Autojen vertailu

BMW i4 (G26) M50 83.9 kWhvsGenesis GV60 Sport Plus 77.4 kWh

Vertaile teknisiä tietoja, kiihtyvyyttä, kulutusta, mittoja, käytännöllisyyttä ja arvioituja käyttökustannuksia vierekkäin.

Uusi vertailu

BMW i4 (G26)

M50 83.9 kWh

544 hvSähköNelivetoAutomaattiCoupé2021-2024
VS

Vertailun yleiskuva

Käytä arvioita vain vertailun tukena ja varmista tarkat luvut ennen päätöksiä.

Parhaat valinnat

BMW i4 (G26) M50 83.9 kWh

  • Nopein 0-100 km/h
    3,9 s
  • Korkein huippunopeus
    240 km/h
    149 mph Rajoittamaton
    225 km/h
    140 mph Rajoitettu
  • Tehokkain
    544 hp
    406 kW
  • Suurin vääntö
    795 Nm
    586 lb-ft
  • Paras teho/paino-suhde
    246 hp/t
    183 kW/t
    4,1 kg/hp
  • Suurin tavaratila
    470 L
  • Paras kokonaispiste
    79/100
  • Paras suorituskykypiste
    83/100
  • Paras taloudellisuuspiste
    0/100
  • Paras käytännöllisyyspiste
    69/100

Teknisten tietojen vertailu

Teknisten tietojen vertailu
MalliBMWi4 (G26)M50 83.9 kWhGenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
Teho
544hp406kW
490hp365kW
Vääntö
795Nm586lb-ft
700Nm516lb-ft
Omamassa
2,215kg4,883lb
2,145kg4,729lb
Kokonaismassa
2,735kg6,030lb
2,660kg5,864lb
Huippunopeus
Rajoittamaton
240 km/h149 mph
Rajoitettu
225 km/h140 mph
Laskettu
235 km/h
146 mph
99 %:iin huippunopeudesta
44.0s99 % tavoite: 238 km/h / 148 mph
Laskettu
49.3s99 % tavoite: 233 km/h / 145 mph
Laskettu
0-100 km/h
3.9s
4.0s
0-200 km/h
15.2s
Laskettu
17.3s
Laskettu
0-60 mph
3.7s
Laskettu
3.8s
Laskettu
neljännesmaili
12.1s
Laskettu
12.3s
Laskettu
Teho/paino
246hp/t183kW/t111hp/1000 lb
Laskettu
228hp/t170kW/t104hp/1000 lb
Laskettu
Vääntö/paino
359Nm/t240lb-ft/ton
Laskettu
326Nm/t218lb-ft/ton
Laskettu
Pituus
4,783mm188in
4,515mm178in
Leveys
1,852mm73in
1,890mm74in
Korkeus
1,448mm57in
1,580mm62in
Akseliväli
2,856mm112in
2,900mm114in
Raideleveys edessä
1,589mm63in
-
Raideleveys takana
1,606mm63in
-
Maavara
125mm5in
160mm6in
Tavaratilan tilavuus
470L
432L
Maks. tavaratilan tilavuus
1,290L
-
Ovet
5
5
Istumapaikat
5
5

Suorituskykykaaviot

Käytä arvioita vain vertailun tukena ja varmista tarkat luvut ennen päätöksiä.

Kiihtyvyyskäyrä

Arvioitu nopeus ajan myötä valituille ajoneuvoille.

Kiihtyvyys- ja drag racing -taulukko
Metrinen suureBMWi4 (G26)M50 83.9 kWhGenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
Kiihtyvyyden tarkistuspisteet
0-60 mph
0-97 km/h
3,7 s
3,8 s
0-100 km/h
0-62 mph
3,9 s
4,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
15,2 s
17,3 s
Huippunopeus
Rajoittamaton
240 km/h149 mph
Rajoitettu
225 km/h140 mph
Rajoitettu
235 km/h
146 mph
Drag race -simulaatio
60 jalkaa
18 m
1,9 s
1,9 s
330 jalkaa
101 m
5,2 s
5,2 s
1/8 maili
201 m
7,8 s
7,9 s
1000 jalkaa
305 m
10,1 s
10,3 s
neljännesmaili
402 m
12,1 s
12,3 s
Läpivientinopeus
neljännesmaili
402 m
185 km/h
115 mph
179 km/h
111 mph

Teho-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Teho. Korkeampi on parempi · hp / kW

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
544 hp
406 kW
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
490 hp
365 kW

BMW i4 (G26) M50 83.9 kWhllä on 54 hv enemmän kuin Genesis GV60 Sport Plus 77.4 kWhllä.

Suurin tehoero on Genesis GV60 Sport Plus 77.4 kWhn ja BMW i4 (G26) M50 83.9 kWhn välillä: 54 hv (40 kW).

