Porovnání aut

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16VvsRenault Megane IV 1.3 TCe

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

Renault Megane III Coupe

RS Trophy 2.0 16V

265 hp1998 cm³BenzínPřední náhonManuálníPřeplňovaný turbodmychadlemKupé2011-2012
VS

Renault Megane IV

1.3 TCe

160 hp1332 cm³BenzínPřední náhonManuálníPřeplňovaný turbodmychadlemHatchback2018-2020

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Renault Megane IV 1.3 TCe

  • Nejlehčí
    1 254 kg
    2 765 lb
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    5,5 L/100 km
    42,8 mpg US
    51,4 mpg UK
  • Nejnižší městská spotřeba
    6,9 L/100 km
    34,1 mpg US
    40,9 mpg UK
  • Nejnižší dálniční spotřeba
    4,6 L/100 km
    51,1 mpg US
    61,4 mpg UK
  • Nejnižší emise CO2
    125 g/km
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    909 km
    565 mi
  • Největší kufr
    407 L
  • Nejlepší skóre úspornosti
    92/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    75/100

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    6,0 s
  • Nejrychlejší maximální rychlost
    254 km/h
    158 mph
  • Nejsilnější
    265 hp
    198 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    360 Nm
    266 lb-ft
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    191 hp/t
    142 kW/t
    5,2 kg/hp
  • Nejlepší celkové skóre
    60/100
  • Nejlepší skóre výkonu
    61/100

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelRenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16VRenaultMegane IV1.3 TCe
Výkon
265hp198kW
160hp119kW
Točivý moment
360Nm266lb-ft
260Nm192lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,387kg3,058lb
1,254kg2,765lb
Celková hmotnost
1,835kg4,045lb
1,814kg3,999lb
Maximální rychlost
254 km/h
158 mph
205 km/h
127 mph
Na 99 % maximální rychlosti
80.0sCíl 99 %: 251 km/h / 156 mph
Vypočtené
84.6sCíl 99 %: 203 km/h / 126 mph
Vypočtené
0-100 km/h
6.0s
9.0s
0-200 km/h
22.4s
Vypočtené
65.9s
Vypočtené
0-60 mph
5.7s
Vypočtené
8.5s
Vypočtené
Spotřeba paliva
8.2L/100 km28.7mpg US34.4mpg UK
5.5L/100 km42.8mpg US51.4mpg UK
Spotřeba ve městě
11.3L/100 km20.8mpg US25.0mpg UK
6.9L/100 km34.1mpg US40.9mpg UK
Spotřeba na dálnici
6.5L/100 km36.2mpg US43.5mpg UK
4.6L/100 km51.1mpg US61.4mpg UK
Čtvrt míle
14.1s
Vypočtené
16.5s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
191hp/t142kW/t87hp/1000 lb
Vypočtené
128hp/t95kW/t58hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
260Nm/t174lb-ft/ton
Vypočtené
207Nm/t139lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
732km455mi
Vypočtené
909km565mi
Vypočtené
Zdvihový objem
1,998cc122cu in
1,332cc81cu in
Délka
4,299mm169in
4,359mm172in
Šířka-
1,814mm71in
Výška
1,435mm56in
1,447mm57in
Rozvor
2,636mm104in
2,669mm105in
Rozchod vpředu
1,588mm63in
1,591mm63in
Rozchod vzadu
1,545mm61in
1,586mm62in
Světlá výška
120mm5in
145mm6in
Objem zavazadlového prostoru
377L
407L
Max. objem zavazadlového prostoru
1,024L
1,247L
Dveře
3
5
Místa
5
5
Palivová nádrž
60L
50L
Emise CO2
190g/km
125g/km

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16VRenault Megane IV 1.3 TCeVýkonTočivý moment
  • Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V: Výkon / Točivý moment
  • Renault Megane IV 1.3 TCe: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V5 500 rpm3 000-5 000 rpm5 750 rpm
RenaultMegane IV1.3 TCe5 500 rpm1 750 rpm5 750 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrRenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16VRenaultMegane IV1.3 TCe
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
5,7 s
8,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
6,0 s
9,0 s
0-200 km/h
0-124 mph
22,4 s
65,9 s
Maximální rychlost
254 km/h
158 mph
205 km/h
127 mph
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,3 s
2,7 s
330 ft
101 m
6,1 s
7,2 s
1/8 míle
201 m
9,2 s
10,8 s
1000 ft
305 m
11,9 s
13,9 s
1/4 míle
402 m
14,1 s
16,5 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
164 km/h
102 mph
139 km/h
86 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
265 hp
198 kW
RenaultMegane IV1.3 TCe
160 hp
119 kW

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V má o 105 hp více než Renault Megane IV 1.3 TCe.

