Porovnání aut

Mercedes-Benz SLK (R171) · Facelift 2008 SLK 350 V6vsMercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

Mercedes-Benz SLK (R171) · Facelift 2008

SLK 350 V6

305 hp3498 cm³BenzínZadní náhonManuálníAtmosférickýRoadster2008-2011
VS

Mercedes-Benz SLK (R171)

SLK 350 V6

272 hp3498 cm³BenzínZadní náhonManuálníAtmosférickýRoadster2004-2007

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    5,4 s
  • Nejrychlejší maximální rychlost
    270 km/h
    168 mph Neomezená
    250 km/h
    155 mph Omezená
  • Nejsilnější
    305 hp
    227 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    360 Nm
    266 lb-ft
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    213 hp/t
    159 kW/t
    4,7 kg/hp
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    9,7 L/100 km
    24,2 mpg US
    29,1 mpg UK
  • Nejnižší městská spotřeba
    14,5 L/100 km
    16,2 mpg US
    19,5 mpg UK
  • Nejnižší dálniční spotřeba
    7,0 L/100 km
    33,6 mpg US
    40,4 mpg UK
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    722 km
    448 mi
  • Největší kufr
    208 L
  • Nejlepší celkové skóre
    55/100
  • Nejlepší skóre výkonu
    67/100
  • Nejlepší skóre úspornosti
    81/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    29/100

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelMercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hpMercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
Výkon
305hp227kW
272hp203kW
Točivý moment
360Nm266lb-ft
350Nm258lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,430kg3,153lb
1,390kg3,064lb
Celková hmotnost
1,800kg3,968lb
1,780kg3,924lb
Maximální rychlost
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Vypočtené
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Vypočtené
Na 99 % maximální rychlosti
70.5sCíl 99 %: 267 km/h / 166 mph
Vypočtené
70.5sCíl 99 %: 257 km/h / 160 mph
Vypočtené
0-100 km/h
5.4s
5.6s
0-200 km/h
17.9s
Vypočtené
19.4s
Vypočtené
0-60 mph
5.1s
Vypočtené
5.3s
Vypočtené
Spotřeba paliva
9.7L/100 km24.2mpg US29.1mpg UK
10.6L/100 km22.2mpg US26.6mpg UK
Spotřeba ve městě
14.5L/100 km16.2mpg US19.5mpg UK
15.5L/100 km15.2mpg US18.2mpg UK
Spotřeba na dálnici
7L/100 km33.6mpg US40.4mpg UK
7.8L/100 km30.2mpg US36.2mpg UK
Čtvrt míle
13.4s
Vypočtené
13.7s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
213hp/t159kW/t97hp/1000 lb
Vypočtené
196hp/t146kW/t89hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
252Nm/t168lb-ft/ton
Vypočtené
252Nm/t168lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
722km448mi
Vypočtené
660km410mi
Vypočtené
Zdvihový objem
3,498cc213cu in
3,498cc213cu in
Délka
4,107mm162in
4,089mm161in
Šířka
1,788mm70in
1,788mm70in
Výška
1,298mm51in
1,298mm51in
Rozvor
2,430mm96in
2,430mm96in
Rozchod vpředu
1,526mm60in
1,526mm60in
Rozchod vzadu
1,549mm61in
1,549mm61in
Objem zavazadlového prostoru
208L
208L
Dveře
2
2
Místa
2
2
Palivová nádrž
70L
70L

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hpMercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hpVýkonTočivý moment
  • Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp: Výkon / Točivý moment
  • Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hp: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp6 500 rpm4 900 rpm6 750 rpm
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp6 000 rpm2 400-5 000 rpm6 250 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrMercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hpMercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
5,1 s
5,3 s
0-100 km/h
0-62 mph
5,4 s
5,6 s
0-200 km/h
0-124 mph
17,9 s
19,4 s
Maximální rychlost
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Omezená
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Omezená
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,3 s
2,3 s
330 ft
101 m
5,9 s
6,0 s
1/8 míle
201 m
8,9 s
9,0 s
1000 ft
305 m
11,4 s
11,6 s
1/4 míle
402 m
13,4 s
13,7 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
175 km/h
109 mph
171 km/h
106 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp má o 33 hp více než Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hp.

