Porovnání aut

AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDIvsVolkswagen Arteon · Facelift 2020 2.0 TDI

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

AUDI A7 Sportback (C8)

40 TDI

204 hp1968 cm³DieselPřední náhonAutomatickáPřeplňovaný turbodmychadlemLiftback2018-2023
VS

Volkswagen Arteon · Facelift 2020

2.0 TDI

200 hp1968 cm³DieselPohon všech kolDual-clutchPřeplňovaný turbodmychadlemLiftback2020-2023

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    7,4 s
  • Nejlehčí
    1 649 kg
    3 635 lb
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    121 hp/t
    90 kW/t
    8,2 kg/hp
  • Nejnižší dálniční spotřeba
    4,4 L/100 km
    53,5 mpg US
    64,2 mpg UK
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    1 294 km
    804 mi
  • Největší kufr
    1 557 L
  • Nejlepší celkové skóre
    63/100
  • Nejlepší skóre výkonu
    53/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    84/100

AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI

  • Nejrychlejší maximální rychlost
    245 km/h
    152 mph
  • Nejsilnější
    204 hp
    152 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    400 Nm
    295 lb-ft
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    4,9 L/100 km
    48,0 mpg US
    57,6 mpg UK
  • Nejnižší městská spotřeba
    5,3 L/100 km
    44,4 mpg US
    53,3 mpg UK
  • Nejnižší emise CO2
    127 g/km
  • Nejlepší skóre úspornosti
    94/100

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelAUDIA7 Sportback (C8)40 TDIVolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
Výkon
204hp152kW
200hp149kW
Točivý moment
400Nm295lb-ft
400Nm295lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,700kg3,748lb
1,649kg3,635lb
Celková hmotnost-
2,280kg5,027lb
Maximální rychlost
245 km/h
152 mph
234 km/h
145 mph
Na 99 % maximální rychlosti
144.8sCíl 99 %: 243 km/h / 151 mph
Vypočtené
117.5sCíl 99 %: 232 km/h / 144 mph
Vypočtené
0-100 km/h
8.3s
7.4s
0-200 km/h
38.9s
Vypočtené
37.6s
Vypočtené
0-60 mph
7.8s
Vypočtené
7.0s
Vypočtené
Spotřeba paliva
4.9L/100 km48mpg US57.6mpg UK
5.1L/100 km46.1mpg US55.4mpg UK
Spotřeba ve městě
5.3L/100 km44.4mpg US53.3mpg UK
6.3L/100 km37.3mpg US44.8mpg UK
Spotřeba na dálnici
4.6L/100 km51.1mpg US61.4mpg UK
4.4L/100 km53.5mpg US64.2mpg UK
Čtvrt míle
16.0s
Vypočtené
15.3s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
120hp/t89kW/t54hp/1000 lb
Vypočtené
121hp/t90kW/t55hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
235Nm/t157lb-ft/ton
Vypočtené
243Nm/t162lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
1,286km799mi
Vypočtené
1,294km804mi
Vypočtené
Zdvihový objem
1,968cc120cu in
1,968cc120cu in
Délka
4,969mm196in
4,866mm192in
Šířka
1,908mm75in
1,871mm74in
Výška
1,422mm56in
1,460mm57in
Rozvor
2,926mm115in
2,835mm112in
Rozchod vpředu
1,651mm65in
-
Rozchod vzadu
1,637mm64in
-
Objem zavazadlového prostoru
535L
-
Max. objem zavazadlového prostoru-
1,557L
Dveře
5
5
Místa
5
5
Palivová nádrž
63L
66L
Emise CO2
127g/km
134g/km

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDIVolkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDIVýkonTočivý moment
  • AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI: Výkon / Točivý moment
  • Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI3 750-4 200 rpm1 750-3 000 rpm4 450 rpm
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI-1 750-3 500 rpm3 750 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrAUDIA7 Sportback (C8)40 TDIVolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
7,8 s
7,0 s
0-100 km/h
0-62 mph
8,3 s
7,4 s
0-200 km/h
0-124 mph
38,9 s
37,6 s
Maximální rychlost
245 km/h
152 mph
234 km/h
145 mph
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,4 s
2,3 s
330 ft
101 m
6,8 s
6,4 s
1/8 míle
201 m
10,3 s
9,9 s
1000 ft
305 m
13,4 s
12,8 s
1/4 míle
402 m
16,0 s
15,3 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
142 km/h
88 mph
146 km/h
90 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
204 hp
152 kW
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
200 hp
149 kW

AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI má o 4 hp více než Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI.