Největší rozdíl výkonu je mezi Renault Megane IV 1.3 TCe a Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V: 105 hp (78 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
360 Nm
266 lb-ft
RenaultMegane IV1.3 TCe
260 Nm
192 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
1 387 kg
3 058 lb
RenaultMegane IV1.3 TCe
1 254 kg
2 765 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
254 km/h
158 mph
RenaultMegane IV1.3 TCe
205 km/h
127 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V6,0 s
RenaultMegane IV1.3 TCe9,0 s

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V a Renault Megane IV 1.3 TCe: 3,0 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
8,2 L/100 km
28,7 mpg US
34,4 mpg UK
RenaultMegane IV1.3 TCe
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK

Největší rozdíl ve spotřebě paliva je mezi Renault Megane IV 1.3 TCe a Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V: 2,7 L/100 km.

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
191 hp/t
142 kW/t
5,2 kg/hp
RenaultMegane IV1.3 TCe
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
732 km
455 mi
RenaultMegane IV1.3 TCe
909 km
565 mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
265 hp
198 kW
6,0 s
254 km/h
158 mph
RenaultMegane IV1.3 TCe
160 hp
119 kW
9,0 s
205 km/h
127 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
Výkon
265 hp
198 kW
0-100 km/h6,0 s
Maximální rychlost
254 km/h
158 mph
Dveře/místa
3 dveře
5 místa
Kufr
377 L
13,3 cu ft
Délka
4 299 mm
169,3 in
Výška
1 435 mm
56,5 in
RenaultMegane IV1.3 TCe
Výkon
160 hp
119 kW
0-100 km/h9,0 s
Maximální rychlost
205 km/h
127 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
407 L
14,4 cu ft
Délka
4 359 mm
171,6 in
Výška
1 447 mm
57,0 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
Výkon
265 hp
198 kW
0-100 km/h6,0 s
Maximální rychlost
254 km/h
158 mph
8,2 L/100 km
28,7 mpg US
34,4 mpg UK
RenaultMegane IV1.3 TCe
Výkon
160 hp
119 kW
0-100 km/h9,0 s
Maximální rychlost
205 km/h
127 mph
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
8,2 L/100 km
28,7 mpg US
34,4 mpg UK
6,0 s
RenaultMegane IV1.3 TCe
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK
9,0 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
RenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16V
191 hp/t
142 kW/t
5,2 kg/hp
8,2 L/100 km
28,7 mpg US
34,4 mpg UK
RenaultMegane IV1.3 TCe
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloRenaultMegane III CoupeRS Trophy 2.0 16VRenaultMegane IV1.3 TCe
Výkon
265 hp
198 kW
160 hp
119 kW
Točivý moment
360 Nm
266 lb-ft
260 Nm
192 lb-ft
Zrychlení
6,0 s
9,0 s
Maximální rychlost
254 km/h
158 mph
205 km/h
127 mph
Lehkost
1 387 kg
3 058 lb
1 254 kg
2 765 lb
Spotřeba paliva
8,2 L/100 km
28,7 mpg US
34,4 mpg UK
5,5 L/100 km
42,8 mpg US
51,4 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
3 dveře
5 místa
Kufr
377 L
13,3 cu ft
Délka
4 299 mm
169,3 in
Výška
1 435 mm
56,5 in
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
407 L
14,4 cu ft
Délka
4 359 mm
171,6 in
Výška
1 447 mm
57,0 in
Skóre dojezdu
732 km
455 mi
909 km
565 mi
Skóre CO2
190 g/km
125 g/km
Skóre kufru
377 L
13,3 cu ft
407 L
14,4 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
191 hp/t
142 kW/t
5,2 kg/hp
128 hp/t
95 kW/t
7,8 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloRenault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16VRenault Megane IV 1.3 TCe
Spotřeba8,2 L/100 km28,7 mpg US34,4 mpg UK5,5 L/100 km42,8 mpg US51,4 mpg UK
Cena / 100 km14,35 LC100 km9,63 LC100 km
Cena / 100 mi23,09 LC100 mi15,49 LC100 mi
Roční spotřeba paliva1 230 L325 US gal271 UK gal825 L218 US gal181 UK gal
Roční náklady na palivo2 153 LC/rok1 444 LC/rok

Přímá srovnání

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V

  • Má o 105 hp více
  • Má o 100 Nm více
  • Je o 3,0 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Má o 49 km/h (30 mph) vyšší maximální rychlost
  • Má o 63 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti

Zápory

  • Nejvyšší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejtěžší
  • Nejmenší kufr
  • Nejvyšší emise CO2

Renault Megane IV 1.3 TCe

  • Je o 133 kg lehčí
  • Spotřebuje o 2,7 L/100 km méně paliva
  • Má odhadovaný dojezd delší o 177 km (110 mi)
  • Má o 30 L větší kufr
  • Vypouští o 65 g/km méně CO2

Klady

  • Nejlehčí
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
  • Největší kufr

Zápory

  • Nejpomalejší 0-100 km/h
  • Nejnižší výkon
  • Nejnižší maximální rychlost

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V
Renault Megane IV 1.3 TCe
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

Renault Megane III Coupe RS Trophy 2.0 16V vs Renault Megane IV 1.3 TCe - porovnání aut - FastVsFaster