Autojen vertailu

Bertone GB110 5.2 V10vsFerrari F80 3.0 V6

Vertaile teknisiä tietoja, kiihtyvyyttä, kulutusta, mittoja, käytännöllisyyttä ja arvioituja käyttökustannuksia vierekkäin.

Uusi vertailu

Bertone GB110

5.2 V10

1124 hvBensiiniNelivetoKaksoiskytkinTwin-turboCoupé2024-nykyinen
VS

Ferrari F80

3.0 V6

900 hv2992 cm³BensiiniNelivetoKaksoiskytkinTurboahdettuCoupé2024-nykyinen

Vertailun yleiskuva

Käytä arvioita vain vertailun tukena ja varmista tarkat luvut ennen päätöksiä.

Parhaat valinnat

Bertone GB110 5.2 V10

  • Korkein huippunopeus
    365 km/h
    227 mph Rajoittamaton
    350 km/h
    217 mph Rajoitettu
  • Tehokkain
    1 124 hp
    838 kW
  • Suurin vääntö
    1 100 Nm
    811 lb-ft
  • Kevein
    1 423 kg
    3 137 lb
  • Paras teho/paino-suhde
    790 hp/t
    589 kW/t
    1,3 kg/hp
  • Paras kokonaispiste
    77/100
  • Paras suorituskykypiste
    96/100
  • Paras taloudellisuuspiste
    0/100
  • Paras käytännöllisyyspiste
    38/100

Teknisten tietojen vertailu

Teknisten tietojen vertailu
MalliBertoneGB1105.2 V10FerrariF803.0 V6
Teho
1,124hp838kW
900hp671kW
Vääntö
1,100Nm811lb-ft
850Nm627lb-ft
Omamassa
1,423kg3,137lb
1,525kg3,362lb
Huippunopeus
Rajoittamaton
365 km/h227 mph
Rajoitettu
350 km/h217 mph
Laskettu
350 km/h
217 mph
99 %:iin huippunopeudesta
30.3s99 % tavoite: 361 km/h / 225 mph
Laskettu
34.9s99 % tavoite: 347 km/h / 215 mph
Laskettu
0-100 km/h
2.8s
2.2s
0-200 km/h
6.3s
5.8s
0-60 mph
2.7s
Laskettu
2.1s
Laskettu
neljännesmaili
9.6s
Laskettu
9.1s
Laskettu
Teho/paino
790hp/t589kW/t358hp/1000 lb
Laskettu
590hp/t440kW/t268hp/1000 lb
Laskettu
Vääntö/paino
773Nm/t517lb-ft/ton
Laskettu
557Nm/t373lb-ft/ton
Laskettu
Iskutilavuus-
2,992cc183cu in
Pituus
4,535mm179in
4,840mm191in
Leveys
1,990mm78in
2,060mm81in
Korkeus
1,150mm45in
1,138mm45in
Akseliväli
2,635mm104in
2,665mm105in
Raideleveys edessä-
1,701mm67in
Raideleveys takana-
1,660mm65in
Tavaratilan tilavuus-
35L
Ovet
2
2
Istumapaikat
2
2
Polttoainesäiliö-
64L

Suorituskykykaaviot

Käytä arvioita vain vertailun tukena ja varmista tarkat luvut ennen päätöksiä.

Dynosimulaatio

Arvioidut vakiotyyppiset teho- ja vääntökäyrät moottorin kierrosluvun mukaan.

Bertone GB110 5.2 V10Ferrari F80 3.0 V6TehoVääntö
  • Bertone GB110 5.2 V10: Teho / Vääntö
  • Ferrari F80 3.0 V6: Teho / Vääntö
Datataulukko: Dynosimulaatio
AjoneuvoHuipputehon kierroslukuHuippuväännön kierroslukuMaks. moottorin kierrosluku
BertoneGB1105.2 V108 170 rpm6 650 rpm8 420 rpm
FerrariF803.0 V68 750 rpm5 550 rpm9 200 rpm

Kiihtyvyyskäyrä

Arvioitu nopeus ajan myötä valituille ajoneuvoille.

Kiihtyvyys- ja drag racing -taulukko
Metrinen suureBertoneGB1105.2 V10FerrariF803.0 V6
Kiihtyvyyden tarkistuspisteet
0-60 mph
0-97 km/h
2,7 s
2,1 s
0-100 km/h
0-62 mph
2,8 s
2,2 s
0-200 km/h
0-124 mph
6,3 s
5,8 s
0-200 mph
0-322 km/h
15,2 s
18,4 s
Huippunopeus
Rajoittamaton
365 km/h227 mph
Rajoitettu
350 km/h217 mph
Rajoitettu
350 km/h
217 mph
Drag race -simulaatio
60 jalkaa
18 m
1,9 s
1,6 s
330 jalkaa
101 m
4,5 s
4,0 s
1/8 maili
201 m
6,5 s
6,0 s
1000 jalkaa
305 m
8,2 s
7,7 s
neljännesmaili
402 m
9,6 s
9,1 s
Läpivientinopeus
neljännesmaili
402 m
263 km/h
163 mph
255 km/h
159 mph

Teho-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Teho. Korkeampi on parempi · hp / kW

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BertoneGB1105.2 V10
1 124 hp
838 kW
FerrariF803.0 V6
900 hp
671 kW

Bertone GB110 5.2 V10llä on 224 hv enemmän kuin Ferrari F80 3.0 V6llä.

Suurin tehoero on Ferrari F80 3.0 V6n ja Bertone GB110 5.2 V10n välillä: 224 hv (167 kW).

