Mercedes-Benz EQE SUV (X294)
Autojen vertailu
Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWhvsHiPhi X 94.3 kWh
Vertaile teknisiä tietoja, kiihtyvyyttä, kulutusta, mittoja, käytännöllisyyttä ja arvioituja käyttökustannuksia vierekkäin.
Uusi vertailuHiPhi X
94.3 kWh
Vertailun yleiskuva
Käytä arvioita vain vertailun tukena ja varmista tarkat luvut ennen päätöksiä.
Parhaat valinnat
Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWh
- Nopein 0-100 km/h6,7 s
- Korkein huippunopeus220 km/h137 mph Rajoittamaton210 km/h130 mph Rajoitettu
- Suurin vääntö765 Nm564 lb-ft
- Suurin tavaratila520 L
- Paras kokonaispiste69/100
- Paras suorituskykypiste62/100
- Paras taloudellisuuspiste0/100
- Paras käytännöllisyyspiste85/100
HiPhi X 94.3 kWh
- Tehokkain299 hp223 kW
- Kevein2 440 kg5 379 lb
- Paras teho/paino-suhde123 hp/t91 kW/t8,2 kg/hp
Teknisten tietojen vertailu
| Malli | Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | HiPhiX94.3 kWh |
|---|---|---|
| Teho | 292hp218kW | 299hp223kW |
| Vääntö | 765Nm564lb-ft | 410Nm302lb-ft |
| Omamassa | 2,505kg5,523lb | 2,440kg5,379lb |
| Kokonaismassa | 3,095kg6,823lb | - |
| Huippunopeus | Rajoittamaton 220 km/h137 mph Rajoitettu 210 km/h130 mph Laskettu | Rajoittamaton 210 km/h130 mph Rajoitettu 200 km/h124 mph Laskettu |
| 99 %:iin huippunopeudesta | 71.7s99 % tavoite: 218 km/h / 135 mph Laskettu | 71.7s99 % tavoite: 208 km/h / 129 mph Laskettu |
| 0-100 km/h | 6.7s | 7.1s |
| 0-200 km/h | 33.5s Laskettu | 44.0s Laskettu |
| 0-60 mph | 6.3s Laskettu | 6.7s Laskettu |
| neljännesmaili | 14.8s Laskettu | 15.2s Laskettu |
| Teho/paino | 117hp/t87kW/t53hp/1000 lb Laskettu | 123hp/t91kW/t56hp/1000 lb Laskettu |
| Vääntö/paino | 305Nm/t204lb-ft/ton Laskettu | 168Nm/t112lb-ft/ton Laskettu |
| Pituus | 4,863mm191in | 5,200mm205in |
| Leveys | 1,940mm76in | - |
| Korkeus | 1,686mm66in | 1,618mm64in |
| Akseliväli | 3,030mm119in | 3,150mm124in |
| Raideleveys edessä | 1,650mm65in | 1,701mm67in |
| Raideleveys takana | 1,663mm65in | 1,701mm67in |
| Maavara | 181mm7in | - |
| Tavaratilan tilavuus | 520L | 204L |
| Maks. tavaratilan tilavuus | 1,675L | 587L |
| Ovet | 5 | 5 |
| Istumapaikat | 5 | 6 |
Suorituskykykaaviot
Käytä arvioita vain vertailun tukena ja varmista tarkat luvut ennen päätöksiä.
Kiihtyvyyskäyrä
Arvioitu nopeus ajan myötä valituille ajoneuvoille.
| Metrinen suure | Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | HiPhiX94.3 kWh |
|---|---|---|
| Kiihtyvyyden tarkistuspisteet | ||
0-60 mph 0-97 km/h | 6,3 s | 6,7 s |
0-100 km/h 0-62 mph | 6,7 s | 7,1 s |
0-200 km/h 0-124 mph | 33,5 s | 44,0 s |
| Huippunopeus | Rajoittamaton 220 km/h137 mph Rajoitettu 210 km/h130 mph Todennäköisesti rajoitettu | Rajoittamaton 210 km/h130 mph Rajoitettu 200 km/h124 mph Todennäköisesti rajoitettu |
| Drag race -simulaatio | ||
60 jalkaa 18 m | 2,4 s | 2,4 s |
330 jalkaa 101 m | 6,4 s | 6,5 s |
1/8 maili 201 m | 9,6 s | 9,8 s |
1000 jalkaa 305 m | 12,4 s | 12,7 s |
neljännesmaili 402 m | 14,8 s | 15,2 s |
Läpivientinopeus neljännesmaili 402 m | 153 km/h 95 mph | 149 km/h 92 mph |
Teho-vertailu
Pylväsvertailukaavio kohteelle Teho. Korkeampi on parempi · hp / kW
| Ajoneuvo | Arvo |
|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | 292 hp 218 kW |
| HiPhiX94.3 kWh | 299 hp 223 kW |
HiPhi X 94.3 kWhllä on 7 hv enemmän kuin Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWhllä.
Suurin tehoero on Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWhn ja HiPhi X 94.3 kWhn välillä: 7 hv (5 kW).
