Porovnání aut

Skoda Octavia III 1.8 TSIvsSeat Leon III FR 2.0 TDI

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

Skoda Octavia III

1.8 TSI

180 hp1798 cm³BenzínPohon všech kolDual-clutchPřeplňovaný turbodmychadlemHatchback2013-2017
VS

Seat Leon III

FR 2.0 TDI

184 hp1968 cm³DieselPřední náhonManuálníPřeplňovaný turbodmychadlemHatchback2013-2016

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Seat Leon III FR 2.0 TDI

  • Nejsilnější
    184 hp
    137 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    380 Nm
    280 lb-ft
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    134 hp/t
    100 kW/t
    7,4 kg/hp
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    4,2 L/100 km
    56,0 mpg US
    67,3 mpg UK
  • Nejnižší městská spotřeba
    5,2 L/100 km
    45,2 mpg US
    54,3 mpg UK
  • Nejnižší dálniční spotřeba
    3,8 L/100 km
    61,9 mpg US
    74,3 mpg UK
  • Nejnižší emise CO2
    109 g/km
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    1 190 km
    740 mi
  • Nejlepší skóre výkonu
    52/100
  • Nejlepší skóre úspornosti
    95/100

Skoda Octavia III 1.8 TSI

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    7,4 s
  • Nejrychlejší maximální rychlost
    229 km/h
    142 mph
  • Nejlehčí
    1 353 kg
    2 983 lb
  • Největší kufr
    590 L
  • Nejlepší celkové skóre
    60/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    82/100

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelSkodaOctavia III1.8 TSISeatLeon IIIFR 2.0 TDI
Výkon
180hp134kW
184hp137kW
Točivý moment
280Nm207lb-ft
380Nm280lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,353kg2,983lb
1,370kg3,020lb
Celková hmotnost
1,938kg4,273lb
1,850kg4,079lb
Maximální rychlost
229 km/h
142 mph
228 km/h
142 mph
Na 99 % maximální rychlosti
82.4sCíl 99 %: 227 km/h / 141 mph
Vypočtené
84.2sCíl 99 %: 226 km/h / 140 mph
Vypočtené
0-100 km/h
7.4s
7.5s
0-200 km/h
32.6s
Vypočtené
33.7s
Vypočtené
0-60 mph
7.0s
Vypočtené
7.1s
Vypočtené
Spotřeba paliva
6.7L/100 km35.1mpg US42.2mpg UK
4.2L/100 km56mpg US67.3mpg UK
Spotřeba ve městě
8.3L/100 km28.3mpg US34.0mpg UK
5.2L/100 km45.2mpg US54.3mpg UK
Spotřeba na dálnici
5.7L/100 km41.3mpg US49.6mpg UK
3.8L/100 km61.9mpg US74.3mpg UK
Čtvrt míle
15.3s
Vypočtené
15.4s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
133hp/t99kW/t60hp/1000 lb
Vypočtené
134hp/t100kW/t61hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
207Nm/t138lb-ft/ton
Vypočtené
277Nm/t186lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
746km464mi
Vypočtené
1,190km740mi
Vypočtené
Zdvihový objem
1,798cc110cu in
1,968cc120cu in
Délka
4,659mm183in
4,271mm168in
Šířka
1,814mm71in
1,816mm71in
Výška
1,461mm58in
1,444mm57in
Rozvor
2,680mm106in
2,634mm104in
Rozchod vpředu
1,543mm61in
1,534mm60in
Rozchod vzadu
1,512mm60in
1,508mm59in
Světlá výška
140mm6in
-
Objem zavazadlového prostoru
590L
380L
Max. objem zavazadlového prostoru
1,580L
1,210L
Dveře
5
5
Místa
5
5
Palivová nádrž
50L
50L
Emise CO2
154g/km
109g/km

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

Skoda Octavia III 1.8 TSISeat Leon III FR 2.0 TDIVýkonTočivý moment
  • Skoda Octavia III 1.8 TSI: Výkon / Točivý moment
  • Seat Leon III FR 2.0 TDI: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
SkodaOctavia III1.8 TSI4 500-6 200 rpm1 350-4 500 rpm6 450 rpm
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI3 500-4 000 rpm1 750-3 000 rpm4 250 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrSkodaOctavia III1.8 TSISeatLeon IIIFR 2.0 TDI
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
7,0 s
7,1 s
0-100 km/h
0-62 mph
7,4 s
7,5 s
0-200 km/h
0-124 mph
32,6 s
33,7 s
Maximální rychlost
229 km/h
142 mph
228 km/h
142 mph
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,5 s
2,5 s
330 ft
101 m
6,7 s
6,7 s
1/8 míle
201 m
10,0 s
10,1 s
1000 ft
305 m
12,9 s
13,0 s
1/4 míle
402 m
15,3 s
15,4 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
151 km/h
94 mph
150 km/h
93 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
180 hp
134 kW
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
184 hp
137 kW

Seat Leon III FR 2.0 TDI má o 4 hp více než Skoda Octavia III 1.8 TSI.

