Porovnání aut

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbovsVolvo V90 2.0 T4

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

Opel Insignia Country Tourer (B)

2.0 BiTurbo

210 hp1956 cm³DieselPohon všech kolAutomatickáPřeplňovaný turbodmychadlemKombi / estate2017-2018
VS

Volvo V90

2.0 T4

190 hp1969 cm³BenzínPřední náhonAutomatickáPřeplňovaný turbodmychadlemKombi / estate2017-2018

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    8,2 s
  • Nejrychlejší maximální rychlost
    228 km/h
    142 mph
  • Nejsilnější
    210 hp
    157 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    480 Nm
    354 lb-ft
  • Nejlehčí
    1 732 kg
    3 818 lb
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    121 hp/t
    90 kW/t
    8,2 kg/hp
  • Nejnižší městská spotřeba
    8,8 L/100 km
    26,7 mpg US
    32,1 mpg UK
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    873 km
    543 mi
  • Největší kufr
    560 L
  • Nejlepší celkové skóre
    63/100
  • Nejlepší skóre výkonu
    52/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    87/100

Volvo V90 2.0 T4

  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    6,8 L/100 km
    34,6 mpg US
    41,5 mpg UK
  • Nejnižší dálniční spotřeba
    5,6 L/100 km
    42,0 mpg US
    50,4 mpg UK
  • Nejnižší emise CO2
    158 g/km
  • Nejlepší skóre úspornosti
    89/100

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelOpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurboVolvoV902.0 T4
Výkon
210hp157kW
190hp142kW
Točivý moment
480Nm354lb-ft
300Nm221lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,732kg3,818lb
1,785kg3,935lb
Celková hmotnost
2,380kg5,247lb
2,300kg5,071lb
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Vypočtené
Na 99 % maximální rychlosti
81.2sCíl 99 %: 226 km/h / 140 mph
Vypočtené
85.4sCíl 99 %: 218 km/h / 135 mph
Vypočtené
0-100 km/h
8.2s
8.9s
0-200 km/h
34.1s
Vypočtené
41.3s
Vypočtené
0-60 mph
7.8s
Vypočtené
8.4s
Vypočtené
Spotřeba paliva
7.1L/100 km33.1mpg US39.8mpg UK
6.8L/100 km34.6mpg US41.5mpg UK
Spotřeba ve městě
8.8L/100 km26.7mpg US32.1mpg UK
8.9L/100 km26.4mpg US31.7mpg UK
Spotřeba na dálnici
5.9L/100 km39.9mpg US47.9mpg UK
5.6L/100 km42mpg US50.4mpg UK
Čtvrt míle
15.9s
Vypočtené
16.5s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
121hp/t90kW/t55hp/1000 lb
Vypočtené
106hp/t79kW/t48hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
277Nm/t185lb-ft/ton
Vypočtené
168Nm/t112lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
873km543mi
Vypočtené
809km503mi
Vypočtené
Zdvihový objem
1,956cc119cu in
1,969cc120cu in
Délka
5,004mm197in
4,936mm194in
Šířka
1,871mm74in
1,879mm74in
Výška
1,525mm60in
1,475mm58in
Rozvor
2,829mm111in
2,941mm116in
Rozchod vpředu
1,607mm63in
1,628mm64in
Rozchod vzadu
1,610mm63in
1,629mm64in
Objem zavazadlového prostoru
560L
560L
Max. objem zavazadlového prostoru
1,665L
-
Dveře
5
5
Místa
5
5
Palivová nádrž
62L
55L
Emise CO2
188g/km
158g/km

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurboVolvo V90 2.0 T4VýkonTočivý moment
  • Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo: Výkon / Točivý moment
  • Volvo V90 2.0 T4: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo4 000 rpm1 500 rpm4 250 rpm
VolvoV902.0 T45 000 rpm1 600-4 000 rpm5 250 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrOpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurboVolvoV902.0 T4
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
7,8 s
8,4 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,2 s
8,9 s
0-200 km/h
0-124 mph
34,1 s
41,3 s
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Pravděpodobně omezená
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,7 s
2,8 s
330 ft
101 m
7,1 s
7,3 s
1/8 míle
201 m
10,5 s
10,9 s
1000 ft
305 m
13,5 s
13,9 s
1/4 míle
402 m
15,9 s
16,5 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
149 km/h
92 mph
143 km/h
89 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
210 hp
157 kW
VolvoV902.0 T4
190 hp
142 kW

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo má o 20 hp více než Volvo V90 2.0 T4.