Vääntö-vertailu
Pylväsvertailukaavio kohteelle Vääntö. Korkeampi on parempi · Nm / lb-ft
| Ajoneuvo | Arvo |
|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | 765 Nm 564 lb-ft |
| HiPhiX94.3 kWh | 410 Nm 302 lb-ft |
Omamassa-vertailu
Pylväsvertailukaavio kohteelle Omamassa. Matalampi on parempi · kg / lb
| Ajoneuvo | Arvo |
|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | 2 505 kg 5 523 lb |
| HiPhiX94.3 kWh | 2 440 kg 5 379 lb |
Huippunopeus ilman rajoitinta-vertailu
Pylväsvertailukaavio kohteelle Huippunopeus ilman rajoitinta. Korkeampi on parempi · km/h / mph
| Ajoneuvo | Arvo |
|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | Rajoittamaton 220 km/h137 mph Rajoitettu 210 km/h130 mph |
| HiPhiX94.3 kWh | Rajoittamaton 210 km/h130 mph Rajoitettu 200 km/h124 mph |
0-100 km/h-vertailu
Pylväsvertailukaavio kohteelle 0-100 km/h. Matalampi on parempi · seconds
| Ajoneuvo | Arvo |
|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | 6,7 s |
| HiPhiX94.3 kWh | 7,1 s |
Vaikka HiPhi X 94.3 kWh on tehokkaampi, Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWh on nopeampi 0-100 km/h:ssa.
Suurin 0-100 km/h -ero on Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWhn ja HiPhi X 94.3 kWhn välillä: 0,4 s.
Teho/paino-vertailu
Pylväsvertailukaavio kohteelle Teho/paino. Korkeampi on parempi · hp/t / kW/t
| Ajoneuvo | Arvo |
|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | 117 hp/t 87 kW/t 8,6 kg/hp |
| HiPhiX94.3 kWh | 123 hp/t 91 kW/t 8,2 kg/hp |
Suorituskyvyn hämähäkkikaavio
Hämähäkkikaavio, joka vertaa normalisoituja suorituskyky- ja kulutuspisteitä.
| Ajoneuvo | Teho | Kiihtyvyys | Huippunopeus |
|---|---|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | 292 hp 218 kW | 6,7 s | Rajoittamaton 220 km/h137 mph Rajoitettu 210 km/h130 mph |
| HiPhiX94.3 kWh | 299 hp 223 kW | 7,1 s | Rajoittamaton 210 km/h130 mph Rajoitettu 200 km/h124 mph |
Houkuttelevin kvadrantti
Hajontakaavio, jossa suorituskykypiste on X-akselilla ja käytännöllisyyspiste Y-akselilla.
| Ajoneuvo | Suorituskykypiste | Käytännöllisyyspiste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh |
|
| ||||||||||||||
| HiPhiX94.3 kWh |
|
| ||||||||||||||
Yksityiskohtainen pisteytys
| Ajoneuvo | Mercedes-BenzEQE SUV (X294)EQE 350 98 kWh | HiPhiX94.3 kWh | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Teho | 292 hp 218 kW | 299 hp 223 kW | ||||||||||||||||
| Vääntö | 765 Nm 564 lb-ft | 410 Nm 302 lb-ft | ||||||||||||||||
| Kiihtyvyys | 6,7 s | 7,1 s | ||||||||||||||||
| Huippunopeus | Rajoittamaton 220 km/h137 mph Rajoitettu 210 km/h130 mph | Rajoittamaton 210 km/h130 mph Rajoitettu 200 km/h124 mph | ||||||||||||||||
| Keveys | 2 505 kg 5 523 lb | 2 440 kg 5 379 lb | ||||||||||||||||
| Käytännöllisyys |
|
| ||||||||||||||||
| Tavaratila | 520 L 18,4 cu ft | 204 L 7,2 cu ft | ||||||||||||||||
| Teho/paino-suhde | 117 hp/t 87 kW/t 8,6 kg/hp | 123 hp/t 91 kW/t 8,2 kg/hp | ||||||||||||||||
| Kokonaisuus | Kiinteä piste | Kiinteä piste |
Päästä päähän -vertailut
Mercedes-Benz EQE SUV (X294) EQE 350 98 kWh
- On 355 Nm enemmän
- On 0,4 s nopeampi 0-100 km/h:iin
- Huippunopeus on 10 km/h (6 mph) korkeampi
- Tavaratilaa on 316 L enemmän
Plussat
- Nopein 0-100 km/h tässä vertailussa
- Korkein huippunopeus
- Suurin vääntö
- Suurin tavaratila
Miinukset
- Pienin teho
- Painavin
HiPhi X 94.3 kWh
- On 7 hv enemmän
- On 65 kg kevyempi
- Teho/paino-suhde on 6 hv/t parempi
Plussat
- Tehokkain
- Kevein
- Paras teho/paino-suhde
Miinukset
- Hitain 0-100 km/h
- Alhaisin huippunopeus
- Pienin tavaratila
Valitse autoja vertailuun
Suositut vertailut