Vääntö-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Vääntö. Korkeampi on parempi · Nm / lb-ft

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BertoneGB1105.2 V10
1 100 Nm
811 lb-ft
FerrariF803.0 V6
850 Nm
627 lb-ft

Omamassa-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Omamassa. Matalampi on parempi · kg / lb

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BertoneGB1105.2 V10
1 423 kg
3 137 lb
FerrariF803.0 V6
1 525 kg
3 362 lb

Huippunopeus ilman rajoitinta-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Huippunopeus ilman rajoitinta. Korkeampi on parempi · km/h / mph

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BertoneGB1105.2 V10
Rajoittamaton
365 km/h227 mph
Rajoitettu
350 km/h217 mph
FerrariF803.0 V6
350 km/h
217 mph

0-100 km/h-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle 0-100 km/h. Matalampi on parempi · seconds

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BertoneGB1105.2 V102,8 s
FerrariF803.0 V62,2 s

Vaikka Bertone GB110 5.2 V10 on tehokkaampi, Ferrari F80 3.0 V6 on nopeampi 0-100 km/h:ssa.

Suurin 0-100 km/h -ero on Ferrari F80 3.0 V6n ja Bertone GB110 5.2 V10n välillä: 0,6 s.

Teho/paino-vertailu

Pylväsvertailukaavio kohteelle Teho/paino. Korkeampi on parempi · hp/t / kW/t

Kaavion datataulukko
AjoneuvoArvo
BertoneGB1105.2 V10
790 hp/t
589 kW/t
1,3 kg/hp
FerrariF803.0 V6
590 hp/t
440 kW/t
1,7 kg/hp

Suorituskyvyn hämähäkkikaavio

Hämähäkkikaavio, joka vertaa normalisoituja suorituskyky- ja kulutuspisteitä.

Kaavion datataulukko
AjoneuvoTehoKiihtyvyysHuippunopeus
BertoneGB1105.2 V10
1 124 hp
838 kW
2,8 s
Rajoittamaton
365 km/h227 mph
Rajoitettu
350 km/h217 mph
FerrariF803.0 V6
900 hp
671 kW
2,2 s
350 km/h
217 mph

Houkuttelevin kvadrantti

Hajontakaavio, jossa suorituskykypiste on X-akselilla ja käytännöllisyyspiste Y-akselilla.

Kaavion datataulukko
AjoneuvoSuorituskykypisteKäytännöllisyyspiste
BertoneGB1105.2 V10
Teho
1 124 hp
838 kW
0-100 km/h2,8 s
Huippunopeus
Rajoittamaton
365 km/h227 mph
Rajoitettu
350 km/h217 mph
Ovet/istuimet
2 ovet
2 istuimet
Tavaratila-
Pituus
4 535 mm
178,5 in
Korkeus
1 150 mm
45,3 in
FerrariF803.0 V6
Teho
900 hp
671 kW
0-100 km/h2,2 s
Huippunopeus
350 km/h
217 mph
Ovet/istuimet
2 ovet
2 istuimet
Tavaratila
35 L
1,2 cu ft
Pituus
4 840 mm
190,6 in
Korkeus
1 138 mm
44,8 in

Yksityiskohtainen pisteytys

Yksityiskohtainen pisteytys
AjoneuvoBertoneGB1105.2 V10FerrariF803.0 V6
Teho
1 124 hp
838 kW
900 hp
671 kW
Vääntö
1 100 Nm
811 lb-ft
850 Nm
627 lb-ft
Kiihtyvyys
2,8 s
2,2 s
Huippunopeus
Rajoittamaton
365 km/h227 mph
Rajoitettu
350 km/h217 mph
350 km/h
217 mph
Keveys
1 423 kg
3 137 lb
1 525 kg
3 362 lb
Käytännöllisyys
Ovet/istuimet
2 ovet
2 istuimet
Tavaratila-
Pituus
4 535 mm
178,5 in
Korkeus
1 150 mm
45,3 in
Ovet/istuimet
2 ovet
2 istuimet
Tavaratila
35 L
1,2 cu ft
Pituus
4 840 mm
190,6 in
Korkeus
1 138 mm
44,8 in
Tavaratila
-
35 L
1,2 cu ft
Teho/paino-suhde
790 hp/t
589 kW/t
1,3 kg/hp
590 hp/t
440 kW/t
1,7 kg/hp
Kokonaisuus
Kiinteä piste
Kiinteä piste

Päästä päähän -vertailut

Bertone GB110 5.2 V10

  • On 224 hv enemmän
  • On 250 Nm enemmän
  • On 102 kg kevyempi
  • Huippunopeus on 15 km/h (9 mph) korkeampi
  • Teho/paino-suhde on 200 hv/t parempi

Plussat

  • Korkein huippunopeus
  • Tehokkain
  • Suurin vääntö
  • Kevein
  • Paras teho/paino-suhde

Miinukset

  • Hitain 0-100 km/h

Ferrari F80 3.0 V6

  • On 0,6 s nopeampi 0-100 km/h:iin

Plussat

  • Nopein 0-100 km/h tässä vertailussa

Miinukset

  • Pienin teho
  • Painavin
  • Alhaisin huippunopeus

Valitse autoja vertailuun

Merkki
Malli
Sukupolvi
Moottori tai versio
Bertone GB110 5.2 V10
Ferrari F80 3.0 V6
Vertaile valittuja autoja
2 ajoneuvoa valittu

Suositut vertailut

Bertone GB110 5.2 V10 vs Ferrari F80 3.0 V6 - autovertailu - FastVsFaster