Největší rozdíl výkonu je mezi Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI a AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI: 4 hp (3 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
400 Nm
295 lb-ft
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
400 Nm
295 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
1 700 kg
3 748 lb
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
1 649 kg
3 635 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
245 km/h
152 mph
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
234 km/h
145 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI8,3 s
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI7,4 s

I když má AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI více výkonu, Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI je rychlejší z 0-100 km/h.

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI a AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI: 0,9 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
5,1 L/100 km
46,1 mpg US
55,4 mpg UK

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
120 hp/t
89 kW/t
8,3 kg/hp
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
121 hp/t
90 kW/t
8,2 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
1 286 km
799 mi
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
1 294 km
804 mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
204 hp
152 kW
8,3 s
245 km/h
152 mph
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
200 hp
149 kW
7,4 s
234 km/h
145 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
Výkon
204 hp
152 kW
0-100 km/h8,3 s
Maximální rychlost
245 km/h
152 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
535 L
18,9 cu ft
Délka
4 969 mm
195,6 in
Výška
1 422 mm
56,0 in
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
Výkon
200 hp
149 kW
0-100 km/h7,4 s
Maximální rychlost
234 km/h
145 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
1 557 L
55,0 cu ft
Délka
4 866 mm
191,6 in
Výška
1 460 mm
57,5 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
Výkon
204 hp
152 kW
0-100 km/h8,3 s
Maximální rychlost
245 km/h
152 mph
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
Výkon
200 hp
149 kW
0-100 km/h7,4 s
Maximální rychlost
234 km/h
145 mph
5,1 L/100 km
46,1 mpg US
55,4 mpg UK

Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
8,3 s
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
5,1 L/100 km
46,1 mpg US
55,4 mpg UK
7,4 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
AUDIA7 Sportback (C8)40 TDI
120 hp/t
89 kW/t
8,3 kg/hp
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
VolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
121 hp/t
90 kW/t
8,2 kg/hp
5,1 L/100 km
46,1 mpg US
55,4 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloAUDIA7 Sportback (C8)40 TDIVolkswagenArteonFacelift 20202.0 TDI
Výkon
204 hp
152 kW
200 hp
149 kW
Točivý moment
400 Nm
295 lb-ft
400 Nm
295 lb-ft
Zrychlení
8,3 s
7,4 s
Maximální rychlost
245 km/h
152 mph
234 km/h
145 mph
Lehkost
1 700 kg
3 748 lb
1 649 kg
3 635 lb
Spotřeba paliva
4,9 L/100 km
48,0 mpg US
57,6 mpg UK
5,1 L/100 km
46,1 mpg US
55,4 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
535 L
18,9 cu ft
Délka
4 969 mm
195,6 in
Výška
1 422 mm
56,0 in
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr
1 557 L
55,0 cu ft
Délka
4 866 mm
191,6 in
Výška
1 460 mm
57,5 in
Skóre dojezdu
1 286 km
799 mi
1 294 km
804 mi
Skóre CO2
127 g/km
134 g/km
Skóre kufru
535 L
18,9 cu ft
1 557 L
55,0 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
120 hp/t
89 kW/t
8,3 kg/hp
121 hp/t
90 kW/t
8,2 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloAUDI A7 Sportback (C8) 40 TDIVolkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI
Spotřeba4,9 L/100 km48 mpg US57,6 mpg UK5,1 L/100 km46,1 mpg US55,4 mpg UK
Cena / 100 km8,58 LC100 km8,92 LC100 km
Cena / 100 mi13,80 LC100 mi14,36 LC100 mi
Roční spotřeba paliva735 L194 US gal162 UK gal765 L202 US gal168 UK gal
Roční náklady na palivo1 286 LC/rok1 339 LC/rok

Přímá srovnání

AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI

  • Má o 4 hp více
  • Má o 11 km/h (7 mph) vyšší maximální rychlost
  • Spotřebuje o 0,2 L/100 km méně paliva
  • Vypouští o 7 g/km méně CO2

Klady

  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva

Zápory

  • Nejpomalejší 0-100 km/h
  • Nejtěžší
  • Nejmenší kufr

Volkswagen Arteon Facelift 2020 2.0 TDI

  • Je o 51 kg lehčí
  • Je o 0,9 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Má o 1 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Má odhadovaný dojezd delší o 8 km (5 mi)
  • Má o 1 022 L větší kufr

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejlehčí
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
  • Největší kufr

Zápory

  • Nejnižší výkon
  • Nejvyšší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejnižší maximální rychlost
  • Nejvyšší emise CO2

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI
Volkswagen Arteon 2.0 TDI
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

AUDI A7 Sportback (C8) 40 TDI vs Volkswagen Arteon · Facelift 2020 2.0 TDI - porovnání aut - FastVsFaster