Největší rozdíl výkonu je mezi Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hp a Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp: 33 hp (25 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
360 Nm
266 lb-ft
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
350 Nm
258 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
1 430 kg
3 153 lb
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
1 390 kg
3 064 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp a Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hp: 0,2 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK

Největší rozdíl ve spotřebě paliva je mezi Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp a Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hp: 0,9 L/100 km.

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
196 hp/t
146 kW/t
5,1 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
305 hp
227 kW
5,4 s
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
272 hp
203 kW
5,6 s
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
Výkon
305 hp
227 kW
0-100 km/h5,4 s
Maximální rychlost
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Dveře/místa
2 dveře
2 místa
Kufr
208 L
7,3 cu ft
Délka
4 107 mm
161,7 in
Výška
1 298 mm
51,1 in
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
Výkon
272 hp
203 kW
0-100 km/h5,6 s
Maximální rychlost
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Dveře/místa
2 dveře
2 místa
Kufr
208 L
7,3 cu ft
Délka
4 089 mm
161,0 in
Výška
1 298 mm
51,1 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
Výkon
305 hp
227 kW
0-100 km/h5,4 s
Maximální rychlost
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
Výkon
272 hp
203 kW
0-100 km/h5,6 s
Maximální rychlost
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK

Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
5,4 s
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK
5,6 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
Mercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hp
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
Mercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
196 hp/t
146 kW/t
5,1 kg/hp
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloMercedes-BenzSLK (R171)Facelift 2008SLK 350 V6305 hpMercedes-BenzSLK (R171)SLK 350 V6272 hp
Výkon
305 hp
227 kW
272 hp
203 kW
Točivý moment
360 Nm
266 lb-ft
350 Nm
258 lb-ft
Zrychlení
5,4 s
5,6 s
Maximální rychlost
Neomezená
270 km/h168 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Lehkost
1 430 kg
3 153 lb
1 390 kg
3 064 lb
Spotřeba paliva
9,7 L/100 km
24,2 mpg US
29,1 mpg UK
10,6 L/100 km
22,2 mpg US
26,6 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
2 dveře
2 místa
Kufr
208 L
7,3 cu ft
Délka
4 107 mm
161,7 in
Výška
1 298 mm
51,1 in
Dveře/místa
2 dveře
2 místa
Kufr
208 L
7,3 cu ft
Délka
4 089 mm
161,0 in
Výška
1 298 mm
51,1 in
Skóre dojezdu
722 km
448 mi
660 km
410 mi
Skóre kufru
208 L
7,3 cu ft
208 L
7,3 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
196 hp/t
146 kW/t
5,1 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloMercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hpMercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 272 hp
Spotřeba9,7 L/100 km24,2 mpg US29,1 mpg UK10,6 L/100 km22,2 mpg US26,6 mpg UK
Cena / 100 km16,97 LC100 km18,55 LC100 km
Cena / 100 mi27,32 LC100 mi29,85 LC100 mi
Roční spotřeba paliva1 455 L384 US gal320 UK gal1 590 L420 US gal350 UK gal
Roční náklady na palivo2 546 LC/rok2 783 LC/rok

Přímá srovnání

Mercedes-Benz SLK (R171) Facelift 2008 SLK 350 V6 305 hp

  • Má o 33 hp více
  • Má o 10 Nm více
  • Je o 0,2 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Má o 10 km/h (6 mph) vyšší maximální rychlost
  • Spotřebuje o 0,9 L/100 km méně paliva
  • Má o 18 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Má odhadovaný dojezd delší o 61 km (38 mi)

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
  • Největší kufr

Zápory

  • Nejtěžší

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6
Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

Mercedes-Benz SLK (R171) · Facelift 2008 SLK 350 V6 vs Mercedes-Benz SLK (R171) SLK 350 V6 - porovnání aut - FastVsFaster