Vääntö-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Vääntö. Korkeampi on parempi · Nm / lb-ft

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
795 Nm
586 lb-ft
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
700 Nm
516 lb-ft

Omamassa-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Omamassa. Matalampi on parempi · kg / lb

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
2 215 kg
4 883 lb
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
2 145 kg
4 729 lb

Huippunopeus ilman rajoitinta-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Huippunopeus ilman rajoitinta. Korkeampi on parempi · km/h / mph

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
Rajoittamaton
240 km/h149 mph
Rajoitettu
225 km/h140 mph
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
235 km/h
146 mph

0-100 km/h-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle 0-100 km/h. Matalampi on parempi · seconds

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh3,9 s
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh4,0 s

Suurin 0-100 km/h -ero on BMW i4 (G26) M50 83.9 kWhn ja Genesis GV60 Sport Plus 77.4 kWhn välillä: 0,1 s.

Teho/paino-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Teho/paino. Korkeampi on parempi · hp/t / kW/t

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
246 hp/t
183 kW/t
4,1 kg/hp
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
228 hp/t
170 kW/t
4,4 kg/hp

Suorituskyvyn hämähäkkikaavio

Hämähäkkikaavio, joka vertaa normalisoituja suorituskyky- ja kulutuspisteitä.

Kaavion datataulukko
AjoneuvoTehoKiihtyvyysHuippunopeus
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
544 hp
406 kW
3,9 s
Rajoittamaton
240 km/h149 mph
Rajoitettu
225 km/h140 mph
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
490 hp
365 kW
4,0 s
235 km/h
146 mph

Houkuttelevin kvadrantti

Hajontakaavio, jossa suorituskykypiste on X-akselilla ja käytännöllisyyspiste Y-akselilla.

Kaavion datataulukko
AjoneuvoSuorituskykypisteKäytännöllisyyspiste
BMWi4 (G26)M50 83.9 kWh
Teho
544 hp
406 kW
0-100 km/h3,9 s
Huippunopeus
Rajoittamaton
240 km/h149 mph
Rajoitettu
225 km/h140 mph
Ovet/istuimet
5 ovet
5 istuimet
Tavaratila
470 L
16,6 cu ft
Pituus
4 783 mm
188,3 in
Korkeus
1 448 mm
57,0 in
GenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
Teho
490 hp
365 kW
0-100 km/h4,0 s
Huippunopeus
235 km/h
146 mph
Ovet/istuimet
5 ovet
5 istuimet
Tavaratila
432 L
15,3 cu ft
Pituus
4 515 mm
177,8 in
Korkeus
1 580 mm
62,2 in

Yksityiskohtainen pisteytys

Yksityiskohtainen pisteytys
AjoneuvoBMWi4 (G26)M50 83.9 kWhGenesisGV60Sport Plus 77.4 kWh
Teho
544 hp
406 kW
490 hp
365 kW
Vääntö
795 Nm
586 lb-ft
700 Nm
516 lb-ft
Kiihtyvyys
3,9 s
4,0 s
Huippunopeus
Rajoittamaton
240 km/h149 mph
Rajoitettu
225 km/h140 mph
235 km/h
146 mph
Keveys
2 215 kg
4 883 lb
2 145 kg
4 729 lb
Käytännöllisyys
Ovet/istuimet
5 ovet
5 istuimet
Tavaratila
470 L
16,6 cu ft
Pituus
4 783 mm
188,3 in
Korkeus
1 448 mm
57,0 in
Ovet/istuimet
5 ovet
5 istuimet
Tavaratila
432 L
15,3 cu ft
Pituus
4 515 mm
177,8 in
Korkeus
1 580 mm
62,2 in
Tavaratila
470 L
16,6 cu ft
432 L
15,3 cu ft
Teho/paino-suhde
246 hp/t
183 kW/t
4,1 kg/hp
228 hp/t
170 kW/t
4,4 kg/hp
Kokonaisuus
Kiinteä piste
Kiinteä piste

Päästä päähän -vertailut

BMW i4 (G26) M50 83.9 kWh

  • On 54 hv enemmän
  • On 95 Nm enemmän
  • On 0,1 s nopeampi 0-100 km/h:iin
  • Huippunopeus on 5 km/h (3 mph) korkeampi
  • Teho/paino-suhde on 17 hv/t parempi
  • Tavaratilaa on 38 L enemmän

Plussat

  • Nopein 0-100 km/h tässä vertailussa
  • Korkein huippunopeus
  • Tehokkain
  • Suurin vääntö
  • Paras teho/paino-suhde
  • Suurin tavaratila

Miinukset

  • Painavin

Valitse autoja vertailuun

Merkki
Malli
Sukupolvi
Moottori tai versio
BMW i4 (G26) M50 83.9 kWh
Genesis GV60 Sport Plus 77.4 kWh
Vertaile valittuja autoja
2 ajoneuvoa valittu

Suositut vertailut

BMW i4 (G26) M50 83.9 kWh vs Genesis GV60 Sport Plus 77.4 kWh - autovertailu - FastVsFaster