Největší rozdíl výkonu je mezi Skoda Octavia III 1.8 TSI a Seat Leon III FR 2.0 TDI: 4 hp (3 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
280 Nm
207 lb-ft
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
380 Nm
280 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
1 353 kg
2 983 lb
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
1 370 kg
3 020 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
229 km/h
142 mph
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
228 km/h
142 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI7,4 s
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI7,5 s

I když má Seat Leon III FR 2.0 TDI více výkonu, Skoda Octavia III 1.8 TSI je rychlejší z 0-100 km/h.

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Skoda Octavia III 1.8 TSI a Seat Leon III FR 2.0 TDI: 0,1 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
4,2 L/100 km
56,0 mpg US
67,3 mpg UK

Největší rozdíl ve spotřebě paliva je mezi Seat Leon III FR 2.0 TDI a Skoda Octavia III 1.8 TSI: 2,5 L/100 km.

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
134 hp/t
100 kW/t
7,4 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
SkodaOctavia III1.8 TSI
746 km
464 mi
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
1 190 km
740 mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
SkodaOctavia III1.8 TSI
180 hp
134 kW
7,4 s
229 km/h
142 mph
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
184 hp
137 kW
7,5 s
228 km/h
142 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
SkodaOctavia III1.8 TSI
Výkon
180 hp
134 kW
0-100 km/h7,4 s
Maximální rychlost
229 km/h
142 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
590 L
20,8 cu ft
Délka
4 659 mm
183,4 in
Výška
1 461 mm
57,5 in
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
Výkon
184 hp
137 kW
0-100 km/h7,5 s
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
380 L
13,4 cu ft
Délka
4 271 mm
168,1 in
Výška
1 444 mm
56,9 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
SkodaOctavia III1.8 TSI
Výkon
180 hp
134 kW
0-100 km/h7,4 s
Maximální rychlost
229 km/h
142 mph
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
Výkon
184 hp
137 kW
0-100 km/h7,5 s
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
4,2 L/100 km
56,0 mpg US
67,3 mpg UK

Seat Leon III FR 2.0 TDI je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
SkodaOctavia III1.8 TSI
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
7,4 s
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
4,2 L/100 km
56,0 mpg US
67,3 mpg UK
7,5 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
SkodaOctavia III1.8 TSI
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
SeatLeon IIIFR 2.0 TDI
134 hp/t
100 kW/t
7,4 kg/hp
4,2 L/100 km
56,0 mpg US
67,3 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloSkodaOctavia III1.8 TSISeatLeon IIIFR 2.0 TDI
Výkon
180 hp
134 kW
184 hp
137 kW
Točivý moment
280 Nm
207 lb-ft
380 Nm
280 lb-ft
Zrychlení
7,4 s
7,5 s
Maximální rychlost
229 km/h
142 mph
228 km/h
142 mph
Lehkost
1 353 kg
2 983 lb
1 370 kg
3 020 lb
Spotřeba paliva
6,7 L/100 km
35,1 mpg US
42,2 mpg UK
4,2 L/100 km
56,0 mpg US
67,3 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
590 L
20,8 cu ft
Délka
4 659 mm
183,4 in
Výška
1 461 mm
57,5 in
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
380 L
13,4 cu ft
Délka
4 271 mm
168,1 in
Výška
1 444 mm
56,9 in
Skóre dojezdu
746 km
464 mi
1 190 km
740 mi
Skóre CO2
154 g/km
109 g/km
Skóre kufru
590 L
20,8 cu ft
380 L
13,4 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
133 hp/t
99 kW/t
7,5 kg/hp
134 hp/t
100 kW/t
7,4 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloSkoda Octavia III 1.8 TSISeat Leon III FR 2.0 TDI
Spotřeba6,7 L/100 km35,1 mpg US42,2 mpg UK4,2 L/100 km56 mpg US67,3 mpg UK
Cena / 100 km11,73 LC100 km7,35 LC100 km
Cena / 100 mi18,87 LC100 mi11,83 LC100 mi
Roční spotřeba paliva1 005 L265 US gal221 UK gal630 L166 US gal139 UK gal
Roční náklady na palivo1 759 LC/rok1 103 LC/rok

Přímá srovnání

Skoda Octavia III 1.8 TSI

  • Je o 17 kg lehčí
  • Je o 0,1 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Má o 1 km/h (1 mph) vyšší maximální rychlost
  • Má o 210 L větší kufr

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejlehčí
  • Největší kufr

Zápory

  • Nejnižší výkon
  • Nejvyšší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejvyšší emise CO2

Seat Leon III FR 2.0 TDI

  • Má o 4 hp více
  • Má o 100 Nm více
  • Spotřebuje o 2,5 L/100 km méně paliva
  • Má o 1 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Má odhadovaný dojezd delší o 444 km (276 mi)
  • Vypouští o 45 g/km méně CO2

Klady

  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Nejlepší odhadovaný dojezd

Zápory

  • Nejpomalejší 0-100 km/h
  • Nejtěžší
  • Nejnižší maximální rychlost
  • Nejmenší kufr

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
Skoda Octavia III 1.8 TSI
Seat Leon III FR 2.0 TDI
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

Skoda Octavia III 1.8 TSI vs Seat Leon III FR 2.0 TDI - porovnání aut - FastVsFaster