Porovnání aut

Volkswagen Tayron I 330TSIvsVolvo XC60 II 2.0 B4

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

Volkswagen Tayron I

330TSI

186 hp1984 cm³BenzínPohon všech kolDual-clutchPřeplňovaný turbodmychadlemSUV2018-2022
VS

Volvo XC60 II

2.0 B4

197 hp1969 cm³DieselPohon všech kolAutomatickáTwin-turboSUV2019-2021

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Volvo XC60 II 2.0 B4

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    8,3 s
  • Nejsilnější
    197 hp
    147 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    420 Nm
    310 lb-ft
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    5,9 L/100 km
    39,9 mpg US
    47,9 mpg UK
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    1 203 km
    748 mi
  • Nejlepší skóre úspornosti
    91/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    85/100

Volkswagen Tayron I 330TSI

  • Nejrychlejší maximální rychlost
    220 km/h
    137 mph Neomezená
    210 km/h
    130 mph Omezená
  • Nejlehčí
    1 735 kg
    3 825 lb
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    107 hp/t
    80 kW/t
    9,3 kg/hp
  • Největší kufr
    506 L
  • Nejlepší celkové skóre
    58/100
  • Nejlepší skóre výkonu
    46/100

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelVolkswagenTayron I330TSIVolvoXC60 II2.0 B4
Výkon
186hp139kW
197hp147kW
Točivý moment
320Nm236lb-ft
420Nm310lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,735kg3,825lb
1,950kg4,299lb
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Vypočtené
205 km/h
127 mph
Na 99 % maximální rychlosti
88.8sCíl 99 %: 218 km/h / 135 mph
Vypočtené
86.5sCíl 99 %: 203 km/h / 126 mph
Vypočtené
0-100 km/h
8.4s
8.3s
0-200 km/h
41.6s
Vypočtené
66.6s
Vypočtené
0-60 mph
8.0s
Vypočtené
7.8s
Vypočtené
Spotřeba paliva
7.3L/100 km32.2mpg US38.7mpg UK
5.9L/100 km39.9mpg US47.9mpg UK
Čtvrt míle
16.1s
Vypočtené
16.0s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
107hp/t80kW/t49hp/1000 lb
Vypočtené
101hp/t75kW/t46hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
184Nm/t123lb-ft/ton
Vypočtené
215Nm/t144lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
863km536mi
Vypočtené
1,203km748mi
Vypočtené
Zdvihový objem
1,984cc121cu in
1,969cc120cu in
Délka
4,595mm181in
4,688mm185in
Šířka
1,860mm73in
1,902mm75in
Výška
1,660mm65in
1,658mm65in
Rozvor
2,731mm108in
2,865mm113in
Rozchod vpředu-
1,668mm66in
Rozchod vzadu-
1,673mm66in
Světlá výška-
216mm9in
Objem zavazadlového prostoru
506L
505L
Max. objem zavazadlového prostoru-
1,432L
Dveře
5
5
Místa
5
5
Palivová nádrž
63L
71L
Emise CO2-
155g/km

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

Volkswagen Tayron I 330TSIVolvo XC60 II 2.0 B4VýkonTočivý moment
  • Volkswagen Tayron I 330TSI: Výkon / Točivý moment
  • Volvo XC60 II 2.0 B4: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
VolkswagenTayron I330TSI5 000 rpm1 600-4 000 rpm5 250 rpm
VolvoXC60 II2.0 B44 000 rpm1 740-2 760 rpm5 000 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrVolkswagenTayron I330TSIVolvoXC60 II2.0 B4
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
8,0 s
7,8 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,4 s
8,3 s
0-200 km/h
0-124 mph
41,6 s
66,6 s
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Pravděpodobně omezená
205 km/h
127 mph
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,7 s
2,5 s
330 ft
101 m
7,0 s
6,8 s
1/8 míle
201 m
10,5 s
10,4 s
1000 ft
305 m
13,6 s
13,5 s
1/4 míle
402 m
16,1 s
16,0 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
144 km/h
89 mph
140 km/h
87 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
186 hp
139 kW
VolvoXC60 II2.0 B4
197 hp
147 kW

Volvo XC60 II 2.0 B4 má o 11 hp více než Volkswagen Tayron I 330TSI.

Největší rozdíl výkonu je mezi Volkswagen Tayron I 330TSI a Volvo XC60 II 2.0 B4: 11 hp (8 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
320 Nm
236 lb-ft
VolvoXC60 II2.0 B4
420 Nm
310 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
1 735 kg
3 825 lb
VolvoXC60 II2.0 B4
1 950 kg
4 299 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
VolvoXC60 II2.0 B4
205 km/h
127 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI8,4 s
VolvoXC60 II2.0 B48,3 s

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Volvo XC60 II 2.0 B4 a Volkswagen Tayron I 330TSI: 0,1 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
VolvoXC60 II2.0 B4
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Největší rozdíl ve spotřebě paliva je mezi Volvo XC60 II 2.0 B4 a Volkswagen Tayron I 330TSI: 1,4 L/100 km.