Největší rozdíl výkonu je mezi Volvo V90 2.0 T4 a Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo: 20 hp (15 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
480 Nm
354 lb-ft
VolvoV902.0 T4
300 Nm
221 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
1 732 kg
3 818 lb
VolvoV902.0 T4
1 785 kg
3 935 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
228 km/h
142 mph
VolvoV902.0 T4
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo8,2 s
VolvoV902.0 T48,9 s

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo a Volvo V90 2.0 T4: 0,7 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
VolvoV902.0 T4
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
121 hp/t
90 kW/t
8,2 kg/hp
VolvoV902.0 T4
106 hp/t
79 kW/t
9,4 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
873 km
543 mi
VolvoV902.0 T4
809 km
503 mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
210 hp
157 kW
8,2 s
228 km/h
142 mph
VolvoV902.0 T4
190 hp
142 kW
8,9 s
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
Výkon
210 hp
157 kW
0-100 km/h8,2 s
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
560 L
19,8 cu ft
Délka
5 004 mm
197,0 in
Výška
1 525 mm
60,0 in
VolvoV902.0 T4
Výkon
190 hp
142 kW
0-100 km/h8,9 s
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
560 L
19,8 cu ft
Délka
4 936 mm
194,3 in
Výška
1 475 mm
58,1 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
Výkon
210 hp
157 kW
0-100 km/h8,2 s
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
VolvoV902.0 T4
Výkon
190 hp
142 kW
0-100 km/h8,9 s
Maximální rychlost
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
8,2 s
VolvoV902.0 T4
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
8,9 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
OpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurbo
121 hp/t
90 kW/t
8,2 kg/hp
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
VolvoV902.0 T4
106 hp/t
79 kW/t
9,4 kg/hp
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloOpelInsignia Country Tourer (B)2.0 BiTurboVolvoV902.0 T4
Výkon
210 hp
157 kW
190 hp
142 kW
Točivý moment
480 Nm
354 lb-ft
300 Nm
221 lb-ft
Zrychlení
8,2 s
8,9 s
Maximální rychlost
228 km/h
142 mph
Neomezená
220 km/h137 mph
Omezená
210 km/h130 mph
Lehkost
1 732 kg
3 818 lb
1 785 kg
3 935 lb
Spotřeba paliva
7,1 L/100 km
33,1 mpg US
39,8 mpg UK
6,8 L/100 km
34,6 mpg US
41,5 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
560 L
19,8 cu ft
Délka
5 004 mm
197,0 in
Výška
1 525 mm
60,0 in
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
560 L
19,8 cu ft
Délka
4 936 mm
194,3 in
Výška
1 475 mm
58,1 in
Skóre dojezdu
873 km
543 mi
809 km
503 mi
Skóre CO2
188 g/km
158 g/km
Skóre kufru
560 L
19,8 cu ft
560 L
19,8 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
121 hp/t
90 kW/t
8,2 kg/hp
106 hp/t
79 kW/t
9,4 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloOpel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurboVolvo V90 2.0 T4
Spotřeba7,1 L/100 km33,1 mpg US39,8 mpg UK6,8 L/100 km34,6 mpg US41,5 mpg UK
Cena / 100 km12,42 LC100 km11,90 LC100 km
Cena / 100 mi20,00 LC100 mi19,15 LC100 mi
Roční spotřeba paliva1 065 L281 US gal234 UK gal1 020 L269 US gal224 UK gal
Roční náklady na palivo1 864 LC/rok1 785 LC/rok

Přímá srovnání

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo

  • Má o 20 hp více
  • Má o 180 Nm více
  • Je o 53 kg lehčí
  • Je o 0,7 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Má o 8 km/h (5 mph) vyšší maximální rychlost
  • Má o 15 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Má odhadovaný dojezd delší o 64 km (40 mi)

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejlehčí
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
  • Největší kufr

Zápory

  • Nejvyšší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejvyšší emise CO2

Volvo V90 2.0 T4

  • Spotřebuje o 0,3 L/100 km méně paliva
  • Vypouští o 30 g/km méně CO2

Klady

  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva

Zápory

  • Nejpomalejší 0-100 km/h
  • Nejnižší výkon
  • Nejtěžší
  • Nejnižší maximální rychlost

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo
Volvo V90 2.0 T4
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

Opel Insignia Country Tourer (B) 2.0 BiTurbo vs Volvo V90 2.0 T4 - porovnání aut - FastVsFaster