedba automobila - FastVsFaster