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
107 hp/t
80 kW/t
9,3 kg/hp
VolvoXC60 II2.0 B4
101 hp/t
75 kW/t
9,9 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
VolkswagenTayron I330TSI
863 km
536 mi
VolvoXC60 II2.0 B4
1 203 km
748 mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
VolkswagenTayron I330TSI
186 hp
139 kW
8,4 s
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
VolvoXC60 II2.0 B4
197 hp
147 kW
8,3 s
205 km/h
127 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
VolkswagenTayron I330TSI
Výkon
186 hp
139 kW
0-100 km/h8,4 s
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
506 L
17,9 cu ft
Délka
4 595 mm
180,9 in
Výška
1 660 mm
65,4 in
VolvoXC60 II2.0 B4
Výkon
197 hp
147 kW
0-100 km/h8,3 s
Maximální rychlost
205 km/h
127 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
505 L
17,8 cu ft
Délka
4 688 mm
184,6 in
Výška
1 658 mm
65,3 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
VolkswagenTayron I330TSI
Výkon
186 hp
139 kW
0-100 km/h8,4 s
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
VolvoXC60 II2.0 B4
Výkon
197 hp
147 kW
0-100 km/h8,3 s
Maximální rychlost
205 km/h
127 mph
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Volvo XC60 II 2.0 B4 je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
VolkswagenTayron I330TSI
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
8,4 s
VolvoXC60 II2.0 B4
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
8,3 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
VolkswagenTayron I330TSI
107 hp/t
80 kW/t
9,3 kg/hp
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
VolvoXC60 II2.0 B4
101 hp/t
75 kW/t
9,9 kg/hp
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloVolkswagenTayron I330TSIVolvoXC60 II2.0 B4
Výkon
186 hp
139 kW
197 hp
147 kW
Točivý moment
320 Nm
236 lb-ft
420 Nm
310 lb-ft
Zrychlení
8,4 s
8,3 s
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
205 km/h
127 mph
Lehkost
1 735 kg
3 825 lb
1 950 kg
4 299 lb
Spotřeba paliva
7,3 L/100 km
32,2 mpg US
38,7 mpg UK
5,9 L/100 km
39,9 mpg US
47,9 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
506 L
17,9 cu ft
Délka
4 595 mm
180,9 in
Výška
1 660 mm
65,4 in
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
505 L
17,8 cu ft
Délka
4 688 mm
184,6 in
Výška
1 658 mm
65,3 in
Skóre dojezdu
863 km
536 mi
1 203 km
748 mi
Skóre CO2
-
155 g/km
Skóre kufru
506 L
17,9 cu ft
505 L
17,8 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
107 hp/t
80 kW/t
9,3 kg/hp
101 hp/t
75 kW/t
9,9 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloVolkswagen Tayron I 330TSIVolvo XC60 II 2.0 B4
Spotřeba7,3 L/100 km32,2 mpg US38,7 mpg UK5,9 L/100 km39,9 mpg US47,9 mpg UK
Cena / 100 km12,78 LC100 km10,33 LC100 km
Cena / 100 mi20,56 LC100 mi16,62 LC100 mi
Roční spotřeba paliva1 095 L289 US gal241 UK gal885 L234 US gal195 UK gal
Roční náklady na palivo1 916 LC/rok1 549 LC/rok

Přímá srovnání

Volkswagen Tayron I 330TSI

  • Je o 215 kg lehčí
  • Má o 15 km/h (9 mph) vyšší maximální rychlost
  • Má o 6 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Má o 1 L větší kufr

Klady

  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejlehčí
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Největší kufr

Zápory

  • Nejpomalejší 0-100 km/h
  • Nejnižší výkon
  • Nejvyšší kombinovaná spotřeba paliva

Volvo XC60 II 2.0 B4

  • Má o 11 hp více
  • Má o 100 Nm více
  • Je o 0,1 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Spotřebuje o 1,4 L/100 km méně paliva
  • Má odhadovaný dojezd delší o 340 km (211 mi)

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejlepší odhadovaný dojezd

Zápory

  • Nejtěžší
  • Nejnižší maximální rychlost
  • Nejmenší kufr

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
Volkswagen Tayron I 330TSI
Volvo XC60 II 2.0 B4
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

Volkswagen Tayron I 330TSI vs Volvo XC60 II 2.0 B4 - porovnání aut - FastVsFaster